Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2013., 22:50   #6001
dobro veče
miroslav555 is offline  
Old 14.12.2013., 23:32   #6002
Quote:
zmajdin kaže: Pogledaj post
A koliko sekundi, kažete, "vuče" pelete za paljenje? Pročitajte pažljivije šta piše u uputstvu, toplo preporučujem.
Da tako je, budući da dugo već nisam bio oko peći već sam zaboravio postavke, pelet dozira pri paljenju 32 sekunde.

Znači paljenje peleta je ekvivalent cca 3 i sitno minute rada plamenika na najmanjoj tvorničkoj snazi.

Daleko od onih 20-40 minuta spominjano ovdje.

Jel me brine pregaranje grijača? Ne može me biti manje briga, plamenik je tu da radi kako ja hoću, a ne kako on voli radit i da mu ja ugađam i pazim da radi u idealnim uvjetima da bi uštedio kilogram peleta dnevno ili mu produžio vjek rada, tu je da radi kako ja hoću inače ide u stari lim.

Imao sam priliku malo boraviti u tri kotlovnice u okrugu od mene u kojima su svima ferroli pelet setovi, na različitim pećima. Dvije od te tri kotlovnice su u pogonu već duže vrijeme, treća + moja su u pogonu tek ovu sezonu grijanja, jedan od tih plamenika loži i koštice.

U ta četri slučaja znate koliko je bilo nekih problema s radom plamenika tj. ferroli pelet seta? Nula
U sva četri slučaja je došao čovjek, montirao plamenik na peći, podesio nagib puža i spremnik, napisao na papirić nakon koliko se kg treba čistiti peć i dimnjak i to je to. Nula problema, niti jedna greška, niti jedan zastoj, niti jednom dočekani hladni radijatori i kuća.

Moram naglasiti da sam i ja ovaj svoj posebno namučio mjenjajući drastično postavke, često paljenje i gašenje (testiranje malo), prigušivajući dimnjak i dovod zraka, praktički nisam skako po njemu čisto da vidim kako to funkcionira, da on niti jednom nije pokazao grešku i ugasio se, dapače, jadničak je nabijao temperaturu u kotlu svaki, al doslovno svaki put koliko je mogao.

E sad ja imam eto iskustvo samo s ta četri ferroli plamenika, ali mogu reć da mogu biti neki reprezentativni pokazatelj, budući da sva četri rade u različitim uvjetima, uz različitu elektroniku, različit sustav grijanja itd.

Ajde sad da čujem iskustva drugih forumaša koji su radili s cm i ferroli plamenicima, koji se pokazao pouzdanijim?
skyman is offline  
Old 15.12.2013., 00:12   #6003
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
Okani se čoravih posla za preuredjenjem tih peći za pelete,nije moguče kvalitetno grijanje i čišćenje od pepela i katrana i nadlage na gusto rasporedjeno komore iznad lozišta,jedva uski kanali u komori,što ne paše grijanjem peletom ,inače imam Ferroli GGN 80 za lož grijanje,kojom trošim 25 lit lož ulja dnevno ,volumenom duplo manji od lozišta EKO CK P 60-90,kojim sada trošim 4 vreče peleta dnevno,a ostaje oko 5-6 kg peleta svakih potrošenim 420 kg peleta tjednim čišćenjem unutar kotla i pepeljara,i svakodnevnim čišćenjem rešetke od šljake.Za vaš slučaj,još gori ,neče biti potrošnja 20kg'dan,več 25-30,zbog zapušavanja pepelom i katrana po zidovima kroz komore i lozišta i više potrošnje peleta zbog kvaliteta ,to ja tvrdim kroz iskustva radom s kotlom,najbolje je ugraditi original Kotao FERROLI SFL S PELET-SET SUN P 12 ili drugi kotao za pelet CENTROMETAL ZA PELET,uvodeći paralelno spajanje u sistem grijanje i zatvaranja ventila od 2 ,tim manje brige za lakše čišćenje pepela,i moguće uključenje lož grijanje u slušaju blagih vremena po potrebi,kao kod me.
ima nešto istine u ovome ali nije sve tako crno.....

ugl. ja sam na pec od lozulja 35kw ugradio plamenik ferolli p7.... ugl sa svim sam manje vise zadovoljan osim sa cisćenjem...
sad kako je zahladilo svaki treći dan moram cistit i to traje cca 20min... e sad neznam o kakvom katranu pricas jer kod mene nema ni k od katrana već je fini pepeo i čistim ga dugačkim kistom za krečenje... nije luksuz kao plin i ložulje ali nije ni problem odvojit 20min, kao svaki dan cjepat drva i trpat 5x dnevno....
gledam na to s pozitivne strane - ustedio sam 7500kn što nisam isao kupit novi kotao
dadobmw is offline  
Old 15.12.2013., 00:30   #6004
http://imageshack.us/a/img801/3281/gb2s.jpg
http://imageshack.us/a/img43/7388/8tea.jpg
http://imageshack.us/a/img19/8328/lk9y.jpg
http://imageshack.us/a/img23/9361/5yz6.jpg

Zadnje uređivanje City : 15.12.2013. at 02:27.
dadobmw is offline  
Old 15.12.2013., 06:43   #6005
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
Okani se čoravih posla za preuredjenjem tih peći za pelete,nije moguče kvalitetno grijanje i čišćenje od pepela i katrana i nadlage na gusto rasporedjeno komore iznad lozišta,jedva uski kanali u komori,što ne paše grijanjem peletom ,inače imam Ferroli GGN 80 za lož grijanje,kojom trošim 25 lit lož ulja dnevno ,volumenom duplo manji od lozišta EKO CK P 60-90,kojim sada trošim 4 vreče peleta dnevno,a ostaje oko 5-6 kg peleta svakih potrošenim 420 kg peleta tjednim čišćenjem unutar kotla i pepeljara,i svakodnevnim čišćenjem rešetke od šljake.Za vaš slučaj,još gori ,neče biti potrošnja 20kg'dan,več 25-30,zbog zapušavanja pepelom i katrana po zidovima kroz komore i lozišta i više potrošnje peleta zbog kvaliteta ,to ja tvrdim kroz iskustva radom s kotlom,najbolje je ugraditi original Kotao FERROLI SFL S PELET-SET SUN P 12 ili drugi kotao za pelet CENTROMETAL ZA PELET,uvodeći paralelno spajanje u sistem grijanje i zatvaranja ventila od 2 ,tim manje brige za lakše čišćenje pepela,i moguće uključenje lož grijanje u slušaju blagih vremena po potrebi,kao kod me.
U slučaju blagih vremena paliti peć na ložu??
Jedini slučaj kad bi trebalo paliti peć na ložu je kad bi svijet zapao u zimsku apokalipsu uz apsolutni nedostatak peleta u krugu od 10 000km. Jednostavnije uzeti bunt para, zapalit upaljačem i na to se ogrijat.
skyman is offline  
Old 15.12.2013., 07:17   #6006
Da li je moguce na CM regulaciji podesiti drugaciju razliku u temperaturi (u dislociranom spremniku) od ove koja je tvornocki postavljena -5?
Znaci da zagrijem spremnik na 70C, a pec da ga opet zagrije kad temp u premniku padne na 50c?
???
accord is offline  
Old 15.12.2013., 09:24   #6007
Quote:
dadobmw kaže: Pogledaj post
ima nešto istine u ovome ali nije sve tako crno.....

ugl. ja sam na pec od lozulja 35kw ugradio plamenik ferolli p7.... ugl sa svim sam manje vise zadovoljan osim sa cisćenjem...
sad kako je zahladilo svaki treći dan moram cistit i to traje cca 20min... e sad neznam o kakvom katranu pricas jer kod mene nema ni k od katrana već je fini pepeo i čistim ga dugačkim kistom za krečenje... nije luksuz kao plin i ložulje ali nije ni problem odvojit 20min, kao svaki dan cjepat drva i trpat 5x dnevno....
gledam na to s pozitivne strane - ustedio sam 7500kn što nisam isao kupit novi kotao
Super si odlučio i uštedio za ugradnju set pelet u peć od 35 kw,barem neće biti problema,pogriješio sam pojam katran ,već smola zbog peleta od jelovine,borovine,tko zna što se pravi od sirovine,treba paziti na kvalitet peleta,nije mi išlo ugradnju u moj peč od lož ulja od 90 kw,mrcina za grijanje 4 stanova i poslovni prostor ,ukupno 500 m2,tako sam kupio CM peč na pelet u paral.sustavu za grijanju.Opiši sve u svemu tokom grijanju,sve najbolje..
dadoposušje is offline  
Old 15.12.2013., 09:45   #6008
DADOPOSUŠJE KAŽE ,pogriješio sam pojam katran ,već smola zbog peleta od jelovine,borovine,

ne kužim tu razliku katran je katran i iz bukve i iz jelovine , katran je produkt raspada molekula celuloze koja je ista u jeli i bukvi. Smola koje ima u četinarima izgara čađavim plamenom i razvija prhki crni prah čađu koja nema veze sa katranom , koji je gust i ljepljiv
ramzay is offline  
Old 15.12.2013., 10:02   #6009
Dobro jutro! Trebam pomoć!
Kupio sam Centrometalovu peć i Cm Pelet set EKO-CK P 40-50 prijre godinu dana koji je otprilike toliko i radio ispravno. U to vrijeme koristio sam pelet 50% bukva, 50% jelovina koji je stvarao dosta pepela te sam na prijedlog servisera promijenio pelet i sada koristim pelet 70% bukva, 30% jelovina. Korištenjem ovoga peleta prije mjesec dana počela je da se krivi rešetka u plameniku i da na istoj ostaje talog prašine. Pozvao sam servisera te dok je on došao t.j. dok je nabavio rešetku (kako on kaže) iz Zagreba prošlo je oko mjesec dana a rešetka se skroz pomotala i do pola izgorjela (nedostaju komadi metala). Serviser je promjenio rešetku ali na istoj ponovno na sredini ostaje talog pepela pa on dolazi već nekoliko puta kao nešto štela, boji se da rešetka ponovno ne izgori (još je pod gatancijom). Također vam napominjem da mi dim i prašina izlazi iz spremnika peleta kada prestane raditi gorionik a ventilator vrši zadnje izduvavanje. Dimnjak je promjera 20 cm visine 7 m (dobar cug). Grijem sa ovom peći, (od 6-22h)oko 200 kvadrata i za prošlu godinu dana potrošio sam 12 tona peleta,(stolarija PVC kuća ožbukana). Pošto slabo vjerujem serviseru jer dolazi već nekoliko puta a ne popravlja molim za vašu pomoć. Hvala!
miroslav555 is offline  
Old 15.12.2013., 10:59   #6010
Quote:
miroslav555 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro! Trebam pomoć!
Kupio sam Centrometalovu peć i Cm Pelet set EKO-CK P 40-50 prijre godinu dana koji je otprilike toliko i radio ispravno. U to vrijeme koristio sam pelet 50% bukva, 50% jelovina koji je stvarao dosta pepela te sam na prijedlog servisera promijenio pelet i sada koristim pelet 70% bukva, 30% jelovina. Korištenjem ovoga peleta prije mjesec dana počela je da se krivi rešetka u plameniku i da na istoj ostaje talog prašine. Pozvao sam servisera te dok je on došao t.j. dok je nabavio rešetku (kako on kaže) iz Zagreba prošlo je oko mjesec dana a rešetka se skroz pomotala i do pola izgorjela (nedostaju komadi metala). Serviser je promjenio rešetku ali na istoj ponovno na sredini ostaje talog pepela pa on dolazi već nekoliko puta kao nešto štela, boji se da rešetka ponovno ne izgori (još je pod gatancijom). Također vam napominjem da mi dim i prašina izlazi iz spremnika peleta kada prestane raditi gorionik a ventilator vrši zadnje izduvavanje. Dimnjak je promjera 20 cm visine 7 m (dobar cug). Grijem sa ovom peći, (od 6-22h)oko 200 kvadrata i za prošlu godinu dana potrošio sam 12 tona peleta,(stolarija PVC kuća ožbukana). Pošto slabo vjerujem serviseru jer dolazi već nekoliko puta a ne popravlja molim za vašu pomoć. Hvala!

Miroslave odakle si jer to što ti je napravio ovlašteni serviser je katastrofa

12 tona peleta za 200 m2 pa to da si u Sverdlovsku nebi toliko trošio , užas.

A i taj serviser kojem treba mjesec dana da nabavi jebenu rešetku , pa to se rješava za par sati.

Molim te pošalji mi ime tog " servisera" na privatnu poruku da mu ja neke stvari objasnim , a i da to prosljedim onima gore u tirkiznu dinastiju, da vide što im na terenu rade macani sa ovlaštenjima , i kud im ide novac iz fonda za garancije .

katastrofa 12 tona
ramzay is offline  
Old 15.12.2013., 11:29   #6011
Quote:
accord kaže: Pogledaj post
Da li je moguce na CM regulaciji podesiti drugaciju razliku u temperaturi (u dislociranom spremniku) od ove koja je tvornocki postavljena -5?
Znaci da zagrijem spremnik na 70C, a pec da ga opet zagrije kad temp u premniku padne na 50c?
???
Nije moguće,jer bi ti peć brzo riknula zbog prevelike kondenzacije...
F@@hrenheit is offline  
Old 15.12.2013., 11:58   #6012
Nisi shvatio, pec bi radila kako i sad, samo postavke spremnika (puffera) bi mijenjao.
accord is offline  
Old 15.12.2013., 12:16   #6013
Quote:
accord kaže: Pogledaj post
Da li je moguce na CM regulaciji podesiti drugaciju razliku u temperaturi (u dislociranom spremniku) od ove koja je tvornocki postavljena -5?
Znaci da zagrijem spremnik na 70C, a pec da ga opet zagrije kad temp u premniku padne na 50c?
???
Pozdrav,

Moguce i nije moguce .
Ne mozes na -20 ali mozes na -15. Koristenjem pr09 namjesti diferenciju koja ti pase (osjetnik spremnika).
Pogledaj unazad, pisano o tome. Trazi postove od Dajca a i ja sam piskarao o tome.
Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 15.12.2013., 12:39   #6014
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Miroslave odakle si jer to što ti je napravio ovlašteni serviser je katastrofa

12 tona peleta za 200 m2 pa to da si u Sverdlovsku nebi toliko trošio , užas.

A i taj serviser kojem treba mjesec dana da nabavi jebenu rešetku , pa to se rješava za par sati.
....,, .

katastrofa 12 tona
Pozdrav,

Nije sve crno . Vjerovatno ventilator toliko puse da zato ima puno manje pepela ).
Iako...nije mi bas jasno ovo s dimom u spremniku peleta !? To se i meni desavalo. Kao da je dimu lakse izaci na onu cijev dobave peleta nego sam dimnjak ???
Ajd' da je to kod mene (fifi 16 i nepuna 4 m) ali na 20 i 7 metara visine !?!? Zasto (generalno govoreci) uopce dolazi do tog efekta .
Kod mene je cijev dobave peleta cadjavija od dimnjaka

Pozdrav,

P.s.
Hoce li brzo onaj posjet i novi mozak (pamet) ? Frkni malo na pm
Rijeka555 is offline  
Old 15.12.2013., 13:38   #6015
pozdrav!
odgovor ramzay
ja se nalazim u banjaluci a serviser je radulović predrag ovlašten od strane centrometala d.o.o. iz Zagreba
miroslav555 is offline  
Old 15.12.2013., 13:43   #6016
do sada sam potrošio 4 tone ove jeseni
miroslav555 is offline  
Old 15.12.2013., 13:55   #6017
Quote:
miroslav555 kaže: Pogledaj post
do sada sam potrošio 4 tone ove jeseni
puno previše,

skoro pa nemoguće da toliko potrošiš na 200m2.

na koliko stepeni griješ kuću ??

opiši malo sustav grijanja

koliko pumpi, miš ventil, topla voda ????
stmat is offline  
Old 15.12.2013., 14:07   #6018
kuća niska prizemna nešto duža sa jednim potkrovljem od 45 kvadrata, temperatura u kući oko 22 stupnja, ventili su automatski ne grijem sanitarnu vodu već se isključivo griju samo radijatori
miroslav555 is offline  
Old 15.12.2013., 14:12   #6019
pumpa jedna
miroslav555 is offline  
Old 15.12.2013., 14:18   #6020
iskren da budem mene više brine što ostaje talog pepela na rešetci planenika da opet ne rikne rešetka kada mi istekne garancija i što mi vraća dim i prašinu u spremnik pa u prostoriju jer koliko vidim ovaj moj serviser to neće riješiti. kuća mi se sastoji od 4 manjastana i frizerskog salona ali sve skupa nema ni pravo 200 kvadrata pošto su to male prostorije.
miroslav555 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.