Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2005., 12:34   #1
PMF - Geografija

isao sam do jedno 5 stranica unatrag da vidim dal ima koj topik o ovome al izgleda da nema dalje mi se nije dalo.

nego. da li bi mi itko mogao reci nesto o studiju geografije u zg? jedino sto znam je to da je na pmf-u i predmete. ali kakav je prijemni , da li je "guzva" i stajaznam neki savjet ili tako nesto . tnx.
__________________
szubepka!



.
steven is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 16:13   #2
Exclamation

Za početak, evo ti link:GEOGRAFIJA.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 22:49   #3
Dosta kasnim, ali evo par informacija.

Studij geografije je dosta teško upisati, pitanja na prijamnom su iz godine u godinu sve teža. Dobro je ići i na prijamni iz geologije pa pokušati upisati i kao dvopredmetni. Ili učiniti isto s povijesti na ff. Mnogi su se tako upisali na geografiju (dvopredmetnu), pa se kasnije bez problema prebacili na jednopredmetni studij geografije.

Nadalje, ako u životu imaš stvari kojima se voliš baviti i koje oduzimaju dosta vremena, tad će ti studij geog. odgovarati, imat ćeš vremena za ostale stvari koje te zanimaju. Ako te baš geog. jako zanima, bit će i prilike da se njome intenzivno baviš (više samostalno, doduše...).

Prva godina je (tako kažu) najteža, meni je bila ok, ne posebno teška. Druga je, čini se, lakša.

Dosta za sada. Ako te nešto zanima, slobodno pitaj.
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 15:23   #4
daj reci ak znaš kolike su mogućnosti zaposlenja i to???

Što se može raditi u životu???
joey_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 16:57   #5
Quote:
joey_hr kaže:
Što se može raditi u životu???
http://mrav.ffzg.hr/zanimanja/book/part2/node0106.htm
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 09:54   #6
daj ako itko zna kolike su šanse upisati geografiju????
mislim jel ostane šta mjesta za jesenski rok???

šta se polaže na prijamnom
joey_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 16:12   #7
Quote:
joey_hr kaže:
šta se polaže na prijamnom
http://www.unizg.hr/fakultet/fak0506.pdf
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 21:35   #8
Joey, ne računaj na jesenski rok. Odi na ljetni, al dobro se pripremi, pogotovo matematiku koja nije baš posebno lagana. Ako nisi do sada, otiđi do Zvonimirove 8 (Zgb, naravno) i traži prijamne ispite s prošlih godina. Iako, pitanja iz geografije dosta mijenjaju i čini se da su sve teža i teža. No, zato je matematika manje-više ista.

Jednopredmetnih geografa su primali 34 (24+10) prije dvije godine, ne znam da li se što promijenilo.

Provjeri http://www.geog.pmf.hr/index.htm, a i www.geografija.hr.
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 13:16   #9
evo izvukla ovu temu da ne otvaram novu..
Naime, studiram jedan fax - trenutno pri kraju druge godine, medutim geografija mi je prva zelja od uvijek dakle, interesira me (pogotovo vi koji ste upisali prosle ili pretprosle godine) kakav je prijemni? Koliko je teska matematika? Nadalje, kolko mi pomaze to sto sam sve razrede u gimnaziji prosla s 5?
iii.. kolko vremena preko tjedna morate provoditi na faxu (dal je onako od 8 do 8, ili je ravnomjerno rasporedeno) ?

hvala
mozete napisat i na pm ak hocete...
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 00:11   #10
jel zna netko kad je prijamni?!
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 13:07   #11
Prijemni na geografiji - iskustvo

Hm, iskreno? Bio sam pred koju godinu na prijemnom za geografiju jer sam to žarko želio upisati, rasturio sam i pripreme i šta sve ne, učio sam više od godinu dana, vulkani su izlazili iz mene od znanja, a onda po dolasku na prijemni shvatio sam da nas je bilo 500-ak i da primaju samo 24, a ja sam na listi bio: 25.!!!! I nema šanse da netko odustane... Imao sam 99% riješen prijemni, ocjene odlične, šta da ti pričam... Na kraju sam shvatio da je velika većina od tih 24 već odavno upisana na faks, a prijemni je bio čisto radi forme. Može mi pričati tko što hoće, ali ići na prijemni za geografiju je čisti promašaj i gubljenje vremena. Iskreno, ne žalim što sam pokušao ali to mi je bila škola i drugi puta sam pametnije. radije razmisli o nekom drugom zanimanju jer ako upadneš na geografiju ja ti plaćam put oko svijeta! Eto, to je bilo moje iskreno i osobno iskustvo s PMF-om. Ne znam kako je u Zadru, ali u Zagrebu se ne nadaj upadu na taj faks, posveti vrijeme nečemu sigurnijem ili predaj papire na još jedan faks. I da, uči matematiku, to jedno pitanjce je i mene strefilo, iako sam test riješio skoro 100%. Ono što me najviše boli je to što sam imao sve odlične ocjene, a test mi nisu dali na uvid jer mi nije bilo jasno kako to da nisam primljen. No, ja ipak nemam mamu i tatu ili možda neku tetku u nekoj važnijoj instituciji da me već sada, 2-3 mjeseca prije prijemnog "upiše" na željeni faks. Život je takav, naučio sam malo realnije živjeti jer ne može uvijek David protiv Golijata, pogotovo ne u Hrvatskoj, a još više u Zagrebu. Želim ti svu sreću!
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 13:57   #12
Quote:
Niko81 kaže: Pogledaj post
Može mi pričati tko što hoće, ali ići na prijemni za geografiju je čisti promašaj i gubljenje vremena. Iskreno, ne žalim što sam pokušao ali to mi je bila škola i drugi puta sam pametnije. radije razmisli o nekom drugom zanimanju jer ako upadneš na geografiju ja ti plaćam put oko svijeta! Eto, to je bilo moje iskreno i osobno iskustvo s PMF-om. Ne znam kako je u Zadru, ali u Zagrebu se ne nadaj upadu na taj faks, posveti vrijeme nečemu sigurnijem ili predaj papire na još jedan faks. I da, uči matematiku, to jedno pitanjce je i mene strefilo, iako sam test riješio skoro 100%. Ono što me najviše boli je to što sam imao sve odlične ocjene, a test mi nisu dali na uvid jer mi nije bilo jasno kako to da nisam primljen. No, ja ipak nemam mamu i tatu ili možda neku tetku u nekoj važnijoj instituciji da me već sada, 2-3 mjeseca prije prijemnog "upiše" na željeni faks
žao mi je da si na taj način "izvisil" , ali neznam baš jel točna tvoja teorija zavjere... imam u obitelji osobu koja je završila isti taj fax, a upisala se bez raznih "veza"... druga osoba koju znam isto je upisala, sad studira prvu godinu, isto bez da je ikakve mame ili tate imao da ga proguraju. ne kažem da se to ne događa, sigurno da takvi slučajevi postoje, uostalom znam iz prve ruke kakvo je stanje na geografiji... al da se nemože upast, oprosti al to nije istina
__________________
21.09.2008.
derbi
towar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 07:42   #13
Lightbulb

Quote:
towar kaže: Pogledaj post
žao mi je da si na taj način "izvisil" , ali neznam baš jel točna tvoja teorija zavjere...

Ima upisa prek veze, ko i na svakom faksu (nažalost), al tvrdit da su svi tak upisani je suludo.Takve priče šire uglavnom oni koji nisu uspjeli upast.


Inače, Niko, ak si siguran u sebe i svoje rezultate, trebaš se borit do kraja - imaš pravo na uvid u testove. /Govorim općenito, znam da je za konkretni slučaj kasno./
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:00   #14
Quote:
Niko81 kaže: Pogledaj post
Imao sam 99% riješen prijemni, ocjene odlične, šta da ti pričam... Na kraju sam shvatio da je velika većina od tih 24 već odavno upisana na faks, a prijemni je bio čisto radi forme. Može mi pričati tko što hoće, ali ići na prijemni za geografiju je čisti promašaj i gubljenje vremena. Iskreno, ne žalim što sam pokušao ali to mi je bila škola i drugi puta sam pametnije. radije razmisli o nekom drugom zanimanju jer ako upadneš na geografiju ja ti plaćam put oko svijeta! Eto, to je bilo moje iskreno i osobno iskustvo s PMF-om. Ne znam kako je u Zadru, ali u Zagrebu se ne nadaj upadu na taj faks, posveti vrijeme nečemu sigurnijem ili predaj papire na još jedan faks. I da, uči matematiku, to jedno pitanjce je i mene strefilo, iako sam test riješio skoro 100%. Ono što me najviše boli je to što sam imao sve odlične ocjene, a test mi nisu dali na uvid jer mi nije bilo jasno kako to da nisam primljen. No, ja ipak nemam mamu i tatu ili možda neku tetku u nekoj važnijoj instituciji da me već sada, 2-3 mjeseca prije prijemnog "upiše" na željeni faks.
dragi, ti si ovo sanjao. 99% riješen test? dobra! koja je to godina, samo da bacim pogled na pitanja? učio si godinu dana? 500 ljudi je bilo na prijamnom? ispričavam se na ovome, ali imaš li ti neki problem preuveličavanja stvari?

na pmf geografiju se upada bez problema, bez ikakvih veza i vezica, a učiti je dovoljno mjesec dana. i to onako polako, a zadnja dva tjedna zapeti. prijateljica je bila prva na prijamnom. ostale dvije bile su 3 i 5. ja sam bila 7. od nas 20 s priprema, na faks se nije upisalo samo 3. pa ti i dalje pametuj. idući put pokušaj učiti dvije godine, možda se isplati. jedino ako mi svi nismo podmitili tetu vesnu.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:32   #15
e ljudi vi koji studirate geografiju, koji smjer i sto mislite radit dok zavrsite studij??
sad dok sam ozbiljno pocela razmisljat o geografiji kao prvom izboru, svi su me poceli odgovarat od toga, pogotovo jer bi ja upisala istrazivacki smjer. gnjave me sta cu radit s tim zanimanjem, gdje cu se zaposlit i slicno. sad i sama razmisljam ima li uopce smisla ici studirati geografiju samo zato sto volim taj predmet. jer ne znam sto bih mogla raditi poslije faksa
kakva su vasa iskustva? studirate li geografiju samo zato jer to volite ili
bidasoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 13:36   #16
hvala na info.. ma meni nije problem, vec studiram na jednom faxu, ali geografija je oduvijek moja zelja, tako da cu iduce godine - barem da probam (pa da ne razmisljam kasnije u zivotu sta bi bilo da je bilo), otici na prijemni. ako ne upadnem, raspitat cu se kod mene na faxu da li negdje postoji nekakav postidplomski koji se vrti oko "politicke geografije" posto i na mom faxu i na pmf-u imaju taj predmet...
eto - vidjet cemo
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 00:20   #17
Mousse, obavezno probaj upasti, ja sam bila u identičnoj situaciji i niiiikad nisam požalila. Nabavi prijemne od prethodnih godina jer ti se dosta pitanja ponavlja, i savjetujem da više drilaš geografiju nego matematiku i to činjenice, detalje i sl. Prije bolonje se nije moralo visit na faksu, dapače , a sad je vjerojatno strože. U svakom slučaju sretno
Pangea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 00:33   #18
Quote:
Pangea kaže: Pogledaj post
Mousse, obavezno probaj upasti, ja sam bila u identičnoj situaciji i niiiikad nisam požalila. Nabavi prijemne od prethodnih godina jer ti se dosta pitanja ponavlja, i savjetujem da više drilaš geografiju nego matematiku i to činjenice, detalje i sl. Prije bolonje se nije moralo visit na faksu, dapače , a sad je vjerojatno strože. U svakom slučaju sretno
hvala
evo..odlucila sam - sad mi je prekasno, ali nagodinu idem definitivno. Pocet cu u prvom mjesecu (geografiju cu pripremati sama, a matematiku cu otici na pripreme jer ipak nisam u doticaju s njom dobre 2-3 godine.. al opet, uvijek mi je isla odlicno pa se trebam podsjetiti). Mislim da ce mi ucenje geografije za prijemni zapravo biti gust, a ne bubetanje - kao neko lagano stivo za odmor od strebanja na faxu
Joj tak se veselim.
Na ovom svom faxu imam jos 2 godine, odnosno imat cu jos jednu kad se i ako upisem na geografiju, tako da mislim da mi nece biti problem uskladiti 4. godinu svog faxa i 1. godinu geografije (par predmeta mi se i priznaje cini mi se...), a na svom faxu ionako ne moram uopce biti - koja dva dana u tjednu.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:36   #19
cura mi studira na pmf-u geografiju, to joj je bila sekundarna opcija i igrom slucaja je upala u selekciju. dosad je dala sve ispite za prvi semestar, ispiti za drugi sad krecu polovicom ovog mjeseca. studij je dosta streberski i puno se mora uciti napamet. uglavnom bez muke nema nauke, nije to nista sto se ne moze upisati i zavrsiti
__________________
...pljuni na svoju facu i postani covjek
nek se cuje i tvoja rijec...
cyclone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:05   #20
eto.. ne znam.. zemljopis/geografija je predmet koji sam, uz matematiku, od 5. osnovne pa sve do kraja srednje skole uzivala uciti. Doslovce sam se veselila svakom testu..nije bila uopce stvar u profesorima nego u mom interesu za to. Eto, valjda mi nece biti problem
Bas bi bilo divno uspjeti zavrsiti 2 faxa.. Na politologiji bi dala i magisterij, a ovdje bi ostala pri diplomi, pa mozda kasnije upisala postdiplomski..

pusti snovi, ili ne...?
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.