Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 21:30   #21
Quote:
luka249 kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovat da je tako malo majsto mi je savjetovao gree klimu sa inverterom? zmaj klima jel valja ta ista mislim da je rekao 3.5 kn
ne... barem ne u te pare da uzimaš kineza kad za iste pare možeš dobit japanca, u te pare imas toshibu mirai 13, ako već zapeo na klime oko 3,5kw, u 16 kvadrata sasvim bi ti fino radila neka od 2,5kw recimo fujitsu llcc(E) 9tka ili mirai ras10 te bi ti bila pravilnije dimenzionirane za 16kvadrata.

ja imam 3,5kw u 20kvadrata s visim stropovima sobi, i to bi bez problema mogla 2,5 hladit, volim malo veće jer mi komotnije, ali za tvojih 12 ili 16, bi to bilo previše, osim ako iz te sobe ne misliš i ostatak stana hladit.

Zadnje uređivanje uff uff : 11.08.2017. at 21:40.
uff uff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:07   #22
Quote:
uff uff kaže: Pogledaj post
ne... barem ne u te pare da uzimaš kineza kad za iste pare možeš dobit japanca, u te pare imas toshibu mirai 13, ako već zapeo na klime oko 3,5kw, u 16 kvadrata sasvim bi ti fino radila neka od 2,5kw recimo fujitsu llcc(E) 9tka ili mirai ras10 te bi ti bila pravilnije dimenzionirane za 16kvadrata.

ja imam 3,5kw u 20kvadrata s visim stropovima sobi, i to bi bez problema mogla 2,5 hladit, volim malo veće jer mi komotnije, ali za tvojih 12 ili 16, bi to bilo previše, osim ako iz te sobe ne misliš i ostatak stana hladit.
sumnjam da bi ohladilo drugu sobu ista.stan je 40 kvadeata.kuhinja spojena sa dnevnom i soba jos jedna. a znaci bolje bi bilo 2.5 nego neka od 3.5 kw za sobu samo ako gledamo. to bi manje trosila ta slabija ili.. koja je od te dve slabije bolha kad bi morao birati? i koje su cijene otprilke sutra cu otici bas pogledati imaji obe u trgovini alo ne pisu cijene

Zadnje uređivanje luka249 : 12.08.2017. at 00:18.
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 00:23   #23
40 kvadrata sveukupno?? to moze jedna 3,5 sve ohladit, ako ti bas zidovi nemaju rupe, ne pises o tome i naravno ako stan donekle i klima pozicionirana ok.
uff uff is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 09:59   #24
ovo je raspored https://ibb.co/mh5fKv
jel moze opce hladiti sve ikako?
koja bi bila bolja od ove dvije 2.5 kkw ako bi uzimao samo za sobu jer nekako sumnjam da moze hladiti cijeli stan...
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 10:32   #25
Quote:
luka249 kaže: Pogledaj post
ovo je raspored https://ibb.co/mh5fKv
jel moze opce hladiti sve ikako?
koja bi bila bolja od ove dvije 2.5 kkw ako bi uzimao samo za sobu jer nekako sumnjam da moze hladiti cijeli stan...
tamo gdje bi bio idealan položaj da oboje podjednako hladi je vjerovatno ulaz u stan iz zgrade(zid kraj wc-a) tj. unutarnji zid. Nego kakav si s izolacijom stana?

Ako samo sobu misliš hladiti, uzmeš jeftiniju, a to je mirai 10(cca3300). Ako cijeli stan bile bi vjerovatno oscilacije u temperaturi, od stupanj-dva jer nema baš idealan položaj da oboje podjednako hladi, ali dobra 12tka bi to ipak ohladila a na dobru 12 mislim nesto kao fujitsu 12 llcc(4000)koju imam ja, a ne mirai 13, koja je nešto između 9 i 12 po snazi.
uff uff is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 11:03   #26
Quote:
luka249 kaže: Pogledaj post
sumnjam da bi ohladilo drugu sobu ista.stan je 40 kvadeata.kuhinja spojena sa dnevnom i soba jos jedna. a znaci bolje bi bilo 2.5 nego neka od 3.5 kw za sobu samo ako gledamo. to bi manje trosila ta slabija ili.. koja je od te dve slabije bolha kad bi morao birati? i koje su cijene otprilke sutra cu otici bas pogledati imaji obe u trgovini alo ne pisu cijene
Pa zar nije bolje da hladis ovaj dio dnevnog boravka+kuhinja a usput i sobu, pa u ovom dijelu stana si cijeli dan (vjerojatno je i TV tu) a k tome se kuha pa to jos digne temperaturu i vlagu u tom prostoru, dodatni razlog da ga se hladi.
Kad ides spavati i vanjska temperatura padne pa sobu dodatno rashladis otvaranjem prozora.
Razmisli o klimi 3,5 kW
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:41   #27
Quote:
uff uff kaže: Pogledaj post
tamo gdje bi bio idealan položaj da oboje podjednako hladi je vjerovatno ulaz u stan iz zgrade(zid kraj wc-a) tj. unutarnji zid. Nego kakav si s izolacijom stana?

Ako samo sobu misliš hladiti, uzmeš jeftiniju, a to je mirai 10(cca3300). Ako cijeli stan bile bi vjerovatno oscilacije u temperaturi, od stupanj-dva jer nema baš idealan položaj da oboje podjednako hladi, ali dobra 12tka bi to ipak ohladila a na dobru 12 mislim nesto kao fujitsu 12 llcc(4000)koju imam ja, a ne mirai 13, koja je nešto između 9 i 12 po snazi.
mislim da cu ipak u dnevnu. mislio sam mozda u sobu pa ako manju kvadraturu hladis pa ce biti i manji racun.

ti ovu imas http://www.advena.hr/hr/1032/klima-u...su-a0yg12llcc/

zanima me sta znaci ovo potrosnja hladenja 1.08 kw?
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:10   #28
To je maximalna energija koju povuce u procesu hladjenja, a u kontinuiranom radu ona je od 150 do 300 W
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:25   #29
super, bit ce ti puno ljepše i ugodnije nego da hladio samo sobu. samo još pripazi normative za ugradnju da ti majstori ne sfušaju.
uff uff is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:23   #30
Quote:
luka249 kaže: Pogledaj post
mislim da cu ipak u dnevnu. mislio sam mozda u sobu pa ako manju kvadraturu hladis pa ce biti i manji racun.

ti ovu imas http://www.advena.hr/hr/1032/klima-u...su-a0yg12llcc/

zanima me sta znaci ovo potrosnja hladenja 1.08 kw?
Je si li ih već kontaktirao za cijenu? Koliko dođe kod njih?
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 10:05   #31
Da dignem malo temu iz mrtvih!
Nemam nikakvih iskustva s klimama, do sada.
Uselio sam u stan, dočekala me iduća klima:
Toshiba ras-10ukhp-es3.

Platio sam servis, punjenje plina i hladi ko luda.
Treba ohladiti sobu od 20m2 primarno, a sekundarno cijeli stan od 40m2.
To radi vrlo dobro, ali me zanima pošto nemam iskustva, kakva je ta klima?
Kojem je cjenovnom rangu pripadala?
Dali je veliki potrošač, konkretno taj model?
Koliko mogu očekivati veći račun za struju ako dnevno radi cca 5h, hlađenjem na 18*
Filip20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 16:50   #32
Quote:
Filip20 kaže: Pogledaj post
Da dignem malo temu iz mrtvih!
Nemam nikakvih iskustva s klimama, do sada.
Uselio sam u stan, dočekala me iduća klima:
Toshiba ras-10ukhp-es3.

Platio sam servis, punjenje plina i hladi ko luda.
Treba ohladiti sobu od 20m2 primarno, a sekundarno cijeli stan od 40m2.
To radi vrlo dobro, ali me zanima pošto nemam iskustva, kakva je ta klima?
Kojem je cjenovnom rangu pripadala?
Dali je veliki potrošač, konkretno taj model?
Koliko mogu očekivati veći račun za struju ako dnevno radi cca 5h, hlađenjem na 18*
To je stara On-Off klima nije inverter.
Srednja klasa Toshibe današnji Suzumi Plus.

Za potrošnju je teško reći jer u tih 5 sati će se palit i gasit pa je teško procijeniti možda cca 3 kune ako i toliko.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2019., 22:06   #33
Uglavnom dok radi vuče oko 850W, to ti je oko 1 kn/h
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 11:10   #34
Koliko klima 5.3kw korel sa inverterom moze maksimalno povuci struje? Jer imam starije instalacije pa ne znam da li bi to podnijelo
another is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 11:37   #35
Quote:
another kaže: Pogledaj post
Koliko klima 5.3kw korel sa inverterom moze maksimalno povuci struje? Jer imam starije instalacije pa ne znam da li bi to podnijelo
Pogledaj na natpisnoj pločici, u specifikacijama ili u uputstvu, rekao bih oko 10A...
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 12:04   #36
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Pogledaj na natpisnoj pločici, u specifikacijama ili u uputstvu, rekao bih oko 10A...
Nemam jos klimu,moram kupit. 10a koliko je to wata..ne razumijemse previse u struju.. sad imam toshibu 4.2 15 god staru i trosi tocno 1kw po satu
another is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 12:52   #37
10A * 230V = 2300W

Povuce puno struje pri ukljucenju, ali kasnije ce vjerojatno potrosnja biti oko 500W pa i dosta manje, ovisno o tome na koliko stupnjeva je postavis
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 22:35   #38
Kod inverter klime potrošnja ovisi o opterećenju.
Ako postaviš temperaturu na 24C, kad je vani 28C potrošnja i trenutna snaga će biti manja nego kad je vani 36C.....isto tako, kad dođeš kući i upališ klimu snaga će biti veća, kad se prostor rashladi snaga će se smanjiti.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2021., 19:02   #39
ne veselim se idućem računu za struju, klima ovaj tjedan radi noć i dan i ne vidim da će uskoro stati.

baš me zanima koliko će rn biti iznad prosjeka.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2021., 23:13   #40
Ako te jako brine imas onaj wattmetar sto ustekas u uticnicu, pa klimu u njega, i vidis tocno koliko je klima pocuclala u nekom vremenskom intervalu. Ako ne pretjerujes s temperaturom i ako je klima inverter, ne bi trebala biti ogromna razlika na racunu
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.