Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 15:01   #81
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Čudan mi je taj mentalni sklop u kojem netko mora biti jači, a onda postaje glava. Onak, malo frankenštajnovski. Najvolim kad netko ima vlastitu glavu i guzicu te ih zna razlikovati. Robovi i gospodari me ne interesiraju i mislim da nisam usamljena u tom stavu.

To da neka prastara knjižurina ili bulažnjega nekog gurua reguliraju najintimnije međuljudske odnose smatram duboko nastranim. Okej, možemo sve skupa promatrati kao neke bajkice, alegorije, ali temeljna poruka ostaje ista - žena se treba podčiniti muškarcu, koji se pak treba podčiniti drugom muškarcu i poginuti za njega kad ovaj to zatraži, a sve u ime nekog imaginarnog bića koje se nalazi na vrhu hranidbenog lanca.

Jednom kad muškarci skuže da su oni ti koji najviše puše u cijeloj priči, moći ćemo zaboraviti na matrijarhat, patrijarhat i te gluposti te početi razgovarati kao ljudi.
To moraš pitati cure, zašto ih pale ovakvi, a ne onakvi, ja uglavnom govorim o standardima koje postavljaju žene, ja osobno sam atipičan i svakoj stvari pristupam kritički, ali pogledaj malo 80 posto ljudi uglavnom su to već poznati algoritmi ponašanja.


Meni je uvjek bilo nejasno, zašto se dva mužjaka mlate za krdo ženki, umjesto da podjele krdo na dva dijela, ali eto, mužjake, Bogu hvala više ne kužim.

Gledao sam na jednom dokumentarcu, mislim da se radilo o sipama, dva mužjaka se mlatila za ženku, a treći mužjak, imao je vieći mozak, a slabiju muskulaturu, on je obavio posao dok su se ova dva mužjaka mlatila.


Evolucija je dosta okrutna stvar, zakon jačega...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:05   #82
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
To moraš pitati cure, zašto ih pale ovakvi, a ne onakvi, ja uglavnom govorim o standardima koje postavljaju žene, ja osobno sam atipičan i svakoj stvari pristupam kritički, ali pogledaj malo 80 posto ljudi uglavnom su to već poznati algoritmi ponašanja.


Meni je uvjek bilo nejasno, zašto se dva mužjaka mlate za krdo ženki, umjesto da podjele krdo na dva dijela, ali eto, mužjake, Bogu hvala više ne kužim.

Gledao sam na jednom dokumentarcu, mislim da se radilo o sipama, dva mužjaka se mlatila za ženku, a treći mužjak, imao je vieći mozak, a slabiju muskulaturu, on je obavio posao dok su se ova dva mužjaka mlatila.


Evolucija je dosta okrutna stvar, zakon jačega...
Zar nisi ti u celibatu?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:05   #83
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Citirana je i knjiga Sirahova koju, cisto da se zna, vecina protestantskih zajednica ne prihvata recimo.A to da od zena potice svo zlo, u to nema sumnje, jer muskarac nije taj koji je odlucio da rodi.
pa mene samo žene mogu navesti na "grijeh"
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:27   #84
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zar nisi ti u celibatu?
Nemam nikakvih ograničenja, pravi đivanmukta, u ženama najviše vidim slavu Boga - što je ljepše od ljepote
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:31   #85
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nemam nikakvih ograničenja, pravi đivanmukta, u ženama najviše vidim slavu Boga - što je ljepše od ljepote
Tko ne dobije milost od Boginje, neće ni od Boga
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:36   #86
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Tko ne dobije milost od Boginje, neće ni od Boga
Lakšmi, Durga... jeeee
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:37   #87


__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 18:48   #88
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Koga može zapanjiti saznanje da su u nacističkoj Njemačkoj postojali koncentracijski logori i rasne uloge pojedinaca koje se nisu mogle izbjeći? Je li mogao postojati neki potpuno drugačiji model društva za ono vrijeme i prostor?

Koga može zapanjiti saznanje da danas postoji trgovina ljudima, legalno lihvarenje, ratovi, masakri, uništavanje ozonskog omotača, zagađivanje rijeka itd, itd. Može li postojati neki potpuno drugačiji model za ovo vrijeme i prostor?

Vidiš li sada poveznicu ili ti moram otvoriti Paint?
Uspoređuješ babe i žabe... vidiš li neku jasnu društvenu regresiju u razdoblju od par stoljeća prije nove ere do Isusovog rođenja ?

Za razliku... društvena regresija u mnogočemu između XIX. i prve polovice XX. stoljeća dobro je dokumentirana.

Jer, zaista je nevjerojatan harakiri stare Europe u prvom veleklanju... nacistička Njemačka i drugo veleklanje je logična posljedica.

Ne bih sad o alternativnoj povijesti... ali neki su stratezi tada slabo usporedili brzinu trčanja vojnika po blatu (ili konja, svejedno) i brzinu i količinu metaka iz teške strojnice. Dugotrajni rat je ozbiljno poljuljao osnove građanskog društva.

Da li danas postoji drugačiji model ? Postoji više njih... do njih se već dolazilo u različitim oblicima i od strane mnogih inicijativa. One koji rade na stvaranju novog svijeta nećemo vidjeti u mramornim spomenicima veličine peterokatnice, rijeke, mora i asteroidi neće biti nazvani po njima, a svaki j..... selebriti će ih natkriliti minutažom u udarnom terminu.

Ali postoje. Čak i kad njihov rad izgleda kao posrtanje, neuspjeh, postepeno mijenjaju društveno tlo i atmosferu.

Quote:
Zbog toga što smo pod kontrolom reptila/demona/masona/iluminata. Hau jes nou.

Neprestano ponavljam i ovdje, i na svim mogućim jebenim temama, na sve moguće jebene načine da korijen svih svjetskih sranja leži u autoritarnoj, hijerarhijskoj organizaciji društva. Šef šutne radnika, on šutne ženu, žena šutne dijete, dijete šutne psa. A na vrhu hranidbenog lanca nalazi se... drumroll... DOBRI BOG!!!
Pa onda se uvelike slažemo... na temi o komunizmu i tebe i mene je oduševio onaj brazilski vlasnik tvrtke koji je praktički raspustio menadžment i dao slobodu radnicima da upravljaju... dobro njima i njemu.
Na x tema i ja derem po inicijativama odozdo, skeptičan sam prema državi i gazdama.

Nema velikog preokreta, nema svjetske revolucije... što se mene tiče, zaista se nadam kako neće biti potrebna...

Ono u čemu se razlikujemo je naše viđenje vrha hranidbenog lanca... po meni, slika o dobrom Bogu je u nekakvoj međuovisnosti sa poželjnom slikom zemaljske društvene hijerarhije.
Nekada je Bog bio slikan kao kralj nebeski, sa krunom i prijestoljem. Danas je nekima CEO Svemira, drugima medij zadužen za održavanje spiritualne mreže (Zuckerberg ? ).
Na koji način rastavljati postojeću hijerarhiju, svakome na izbor... na to možemo utjecati već i osobnim ponašanjem. Svaka nasilna revolucija samo unosi novu vitalnost i snagu u hijerarhijski poredak... a njezino ignoriranje gdje god je to moguće, slabi je.

Quote:
Nema veze što on ne postoji. Ne postoji ni Veliki Brat. Ali ljudi 'moraju' živjeti u uvjerenju da ih netko gleda dok drkaju, da im viri u maternice i sluša ih kako se jebu. MORAJU! Jer inače bi nastao kaos i ne bi bilo tople vode, budući da su ljudi 'griješni', 'prokleti', 'sebični', a bogami i 'životinje'.

Neka. Životinje su najbolji ljudi.
Ne vidim ga kao gazdu, gospodara, vječnog stražara pred našom ćelijom... već kao prijatelja.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 20:54   #89
Što da ti više kažem? Uz takve prijatelje ne treba ti neprijatelj.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 06:34   #90
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ponavljam po 1001 put, da ukazujem da Biblija nije nikakav moralni putokaz za današnje vrijeme. To je prastari uradak sa zastarjelim idejama, ako se primjenjuju na danas. Međutim, katolici je imaju kao svoj uzor iz kojega crpe svoje moralne predike, i slažu svoj katekizam.

Za ondašnje vrijeme, nije ništa gori niti bolji uradak (zbirka spisa) od ostalih uradaka toga vremena, i naravno da se ne može i ne smije procjenjivati s današnjeg stajališta.

Je li Sveto Pismo - Biblija relevantna za današnje doba? Nije.
To je mizogini i nazadni spis, ako se kao takva reklamira.
Tko ne vjeruje, nek vidi što tamo piše.
Tebi očito nije jer ne želiš dublje zagledati u tekst. Koncentriran si na površan sloj, ne vidiš dublje značenje.
Tanah je u judaizmu podijeljen na tzv. parše, čita se tijekom cijele godine. Nemaš pojma koje moralne uzoritosti učeni rabini izvlače iz njih.
Biblija je relevantna za sva doba, izvor nepresušne vrijednosti za one koji joj se dublje posvećuju.
Ateisti su po defoltu ignorantni na sve što je tamo zapisano pa ne čudi takav tvoj stav. Too bad, your loss.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 09:01   #91
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Tebi očito nije jer ne želiš dublje zagledati u tekst.
"Dublje zagledavanje u prastari religijsko-mitološki tekst", zapravo je poziv na apologetiku i teološke akrobacije i smicalice. Religijaši imaju ideju da je njihova Sveta knjiga došla od Boga - najsavršenijeg entiteta, pa mora da tu ima nekakva nadljudska mudrost. A kad čitaš vidiš gomilu zadrtosti, pogotovo prema ženama općenito kao robovima.

Quote:
Koncentriran si na površan sloj, ne vidiš dublje značenje.
Piše: "kamenuj ženu radi seksa" (izvanbračne spolne igre), ubij sina ako je prihvatio štovanje drugog Boga osim Jahveta..... Ti bi da filozofiramo o "skrivenom značenju" zašto je Bog to odredio, da se treba "dublje zagledati" u taj tekst, meditirati stoljećima o tome što je s time Bog htio mudro poručiti.

Quote:
Tanah je u judaizmu podijeljen na tzv. parše, čita se tijekom cijele godine.
So what? Čita se i Knjiga Mormona i Kuran i Vede. Već stoljećima, i do danas su doprli ti tekstovi, koji postaju sve gori i gori kako napreduje ljudska civilizacija.

Quote:
Nemaš pojma koje moralne uzoritosti učeni rabini izvlače iz njih.
Isto kao i katolički teolozi što "izvlače" razne stvari iz Nova zavjeta, kako bi ga prilagodili približno današnjem stupnju etike i morala. Oni se bave spasom tih prastarih zadrtih tekstova da danas vrijede. Koriste zapravo svoj prirodni osjećaj za pravednsot i suosjećanje, kako bi spasili svoj spis u koji su iracionalno zaljubljeni, ali imaju i materijalnu korist. Pri tome ih isti spis koči, pa imamo nazadne poglede na svijet u religijama općenito. Stalno vuku ljude unazad, bore se protiv suvremenih dosega nenasilja i tolerancije, ravnopravnosti spolova itd.

Quote:
Biblija je relevantna za sva doba, izvor nepresušne vrijednosti za one koji joj se dublje posvećuju.


Prepuna nasilja, praznovjerja, kamenovanja, Božjih klanja djece, netolerancije svih ružnih boja i oblika, koja i danas skreće u te vode, iako ublaženo preko teologa. Jahve je Bog lik najneugodniji od sve literature.

Quote:
Ateisti su po defoltu ignorantni na sve što je tamo zapisano pa ne čudi takav tvoj stav. Too bad, your loss.
Lijepo si pokazao i svoj način razmišljanja ovom izjavom. :klap:

Quote:
Nemaš pojma koje moralne uzoritosti učeni rabini izvlače iz njih.
Nego, da se uzajamno ne vrijeđamo ko kumice na placu, reci nam što su to rabini iskemijali na osnovu Tore o ravnopravnosti žena i muškaraca? Po čemu je to bolje od suvremenih dosega sekularne etike? Moralo bi biti, jelte, jer vam je ipak Bog osobno pomogao pri tome...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:17   #92
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Judita je neinteligentna osoba koja je bez ikakvog osobnog povoda osim da udobrovolji plemenu muškaraca postala ubojica i razdijelila sve što ima tim muškarcima.
Bile su potlačene jer su to htjele.

Jedna Ruta ili Rahela su recimo drugi tip.
Ili kraljica Saba koja Salomonu dolazi kao ravnopravna i partijaju u vrtovima danima.
Eh, Uranijo. Nije svakom dano partijati sa Solomonom. (Malo je mudrih ljudi, čak i među kraljevima).

Judita... osobno mi je mila jer sam jednom prilikom morala dovršiti rečenicu "Dike ter hvaljenja presvetoj Juditi..." Dopisala sam: "ako ovo prođem, sve vas vodim piti."

Nisam ju tada smatrala relevantnom za bilo što jer sam razmišljala sličko kao ti - tko ju jebe. Ili kao Nepoznati - nitko.

Godine vrpanja po raznim etnologijama ipak su urodile nekim spoznajama. U to vrijeme, vrijednost udovice iznosila je točno −273,15 stupnja Celzija. Judita se morala krvavo izboriti za to da muškarčine iz plemena ne razdijele njezinu imovinu među sobom, još za njezina života. Udovica se i dan danas ponegdje smatra simbolički "mrtvom" što se očituje u vječnoj crnini, na primjer. Što je veliki napredak, ako se uzmu u obzir hinduistički običaji. Čitala sam nešto (ali nisam provjeravala) kako su u drevnoj Kini zajedno s preminulim carem spaljivali sve njegove žene i konkubine. Kasnije je to zamijenjeno slanjem u budističke samostane.

Priča o Juditi često se smatra alegorijom, vjerojatno izmišljenom da podigne borbeni duh kod Židova po sistemu "ako može žena, možeš i ti". Tako da možda i nema smisla tumačiti njezine postupke pozivajući se na povijesni kontekst, žensku psihologiju i slično. Ali, eto, na forumu smo i mlatimo praznu slamu, krstimo jariće i tako to.

Dakle, kada je došlo do frke, pokazalo se da su plemenske muškarčine obične pičke. Judita se možda sjetila pokojnog supruga, možda se zapitala što bi on učinio u toj situaciji. Ako i jest, brzo je shvatila da je to posve nebitno. Sama je i ne može računati ni na čiju zaštitu. Osim toga, nije joj previše stalo do života. Nema što izgubiti, ali može izabrati način na koji će umrijeti. Judita ne računa previše na uspjeh misije. Ne zna hoće li uopće stići do Holoferna, ne zna hoće li ga uspjeti zavesti, ne zna hoće li joj ruka zadrhtati u ključnom trenutku. Ali odlazi.

No ne prije nego što skine smrdljivu crninu, lijepo se namiriše, dotjera i na sebe stavi sve ukrase protiv kojih je grmio prorok u Knjizi Sirahovoj. U tom trenutku, postaje Inana koja se vraća iz podzemlja i ponovno uzima sve što joj je bilo oduzeto dok je silazila u podzemni svijet. Sve te kopče, zvjeckave narukvice, naušnice i tisuće drugih ženskih stvari. Ponovno blista.

Judita ne zna što ju je obuzelo. Nikad nije osjetila toliku odlučnost, toliku mentalnu bistrinu. Sa smješkom se približava neprijatelju, zavodi ga i ubija. Ne znamo zašto, ali to sigurno nije zbog muškaraca iz plemena, kojima će kasnije razdijeliti svoju imovinu. Ne zato što je na to prisiljena, nego zato što joj ništa više nije potrebno.
.
.
.
.
.
.

It was the psychological moment for an Attentat; the whole country was aroused, everybody was considering Frick the perpetrator of a cold-blooded murder. A blow aimed at Frick would re-echo in the poorest hovel, would call the attention of the whole world to the real cause behind the Homestead struggle. It would also strike terror in the enemy’s ranks and make them realize that the proletariat of America had its avengers.

Sasha had never made bombs before, but Most’s Science of Revolutionary Warfare was a good text-book. He would procure dynamite from a comrade he knew on Staten Island. He had waited for this sublime moment to serve the Cause, to give his life for the people. He would go to Pittsburgh.

“We will go with you!” Fedya and I cried together. But Sasha would not listen to it. He insisted that it was unnecessary and criminal to waste three lives on one man.

We sat down, Sasha between us, holding our hands. In a quiet and even tone he began to unfold to us his plan. He would perfect a time regulator for the bomb that would enable him to kill Frick, yet save himself. Not because he wanted to escape. No; he wanted to live long enough to justify his act in court, so that the American people might know that he was not a criminal, but an idealist.

“I will kill Frick,” Sasha said, "and of course I shall be condemned to death. I will die proudly in the assurance that I gave my life for the people. But I will die by my own hand, like Lingg. Never will I permit our enemies to kill me."

Source: Emma Goldman, Living My Life (New York: Alfred Knopf, Inc., 1931) 83–88.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 16:52   #93
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Tebi očito nije jer ne želiš dublje zagledati u tekst. Koncentriran si na površan sloj, ne vidiš dublje značenje.
Tanah je u judaizmu podijeljen na tzv. parše, čita se tijekom cijele godine. Nemaš pojma koje moralne uzoritosti učeni rabini izvlače iz njih.
Biblija je relevantna za sva doba, izvor nepresušne vrijednosti za one koji joj se dublje posvećuju.
Ateisti su po defoltu ignorantni na sve što je tamo zapisano pa ne čudi takav tvoj stav. Too bad, your loss.
Navedi primjer da ne bi bilo da trolaš bezveze.

Kamenuj ovoga ili kamenuj onoga iz stara zavjeta textovi to može biti samo jedno,veliki kamen u glavi,ima i danas takvih mnogo.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:55   #94
Leteca. Ne mogu kvotat s moba.

Ne vidim i dalje kao zena zasto je to napravila. Navodno ta knjiga i jest ubacena.
Skupila je svu snagu, zenskost ne da bi ga zavela za sebe nego da ga ubije. Zasto?
Zar nije htjela da ta mocvara u kojoj je zivotarila skupa s
njom nestane?
Cin zavodjenja pa ubojstva je teski osvetnicki cin. Kome se osvecivala?
Nema mi to sve skupa smisla i mislim da je neki deckic to naskrabao svoje fantazije.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 01:39   #95
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Navedi primjer da ne bi bilo da trolaš bezveze.

Kamenuj ovoga ili kamenuj onoga iz stara zavjeta textovi to može biti samo jedno,veliki kamen u glavi,ima i danas takvih mnogo.
Čitaj mudre izreke od Solomona o ženama.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 01:58   #96
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nego,
Ne može se razgovarati na takav način gdje ti svaki upis od drugih raskomadaš na sto dijelova i onda na svaki nabacuješ Markove konake.
Citiraj cijeli tekst i odgovori k'o i drugi svi.
Tvoji su odgovori potvrdili ono što sam rekao. Ne znaš sagledati dublje jer svako drukčije tumačenje odmah proglasiš lažnim i nevaljalim.[/QUOTE]
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:51   #97
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ne može se razgovarati na takav način gdje ti svaki upis od drugih raskomadaš na sto dijelova i onda na svaki nabacuješ Markove konake.
Nauči ti sinko quotati.

Quote:
Tvoji su odgovori potvrdili ono što sam rekao. Ne znaš sagledati dublje jer svako drukčije tumačenje odmah proglasiš lažnim i nevaljalim.
Vrtiš iste riječi..... Ništa konkretno nisi odgovorio na golemu argumentaciju o silnoj mizoginiji koja vrišti sa stranica Biblije od korica do korica. I koja se primjenjivala konkretno tijekom dugih mračnih stoljeća dok je ta knjiga širila svoj upliv na ljudske umove.

Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Čitaj mudre izreke od Solomona o ženama.
Taj je po mitu imao 700 žena i 300 ljubavnica - prilježnica. Možemo samo zamisliti kakva bi kvaliteta emocionalnog-društvenog-seksualnog života žena bila u takvom "braku" (mega-haremu). Kao što se opisuje u Knjizi Postanka (21,10), ljubavnica se može otpustiti kada više nije potrebna, a kada supruga dosadi, nabavi se još jedna ili otjera stara. Abraham je imao dvije ljubavnice (konkubine); Gideon: barem 1; David: mnogo; Nahor: 1; Jakob: 1; Elifaz: 1; Gideon: 1; Kaleb: 2; Manaše: 1; Saul: 1; David: barem 10; Rehoboam: 60; Solomon: 300; neidentificiran Levit: 1; Belšazar: više od jedne.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:04   #98
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Čitaj mudre izreke od Solomona o ženama.
Sto cemo s kamenovanjem ljudi iz stara zavjeta ? Ima li peglu za to ? Volio bih cuti sto Rambo kaze o tome je li kamen od pamuka ili od sapunice.
Shvacas li ti uopce sto Nepoznati govori ? Jesi ti u snu nekom mozda ?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:08   #99
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nauči ti sinko quotati.



Vrtiš iste riječi..... Ništa konkretno nisi odgovorio na golemu argumentaciju o silnoj mizoginiji koja vrišti sa stranica Biblije od korica do korica. I koja se primjenjivala konkretno tijekom dugih mračnih stoljeća dok je ta knjiga širila svoj upliv na ljudske umove.



Taj je po mitu imao 700 žena i 300 ljubavnica - prilježnica. Možemo samo zamisliti kakva bi kvaliteta emocionalnog-društvenog-seksualnog života žena bila u takvom "braku" (mega-haremu). Kao što se opisuje u Knjizi Postanka (21,10), ljubavnica se može otpustiti kada više nije potrebna, a kada supruga dosadi, nabavi se još jedna ili otjera stara. Abraham je imao dvije ljubavnice (konkubine); Gideon: barem 1; David: mnogo; Nahor: 1; Jakob: 1; Elifaz: 1; Gideon: 1; Kaleb: 2; Manaše: 1; Saul: 1; David: barem 10; Rehoboam: 60; Solomon: 300; neidentificiran Levit: 1; Belšazar: više od jedne.
Solomon je primjer pada nekad mudra covjeka poenta je u tome.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:34   #100
[QUOTE=Nepoznati;64632271]

Quote:
Ništa konkretno nisi odgovorio na golemu argumentaciju o silnoj mizoginiji koja vrišti sa stranica Biblije od korica do korica. I koja se primjenjivala konkretno tijekom dugih mračnih stoljeća dok je ta knjiga širila svoj upliv na ljudske umove
.
Nemam na što odgovoriti jer nema te silne mizogonije u Tanah-u. NZ me ne zanima, tamo ima.


Quote:
Taj je po mitu imao 700 žena i 300 ljubavnica - prilježnica.
Pa što ako je imao? Mogao je, sve su živjele lijepo i bile poštivane.
Quote:
Možemo samo zamisliti kakva bi kvaliteta emocionalnog-društvenog-seksualnog života žena bila u takvom "braku" (mega-haremu).
Možemo, što ne bi mogli.

Quote:
Kao što se opisuje u Knjizi Postanka (21,10), ljubavnica se može otpustiti kada više nije potrebna, a kada supruga dosadi, nabavi se još jedna ili otjera stara.
Hagar je otpuštena na Sarin nagovor jer ju je htjela istisnuti. I Išmael je napastovao Ichaka a Sara opazila.
Quote:
Abraham je imao dvije ljubavnice (konkubine); Gideon: barem 1; David: mnogo; Nahor: 1; Jakob: 1; Elifaz: 1; Gideon: 1; Kaleb: 2; Manaše: 1; Saul: 1; David: barem 10; Rehoboam: 60; Solomon: 300; neidentificiran Levit: 1; Belšazar: više od jedne.
Abraham nije imao ljubavnica. Hagar mu je bila druga žena. Nakon što je Hagar otpuštena a Sara umrla imao je treću, Keturu.
Što je tu mizogono?
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.