Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 18:06   #1
Tradicija naroda usisana Judeiziranjem

Masu puta sam primjetio od nacionalista u Hrvatskoj i koji su vjernici mahom desničari govore o tradiciji Hrvata kako treba sačuvati je i kritiziraju tobože one koji nisu baš za to kao npr ljevicu a u 99% slučajeva verglaju junake iz Židovske tradicije.

Nije moguće da Hrvati nemaju svoju povjest pa im biblija postala njihova povjest?


P:S

Da budemo načisto Židovi nisu Judeizirali Evropu nego Katolička crkva preuzimanjem njihove neke djelomične pisane oštavštine nazvanog stari zavjet i novi zavjet ,da ne bi tko pomislio kako je tema antisemitska ja sam protiv antisemita a svašta je moguće ovde.
EliEliLama is offline  
Old 30.07.2017., 18:13   #2
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post

u 99% slučajeva verglaju junake iz Židovske tradicije
nešto puno interesantan detalj... junaci i iskrenost


Kroz cijelu Bibliju, iskrenost njenih pisaca bez ustezanja snažan je dokaz njene pouzdanosti. Mojsije, naprimjer, otvoreno govori o svom vlastitom grijehu i Božjem sudu da on i njegov brat Aron neće ući u Obećanu zemlju (4.Mojsijeva 20:7-13; 5.Mojsijeva 3:23-27). Grijesi Davida u dva navrata, kao i otpadništvo njegovog sina Salamona, javno su izloženi (2.Samuelova,poglavlje 11,12,24; 1.Kraljevima 11:1-13). Jona piše o svojoj vlastitoj neposlušnosti i njenoj posljedici. Cijelu naciju Izrael, zbog njene neposlušnosti Bogu, osudili su skoro svi pisci Hebrejskih pisama, od kojih su svi bili Židovi, i to u samom zapisu koji su Židovi brižno čuvali i prihvatili kao Božje objave i pravu povijest svoje nacije.
Pravi Život is offline  
Old 30.07.2017., 18:16   #3
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Masu puta sam primjetio od nacionalista u Hrvatskoj i koji su vjernici mahom desničari govore o tradiciji Hrvata kako treba sačuvati je i kritiziraju tobože one koji nisu baš za to kao npr ljevicu a u 99% slučajeva verglaju junake iz Židovske tradicije.

Nije moguće da Hrvati nemaju svoju povjest pa im biblija postala njihova povjest?
Imaš nešto protiv hrvatskih katolika i Židova?

Jel to fino prikriveni govor mržnje? Jedva prikriveni anisemitizam? Jel bi to trebalo zabraniti? Banirati?
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Old 30.07.2017., 18:24   #4
Maa nee, kako ne kužite, autor ima protif Svetog pisma, znate to nema nikakve veze s katolicima i Židovima
jedino to što temu je postavio kanda je mislio na političke sfere, ee to već teže prođe jerbo se na Religiji ne priča o političkim strankama, kaj nas opće briga za hdz il spd, joj ja se više ni ne sećam ko je premijer ()
Pravi Život is offline  
Old 30.07.2017., 18:25   #5
Katolička crkva je Judeizirala Evropu a ne Židovi,čitaj što piše u temi.

Nauči se bar čitati.
EliEliLama is offline  
Old 30.07.2017., 18:37   #6
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post

Katolička crkva je Judeizirala Evropu a ne Židovi
Čitatelji ne razumiju ovakvu optužbu.

Autore, nemreš sam tak nekaj napisat pa onda zbrisat, izvoli se na široko pojasniti. U protivnom, koji ti smisao otvaranja furt nekih ljevih tema.
Pravi Život is offline  
Old 30.07.2017., 18:40   #7
Napokon je netko shvatio.

Jedina šansa za biološki opstanak europljana je prihvaćanje Vedanta pravaca filozofije
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 30.07.2017., 19:03   #8
Sluti se sluti neki bi ga htjeli banirati, ali zar samo zato jer je kontra svega i svih (?) , barem tako zazvuči s vremena na vrijeme, no pronađe mu se i poneka pametna misao
uostalom, pa i moderatori imaju pravo na svoj godišnji odmor, jel tako, kad odu na odmor računaju da tu ne harače klinci raspašojem, pobuna u razredu i te šprehe
Pravi Život is offline  
Old 30.07.2017., 19:24   #9
Ako se neka tradicija pokaže praktična i korisna, od dobrobiti za ljude, hajmo ju usvojit pa makar bila Koreanska. Ali ako se pokazala jalovom, gubitkom vremena, odbacimo ju pa makar bila naših bliskih predaka.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 30.07.2017., 19:25   #10
Svaka religija ima prirodu virusa s tendencijom sirenja .

Rijesenje je onako kako se virus tretira a ne jednim virusom zamjeniti drugi virus ako cemo o rijesenjima no ja nisam ovlasten po tom pitanju necu gubiti vrijeme sto se tice rijesavanja.
EliEliLama is offline  
Old 30.07.2017., 19:38   #11
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ako se neka tradicija pokaže praktična i korisna, od dobrobiti za ljude, hajmo ju usvojit pa makar bila Koreanska. Ali ako se pokazala jalovom, gubitkom vremena, odbacimo ju pa makar bila naših bliskih predaka.
Opet misaoni problemi, praktične korisne tradicije... Kao koje npr.?, jel ono tradicionalno uvjerenje katoličanstvo je profuralo judaizam preko Evrope?
aha, pa što odmah niste rekli, sad znamo: judaizam u Evropi ne bi nastao a još manje preživio da nije bilo katolika i zato zasluga katolicima a ne Židovima.

Štima il sad opet po opet neki problemi?
Pravi Život is offline  
Old 30.07.2017., 20:40   #12
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ako se neka tradicija pokaže praktična i korisna, od dobrobiti za ljude, hajmo ju usvojit pa makar bila Koreanska. Ali ako se pokazala jalovom, gubitkom vremena, odbacimo ju pa makar bila naših bliskih predaka.
Ništa nije dobro što je nametnuto
EliEliLama is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.