Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 10:23   #1001
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
odlično, sad primijeni to što si napisao na slanje ročnika po saveznom zakonu unutar savezne države.
ili želiš reći da je MORH u to vrijeme prosljeđivao pozive ročnicima za odsluženje vojnog roka u inozemstvu?!

Black Knight strikes again
ono što sam ja napisao za NATO vridi sada , ali članak 261. i 263. govore o nadležnostima republike ili ti ne priznaješ ta dva članka zakona
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 12:11   #1002
Quote:
vuci i hajduci kaže: Pogledaj post
ono što sam ja napisao za NATO vridi sada , ali članak 261. i 263. govore o nadležnostima republike ili ti ne priznaješ ta dva članka zakona
A u članku 262. piše da obavlja "i druge poslove koji su saveznim propisima određeni da ih obavljaju republički organi".I sad bi ja triba vama objašnjavat značenje od riči do riči dok se vi pravite glupi ovde?Boli mene kurac šta ćete vi mislit,meni je bitno da niko neutralan ne poviruje u ove vaše laži a vaša kuknjava mi dobro dođe,guštan u patnji pljuvača moje domovine,guštan.


Neka pati koga smeta ...
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 14:27   #1003
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
A u članku 262. piše da obavlja "i druge poslove koji su saveznim propisima određeni da ih obavljaju republički organi".I sad bi ja triba vama objašnjavat značenje od riči do riči dok se vi pravite glupi ovde?Boli mene kurac šta ćete vi mislit,meni je bitno da niko neutralan ne poviruje u ove vaše laži a vaša kuknjava mi dobro dođe,guštan u patnji pljuvača moje domovine,guštan.


Neka pati koga smeta ...
znači od 3 zakona članka priznaješ jednog i to samo zato što piše "savezni" . ovakvim priznanjem 1 od 3 najviše ti pljuješ pa zakonima domovine
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:17   #1004
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
Misliš da je RH tribala dat sve u nadležnost federacije u trenucima kad iz te federacije želi izać?Ne mogu se više ni smijat,postaje tužno svaćat kako jedva čekate pljunit po Republici Hrvatskoj,kako jedva čekate izmislit neku glupost da je kritizirate i kako lako ostavljate po strani sve one teške okolnosti koje su bile protiv nas kad se stvarala Hrvatska a ipak smo je stvorili.

Ma zajebajen prika,uvik se mogu nasmijat jer imamo domovinu najlipšu na svitu.
Usput,sve one koji je pljuju nabijen na smješka
napisa sam ako nije namjeravala provodit svoj zakon o obrani ali provodila je zakon u člancima 261. , 262. , 263. najvjerovatnije zato da federacija ne bi uzela na sebe provođenje zakona . ako je postupanje po zakonu RH pljuvanje po RH onda nama ne tribaju zakoni države nego vlast jačega pa ko je jači taj neka i vlada. imamo domovinu i je najlipša je ali bila bi i lipša i bolja kad bi ljudi koji u njoj žive poštivali njene zakone a ne izokrićali zakone po svojoj potrebi.

Usput , sve one koji nepoštivaju zakone RH nabijem na veseljka
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:18   #1005
Quote:
vuci i hajduci kaže: Pogledaj post
znači od 3 zakona članka priznaješ jednog i to samo zato što piše "savezni" . ovakvim priznanjem 1 od 3 najviše ti pljuješ pa zakonima domovine
nesretno dijete,ono di piše " i druge poslove određene saveznim propisima" nedvojbeno implicira da postoje " i prvi poslovi određeni saveznim propisima"

Pati gubo!!!
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:26   #1006
Quote:
vuci i hajduci kaže: Pogledaj post
napisa sam ako nije namjeravala provodit svoj zakon o obrani ali provodila je zakon u člancima 261. , 262. , 263. najvjerovatnije zato da federacija ne bi uzela na sebe provođenje zakona . ako je postupanje po zakonu RH pljuvanje po RH onda nama ne tribaju zakoni države nego vlast jačega pa ko je jači taj neka i vlada. imamo domovinu i je najlipša je ali bila bi i lipša i bolja kad bi ljudi koji u njoj žive poštivali njene zakone a ne izokrićali zakone po svojoj potrebi.
Ali prika,ti pričaš o saveznom zakonu koji je Hrvatska morala poštivat u trenucima dok je iz tog saveza želila izać,ne o Hrvatskom zakonu.Dakle,tebi smeta šta smo se suprotstavili Šugoslavenskom zakonu .I da,zakone SFRJ smo izokrićali po našoj potrebi,ponosin se ljudima koji su to tako pametno izveli.

Quote:
vuci i hajduci kaže: Pogledaj post
Usput , sve one koji nepoštivaju zakone RH nabijem na veseljka
I one koji ne poštivaju zakon o suradnji sa Haagon?Naravno da ti je taj drag,zbog njega Hrvatski generali nedužni side u zatvoru

Jedno vrime prije desetak godina san bio malodušan i pita se je li imalo smisla borit se za ovakvu državu a onda san svatio da borba još nije gotova,da ima još gube za riješit.Od tada ne očajavan nego se borin di god stignen protiv gadova koji,svjesno ili nesvjesno,ruše Hrvatsku.
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:31   #1007
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
Misliš da je RH tribala dat sve u nadležnost federacije u trenucima kad iz te federacije želi izać?Ne mogu se više ni smijat,postaje tužno svaćat kako jedva čekate pljunit po Republici Hrvatskoj,kako jedva čekate izmislit neku glupost da je kritizirate i kako lako ostavljate po strani sve one teške okolnosti koje su bile protiv nas kad se stvarala Hrvatska a ipak smo je stvorili.

Ma zajebajen prika,uvik se mogu nasmijat jer imamo domovinu najlipšu na svitu.
Usput,sve one koji je pljuju nabijen na smješka
Oni koje ti braniš,a koji su nas poslali u JNA pljuju po našoj domovini,a i ti kad ih braniš.Domovinu su stvorili branitelji,a oni koje zastupaš su stvorili lažne branitelje,lažne mirovine,pokrali državu i narod,stvorili mito i korupciju neviđeni razmjera to su ti pljuvači domovine LOCIRATI,UHITITI TRANSFERIRATI
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:48   #1008
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
A u članku 262. piše da obavlja "i druge poslove koji su saveznim propisima određeni da ih obavljaju republički organi".I sad bi ja triba vama objašnjavat značenje od riči do riči dok se vi pravite glupi ovde?Boli mene kurac šta ćete vi mislit,meni je bitno da niko neutralan ne poviruje u ove vaše laži a vaša kuknjava mi dobro dođe,guštan u patnji pljuvača moje domovine,guštan.


Neka pati koga smeta ...
Svi neutralni su našeg mišljenja poprati raspravu od početka pa ćeš vidit.Samo Hrvati po profesiji su toliko zasljepljeni ondašnjim političarima da i dan danas ne prihvaćaju da su i oni koje toliko brane donosili krive odluke koje su štetne za njihove građane.Šta misliš da mi nismo masovno pobigli iz JNA koliko bi nas bilo mrtvih i ranjenih,ti bi naravno komentira eno sprovod nekom neprijateljskom JNA vojniku ko mu ode na sprovod triba ga istuć.E moj pljuvaču domovine,skupa sa onima koje braniš,a obranit ih nemože niko!!Još uspoređuješ političare(plaćene licemjere)s domovinom!!Svaka ti čast jesi car!
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:48   #1009
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
Ali prika,ti pričaš o saveznom zakonu koji je Hrvatska morala poštivat u trenucima dok je iz tog saveza želila izać,ne o Hrvatskom zakonu.Dakle,tebi smeta šta smo se suprotstavili Šugoslavenskom zakonu .I da,zakone SFRJ smo izokrićali po našoj potrebi,ponosin se ljudima koji su to tako pametno izveli.

I one koji ne poštivaju zakon o suradnji sa Haagon?Naravno da ti je taj drag,zbog njega Hrvatski generali nedužni side u zatvoru

Jedno vrime prije desetak godina san bio malodušan i pita se je li imalo smisla borit se za ovakvu državu a onda san svatio da borba još nije gotova,da ima još gube za riješit.Od tada ne očajavan nego se borin di god stignen protiv gadova koji,svjesno ili nesvjesno,ruše Hrvatsku.
za zakon o suradnji s Haagom i zakon o općem oprostu nemoj meni prigovarat nego pogledaj koja vlada i koji sabor su ga donili pa se idi tamo žalit . donili su ga isti oni koji su bili sa Stanimirovićem i SDSS u koaliciji 8 godina a ti si im biće iša pljeskat kad su izjavljivali :LOCIRATI, IDENTIFICIRATI, UHITITI i TRANSFERIRATI.
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:54   #1010
Quote:
dividenda kaže: Pogledaj post
Članak 261.

Ministarstvo obrane u izvršavanju poslova vojne obveze obavlja naročito ove poslove: utvrđuje planove regrutiranja i upućivanja regruta na služenje vojnog roka i prati njihovo provođenje; osniva regrutne komisije i brine se o zakonitosti njihovog rada; vodi evidenciju rezervnih oficira i vojnih službenika i vrši njihov raspored u oružane snage i na druge dužnosti; razrađuje planove mirnodopske i ratne popune jedinica, ustanova i komandi oružanih snaga i osigurava njihovo provođenje; razrađuje planove i osigurava prenošenje naređenih mjera mobilizacije i pripravnosti rezervnog sastava za oružane snage; organizira i provodi mjere sigurnosti i samozaštite izvršenja poslova vojne obveze i nadzire rad općinskih organa uprave nadležnih za poslove narodne obrane u obavljanju poslova regrutiranja, popune i mobilizacije oružanih snaga.

Članak 262.

Ministarstvo obrane obavlja i druge poslove vojne obveze koji su Zakonom o vojnoj obavezi i drugim saveznim propisima odredeni da ih obavlja nadležni organ u Republici, ako ovim zakonom za te poslove nisu ovlašteni drugi organi.

Članak 263.

Općinski organ uprave nadležan za poslove narodne obrane obavlja naročito ove poslove vojne obveze: provodi utvrđene planove regrutiranja, popune i mobilizacije oružanih snaga i materijalno tehničkih sredstava i stoke; vodi evidenciju vojnih obveznika; vrši upućivanje regruta na služenje vojnog roka i pozivanje vojnih obveznika na vojne vježbe; obavlja i druge poslove vojne obveze za koje je ovlašten zakonom i drugim propisima.
Sve jasno ko dan,sve se vidi sve se zna:vrši upućivanje regruta na služenje vojnog roka!!!Ko upućuje,ko upućuje???Pa naravno MORH!!Ko je odgovoran za nas poslane u JNA??Onaj ko nas je tamo posla, a onda se triba i pobrinut kako nas izvuć,ali ne okrenuli su nam leđa i ostavili nas neprijatelju da nas koristi kako ga volja,sve ostalo je već rečeno!

Zadnje uređivanje franeb : 03.05.2012. at 16:05.
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 16:05   #1011
[QUOTE=Smiley;39255256]Ali prika,ti pričaš o saveznom zakonu koji je Hrvatska morala poštivat u trenucima dok je iz tog saveza želila izać,ne o Hrvatskom zakonu.Dakle,tebi smeta šta smo se suprotstavili Šugoslavenskom zakonu .I da,zakone SFRJ smo izokrićali po našoj potrebi,ponosin se ljudima koji su to tako pametno izveli.
A di je sad taj "desničarski legalist" koji poštuje savezne zakone SFRJ????Do juče si tvrdia da smo morali poštivat savezne zakone,a danas nekome smeta što smo se suprostavili tim zakonima,izokričali po našoj potrebi......???
dividenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 16:44   #1012
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post
nesretno dijete,ono di piše " i druge poslove određene saveznim propisima" nedvojbeno implicira da postoje " i prvi poslovi određeni saveznim propisima"

Pati gubo!!!
da postoje i prvi poslovi??Koji su to prvi poslovi???Možda oni iz članka 261??Pročitaj s rezumjevanjon,a ne površno pa tumačiš kako ti paše
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 16:47   #1013
- ustavni zakon o suradnji sa međunarodnim kaznenim sudom za bivšu jugoslaviju donesen od zastupničkog doma sabora RH 19.04.1996. pod predsjedanjem Vlatka Pavletića (HDZ)
- zakon o općem oprostu donesen 20.09.1996. od zastupničkog doma sabora RH pod predsjedanjem Vlatka Pavletića (HDZ) , a odluku o proglašenju zakona donio je dr.Franjo Tuđman dana 24.09.1996.
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:03   #1014
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
Oni koje ti braniš,a koji su nas poslali u JNA pljuju po našoj domovini,a i ti kad ih braniš.Domovinu su stvorili branitelji,a oni koje zastupaš su stvorili lažne branitelje,lažne mirovine,pokrali državu i narod,stvorili mito i korupciju neviđeni razmjera to su ti pljuvači domovine LOCIRATI,UHITITI TRANSFERIRATI
fali ti još nekoliko teza
-laprdanje da Franjo Tuđman uopće nije zaslužan za stvaranje Hrvatske,na njegovom mistu je moga bit bilo ko
-laž da je rat bio dogovoren između Tuđmana i Miloševića
-kokodakanje o 200 obitelji
itd itd ...

Ajde kralju tuži Hrvatsku,ne gubi vrime

Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:07   #1015
Quote:
dividenda kaže: Pogledaj post
Ali prika,ti pričaš o saveznom zakonu koji je Hrvatska morala poštivat u trenucima dok je iz tog saveza želila izać,ne o Hrvatskom zakonu.Dakle,tebi smeta šta smo se suprotstavili Šugoslavenskom zakonu .I da,zakone SFRJ smo izokrićali po našoj potrebi,ponosin se ljudima koji su to tako pametno izveli.
A di je sad taj "desničarski legalist" koji poštuje savezne zakone SFRJ????Do juče si tvrdia da smo morali poštivat savezne zakone,a danas nekome smeta što smo se suprostavili tim zakonima,izokričali po našoj potrebi......???


Glupane,zakone SFRJ se poštivalo zato šta se moralo a ne zato šta su nekome bili dragi.Da su nam bili dragi zakoni SFRJ ne bi iz Jugoslavije ni izlazili,zar ne?

Koja hrpa idiota ni citirat ne znaju.
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:09   #1016
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
Sve jasno ko dan,sve se vidi sve se zna:vrši upućivanje regruta na služenje vojnog roka!!!Ko upućuje,ko upućuje???Pa naravno MORH!!Ko je odgovoran za nas poslane u JNA??Onaj ko nas je tamo posla, a onda se triba i pobrinut kako nas izvuć,ali ne okrenuli su nam leđa i ostavili nas neprijatelju da nas koristi kako ga volja,sve ostalo je već rečeno!
Hihihihi ali onaj ko te uputio nije nužno i odgovoran za upućivanje
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:14   #1017
Quote:
vuci i hajduci kaže: Pogledaj post
za zakon o suradnji s Haagom i zakon o općem oprostu nemoj meni prigovarat nego pogledaj koja vlada i koji sabor su ga donili pa se idi tamo žalit . donili su ga isti oni koji su bili sa Stanimirovićem i SDSS u koaliciji 8 godina a ti si im biće iša pljeskat kad su izjavljivali :LOCIRATI, IDENTIFICIRATI, UHITITI i TRANSFERIRATI.



Ma u šta god se HDZ pritvorio nakon smrti Franje Tuđmana,ipak mu ostaje najveća zasluga za stvaranje Hrvatske države.Ako su nakon Tuđmanove smrti i postali lešinari vlastitog naroda niko im ne može osprit stvaranje ove države,niti to lešinarenje kompromitira sam čin stvaranje Hrvatske.Naravno,nikome ko tu Hrvatsku voli.Onima koji Hrvatsku nikad nisu ni volili,njima je taj pad HDZ odlično doša,sad imate argument "HDZ su lopovi,HDZ je stvorio Hrvatsku,znači da je Hrvatska loša"

Hrvatska je tu di je,tu će i ostat a vi patite i dalje
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:16   #1018
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
da postoje i prvi poslovi??Koji su to prvi poslovi???Možda oni iz članka 261??Pročitaj s rezumjevanjon,a ne površno pa tumačiš kako ti paše
A postoje i nulti poslovi čitaj sa razumjevanjOn

Jesu li te u školi zvali nepismenko?

RazumjevanjOOOOn
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:17   #1019
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
Svi neutralni su našeg mišljenja poprati raspravu od početka pa ćeš vidit.Samo Hrvati po profesiji su toliko zasljepljeni ondašnjim političarima da i dan danas ne prihvaćaju da su i oni koje toliko brane donosili krive odluke koje su štetne za njihove građane.Šta misliš da mi nismo masovno pobigli iz JNA koliko bi nas bilo mrtvih i ranjenih,ti bi naravno komentira eno sprovod nekom neprijateljskom JNA vojniku ko mu ode na sprovod triba ga istuć.E moj pljuvaču domovine,skupa sa onima koje braniš,a obranit ih nemože niko!!Još uspoređuješ političare(plaćene licemjere)s domovinom!!Svaka ti čast jesi car!
Pa tuži Hrvatsku,pravda je na tvojoj strani zaradit ćeš nešto novca,jadnicima svaka lipa dobro dođe
Smiley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:26   #1020
Quote:
Smiley kaže: Pogledaj post


Glupane,zakone SFRJ se poštivalo zato šta se moralo a ne zato šta su nekome bili dragi.Da su nam bili dragi zakoni SFRJ ne bi iz Jugoslavije ni izlazili,zar ne?

Koja hrpa idiota ni citirat ne znaju.
Koja razina komunikacije,a da ne govorim o inteligenciji!?Ti veliki legalista pa pišeš da se zakoni poštuju zato šta su nekome dragi ili nisu dragi???Dogovori se sam sa sobom dali je 90'-91' god. RH poštivala zakone SFRJ ili se suprostravljala(evo da citiram dame opet ne nazoveš idiotom)Šugoslavenskom zakonu???
dividenda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.