Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2013., 11:14   #761
tihonsee upravo tako..mne jako cudilo da me lijeci samo pentazama i nekoliko antibiotika..a tu sam citala da ste apsolutno svi na korticima u akutnim stanjima...ja sam od dijagnoze(s jakim krvarenjima i temp do 39) ila lijecena samo ciprinolom i pentasom od 11. 1 do mislim 31.1 kad sam doila minimalnu dozu decortina...eto me na 30...al kako stvari stoje u utorak cu i na 40...a poslije sta bude...
i jos jedno pitanjce..jasno mi je kad nakon sat dva tri idem na wc da je mozda od hrane..a da li je moguce tek nakon 12-15- sati reagirati na hranu...jer sad npr redovito ujutro kad ustanem imam jedan sat muke...navecer eventualno...jer sam negdje citala da npr na mlijeko je reakcija od pola sata do sat i po...sad ne znam mozda drugoj hrani stvarno trea 12 sati da se sjeti...iako sad stvarno pazim...
deedeey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 15:07   #762
Quote:
rutkam kaže: Pogledaj post
A da li cu moci uopste jesti obicnu domacu slaninu, najobicniju sa crnim lukom?
To te sad ovog trena, u relapsu u kojem gotovo nista ne mozes jesti, najvise u zivotu mori?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 18:49   #763
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
To te sad ovog trena, u relapsu u kojem gotovo nista ne mozes jesti, najvise u zivotu mori?
Ma ne za sada, nego za kasnije, jer nigde nisam naisao na kakav takav tekst o slanini. Dok mi se ovo drugi put mije desilo ja sam jeo bukvalno sve, samo mi je masnije u tecnom stanju smetalo ponekad...
rutkam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 21:42   #764
Quote:
rutkam kaže: Pogledaj post
Ma ne za sada, nego za kasnije, jer nigde nisam naisao na kakav takav tekst o slanini. Dok mi se ovo drugi put mije desilo ja sam jeo bukvalno sve, samo mi je masnije u tecnom stanju smetalo ponekad...
gle, nema nekih strogih preporuka za prehranu u stabilnoj remisiji.
meni su moji liječnici rekli da izbacim iz prehrane one namirnice za koje vidim da mi smetaju, nakon kojih dobijem proljev ili imam nadutost ili štogod.
uz neke opće preporuke za izbjegavanje jako masne ili jako začinjene hrane (što domaći suhomesnati proizvodi jesu).
ja gotovo sve namirnice mogu jesti, ništa me naročito ne smeta, pa ni većina suhomesnatih proizvoda, ali ipak se ne davim sad u slanini ili pršutu, pojedem tu i tamo.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 15:09   #765
ako ima neko iz splita.da mi kaze gdje i kod koga se "lijeci"...dobila sam doktora redom kako sam se pojavila na prijemu u uzasnom stanju...i nije da mu ne vjerujem dapace....imam dobar filing...ali da li je "normalno" da ne mogu postici neko dobro stanje...sve nekako vjerujem da mi je slaba terapija...pa mi sad neke bube o drugom misljenu...koje ne znam ni bi li poslusala ako nije isto..bila bi tek onda u dilemi...pa nekako ostajem pri svom doktoru..ali u slucaju da se ipak odlucim za privatnu praksu, ako mi mozete nekog preporuciti..i di radi naravno...danas sam se digla na 40 decortina jer nisam nikakve promjene primjetila...sutra svakako idem na razgovor ili preksutra da vidim idemo li na imuran...danas crp prihvatljiv po mom misljenju s obzirom na moje stanje...s 2 am bila na otpustu...15ak dana kasnije 7...a danas sam na 13...ne mislim da je alarmantno ali me na lagano izludjuje...i pitanjce.pijete li normabele il nesto slicno za smirenje...mojdr mi nista nije dao ni preporucio...ali ljudi koji imaju iskustva su mi rekli obavezno normabel...jer bez njega navodno ni nema umirenja...kakva su vasa iskustva s tim?? hvala
deedeey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 20:58   #766
ja ne bih pila normabel na redovnoj bazi ako baš ne moram.
ono, zato jer drugi ljudi tako kažu (tko su uopće ti ljudi koji imaju iskustva, drugi pacijenti ili?)

ako su psihofarmaci nužni (a to bih pustila psihijatru da odredi), postoje mnogo kvalitetniji i dugoročno gledano bolji anksiolitici od benzodiazepina.
BZD bi se ionako trebali davati samo na kratke staze dok ovi drugi ne prodjeluju.

što se tiče drugog mišljenja, ja bih ga na tvom mjestu svakako potražila.

ja sam bila zadovoljna kad je meni CRP bio do 15
a kako si inače, imaš li kakve simptome?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 16:11   #767
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
imaš pravo, slažem se - ne mora svakome odgovarati svaka namirnica. no što kažu istraživanja (vjerujem da su rađena...) o utjecaju nepodnošenja namirnica na nastanak bolesti? sjećaš se, od toga smo krenuli - pitala sam te da li je dugogodišnje konzumiranje namirnice koju ne podnosim moglo uzrokovati UC.
postoji li alergološki test za mlijeko?
To je u predmetu interesa GE tj. eozinofilni gastroenteritis,ali nisu tu još usuglašeni stavovi da je to baš alergijska bolest.
Što se tiće alergo. testa na KM postoji prick i putem spec. IgE,ali kod odraslih praktički nepostoji alergija na KM,već intolerancija laktoze

Quote:
rutkam kaže: Pogledaj post
Evo ljudi da i ja podelim moju muku sa vama... posle svih ovih procitanih postova.
UC mi je dijagnostikovan krajem jula 2009, posle dugih proliva, na kraju i krvavih i cestih, koje sam ja mislio da ce proci uz neke dijete i cajeve, ali nisu. Uradjena mi je kolonoskopija i uzete su mi dve biopsije, koje su bile negativne. Bio sam smrsao i do 10 kg. No kada je krenula terapija Nyripan 8mg 3 ujutru, 5-asa 3x750mg, ciprocinal 500mg 2x1, orvagil 400mg 3x1, oligogal se 1x1, omeprol 20mg 1x1 i bromazepam 1,5mg 2x1 i probiotic... posle mesec dana ja sam poceo da funkcionisem sve normalnije. Izbacio sam kiselo, ljuto, jace zacinjenu hranu itd. Ali nisam to onda bas toliko ozbiljno shvatio, dok se ne opeces...
Povratilo mi se to krvarenje ponovo u martu sledece godine, kazu od stresiranja, a mogu priznati da se lako iznerviram, a i posao mi je takav, radim u fabrici kartonske ambalaze, pa te ponekad pritiskaju i presuvise...
Jeste da sam opsirno izneo svoje iskustvo ali tako stoje stvari
Što se tiče prehrane najbolje izbaciti ono što smeta,te općenite preporuke poput ne masno,prženo,prezačinjeno i sl.
Što se tiče gubitka TT i malapsorpije,neznam kakav je prvi nalaz kolono. potrebno je i istražiti i druge uzroke.
Ali neznam zašto nisu preporučili nutricijsku th.

Quote:
deedeey kaže: Pogledaj post
izlazilo..ugl.par dana poslije na kolonoskopiji i biopsijom potvrdjen ulcerozni kolitis..upala kaze duz cijelog crijeva.to je bilo najbolniji pola sata u mom zivotu..iako sam bila spremna na svakakvu bol poslije vasih postova....citala sam i trazila ohrabrenje ali ga nisam nasla )...ugl nakon toga sam zavrsila i na bolnicko lijecenje..terapija ije pomagala...a ja sam bila vise mrtva nego ziva..troje klinaca do 5g oko mene..a ja ni ustat vise nisam mogla...3 tjedna bolnice..odugovlacenje s korticima..da mogu na operaciju zuci kao...ali na kraju sam ih doila u minimalnoj dozi....i kao prodjelovali su.stanje se smirilo...stolice sa 10ak na 1-2 bez krvi i sluzi i ne jako vodne..jupi...to je ilo 11.2 a pred 7 dana ja sam na pocetku...krvavi vodeni proljevi...nema ih deset doduse...ali biti ce vjerojatno..povecani su mi decortini sa 20 mg na 30...pa kao 40...vidit cemo..ali zsto se to tako rzo vrationisam ni 15 dana "uzivala)...doma sam dok sam bila ok u 7 dana jos 4 kila skinula...strasno...sreca imala sam podlogu...na hranu pazim...sta ja znam
Idemo redom,tko vas god vodi,nevodi vas dobro.
Pa vam savjetujem da potražite drugo mišljenje na KBC Rebro.
Neznam zašto se sad tu spominje kolecistektomija,osim ako nešto neprešućujete.
Zaključak-treba vam optimalna th.,a to uključuje dobru dozu steroida i dovoljno dugo tj. terapiju indukcije i th. održavanja-Salofalk.

Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ne znam kakav je stav gastroenterologa oko duljine uzimanja terapije, nek hrvoje kaže.
Tu zavisi od lokacije tj. radili se o ulceroznom proktitisu,lijevo stranom kolitisu ili pankolitisu,te pacijentovo stanje.

Quote:
nikey kaže: Pogledaj post
već sam mirnija kad znam da mogu biti na th u trudnoći
Nije UC toliki bauk za trudnoću.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 21:46   #768
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Što se tiče prehrane najbolje izbaciti ono što smeta,te općenite preporuke poput ne masno,prženo,prezačinjeno i sl.
Što se tiče gubitka TT i malapsorpije,neznam kakav je prvi nalaz kolono. potrebno je i istražiti i druge uzroke.
Ali neznam zašto nisu preporučili nutricijsku th.
Prvi nalaz od pre tri i po godine mi je bio colitis chr ulcerusa-akutna faza, i to me drzalo otprilike dva meseca, pa mi se malo krvarenja ponovilo za sest meseci ali je brzo proslo. Druga kolono je bila ok, sredinom 2011g, do polovine januara ove godine, kada mi je sve to ponovo buknulo. Sve vreme u reemisiji sam bio samo na 5-asa 3x750mg. A sada me muka spopala krajem januara, i nisam uspeo samo dijetom i cajevim da kontrolisem. A sada opet antibiotici (samo 10 dana), kortikosteroidi nirypan 40mg na dan, salofalk 3x1000mg i cepici 2x500mg, folna kiselina i bromazepam 1,5mg ujutru i uvece i probiotic (multilac) 1 na dan. Ali sada na kolono mi je dijagnoza Pancolitis chr ulcerosa-aktivna faza i uzasno se osecam, jedem istu laganu hranu danima, dosta cajeva pijem, stolice su mi vise kasaste, mozda i od onih cepica. Bice ovo dug oporavak, jer je pod upalom komplet debelo crevo a i videcemo uzorke od biopsije koji ce biti oko 22.03 gotovi.
rutkam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 15:54   #769
Quote:
rutkam kaže: Pogledaj post
Sve vreme u reemisiji sam bio samo na 5-asa 3x750mg.
nisam doktor, ali ovo mi se čini kao preslaba terapija. mene u reimisiji drže, uz pentasu, na salofalk klizmama i čepićima, a imam "samo" proktitis. koliko znam, kod ove bolesti najbitnija je adekvatna terapija da se spriječe recidivi
nikey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 09:17   #770
Dragi ljudi, evo više ne znam šta da radim (mislim znam šta bi trebala, ali zbog nedostatka vremena i volje stalno odgadam), pa sam se odlučila javiti na forum...Prije 11 godina mi je dijagnosticiran ulcerozni kolitis, koji po zadnjem pregledu zahvaća 10-15 cm crijeva. Bila sam u remisiji, a zadnjih godina imam stalno egzacerbacije. Pogotovo posljednje 2 godine, gotovo da nema dana a da nemam krvarenje. Terapiju ne koristim nikakvu, stavljam čepiće Salofalka kad zagusti, a to je stalno. A i očito imam iritabilni kolon u kombinaciji s ovim, pa je to dodatna katastrofa. Jako me to uzrujava. Trebala bi na pregled, ali što zbog manjka vremena, volje, koječega, odgađam to stalno, pa onda kad vidim da mi je jako loše, samo se prepadnem. Netko je napisao na forumu da treba srediti psihu i smiriti se, svjesna sam toga. Što je najgore, ja jesam smirena, bar izvana, ali se jako nerviram i oko najmanjih sitnica.
maria111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 09:20   #771
Quote:
deedeey kaže: Pogledaj post
ako ima neko iz splita.da mi kaze gdje i kod koga se "lijeci"...dobila sam doktora redom kako sam se pojavila na prijemu u uzasnom stanju...i nije da mu ne vjerujem dapace....imam dobar filing...ali da li je "normalno" da ne mogu postici neko dobro stanje...sve nekako vjerujem da mi je slaba terapija...pa mi sad neke bube o drugom misljenu...koje ne znam ni bi li poslusala ako nije isto..bila bi tek onda u dilemi...pa nekako ostajem pri svom doktoru..ali u slucaju da se ipak odlucim za privatnu praksu, ako mi mozete nekog preporuciti..i di radi naravno...danas sam se digla na 40 decortina jer nisam nikakve promjene primjetila...sutra svakako idem na razgovor ili preksutra da vidim idemo li na imuran...danas crp prihvatljiv po mom misljenju s obzirom na moje stanje...s 2 am bila na otpustu...15ak dana kasnije 7...a danas sam na 13...ne mislim da je alarmantno ali me na lagano izludjuje...i pitanjce.pijete li normabele il nesto slicno za smirenje...mojdr mi nista nije dao ni preporucio...ali ljudi koji imaju iskustva su mi rekli obavezno normabel...jer bez njega navodno ni nema umirenja...kakva su vasa iskustva s tim?? hvala
Evo da ti kažem kod koga sam ja išla, tobože bilo je to prije 10 godina u Splitu, ali opet. Išla sam privatno kod dr. Petrovića i on je ok, jako realan. Ne sjećam se gdje tično radi.
maria111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:26   #772
Quote:
rutkam kaže: Pogledaj post
Prvi nalaz od pre tri i po godine mi je bio colitis chr ulcerusa-akutna faza, i to me drzalo otprilike dva meseca, pa mi se malo krvarenja ponovilo za sest meseci ali je brzo proslo. Druga kolono je bila ok, sredinom 2011g, do polovine januara ove godine, kada mi je sve to ponovo buknulo. Sve vreme u reemisiji sam bio samo na 5-asa 3x750mg. A sada me muka spopala krajem januara, i nisam uspeo samo dijetom i cajevim da kontrolisem. A sada opet antibiotici (samo 10 dana), kortikosteroidi nirypan 40mg na dan, salofalk 3x1000mg i cepici 2x500mg, folna kiselina i bromazepam 1,5mg ujutru i uvece i probiotic (multilac) 1 na dan. Ali sada na kolono mi je dijagnoza Pancolitis chr ulcerosa-aktivna faza i uzasno se osecam, jedem istu laganu hranu danima, dosta cajeva pijem, stolice su mi vise kasaste, mozda i od onih cepica. Bice ovo dug oporavak, jer je pod upalom komplet debelo crevo a i videcemo uzorke od biopsije koji ce biti oko 22.03 gotovi.
Općenito kod pankolitisa je mesalazin/Salofalk oralno 2-4.8 g/dan.
Sapazmolitici i ev. antidijarotici kao simptomatska th.,
ako nema poboljšanja uvodimo Decortin do 60mg ili Medrol do 48mg
remisija se obično postiže do 1mj.
a ako sve to neuspjeva treba razmisliti o primjeni Imurana.
th održavanja zavisi o th. indukcije

Quote:
maria111 kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, evo više ne znam šta da radim (mislim znam šta bi trebala, ali zbog nedostatka vremena i volje stalno odgadam), pa sam se odlučila javiti na forum...Prije 11 godina mi je dijagnosticiran ulcerozni kolitis, koji po zadnjem pregledu zahvaća 10-15 cm crijeva. Bila sam u remisiji, a zadnjih godina imam stalno egzacerbacije. Pogotovo posljednje 2 godine, gotovo da nema dana a da nemam krvarenje. Terapiju ne koristim nikakvu, stavljam čepiće Salofalka kad zagusti, a to je stalno. A i očito imam iritabilni kolon u kombinaciji s ovim, pa je to dodatna katastrofa. Jako me to uzrujava. Trebala bi na pregled, ali što zbog manjka vremena, volje, koječega, odgađam to stalno, pa onda kad vidim da mi je jako loše, samo se prepadnem. Netko je napisao na forumu da treba srediti psihu i smiriti se, svjesna sam toga. Što je najgore, ja jesam smirena, bar izvana, ali se jako nerviram i oko najmanjih sitnica.
Napišite nalaze kolono. i koju th. uzimate.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 08:40   #773
Smile

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Općenito kod pankolitisa je mesalazin/Salofalk oralno 2-4.8 g/dan.
Sapazmolitici i ev. antidijarotici kao simptomatska th.,
ako nema poboljšanja uvodimo Decortin do 60mg ili Medrol do 48mg
remisija se obično postiže do 1mj.
a ako sve to neuspjeva treba razmisliti o primjeni Imurana.
th održavanja zavisi o th. indukcije
Pozdrav... Evo i mene da se javim sa svojim stanjem, da kucnem u drvo, idemo na bolje, borimo se...
Od kolonoskopije 7.03, sto se tice terapije, koristim sledece: Salofalk 3x1000mg, cepice 5-asa 2x500mg, nirypan 40mg u pocetku, sada vec smanjena na 32mg i od sutra na 24mg dnevno, do kontrole 18.04. Od ostalih lekova folnak 10mg dnevno, vitamin oligogal se 1 kaps dnevno, vitamin B-komplex 2x1 dnevno, vitamin omega defend(omega 3 masne kiseline), probiotic+prebiotic multilac i bromazepam 2x1,5mg dnevno, i sumeci multivitamin jedan dnevno.
Od cajeva, ujutru beli slez i koren koprive pre jela, tokom dana pijem caj od nevena i samo vodu, jer su mi sokovi jos sumnjicavi, posto sam primetio da mi zasladjene stvari ponekad znaju smetati, poput sitnih bombonica, pogotovo sada za vreme uskrsa, doduse bilo je to u maloj kolicini ali opet kada smeta, bolje ne jesti...
Inace uzorci od biopsije koji su mi uzeti na kolonoskopiji su negativni, nalazi su ok, tako da cemo dalji tok videti na kontroli.
Ali mi se ponekad desi da mi organizam oslabi, brzo se zamorim, verovatno i zbog ove sada meni slabe hrane, ali moram da se naviknem, zato sam uzeo da dodajem ove vitamine, posto ih hranom ne mogu uneti u kolicini koja je potrebna organizmu.
E da, ovih dana imam i ultrazvuk gornjeg abdomena, da se vidi verovatno uticaj ovih lekova na organe koji trpe ovu silnu terapiju.
Jako sam opsiran sto se tice moga slucaja, ali volim da podelim svoje iskustvo, da ljudi znaju sta sve moze da se proba, jer ne utice sve na svakoga isto...
rutkam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 16:35   #774
Quote:
rutkam kaže: Pogledaj post
Pozdrav... Evo i mene da se javim sa svojim stanjem, da kucnem u drvo, idemo na bolje, borimo se...
Od kolonoskopije 7.03, sto se tice terapije, koristim sledece: Salofalk 3x1000mg, cepice 5-asa 2x500mg, nirypan 40mg u pocetku, sada vec smanjena na 32mg i od sutra na 24mg dnevno, do kontrole 18.04. Od ostalih lekova folnak 10mg dnevno, vitamin oligogal se 1 kaps dnevno, vitamin B-komplex 2x1 dnevno, vitamin omega defend(omega 3 masne kiseline), probiotic+prebiotic multilac i bromazepam 2x1,5mg dnevno, i sumeci multivitamin jedan dnevno.
Od cajeva, ujutru beli slez i koren koprive pre jela, tokom dana pijem caj od nevena i samo vodu, jer su mi sokovi jos sumnjicavi, posto sam primetio da mi zasladjene stvari ponekad znaju smetati, poput sitnih bombonica, pogotovo sada za vreme uskrsa, doduse bilo je to u maloj kolicini ali opet kada smeta, bolje ne jesti...
Inace uzorci od biopsije koji su mi uzeti na kolonoskopiji su negativni, nalazi su ok, tako da cemo dalji tok videti na kontroli.
Ali mi se ponekad desi da mi organizam oslabi, brzo se zamorim, verovatno i zbog ove sada meni slabe hrane, ali moram da se naviknem, zato sam uzeo da dodajem ove vitamine, posto ih hranom ne mogu uneti u kolicini koja je potrebna organizmu.
E da, ovih dana imam i ultrazvuk gornjeg abdomena, da se vidi verovatno uticaj ovih lekova na organe koji trpe ovu silnu terapiju.
Jako sam opsiran sto se tice moga slucaja, ali volim da podelim svoje iskustvo, da ljudi znaju sta sve moze da se proba, jer ne utice sve na svakoga isto...
Nije ni čudo što vam nije dobro kad imate polipragmaziju.
Ono što vam treba je Salofalk per os i rektalno,Folacin,Medrol prema shemi smanjivanja,te probitik npr. VSL,WAYA. ,te spazmolitika pp.
Nadoknada vitamina prema objektivnom nalazu i kl, slici.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 22:07   #775
Dobra vecer!

evo i mene, pridruzujem vam se u nadi da ipak ne spadam tu, al tako ste valjda svi u pocetku prolazili....
Imam 32 g i moj gastric sumnja na ulc kolitis ili crohn


prije 3 tj mi se jednostavno pocela gadit hrana, nisam mogla jest, pa malo jesam i u krug...
naglo dobila temperaturu 39 i 2x povracala....
i otud sve krenulo naopacke...., nakon 4 doze antibiotika.....
mekane stolice, 3 x na dan..... prvi put sluy i u toj sluzi jedva vidljiva krv...
strasni bolovi u trbuhu, nisam jela 3 dana
zavrsila u bolnici nakon problema sa sinusima, dali mi rocefin na venu...
stolice i dalje mekane sa sluzi.
samo jednom jos uocila krvavu sluz ali ne svijetlu....

od straha nisam znala sta napravit.
otisla privatno kod gastroneterologa, napravljena rektoskopija i dan kasnije kolono do ileuma / valjda sam dobro napisala.pise ovako> negdje do lijenalne fleksure aftozno ulcerozne promjene s uglavnom urednom sluznicom izmedu, izrazeno i nesto hiperemije

dg je ibd in obs, nalaz phd u iscekvanju

terapija salofalk 2x1 g, tj 2x2 tbl 500 mg, cepici salofalk 2x1


Inace sam panicar, i sto dijagnoza sam si vec postavila, ne mogu jednostvno prihvatiti da je ovo gotova stvar, van sebe sam....
vjerujem da ste se vise manje svi susretali s ovakvim negiranjima, otkud sam to dobila, zasto, zasto bas ja....

ugl, krenula s terapijom prije 2 dana, u utorak bi trebao biti gotov nalaz stolice na parazite i bakterije..a slijedeci petak ili pon onaj phd....
moja dr opce prakse me uvjerava da ona misli da je amebijaza..... kud srece

neo, htjel sam pitati, ove cepice bi trebalo staviti sto dublje ili? da li je moguce da mi je ujutro izaslo onako zuckasto van - mislim jel moguce da je to od cepica?
inace stavim cepic onako samo gurnem, kao sto sam svom djetetu stavljala lupocet....

molim vas savjet.

hvala

Zaboravila sam napisat, od svega kks trombociti, crp, ma sve zivo, sve je idealno!!!!!!
jel to moguce????
morat cu ovih dana nac malo vremena i sve procitati od pocetk vase postove.....

i isto kao kalla malla, bol u ledima, abnormalno....
sada je to kao malo prestalo....

a jesam vas udavila sad za prvi put, sorry

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 20.04.2013. at 23:20. Reason: spajanje postova
Violet3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 14:09   #776
Quote:
Violet3 kaže: Pogledaj post
Dobra vecer! ...
Htjela sam jos pitati, jel moguce da mi se sve ovo dogada zbog antibiotika?
Pila sam cefalaksin, klavocin, sumamed, 12 dana flexida.... I na kraju rocefin inteavenozno....

.

Zadnje uređivanje tanveer : 21.04.2013. at 14:21. Reason: nepotreban quote
Violet3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 17:07   #777
Danas ne boli ispod rebara, i s lijeve i s desne strane....
Violet3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 11:58   #778
Pozdrav Svima!... ja se prvi put javljam ovdije na forumu, ako će vam moje iskustvo pomoć bit će mi jako drago. Ja bolujem od ulceroznog kolitisa, prvi puta sam zaprimljena u bolnicu 2005g. Prije odlaska prvog puta u bolnicu u roku dva miseca naglo mi se promjenilo zdravlje, postala sam nemocna, usla sam u sebe bila u svom nekom zamisljenom svijetu, slabije sam jela iz dana u dan, slabije se krecala, cesto bi mi se mantalo, krvave stolice nisam imala bile su sve više proljevaste i ucestale. Dva dana prije odlaska sam dobila visoku temperaturu do 41 koju nikako nismo mogli spustit, otišla sam kod doktora privatne prakse izvadila krv i s tim vrlo lošim nalazima poslana hitno u bolnicu. U bolnici je poceja pravi paka, zbog gubitka krvi i vrlo visokih trombocita njigova diagnostika prva je bila leukemija, provela sam dva miseca u bolnici dok od leukemije, pa cerijaklije, crhona i na kraju ulcerosnog k. nisu dosli do tocne diagnostike sta mi je uopce...prvih par godina je bilo jako lose ja sam bila jako slaba tako da mi je tribalo vrimena da dodjem do nekog napretka....ja sam te dvi godine bila vodjena pod ove zadnje tri bolesti koje sam navela, znaci bez glutenske hrane i na djeti za chron i ulcerosni...i mislim da mi je glutenska djeta jako pomogla i mislim da bi svi mogli probat ne u potpunosti ali izbacit kruh, brasno, tjesteninu s glutenom ja i dan danas kada me zaboli prijedjem malo na tu djetu i bude mi super brzo se oporavin te pokusavan kad nisam na ovoj djeti da nejedem friski kruh nego bar dan ostajali.....da nebrojim ovaj prvi put kad sam zavrsila u bolnici ja sam tjekon ovih godina jos bila samo 2 puta u bolnici i svaki po tjedan dana ne vise....i vec ima pet godina neman tragova krvi niti sam imala u ova zdnja dva puta kad sam bila u bolnici, ja mislim da se ja jako dobro borin s njom... u ova dva puta sam dobila visoku temperaturu, osjecala sam bolove jake i vise proljevaste stolice i to je to malo me vrati na kortike da ih pijem i onda skine s tim da oduvjek pijem salofak i u medjuvremenu imuran....ja mislim da je jako bitan onaj prvi put kad otkrijete bolest da se drzite pravila i to jako cvrsto i jako dugo dok vam se ne povuce u remisiju....bar dvi godine triba, triba biti uporan!!!!!! a poslje je sve lakse puno....u svemu tome jako je važno da tu bolest koju imate prihvatite svim srcem jer ako nebudete tili zivit prema njenim planovima e onda neće bit dobro morate se vi njoj prilagodit....ako imate jos pitanja slobodno pitate ja sam ovo pokušala ukratko napisat...meni je jako pomoga doktor koji mi je reka ovo: ova bolest koju imas ti ima i jos ljudi zasto i kako to samo dragi bog zna, bit ce uspona i padova to je takva bolest, postuj je onoliko koliko možeš i onda će ona tebe!
Ružica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 15:13   #779
Pozz... Puna 3 mjeseca sam bez krvi i sluzi u stolici ali sam izbacila slatko,masnoću,gaz.sokove,svaki dan pojedem nešto od voća,jedem sve kojenasto povrće ne jedem papriku,rajčicu niti ukiseljeno povrće.Nakon 8 dugih mjeseci sa krvavim stolicama,konačno sam opuštena.... :*
__________________
Another time, another place, I don't care no more
I am the one you can't replace, A fact you can't ignore
Teddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 15:18   #780
Suprug mi ima dijagnozu UC već 5 godina.Dvaput je bio hospitaliziran po mjesec dana. Od prošle jeseni do mjeseca travnja imao je 8-10 proljevastih stolica dnevno. Od toga zadnja tri mjeseca krvave. Od terapije pije imuran, penthasu, sulfalosalazin, folacin. Ne treba da opisujem kako mu se svodio život samo na odlazak na posao i kući. Čak na poslu bi nešto malo doručkovao ili ništa samo da ne ide na wc. U travnju mi je kolega sa posla preporučio kavu sa kineskom gljivom ganodermom lucidum. Jedva mi je suprug pristao piti i to nakon razgovora sa tipom koji je UC imao 12 godina i koji je koristio gljivu i nakon godinu dana više ne pije nikakve lijekove. Nije neki reklamni trik, već stvarno istina.Nismo mogli vjerovati da postoji nešto da mu može tako brzo i rako puno pomoći. Već nakon 8 dana sa 8-10 proljevastih krvavih stolica pale su na 2. Nakon 15 dana na jednu dnevno, a nakon mjesec dana imao je jednu normalnu stolicu dnevna što traje i sada nakon 4 mjeseca. Suprug mi je bio pred 15 dana na kontroli kod gastroenterologa koja se iznenadila kako dobro izgleda. Suprug joj je pokazao brošuru gljive i ona je odgovborila da kao doktor ne može zagovarati takav način liječenja, ali svakako da koristi sve što mu poboljšava zdravlje. Usto je napomenula da mu je krvna slika jako dobra s obzilom na terapiju koju koristi. Kolonoskopiju ima zakazanu uza siječanj 2014. pa ćemo nešto više znati o stanju "unutra". Ne pada mu na pamet prekidati ili mjenjati terapiju svojevoljno dok ne vidi nalaz kolonoskopije. Ukoliko želite više informacija o svemu tome slobodno mi se javite.
__________________
glili
egrizanc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.