Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 09:24   #2421
Quote:
Zvijezdica1611 kaže: Pogledaj post
Ajme wow, puno hvala na ovome! Nisu mi nista rekli nego da se javim 1.dc. a kako sam vec obavila sve trazene pretrage i prvi pregled, zakljucila sam sama da je to sto sad slijedi -uzv 2-3 dc.
Mislim da su mi nalazi vise-manje ok, ne vidim neki ociti razlog zasto ne bi krenula u postupak. Spermiogram je prije 2god bio asthenozoo, tako da ako je i dalje takav-inseminacija se ne radi? Da li se i kod inseminacije radi punkcija ili?
Punkcija (vadenje jajnih stanica) se radi samo kod ivf-a, kod inseminacije ti prate ovulaciju i kad je vrijeme "ustrcaju" spermu(laicki receno, ja sam to preskocila)
Ako spermio nije jako los ici cete na inseminaciju. Jesi radila hssg(progodnost jajovoda)?
Pocetnica nadam se da ce ti privatno uspijeti! S obzirom na rezultate bolnica velike su sanse
Nisam znala da kad ides kod privatnika preko hzzo-a trebas toliko nalaza, treba i uzv dojki, jel socijalni ginekolog daje uputnice za to? Ili da ja kad odem na konzultacije npr kod Škvorca on mi da listu koje nalaze moram napraviti i moja gin ce mi dati uputnice za to?
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 09:39   #2422
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
Punkcija (vadenje jajnih stanica) se radi samo kod ivf-a, kod inseminacije ti prate ovulaciju i kad je vrijeme "ustrcaju" spermu(laicki receno, ja sam to preskocila)
Ako spermio nije jako los ici cete na inseminaciju. Jesi radila hssg(progodnost jajovoda)?
Pocetnica nadam se da ce ti privatno uspijeti! S obzirom na rezultate bolnica velike su sanse
Nisam znala da kad ides kod privatnika preko hzzo-a trebas toliko nalaza, treba i uzv dojki, jel socijalni ginekolog daje uputnice za to? Ili da ja kad odem na konzultacije npr kod Škvorca on mi da listu koje nalaze moram napraviti i moja gin ce mi dati uputnice za to?
Ne trebas uzv dojki. Pise tamo al nije neophodan. Samo ce ti rec da bi bilo dobro da provjeris radi sebe same.

Sent from my S308 using Tapatalk
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 09:42   #2423
Quote:
Zvijezdica1611 kaže: Pogledaj post
Ajme wow, puno hvala na ovome! Nisu mi nista rekli nego da se javim 1.dc. a kako sam vec obavila sve trazene pretrage i prvi pregled, zakljucila sam sama da je to sto sad slijedi -uzv 2-3 dc.
Mislim da su mi nalazi vise-manje ok, ne vidim neki ociti razlog zasto ne bi krenula u postupak. Spermiogram je prije 2god bio asthenozoo, tako da ako je i dalje takav-inseminacija se ne radi? Da li se i kod inseminacije radi punkcija ili?
Moguce da cete za pocetak ici na AIH (inseminaciju).
Isto ti prate folikule,nekad uz laganu stimulaciju tabletama,nekad bez icega.
I kad je vrijeme dodete ti i muz skupa,on da ejakulat,obrade ga i onda ti ides na stol. Kateterom ti ubace tu prociscenu spermu i to je to. Odlezis malo tamo i ides doma.
Ja sam prosla 2 aih,ne boli bas nista

Sent from my S308 using Tapatalk
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:40   #2424
pocetnice ako niste došli do smrzavanja embrija, neće ti tu pomoći smrzavanje js. Ionako ih oplođuju sa spermom muza. Tak je isto prije ili kasnije.
Ne znam bas koliko ima smisla smrzavanje js.

Najbolje je porazgovarati s dr. u B+ oko svojih nedoumica.

Al ja vjerujem da se KBC RI ne može mjeriti s privatnikom od usklađivanja stimulacije, tempiranja punkcije i svega ... skroz druga priča, vidjeti ćeš.

zvijezdica kad ti pada početak ciklusa?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 13:26   #2425
Lena , nisu me slali na prohodnost jajovoda. Nekako si mislim da je to zbog lošeg spermio, pa da će me zaobići inseminacija. Jer dala mi je popis pretraga koje su mi falile, i nije bilo riječi o prohodnosti jajovoda..
Tweety , da su barem i ostali postupci tako "glatki" . Za inseminaciju pretpostavljam je nezaobilazno napraviti pretragu prohodnosti jajovoda? Ne znam zakaj me nisu na to poslali, ko zna kaj su vidli u tim nalazima pa me prekrižili za inseminaciju..
Frixie , ovaj početak ciklusa mi je upravo danas, dok su oni na GO, tako da računam sa sredinom 9.mj za idući. To ću ih nazvat taj 1dc i reć nek oni meni kažu kaj ja sad trebam haha.
Ma di su tu ti smajlići, ja to nemrem nać :/
Zvijezdica1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 13:45   #2426
Zvjezdica,da za aih treba prije prohodnost napravit. Ako su zacepljeni nema smisla uopce pokusavat s inseminacijama.
Ja bi ti predlozila da ih sutra nazoves pa vidis sta ce ti rec.

Sent from my S308 using Tapatalk
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 14:32   #2427
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
Zvjezdica,da za aih treba prije prohodnost napravit. Ako su zacepljeni nema smisla uopce pokusavat s inseminacijama.
Ja bi ti predlozila da ih sutra nazoves pa vidis sta ce ti rec.

Sent from my S308 using Tapatalk
Sad su na godisnjem do 21.8.. Mislila sam im se javit na 1 dan ciklusa pa doc tam n uzv pa onda pitat tj vidjet kaj ce mi rec
Zvijezdica1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:33   #2428
Cure koje su koristile decortin i zatrudnile- pitanjce...do kojeg tjedna trudnoce ste ga koristile?
Cekalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 17:27   #2429
Mislim da mi dr odmah nakon srceka rekla prestajati
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 18:46   #2430
Da, decortin sam prestala piti nakon otkucaja srčeka, a to je bilo u 6 tjednu.



Zvijezdice čudno mi je kako ti baš ništa nisu rekli ni opisali, jer meni su odmah sve ukratko objasnili, jer i ja sam bila u MPO na VV. Zadnji postupak mi je bio u 5 mj. i zatrudnila sam.
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:37   #2431
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
Da, decortin sam prestala piti nakon otkucaja srčeka, a to je bilo u 6 tjednu.



Zvijezdice čudno mi je kako ti baš ništa nisu rekli ni opisali, jer meni su odmah sve ukratko objasnili, jer i ja sam bila u MPO na VV. Zadnji postupak mi je bio u 5 mj. i zatrudnila sam.
Hottie, predivno, cestitam ❤.
Ne znam, pregledala me ultrazvucno i dala mi jos za napravit one testove u zavodu za transfuziju i spermio. Jer sam briseve,papu i hormone imala., i rekli da nakon kaj to napravim, imam sve nalaze i samo im se javim 1 dan ciklusa. Mozda sam ja trebala nesto jos pitat, sad mi je krivo da nisam, al brzo cu saznat
Zvijezdica1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:25   #2432
Quote:
Zvijezdica1611 kaže: Pogledaj post
Hottie, predivno, cestitam ❤.
Ne znam, pregledala me ultrazvucno i dala mi jos za napravit one testove u zavodu za transfuziju i spermio. Jer sam briseve,papu i hormone imala., i rekli da nakon kaj to napravim, imam sve nalaze i samo im se javim 1 dan ciklusa. Mozda sam ja trebala nesto jos pitat, sad mi je krivo da nisam, al brzo cu saznat

Hvala ti


Na 1 DC zovi iza 11, reći će ti da dođeš oko 10 na 3 DC... onda ćeš tada vidjeti kaj bu bilo, valjda će ti reći kako ćete dalje... Sretno!
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:33   #2433
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
Hvala ti


Na 1 DC zovi iza 11, reći će ti da dođeš oko 10 na 3 DC... onda ćeš tada vidjeti kaj bu bilo, valjda će ti reći kako ćete dalje... Sretno!
Tako cu i napravit. Hvala ti! Jedva cekam
Zvijezdica1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 07:19   #2434
Quote:
Cekalica kaže: Pogledaj post
Cure koje su koristile decortin i zatrudnile- pitanjce...do kojeg tjedna trudnoce ste ga koristile?
.
Do 8tt u punoj dozi onda sam počela smanjivat doze sve do 10tt kad sam skroz prestala s njim
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 19:38   #2435
cekalica u kojoj ga dozi ti piješ?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 20:49   #2436
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
cekalica u kojoj ga dozi ti piješ?
5mg... u pon idem na kontrolu na vv sad su na go.a ne znam nisu mi za njega rekli ili se ne sjećam do kad da ga pijem, sad sam 6+4tt, srčeko smo čuli u ponedjeljak.
Cekalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:48   #2437
Cure da vam javim da je beta negativna :-(

I sad cekamo 11mj da pokupim lijekove i idemo ponovno u ivf...

Nadam se da ste se odmorile preko ljeta i da ste spremne dalje ;-)
cikl0nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:02   #2438
Quote:
cikl0nica kaže: Pogledaj post
Cure da vam javim da je beta negativna :-(

I sad cekamo 11mj da pokupim lijekove i idemo ponovno u ivf...

Nadam se da ste se odmorile preko ljeta i da ste spremne dalje ;-)
baš mi je žao zbog bete...a jesi to sad bila u ivf-u? stimuliranom? oprosti što pitam lijena sam prolistati stranice da vidim jesi već pisala o tome.

ja sam spremna ali ću još mjesec dana morati pričekati, što zbog tog jer nisam imala kad hormone izvaditi pa ću tek ovaj ciklus i još uvijek su gužve na cestama i trajektu i imam još punooo posla tako da bi mi bilo na knap da idem sad krajem 8mj. Ja sam bila odmorna na proljeće kad sam obavila 3ivf-a pa ništa a sad ne da idem umorna, nego crknuta u 4-ti ivf, možda mi se posreći
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:52   #2439
CIKLONICE,zao mi je, nadamo se svi skupa za buduci uspjeh..
Sad mi je nekaj sinulo..moji brisevi su 10/2016. Trebala bih iduci mj na prvi postupak, jel ih moram ponoviti prije toga? Na VV sam..
Zvijezdica1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 19:17   #2440
Quote:
Zvijezdica1611 kaže: Pogledaj post
CIKLONICE,zao mi je, nadamo se svi skupa za buduci uspjeh..
Sad mi je nekaj sinulo..moji brisevi su 10/2016. Trebala bih iduci mj na prvi postupak, jel ih moram ponoviti prije toga? Na VV sam..
Da da svakako bi ih trebala ponoviti. Mislim da u vecini slucajeva uvazavaju do 6mj stare nalaze. Jesi na pocetku ciklusa? Ako jesi idi odma to napravi. Mislim da se ceka cca10 dana na nalaze,sto nije puno.
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.