Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 14:57   #1821
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Šta misliš tko me tjera? Pa skoro monopoliziran status tog posrednika. Isto tako su te agencije i propale tj proapdaju, sad samo nude mjenjanje novca.

Dobro je da gosti dolaze pameti tj dolaze do informacija o ovim posrednicima i njihovim provizijama pa već u ovoj posezoni imam nekoliko zanimacija za apartman i to preko google mapsa. Na google mapu stoji lipo apartman, broj mobitela, naziv web stranice i email. Ja se iskreno nadam da će gosti tražit u budućnosti ovako smještaj a ne preko posrednika koji ima 15%!!! provizije
Poanta posrednika nije samo da te stavi u kontakt sa hostom nego da ti i pruži neku sigurnost sa policama otkazivanja i slično. Ili da ti se nađe zamjenski smještaj ako host overbukira ili ima neku nezgodu u apartmanu. I to se plaća. A i sam sistem recenzija isto doprinosi boljem ponašanju od strane hosta, nemojmo se lagati.

Ja uvijek bukiram preko hosta baš zato jer ne želim brinuti hoće li me dočekati prljavi, nefunkcionalni smještaj ili će mi iznajmljivač u zadnji čas vratiti akontaciju jer je dobio bolju ponudu. Ja to doživljavam kao tip osiguranja i nije mi ga problem platiti. Vjerujem da tako misli još dosta ljudi. Ti možda smatraš da smo svi budale radi toga, ali ja mislim da imam jako dobre razloge zašto ne bukiram direktno.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:15   #1822
Lyrabelacqua pa sve navedeno je u korist gosta, a mi iznajmljivači za to plaćamo masnu proviziju i u tome je cijeli problem. Da Booking ima humanije uvjete i bolji odnos prema nama kao klijentima od kojih žive ne bi me toliko žuljalo ovih 15%.

Za svaku sitnicu kompliciraju i ponašaju se kao da od trenutka kada dođe rezervacija mi smo robovi dotičnog gosta.

Jedna stvar koja me užasno nervira je što gosti mijenjaju rezervacije kako im prdne, npr. skraćuju ih po par dana i nikome ništa. Za mene je to isto otkaz pogotovo kad to rade par dana prije dolaska...a zasto to rade...zato jer mogu.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:26   #1823
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Prije booking-a i sličnih aždaja, turističke agencije su uobičajeno naplaćivale 30-ak % provizije. Uostalom tko te tjera da posluješ s booking-om, meni nijedan gost u proteklih 13 godina nije došao preko posrednika.
I kome da se gosti zale ako smjestaj nije kao u oglasu? Za par eura....
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:44   #1824
Ne moramo se svi slagat oko svega. Ali ja jedva cekam da netko smakne booking, netko koga briga za iznajmljivace. Ako ce to bit google sa svojim uslugama, neka bude.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 18:20   #1825
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Lyrabelacqua pa sve navedeno je u korist gosta, a mi iznajmljivači za to plaćamo masnu proviziju i u tome je cijeli problem. Da Booking ima humanije uvjete i bolji odnos prema nama kao klijentima od kojih žive ne bi me toliko žuljalo ovih 15%.

Za svaku sitnicu kompliciraju i ponašaju se kao da od trenutka kada dođe rezervacija mi smo robovi dotičnog gosta.

Jedna stvar koja me užasno nervira je što gosti mijenjaju rezervacije kako im prdne, npr. skraćuju ih po par dana i nikome ništa. Za mene je to isto otkaz pogotovo kad to rade par dana prije dolaska...a zasto to rade...zato jer mogu.
Pa i pišem iz perspektive gosta, objašnjavam Gilmouru zašto baš i nije toliko glupo bukirati preko portala unatoč proviziji. A i za iznajmljivača imaju neke pogodnosti. Za Booking neću ništa tvrditi, ali Air ipak ima security deposit i strict cancellation policy i neke druge stvari koje su dosta zgodne. To ne znači da nema još puuuno prostora za poboljšanje (npr bolja i dostupnija korisnička podrška). Meni je draže kad mi bukiraju preko portala i kad znam da će mi u slučaju otkaza tjedan dana prije ili manje 100% rezervacije sjesti na račun bez da se ja moram sa njima boriti.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 18:25   #1826
Ja kao gost nikako ne bi voljela da nema Bookinga, on mi je najbolji bez konkurencije. Nije mi jasno da daju i adresu objekta u startu. Koristim ga kao tražilicu i onda kontaktiram direktno, pogotovo hotele, a nekad i privatne iznajmljivače, kad mi se da.


Kao domaćin ne koristim Booking, ali sam stavila starce i kako stvari stoji s Airom mogu ih skoro delistirat druge godine sa Bookinga.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 18:32   #1827
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Lyrabelacqua pa sve navedeno je u korist gosta, a mi iznajmljivači za to plaćamo masnu proviziju i u tome je cijeli problem. Da Booking ima humanije uvjete i bolji odnos prema nama kao klijentima od kojih žive ne bi me toliko žuljalo ovih 15%.

Za svaku sitnicu kompliciraju i ponašaju se kao da od trenutka kada dođe rezervacija mi smo robovi dotičnog gosta.

Jedna stvar koja me užasno nervira je što gosti mijenjaju rezervacije kako im prdne, npr. skraćuju ih po par dana i nikome ništa. Za mene je to isto otkaz pogotovo kad to rade par dana prije dolaska...a zasto to rade...zato jer mogu.
Malo si ti polupala lončiće. Itekako ljudi žive od Bookinga i sličnih, a i obratno. Da si ti sposobna doći direktno do klijenta bolila bi te jedna stvar koliko Booking ima proviziju. Ako ti neka lokalna agencijica koja ti pošalje padobranca uzme 10% koliko bi trebao uzeti Booking koji te otvara cijelom svijetu. Dok nije bilo interneta i portala stajalo se na cesti, čekalo se lokalnu agenciju i ostale gluposti. Otkad imamo portale brdo ljudi se počelo baviti ovim poslom, neki se i obogatili, neki poboljšali standard, neki konačno imaju šta jest. Tako da su portali bilo koji zadnja stvar koju bi ja napadala i žalila se na provizije.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:59   #1828
Nisam ja nikakve lončiće polupala.
Lijepo sam napisala da Booking ima bolji odnos prema iznajmljivačima ne bi me smetala niti veća provizija.

Ovako se osjećam kao gost koji skupo plaća apartman jer je super lokacija, a dočeka ga neljubazni bahati iznajmljivač. Ne znam šta tu nije jasno. To šta dobro pune ne znači da moramo baš sva njihova govna trpit i da ne moraju poradit na usluzi jer je sramota da budu cijeli dan nedostupni, a odgovor na mail se čeka po 10 dana...sorry, ali takva uslugu nije na razini od 15% provizije.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 07:47   #1829
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Nisam ja nikakve lončiće polupala.
Lijepo sam napisala da Booking ima bolji odnos prema iznajmljivačima ne bi me smetala niti veća provizija.

Ovako se osjećam kao gost koji skupo plaća apartman jer je super lokacija, a dočeka ga neljubazni bahati iznajmljivač. Ne znam šta tu nije jasno. To šta dobro pune ne znači da moramo baš sva njihova govna trpit i da ne moraju poradit na usluzi jer je sramota da budu cijeli dan nedostupni, a odgovor na mail se čeka po 10 dana...sorry, ali takva uslugu nije na razini od 15% provizije.
Meni se čini da ćeš ti itekako istrpiti sva njihova govna, pa i da odu na 20%:klap:, a biti nedostupan u srcu sezone na 24h je strašno da, koliko bi oni po tebi trebali imati operatera recimo
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:34   #1830
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Da si ti sposobna doći direktno do klijenta bolila bi te jedna stvar koliko Booking ima proviziju.
Upravo tako. Mnogi bi se trebali zapitati za koliko bi iznajmljivali svoje apartmane da nije reklame koja goste dovodi u njihovu državu/regiju/mjesto/smještajni objekt.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:39   #1831

B com ubire proviziju i duzan je imati kvalitetnu podrsku, isto tako i air. Zbog prava potrosaca, a o etickom kodeksu da i ne pricam.
Preskrti su zaposliti nekog. Air samo u Hr ima preko 100.000 objekata, UK 170.000 objekata itd itd, a u cijeloj Europi air je zaposlio samo 400 ljudi.


Booking com -Hr je druga u Europi po broju objekata na b com, a za Hr ima zaposlenih max 150.
Forsiraju kvantitetu.

Pricate kao da turisti dolaze u Hr tek otkad postoji booking, a da su prije svi bili prazni
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 11:01   #1832
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post

B com ubire proviziju i duzan je imati kvalitetnu podrsku, isto tako i air. Zbog prava potrosaca, a o etickom kodeksu da i ne pricam.
Preskrti su zaposliti nekog. Air samo u Hr ima preko 100.000 objekata, UK 170.000 objekata itd itd, a u cijeloj Europi air je zaposlio samo 400 ljudi.


Booking com -Hr je druga u Europi po broju objekata na b com, a za Hr ima zaposlenih max 150.
Forsiraju kvantitetu.

Pricate kao da turisti dolaze u Hr tek otkad postoji booking, a da su prije svi bili prazni
Mi ne pričamo samo o Bookingu nego o svim portalima i internetu kao takvom.
A ako ti misliš da je situacija s brojem turista i iznajmljivača bila ista prije portala na internetu tko sam ja da ti se proturiječim

Portal koji meni radi najveći posao ima istu proviziju kao Booking i da upoznam vlasnika poljubila bi ga u guzicu
Da nema njih ja nikad ne bi dovršila i sredila kuću u svojoj ružnoj vukojebini i počela s najmom. i totalni si promijenila život, kao i na stotine drugih.
Ne bi moj stari iznajmljivao bivše spremište za metle po 60€ na noć i ne bi mu turisti plakali na ramenu kako je bilo neponovljivo dobro.

Što se tiče kvalitete posla koju obavljaju portali možda ja nisam najpozvanija jer rijetko kad imam problem koji zahtjeva trenutačni odgovor.

Jednom su mi gosti kasnili i nisu se javljali i Atraveo mi se javio u roku 15 minuta i dali mi alternativne brojeve i kontaktirali gosti. Oko jedne uplate je bio problem koji se riješio u 2 dana.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 11:35   #1833
Katarina to je kod tebe tako. Ima drugih destinacija u Hrv koji turizam imaju skoro 100godina. Ženini su imali pansion od 60tih pa se ne moze usporedit s tvojim vukojebinama i rupama za metle.

Problem je sto su umrli gosti koji bi stalno dolazili u isto misto u istu kucu (njem i austr) i sad svake godine imas drugog gosta. Tu super dodjr agencija (internet ili lokalna) ali isto ce super doc kad gosti budu zaobilazili agencije koje imaju 15 posto provizije jer realno miritaju 3 do 5 posto.

Daj boze da zazivi bukiranje priko google mapsa.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:02   #1834
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Katarina to je kod tebe tako. Ima drugih destinacija u Hrv koji turizam imaju skoro 100godina. Ženini su imali pansion od 60tih pa se ne moze usporedit s tvojim vukojebinama i rupama za metle.

Problem je sto su umrli gosti koji bi stalno dolazili u isto misto u istu kucu (njem i austr) i sad svake godine imas drugog gosta. Tu super dodjr agencija (internet ili lokalna) ali isto ce super doc kad gosti budu zaobilazili agencije koje imaju 15 posto provizije jer realno miritaju 3 do 5 posto.

Daj boze da zazivi bukiranje priko google mapsa.
Kakve sad to ima veze što se neko dugo bavi turizmom? Susjedi od starog bave se otkad znam za sebe, znači preko 40 godina. To nema veze s tim da su portali otvorili prostor za masu ljudi i novih lokacija. I naravno da ovi stari rade lošije od novih jer su robovi starih navika i predrasuda. Svako od nas teži da dobije što više love za svoj smještaj, ali opet kažem meni nije žao platiti proviziju, a istovremeno mozgam kao i ti kako da ju ne platim. Po Fejsu se ne misli patit jer mi se pokazalo loše i zasad je ovako.
Što se starih gostiju tiče, da mi je kuna za svakog koji mi se kleo da se vraća pa nikad. Evo ove godine imam prve ponavljače jer su dosad uvijek kasnili. Ljudi prije nisu imali milijun smještaja na dlanu, pa kad misliš da si bio u savršenom nađeš 10 boljih za sebe.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:07   #1835
Ima veze itekako. Kad budes imala godina i godina u poslu onda ces uvidit da portal koji se odnosi prema iznajmljivacima kao da su govna i koji naplaciva 15 posto provizije i nije idealan posrednik. Ti si sad uletila u turizam i tebi je super booking jer ti je sve novo i olaksano ti je. Kad se ušemiš u taj posao i kad budes opet ulagala u apartman, nece ti toliko booking bit drag, jer si mu zadnja stavka u njihovom poslu.

Njima je gost najvazniji.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:49   #1836
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Njima je gost najvazniji.
a tko će im drugi biti najvažniji ako ne gost kad je on taj koji sve to plaća
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:51   #1837
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Ima veze itekako. Kad budes imala godina i godina u poslu onda ces uvidit da portal koji se odnosi prema iznajmljivacima kao da su govna i koji naplaciva 15 posto provizije i nije idealan posrednik. Ti si sad uletila u turizam i tebi je super booking jer ti je sve novo i olaksano ti je. Kad se ušemiš u taj posao i kad budes opet ulagala u apartman, nece ti toliko booking bit drag, jer si mu zadnja stavka u njihovom poslu.

Njima je gost najvazniji.
Ne razmijem niti jednu riječ koju si napisao. Četvrta sezona mi ide s mojom kućom, tati je prva i ja mu vodim stvar, a osmislila sam i kompletno uređenje i sve oglase, od imena do opisa.
U kuću ulažem konstantno i što će se to točno dogoditi nakon što budem iznajmljivala 15 ili 25 godina?
I ja od prvog dana ne radim s Bookingom jer moja kuća za odmor nije za portal kao Booking, barem nije bila.
Ali radim s Atraveo za istu proviziju.

Reci mi molim te zašto bi ja ikad u životu njih zamrzila?

Čak i da mi se dogodi najbolja stvar da tri mjeseca koliko iznajmljujem prodam direktno starima i preko preporuka zašto bi ikad zamrzila portale koji su mi donijeli goste i posao.
Zašto mi moja mama mrzila Booking koji joj dovede goste.
Nije mi jasno i točka.
Kako oni to nas tretiraju kao govna?
Ja vidim da smo mi pročitali i potpisali ugovor, provizju znamo, novci dolaze u minutu, a rješavanje problema s gostima nije ništa gore ni bolje nego kad te zajebe neko tko ti je došao direktno.

Nikako ne mogu dokučit problem.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:19   #1838
Meni, kao gostu, Booking je odlican. Vec par godina samo njih koristim i uvijek sam nasla odlican smjestaj u raznim drzavama i kontinentima. Kad biram gdje cu, najvise gledam komentare gostiju i ev. odgovore domacina na kritike.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:23   #1839
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
a tko će im drugi biti najvažniji ako ne gost kad je on taj koji sve to plaća
Pa gost im ništa ne plaća, iznajmljivač im plaća proviziju?

Ja sam otišla s Bookinga nakon što sam shvatila da kad mi netkootkaže se mogu fućkat i njih baš briga što piše da se plaća otkazz kad nema mehanizma naplate. To je bilo prije par godina, ne znam kako su u međuvremenu napredovali ili ne, ali definitivno sam imala dojam da ih boli briga za iznajmljivače..

Ali gosti ih vole jer ne naplaćuju proviziju za Booking i imaju te neke beneficije ajmo reći kroz Genius itd.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:38   #1840
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Pa gost im ništa ne plaća, iznajmljivač im plaća proviziju?

Ja sam otišla s Bookinga nakon što sam shvatila da kad mi netkootkaže se mogu fućkat i njih baš briga što piše da se plaća otkazz kad nema mehanizma naplate. To je bilo prije par godina, ne znam kako su u međuvremenu napredovali ili ne, ali definitivno sam imala dojam da ih boli briga za iznajmljivače..

Ali gosti ih vole jer ne naplaćuju proviziju za Booking i imaju te neke beneficije ajmo reći kroz Genius itd.
Pregledni su i odlični za traženje smještaja pa kad nađeš šta ti paše i pročitaš recenzije lako tu istu stvar rezerviraš drugim putem ako je povoljnije. Svi znamo da imaju proviziju i da ako kontaktiraš direktno barem 10% dobiješ jeftinije.

Što se otkaza tiče mi imamo naplatu preko njih i opciju Non-refundable. Nema greške
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.