Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 10:09   #1
Gruntovnica

Uselila sam se u novi stan na Vrbanima 2000g. Do danas još nisam dobila vlasnički list. Bila sam tamo i ispunila neki papir da mi se to sve skupa pogura ali još uvijek ništa. I ne bi to bio tako veliki problem da ne želim prodati stan.
I što sada? Ima li netko neki konstruktivan prijedlog (osim onog da nekoga potkupim, jer to neću iz principa)?
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:33   #2
ne kužim....

vl list se u op dobije u roku 24 sata!!!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:39   #3
Ne znam na koju foru. Meni ga do danas još nisu izdali. 'Ko je tu lud?
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:57   #4
Quote:
lucky_me kaže:
Ne znam na koju foru. Meni ga do danas još nisu izdali. 'Ko je tu lud?
hoćeš reć da nije upisan u gruntovno?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:59   #5
čekaj malo...

jel tvoj stan uopće zaveden u gruntovnici?
odnosno, jel sagrađen sa svim potrebnim papirima?
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:06   #6
Quote:
plavva kaže:
hoćeš reć da nije upisan u gruntovno?
Kada smo kupili stan (od pionira, dakle sve je čisto), platili smo porez, i nakon toga otišli u gruntovnicu da se upiše i da nam daju vlasnički list. Bilo je zbrke oko katastarske općine. Uveden je bio pod vrapče a trebao je biti pod oranice. i nakon što smo i to otkrili i otišli tamo, ispunili smo "požurnicu", a to je bili prije malo manje od godine dana...do danas još ništa.
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:08   #7
Quote:
lucky_me kaže:
Kada smo kupili stan (od pionira, dakle sve je čisto), platili smo porez, i nakon toga otišli u gruntovnicu da se upiše i da nam daju vlasnički list. Bilo je zbrke oko katastarske općine. Uveden je bio pod vrapče a trebao je biti pod oranice. i nakon što smo i to otkrili i otišli tamo, ispunili smo "požurnicu", a to je bili prije malo manje od godine dana...do danas još ništa.

gle, ti vlasnički list možeš dobiti odmah, ali na njemu neće pisati tvoje ime, nego ime onog od kog si ti kupila - elem pionira.
ono što tebe muči je sljedeće - stan u gruntovnici nije upisan na tebe, što je normalno jer se čeka po par godina.

sad ti lijepo izvadiš taj vlasnički za tu česticu i nađeš kupca. kad nađeš kupca, on u banci dobije požurnicu s kojom za mjesec dana gruntovnica riješi svoje i upiše tebe kao vlasnika. i sve je čisto, ja radila tako.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:16   #8
Quote:
plavva kaže:
gle, ti vlasnički list možeš dobiti odmah, ali na njemu neće pisati tvoje ime, nego ime onog od kog si ti kupila - elem pionira.
ono što tebe muči je sljedeće - stan u gruntovnici nije upisan na tebe, što je normalno jer se čeka po par godina.

sad ti lijepo izvadiš taj vlasnički za tu česticu i nađeš kupca. kad nađeš kupca, on u banci dobije požurnicu s kojom za mjesec dana gruntovnica riješi svoje i upiše tebe kao vlasnika. i sve je čisto, ja radila tako.
Hvala na pojašnjenju.
Probat ću tako...možda se nešto riješi. Ipak bez obzira na sve čini mi se da je skoro 7 godina malo previše da se čeka na upis u gruntovno.
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:42   #9
Quote:
lucky_me kaže:
Hvala na pojašnjenju.
Probat ću tako...možda se nešto riješi. Ipak bez obzira na sve čini mi se da je skoro 7 godina malo previše da se čeka na upis u gruntovno.

stvarno se čeka GODINAMA. znam za ljude koji to nemaju već 12 godina, ali im se ne žuri pa i ne požuruju.
a ovo što sam ti napisala stvarno funkcionira u praksi - ja sam na proljeće tako prodala stan.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 09:13   #10
Gruntovnica - koliko se ceka?

Radi se o Velikoj Gorici. Koliko se cca ceka na sređivanje papira nakon parcelacije (dakle, kada katastar odradi svoje i gruntovnica zaprimi zahtjev), a koliko se ceka kod prijenosa vlasnistva (kupoprodaja)? Da li pricamo o tjednima, mjesecima, godinama...? Ima li tko iskustva? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 11:45   #11
naši elaborati (ako nema prethodnih plombi) budu gotovi za 1-2 mjeseca....katastar pregleda i ovjeri elaborat i šalje ga u gruntovnicu na provedbu...ka doni provedu šalju katastru rješenje i katastar provodi novonastalo stanje...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 11:59   #12
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
naši elaborati (ako nema prethodnih plombi) budu gotovi za 1-2 mjeseca....katastar pregleda i ovjeri elaborat i šalje ga u gruntovnicu na provedbu...ka doni provedu šalju katastru rješenje i katastar provodi novonastalo stanje...
OK, ja za sada imam potvrdu da je parcelacijski elaborat usklađen sa lokacijskom dozvolom, to sam dobio prosli tjedan. Kada mogu ocekivati vlasnicki list gdje je upisana nova cestica? Zurba je zbog kupoprodaje... Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 12:11   #13
stari, svi ćemo odahnut kad ti to konačno finaliziraš.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 12:33   #14
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
stari, svi ćemo odahnut kad ti to konačno finaliziraš.
Ah.. znas kako je Nikad kraja birokraciji........... Kako cu tek ja odahnut! A onda se bacam na novu lokacijsku (((
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 12:43   #15
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Kako cu tek ja odahnut!
to je pravi odgovor
__________________
-----------------------------------
Institucije moraju funkcionirati.
-----------------------------------
2ezZy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 06:17   #16
Ubrzanje procedure u gruntovnici

Postovanje,

zelio bih ubrzati postupak rjesavanja mog "Z" predmeta u gruntovnici. Radilo se o parcelaciji zemljista i sada je predmet u gruntovnici, na upisu novih cestica u vlasnicki list. Kako to ubrzati? Ima li tko kakav primjer dopisa (pozurnice) kojega bi mozda mogao poslati u gruntovnicu?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:07   #17
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Postovanje,

zelio bih ubrzati postupak rjesavanja mog "Z" predmeta u gruntovnici. Radilo se o parcelaciji zemljista i sada je predmet u gruntovnici, na upisu novih cestica u vlasnicki list. Kako to ubrzati? Ima li tko kakav primjer dopisa (pozurnice) kojega bi mozda mogao poslati u gruntovnicu?
Bez nekog poznanika-ce ćeš teško uspjeti napraviti bilo šta, jedino da moljakaš da ti treba za građevinsku dozvolu.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:10   #18
U tekstu požurnice koju možete predati na B šalteru (kada dižete broj) morate imati:
- vaše osobne podatke kao podnositelja požurnice,
- broj kat.čestice. i kat.općine odnosno kat.uloška,
- razlog zašto podnosite požurnicu (npr.izdavanja dozvola, gradnje i dl.)

Moja iskrena sućut - za svoj sam predmet (koji se rješavao 2 godine) predala mislim 18 požurnica - nadam se da ćete imati više sreće





Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Postovanje,

zelio bih ubrzati postupak rjesavanja mog "Z" predmeta u gruntovnici. Radilo se o parcelaciji zemljista i sada je predmet u gruntovnici, na upisu novih cestica u vlasnicki list. Kako to ubrzati? Ima li tko kakav primjer dopisa (pozurnice) kojega bi mozda mogao poslati u gruntovnicu?
lidija10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 16:27   #19
Nesebično cu podjeliti s vama svoju verziju pozurnice (mislim, nije neka mudrost, al ljudima za ustedu vremena)

Ako tko ima kakav savjet kako brzo rjesiti Z-ove...uh, dobro bi dosao. No sumnjam da je itko ima ugodna iskustva u pogledu toga

(Lijevo gore)
Ime prezime
adresa

Broj zemljišta (kat.čestice):
Katastarska općina:
Broj uloška:
Aktivne plombe: Z-


(Desno gore)
Općinski sud u Zagrebu
Zemljišno-knjižni odjel Općinskog suda u Zagrebu

POŽURNICA ZA PREDMET

Požurnica za prioritetno i hitno rješavanje predmeta Z-
Molimo da se u što kraćem roku riješi navedeni predmet. Naime, novi vlasnici smo navedene nekretnine, što se može vidjeti iz predmeta pod brojem Z- (Kupoprodajni ugovor). Umoljavamo cijenjeni Sud i referenta/icu ?? da predmet Z- bude prioritet te hitno riješen.
Naši osobni razlozi za požurivanje navedenog predmeta su ......
Nadamo se da ćete ovu požurnicu uvažiti i što prije riješiti sve aktivne plombe na obostrano zadovoljstvo.



Datum: Potpis:
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 17:23   #20
Gruntovnica

hej ljudi, jedno pitanje ! kada sam predavala zahtjev u gruntovnici za brisanje hipoteke i molbu za upis vlasništva ( stan u novogradnji ) žena mi je uzela orginale tabularne izjave i brisovnog očitovanja! neka luda baba koja mi nije ni dala vremena da si iskopiram pa da joj dam kopije, već mi je istrgala iz ruke orginale, sad imam problem jer mi treba orginal tabularne izjave za petrinjsku kada se moarm ići odjaviti sa stare i prijaviti na novu adresu ! zanima me jel mogu u petrinjskoj predati kopiju, zvala firmu od koje sam kupila stan oni imaju samo kopije, mogu li uzeti kod javnog bilježnika orginal ( oni sigurno imaju orginal ili da mi oni naprave ovjerenu kopiju ) ili mogu li tražiti u gruntovnici da mi vrate orginale pa im ja dam kopije !

PLEASE HELP !
__________________
frankly my dear, i don't give a damn !!

one happy mother!
san26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.