Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 11:17   #4201
Na svu sreću da sam se sjetila prije puta izvaditi iz torbe šrafciger i imbuse, jer bi mi i to uzeli...
Dragi moji dečki, vi nemate pojma što se krije u ženskim torbama, to je k'o Pandorina kutija!
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:32   #4202
Da samo znate kako se metalnim metrom može porezati...
I benignijim alatom su filmski junaci glave rezali.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:48   #4203
Zrakoplovna tvrtka VLM Airlines u utorak započinje s redovnim letovima iz Maribora za Split i Dubrovnik, za koje vlada velik interes među slovenskim turistima koji putuju na Jadran. Budući da iz Ljubljane nema letova za hrvatski obalu, zanimanje je veliko u cijeloj zemlji jer su cijene VLM Airlnesa ekonomične, osobito u usporedbi s cijenama benzina i cestarina za slovenske i hrvatske autoceste, navodi ponedjeljak mariborski list Večer.

Povratna karta iz Maribora za Split može se dobiti već za 78 eura na više, a za Dubrovnik za 98 eura, ovisno o brzini rezervacije, a putnici dobivaju i besplatno parkirališno mjesto na mariborskom aerodromu. Direktor mariborske zračne luke Boris Bobek kazao je da je zadovoljan što je taj aerodrom dobio novu međunarodnu liniju, prvu nakon 2015. godine, kad su ukinuti letovi za London.

Kaže kako postoji mogućnost da se letovi za Split i Dubrovnik, koji su za sada dogovoreni za kolovoz, produže i u posezoni, bude li dovoljno interesa. VLM Airlines će letove iz Maribora za Split i Dubrovnik obavljati zrakoplovima Fokker 50, kapaciteta 50 putnika.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 01:50   #4204
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Ja u svojoj osobnoj torbi (na ramenu) UVIJEK nosim Labelo (neki put i 2 kom), olovku za oči, par paketića suhih i važnih maramica, tekućinu za poslije uboda komaraca (bočica je veličine Labela), malu rašpicu, bar 2 upaljača (uz onog koji mi je u kutiji cigareta)..... i u zadnjih par mjeseci sam imala nekoliko putovanja preko raznih aerodroma, i šta su mi uzeli na rentgenu? Rolu onog metalnog metra (od 2m dužine), kao građevinskog, za mjeriti dužinu/visinu nečega !! Prvo u Istanbulu ("that's dangerous item!"), pa ja opet imala drugi i onda opet mi sad pred malo u Dohi to uzeli, pa sam ih pitala da zašto, a ženska "you can harm somebody with it".... stvarno, ali stvarno sam zinula k'o pegla... znači, na 3 upaljača i rašpicu ne reagirate, ali eto sa zidarskim metrom sam opasna (to, naravno, nisam rekla, ali sam si mislila)...

Uglavnom, na ove stvari gore nabrojane nitko mi nije nigdje reagirao, no znam recimo da ne puštaju kalodonte, razne kreme, losione, šampone, gelove, dezodoranse, parfeme ako su u pakiranju većem od 100 ml. I te stvari bi trebalo imati u prozirnoj zip-log vrećici, a ima i prozirnih kozmetičkih torbica koje isto mogu poslužiti. Isto, mislim da tekući ruž-sjajilo je isto neka vrsta tekućine i spada pod ovu diskutabilnu kozmetiku, mada sam ja i to par puta imala u torbi pa me nitko nije ništa pitao...
Hahah. Metar? Jooj.

Ja sam imala Labelo i ruz kad sam isla u Aziju ovu zimu i proslo je u Zagrebu, Dohi, Bangkoku i Saigonu.
Ne znam, necu riskirat, nema veze.

I recite vi meni, ovako nabrzinu, jesu li Vueling jedne od onih cicija kojima je rucna prtljaga samo jedna torba?
Nosim rucnu prtljagu (ruksak) i torbicu srednje velicine, nista veliko.
__________________
"There was one guy in our neighborhood, Tank. Big, badass, and covered in tattoos. Every time he saw me, he would sit me down and buy me a soda. Tell me I had a power to change things."
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:45   #4205
Vueling nisu cicije...mislim da cak i imas pravo na to dvoje
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 15:06   #4206
Quote:
natha kaže: Pogledaj post
Vueling nisu cicije...mislim da cak i imas pravo na to dvoje
Na njihovoj stranici stoji da se moze imati jos torbica, aktovka ili kamera / fotic znacajno manji od 35×20×20. Kako definiraju znacajno manji, ne znam. A moja torbica u tim gabaritima, značajno manji je novcanik. ☺

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
__________________
"There was one guy in our neighborhood, Tank. Big, badass, and covered in tattoos. Every time he saw me, he would sit me down and buy me a soda. Tell me I had a power to change things."
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 15:57   #4207
Jel nosio netko kompresorski inhalator u rucnoj prtljazi? Pred nama je prvo putovanje avionom otkada je malome dijagnosticirana astma i inhalator mora s nama. Kakva su pravila sto se tice medicinske opreme? Treba nositi i nekakvu medicinsku dokumentaciju ili je to, sto se sigurnosnih provjera tice, komad plastike u rangu notebooka i sl?
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:33   #4208
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Jel nosio netko kompresorski inhalator u rucnoj prtljazi? Pred nama je prvo putovanje avionom otkada je malome dijagnosticirana astma i inhalator mora s nama. Kakva su pravila sto se tice medicinske opreme? Treba nositi i nekakvu medicinsku dokumentaciju ili je to, sto se sigurnosnih provjera tice, komad plastike u rangu notebooka i sl?
Ne treba vam dokumentacija za inhalator. Samo ga izdvojite i stavite u platicnu posudu u koju se stavlja notebook, mobitel, prozirna vrecica s tekucinama i sl.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:34   #4209
Mala od frendice je dijabetičarka sa ugrađenom pumpicom sa inzulinom na tijelu i to mora imati stalno, kao i rezervne ampule inzulina te onaj aparatić za mjerenje šećera u krvi. Oni su bar 2x godišnje putovali na relaciji Singapore-Hrvatska-Singapore raznim kompanijama i preko raznih aerodroma.
Ono što ja znam da mi je frendica pričala, morala se imati SVA liječnička dokumentacija i povijest bolesti napisano na engleskom te ispečatirano od doktora. Povrh toga trebala je imati ovjerenu potvrdu/nalaz od doktora da mala tu pumpicu i rezervne ampule inzulina mora imati sa sobom 24h. Znam da je cura imala i onu neku dijabetičarsku knjižicu , kao još neki dokaz da je dijabetičarka.
Isto tako mi je frendica pričala da su ih uvijek stavljali na stranu i proučavali te dokumente jer je često rentgen pištao na malu... uglavnom nikad nisu imali nekih pretjeranih problema niti im je igdje bilo šta uzeto, osim što su morali vremenski računati na te dodatne provjere i pretrese pa na vrijeme ići na boarding a ne uskakati u zadnji čas u red.
E, sad, ne znam nikog tko bi morao imati sa sobom taj inhalator pa kakva je procedura s time preko aerodroma i rentgena...
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 03:56   #4210
Ja imam astmu i putujem uvijek sa inhalatorom. I u Europi i Aziji pa zadnje i u rigoroznoj Americi. Za Ameriku sam imal dokumentaciju al niko nije trazil.
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 08:22   #4211
Rkipa kako smo ja i cura poceku razmisljatibo putovanju u London ili Dublin....
Al sam sad primjetio da nema jeftinih letova poslje 10 mj
Pa da se rqspital dal sam ja u krivu!? Zar nije bilo iz osijeka uvijek za 30 eura osijek-london?
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:39   #4212
Nema vise Ryanaira iz Osijeka, da, bilo je za 30€, ne uvijek al bilo je nekad manje nekad više. Mozes iz Zagreba do Londona za nekih 70-80€ sa Monrachom..evo primjera:

__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:03   #4213
Da li ovaj iz Zadra redovno ide za Dublin i obrnuto?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:07   #4214
Da, svaki ponedjeljak, srijedu i petak, zadnji let ove sezone je 3.11
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:15   #4215
Quote:
sk0ls kaže: Pogledaj post
Da, svaki ponedjeljak, srijedu i petak, zadnji let ove sezone je 3.11
A sta nakon 11 mjeseca? Ima li letova iz Dablina za Dubrovnik, Split, Zadar,Pulu ili Osijek? Meni bas treba taj info za 11 mjesec.Tnx
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 00:05   #4216
Nema letova u 11om.

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 00:33   #4217
Air Berlin sutra proglašava stečaj i navodno će dio kompanije preuzeti Lufthansa
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 01:13   #4218
Tko uopce bukira smjestaj preko stranica aviokompanije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:29   #4219
To sam se i ja pitala. Iako, LCC vecinom nude link za rezervaciju smjestaja, rent-a-cara... Ipak vise volim posebno.

Inace sam postavila link na gornji clanak u chat temi...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:33   #4220
Vijest je dobra, ali teško da ima s nekim od nas veće veze.


Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.