Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 10:58   #401
Obi, kakav to calamansi juice danas piješ?

Daj i meni malo...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 11:00   #402
Ma Obi, samo ti gnjavi i ispravljaj me ako treba, nije nikakav bed

Je, imaš pravo, ovdje nema anakondi nego su pitoni.
(opet se izvlačim na jet-leg i da još ne šljakam normalno )
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:10   #403
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
calamansi juice
Daj i meni malo...
oš ga zvat kalamansi đus? e onda frisko ubran, svjeze stisnut i sa puno secera (=sladak).

nemas problema, samo javi dostava je di. ali prije toga ne zaboravi onu ruku i trecu osobu poslat na izlet kod none.
iako, a to znas i sam, lokalno je lokalno. jedno je pojest novigradsku oradu u zagrebu, a drugo istu tu oradu na gradele u novigradu. jelte, ne?
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 23:00   #404
Jel je bio tko u Universal Studiu u Singapuru? Zanimaju me dojmovi, iskustva, savjeti... Dali su velike gužve i dali je dovoljan jedan dan za sve obići?
viak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 23:19   #405
Ja sam bila kad se otvorio, a ima tome već par godina, ... Fora je za otići vidjeti bar jednom u životu... mada se više sviđalo mojim (onda) tinejđerima nego meni, al ajd ...
Kao i svugdje u SG na tim atrakcijama, gužva je vikendom i praznicima, dok je preko tjedna podnošljivije i to pogotovo ako se ide odmah ujutro jer je onda najmanje ljudi.
Jedan dan je sasvim OK za sve obići, čak mislim da i previše... osim ako se nećeš vraćati po par puta na svaku atrakciju (ko moja djeca na roller coaster negdje 5-6 puta dok već meni nije bila muka samo gledajući ih).... ima nekih predstava pa obrati pažnju na timing da ih ne propustiš.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 23:47   #406
Hvala na brzom odgovoru! Radimo si program razgledavanja. S djecom ćemo na put tako da nam ni Legoland u Maleziji ne gine.
viak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 02:22   #407
Universal Studios Singapore je najmanji od takvih parkova na svijetu. Za one u Americi ti fakat treba i do dan-dva, za US u Singapuru dosta je i pola dana.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 07:55   #408
Ja sam bil prije nekih 3 tjedna i meni je bila fora, ono ak volis filmove i te stvari ima zanimljivih stvari unutra ali vjerujem da se to djeci jos vise dopada zbog rollcostera i ostalih stvari. Ja sam usel nutra oko 2h i sve se stigne, mislim nije bila guzva pa mozda zato..

kartu kupi online jer je jeftinija
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:26   #409
Preko ljeta grad je skoro poluprazan jer (osim što su lokalni školski praznici između polugodišta) skoro sve internacionalne škole imaju godišnje praznike pa je dosta ljudi općenito van grada. To se vidi sada i po tim turističkim atrakcijama da nema gužve ni čekanja, jer i ljudi koji tamo žive inače obilaze ta mjesta.
Zato na sva ta "razvikana" mjesta kao Zoo, Sentosa, Universal Studio, Gardens by The Bay, isl je bolje ići preko tjedna, i to ujutro. Jer tokom cijele godine ima turista koji isto to obilaze, no malo njih se nacrta na ulazu baš u 9 ili 10, kad se šta otvori.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:09   #410
Guglajuci o pusenju u NY, gdje idem za par dana, naletim i na clanak o pusenju u Singapuru.
Pa jbt, tamo je katastrofa za pusace!
Cak sam nasla slike, ogradjen nacrtani prostor u obliku mrtvackog sanduka!!!
Andreja, jel to stvarno tako?
Negdje sam procitala tvoj post o sadrzaju torbice i vidjeh da nosis i cigarete.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 11:00   #411
Hahahaha, nije baš tako, ali nije ni raj za pušače
Ne znam na koju si to fotku naišla i u kojem kontekstu je to bilo, jer ništ takvog ja nisam tamo vidjela. Pušač sam, cigarete tamo kupujem redovito i uvijek tražim mjesto za kavu gdje mogu i pušiti. Ako nema, onda uzmem kavu 'za van' i na najbližu 'smoking area' koji mogu naći, a što je obično negdje sa strane zgrada na otvorenom.
SG teži da bude totalno smoke free i skoro svake godine smanjuju zone gdje se smije pušiti, a u korist onih gdje je zabranjeno. Trenutno je zabranjeno pušenje u svim parkovima, igralištima (bilo kakvim), uokolo stambenih zgrada, na plivalištima i bilo kojim javnim okupljalištima, podzemnim garažama, da ne spominjem uokolo škola, bolnica i slično (a to ne samo unutar i uokolo tih zgrada, nego totalno u cijelim tim kompleksima). Doduše, nađe se negdje ipak nekih 'smoking corner'-a, ali to se mora znati gdje su jer nisu označeni ni na kakvim kartama. Npr, Gardens by The Bay je totalno "smoke free", ali ima 2 mjesta gdje se smije pušiti no nisu označeni na službenoj mapi Gardensa.... isto i na Sentosi je tako - kao, zabranjeno pušenje, ali ima tih pušačkih zona koje nigdje nisu ucrtane u mape jer ih jednostavno ne žele 'reklamirati'.
U svim kafićima i restoranima u gradu koji imaju terase, ili je totalno zabranjeno pušenje ili moraju posebno platiti dozvolu da im dio terase bude za pušače (i to je onda max 1/4 terase, što je označeno žutom linijom na podu). I to se podrazumijeva da ako je ta terasa unutar gabarita same zgrade onda nema pušenja uopće, jedino se može dobiti ta pušačka dozvola ako je ta terasa izbačena izvan kontura zgrade (ali opet samo za 1/4 te terase).
Sad pred koji tjedan je bilo u novinama da glavna shopping ulica u samom centru grada Orchard Road postaje smoke free, uz samo 4 obilježene zone gdje će se smjeti pušiti a one su veličine svaka recimo 5x2 m.
Već dugo su cigarete jako skupe tamo, sad im je cijena oko 13 S$ po kutiji, što je oko 60 kuna. Zato i ne dozvoljavaju unos cigareta izvana jer bi ljudi masovno švercali, kad je recimo u susjednoj Maleziji taj isti Marlboro po 2 USD.... Isto od prije koji mjesec u dućanima sve cigarete moraju biti sakrivene u boxovima, da pušače ne bi "podsjećale da ih trebaju kupiti"...
I na aerodromu Changi imaju na svakom terminalu pušačkih zona, i to jako lijepo uređenih na otvorenom ali natkrivene su i sa klupicama, uokolo zelenjava i palme...
Znači, u principu se u SG još uvijek može pušiti i ima cigareta za kupiti, ali svakom godinom će to postati sve manje dostupno dok ih skroz ne zabrane i postanu "smoke free country".

Iskreno, meni je to malo i bezveze jer ima jako puno pušača i uvijek su te pušačke zone terasa bile krcate ljudi, u usporedbi sa onim za nepušača. Isto mi je malo to i dvolično, jer recimo ne pada im na pamet zabraniti paljenje papira kad je Hungry Ghost festival u Septembru pa kinezi pale te papire u onim 50-litarskim kantama "da tjeraju duhove", i to obično bude u podnožju stambenih blokova, a dim i plamen nosi te sitne izgorjele komadiće papira u sve stanove na donjim katovima, a da ne spominjem isto zagađen zrak.... i sad, ako si kinez onda za to imaš razumijevanja i držiš zatvorene prozore, a ako si druge rase onda te to nenormalno smeta pa se ljudi bune, no ne smiju ' na glas' jer se ne smiju pokazivati rasne/religijske netrpeljivosti.... no svejedno nitko ne nalazi da je taj običaj i zagađivanje okoline, i onečišćenje zraka, i štetno za zdravlje, a s druge strane je općenarodna hajka na pušače...
Eto, no šta je tu je, protiv nekih stvari se ne može.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:56   #412
Quote:
viak kaže: Pogledaj post
Jel je bio tko u Universal Studiu u Singapuru? Zanimaju me dojmovi, iskustva, savjeti... Dali su velike gužve i dali je dovoljan jedan dan za sve obići?
Mi smo bili ove godine u svibnju. Išli smo radnim danom i došli smo odmah ujutro na otvaranje. Na ulazu su već bile velike gužve, ali je išlo relativno brzo. S tim da smo mi karte kupili preko interneta još dok smo u Zagrebu bili, čini mi se preko klooka (karte su i nešto jeftinije ako se tako kupuju).

Sve se stigne obići za jedan dan, ali je dobro imati plan. Za neke je atrakcije standardno gužva i njih je najbolje odmah ujutro obaviti. Nama je npr. Mačak u čizmama (mislim da se tako rollercoaster zove) ostao za popodne i čekali smo cca 45 minuta u redu.

Postoji i opcija da kupiš uz kartu i pass pa da ne moraš u redu za atrakcije čekati, ali nama je bilo preskupo, ali na kraju i nepotrebno.

Prije ulaza u sam Studio imaš 7/11, ako hoćeš kupiti sendviče/grickalice, staviš u ruksak i ne moraš nepotrebno unutra na ručak trošiti.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:08   #413
@Andreja

Meni je zadnji dan u Australiji nestalo cigareta, 10 dolara su bile.
A smijete li pusit na terasama u zgradi gdje zivite?
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:31   #414
U stambenim kompleksima tipa "condo" gdje ja živim, u zgradama obično nema terasa, ni na ravni krov se ne smije ići jer su tamo pumpe i tankovi za vodu, te otvori ventilacija. Nama su terase između stambenih zgrada, no to su javne površine gdje je zabranjeno pušenje. Oni manji "condi" od jednog nebodera imaju neke terasice unutar same zgrade (jer nema dovoljno terena uokolo), no isto su javne pa se ne smije pušiti.
No, i to mi je generalna nebuloza jer npr svaki taj condo ima jedan ili više BBQ pita sa otvorenim roštiljem gdje stanari mogu peći meso (a u našem ih je 4 takva), i to je sve regularno da se dimi, a evo pušiti se ne smije....

U lokalnim stambenim zgradama se većinom može na krov, ali je to sve javna površina, što bi značilo da je pušenje zabranjeno...

Može se pušiti na vlastitoj terasi ili balkonu, jer se to smatra privatnim vlasništvom.
Iako, i tu se susjedi znaju prepucavati oko toga, baš sam danas pročitala u lokalnim novinama The Straits Times da je Management jednog "conda" izdao regular kojim savjetuje stanare da ne puše na svojim balkonima jer dim smeta susjedima ( )
http://www.straitstimes.com/singapor...ime=1502927819
Pa vidim po komentarima da je taj članak izazvao raznorazne reakcije....

Za sada ja nemam problema s time jer sam na najvišem katu svoje zgrade i stan mi je takav da je terasa izbačena, pa nemam susjeda iznad a niti direktno pored... ali, kad SG bude totalno smoke-free, bit će najvjerojatnije skroz na skroz zabranjeno pušenje, niti se neće imati gdje cigarete ni kupiti, a unošenje je ionako već odavno zabranjeno...
(ustvari, možeš unijeti ali ti naplate porez kao da su kupljene u SGu, pa nema smisla..... a ako ih misliš unijeti bez prijavljivanja i da ih nađu, onda te klepe kaznom od 200 S$ po nađenoj kutiji)
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:36   #415
Zadnjih par upisa me eto educiralo u vezi s pušenjem, inače ne bih ni znao...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:59   #416
Srecom da sam nepusac


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 01:48   #417
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Srecom da sam nepusac


Sent from my iPhone using Tapatalk
Isto tako.

Mene više u Singapuru nervira (pre)visoka cijena piva!
(kao cca 20 dolara - iliti oko 100 kuna - na Clarke Quayu, za jedno točeno od 1 pinte)
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:10   #418
I onda vidim promotion only 89$ carlsberg lol


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 10:39   #419
A zato imaš "happy hour" svaki dan na Clarke Quayu... baš je neki dan bila reklama S$10++ za draft beer
http://thesmartlocal.com/read/clarke-quay-happy-hour

Ili ovakve povremene manifestacije - free flow beer for S$50 (S$60 on the door)
http://sg.asia-city.com/events/news/...ity-next-month
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:02   #420
ja sam zagrizeni nepusac, pusenje me strahovito smeta kao i mentalitet, a cesto i ponasanja vecine pusaca (ne svih!!!!). zato aplaudiram singapurcima na odlucnosti - to sam negdje procitao- da do 2022 grad postane smoke free. Orchard rd ce do 2018 god postati prva smoke free ulica/kvart, tj uklonit ce se onih par mjesta na kojima je pusenje sada dozvoljeno. Takodjer mi je drago da se prekrsiteli dosljedno kaznjavaju, a tu mi je najdrazi onaj poznati slucaj kad je nadzorna kamera uvatila tipa koji je pusio na prozoru konda i bacao dole opuske. ispravite me ako grijesim, bilo je to mislim prije 2 god, tip je pobacao 34 opuska i za 33 za svaki je dobio kaznu 600s$, a za 34. 5 sati ciscenja javnih povrsina u onoj njihovoj zutoj kaznenickoj obleki. Ok, on je kaznuo dobio za littering ("smecenje"), ali platiti 20.000 s$ zbog pusenja i bacanja opusaka - neprocjenjivo.

Andreja sori, ali moram ovo rec, usporedjivati dim od cevapa sa dimom od cigareta, to moze rec samo pusac jer usporedba je, jelte, nategnuta do puknuca. gastronomski i zdravstveno.
Kao i ono sa dimom za gladnog duha, to je jednom godisnje (iako budisti pale novac i papirice cesce) i moze nekome biti neugodno, ali dim cigareta kojji se dize u zrak svakodnevno i truje sve oko sebe..... ne znam bas.

Borba protiv pusenja i bacanja smeca ima svoju jaku podlogu jer dovoljno se okrenuti oko sebe i pogledati zemlje u okruzenju pa je sve jasno. a jos vise ako se zna da su 75% singapuraca kinezi kojima treba cvrsta ruka. dovoljno pogledati kinu, od pusenja do bacanja smeca (to su isti ljudi).
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.