Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 18:49   #8881
ROTO okov kvaliteta?

Pozdrav,
bratić je postavljao prozore trocal ad70 koji imaju ROTO okove.
Koliko sam čitao po ovome forumu to je dosta dobar okov čak super.
Ali ja kada sam to vidio ... ne bih se tako složio.. možda su prije bili dobri.
Ovaj okov ima polugicu koja otvara drugo krilo debelu 3 mm bolje rečeno limić.
Jedina prednost što su neki metalni dijelovi gljivasti.

http://i64.tinypic.com/29tlz6.jpg
zvonko4 is offline  
Old 16.08.2017., 21:09   #8882
Garancije, najbolji okovi?

Pozdrav,
ovaj post se nadovezuje na moj prethodni post u kojemu nisam uspio pravilno učitati sliku

Pronašao sam jednu staru ponudu za pvc koju je moj otac pravio 2009. godine gledam ju i žao mi je što ju nije uzeo.
Je li moguće da su prije bile tako velike garancije na okove, staklo...

Kakvo je danas stanje u hrvatskoj sa okovima. Kako ih poredati po kvaliteti.
Sam sam se uvjerio da (bar meni na prvu) Roto okovi nisu u vrhu...

zvonko4 is offline  
Old 16.08.2017., 23:15   #8883
Pozdrav,

U slučaju PVC prozora s otklopno-nagibnim otvaranjem, na koji način osigurati da ga klinci mogu otvoriti samo na kip, odnosno da ga ne mogu otvoriti dovoljno da mogu izaći/ispasti?

Na http://zadol-pvc.hr/mehanizmi-za-otvaranje-prozora/ pri dnu stranice se spominje "blokiranje krila ključem – omogućuje otvaranje prozora u položaj nagiba dok je zakretno (klasično) otvaranje blokirano ključem (posebno zanimljivo zbog sigurnosti djece ili kada je potrebno ograničiti otvaranje prozora u školama, bolnicama itd.)" i to mi zvuči kao ono što tražim. Htio bih negdje naći slike ili video kako to u praksi funkcionira ali ne znam koje ključne riječi tražim. Postoje li alternative, što biste preporučili?

Hvala.
nerdelicious is offline  
Old 17.08.2017., 09:30   #8884
Quote:
zvonko4 kaže: Pogledaj post
Pronašao sam jednu staru ponudu za pvc koju je moj otac pravio 2009. godine gledam ju i žao mi je što ju nije uzeo.
Je li moguće da su prije bile tako velike garancije na okove, staklo...

Kakvo je danas stanje u hrvatskoj sa okovima. Kako ih poredati po kvaliteti.
Sam sam se uvjerio da (bar meni na prvu) Roto okovi nisu u vrhu...
Kako ih poredati po kvaliteti? Svaki drugi post u ovoj temi je redanje profila i okova po kvaliteti, procitaj zadnjih par postova i naci ces.
Mekto is offline  
Old 17.08.2017., 11:02   #8885
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Kako ih poredati po kvaliteti? Svaki drugi post u ovoj temi je redanje profila i okova po kvaliteti, procitaj zadnjih par postova i naci ces.
Pozdrav,
pročitao sam, zato sam i napisao prethodni post..
ali pitao sam i za garanciju..

hvala
zvonko4 is offline  
Old 17.08.2017., 14:46   #8886
Quote:
veselo-veselo kaže: Pogledaj post
Poštovani,koja od ove dvije ponude je bolja i zašto?

Ponuda 1: Profili:GEALAN 8000
Ispuna:4 float-16-4 LowE 1,1 +Arg
Okov:Zaokretno-otklopni okov TITAN AF BASIC
Poluoliva ATLANTA BIJELA-Secustik
Roletevodijelna roleta 2G Veka 175,EV1-elox

Ponuda 2:Profili:VEKA 70
Okvir:SOFTLINE 70AD 80 mm
Okov:Gu UniJet 15 mm
Ispuna:1.1 24 IZO Ug=1.40 4/16/4 low-e
Uw:1.6 W/m2k
Roleta:alu sa ispunom

Hvala unaprijed na odgovoru...veselo...

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Ako može pomoć,hvala...

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
veselo-veselo is offline  
Old 17.08.2017., 16:27   #8887
Pozdrav,radimo adaptaciju stana i mijenjamo sve prozore i vrata u pvc,laici smo i nemamo iskustva sto kako i gdje...,molimo za savjet ljude s dobrim iskustvima gdje i kome se obratiti,firme i proizvodjaci kojima da posaljemo mjere za ponude?Hvala!!!!!!
ron pet is offline  
Old 17.08.2017., 16:56   #8888
Quote:
zvonko4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Pronašao sam jednu staru ponudu za pvc koju je moj otac pravio 2009. godine gledam ju i žao mi je što ju nije uzeo.
Je li moguće da su prije bile tako velike garancije na okove, staklo...
U Staklodomu je 15 na profil, 10 na okove, 5 na staklo.
Tako pise na papiru, e sad kako to funkcionira u stvarnosti ...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 17.08.2017., 17:17   #8889
i tu garanciju naplacuju cijenama 50% vecim od ostalih.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Old 17.08.2017., 18:29   #8890
Jos jednom bi zamolio preporuku za par firmi koje rade stolariju da zatrazim ponude. Zagreb-Samobor ili okolica pa i dalje ako firmama nije problem

Sent from my SM-T819 using Tapatalk
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Old 17.08.2017., 20:25   #8891
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
U Staklodomu je 15 na profil, 10 na okove, 5 na staklo.
Tako pise na papiru, e sad kako to funkcionira u stvarnosti ...

Nda, to bi bilo zanimljivo ispitat i vizavi aspekta zatvaranja jedne, a otvaranja druge firme bar jednom godišnje pod brendom "STAKLO-DOM", kaj tad s garom, hmmm...

Quote:
veselo-veselo kaže: Pogledaj post
Ako može pomoć,hvala...

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

Otprilike slično, osobno bih Veku, iako mi se na drugoj ponudi okov više sviđa.
Vidi u salonu uzorke pa odaberi bjelju i sjajniju plastiku, a usporedi i garu u oba slučaja.

Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
i tu garanciju naplacuju cijenama 50% vecim od ostalih.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Hm, pa i ne baš toliko, neki dan sam za zgradu tražio i dobio 4 ponude različitih izvođača i SD jest bio najskuplji, no razlika je bila 20% (najjeftiniji 15, a oni 18k kn).
Faktor najniže cijene bi trebao biti samo 1 u nizu obzirnouzimajućih, meni se u pravilu "mitterice" pokažu naj izborom (ponude srednje cijene, a vrlo dobre kvalitete).

Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Jos jednom bi zamolio preporuku za par firmi koje rade stolariju da zatrazim ponude. Zagreb-Samobor ili okolica pa i dalje ako firmama nije problem

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Problem je javno, buju ti na PM oni koji znaju.
DeeJay Dee is offline  
Old 17.08.2017., 21:54   #8892
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Nda, to bi bilo zanimljivo ispitat i vizavi aspekta zatvaranja jedne, a otvaranja druge firme bar jednom godišnje pod brendom "STAKLO-DOM", kaj tad s garom, hmmm...




Otprilike slično, osobno bih Veku, iako mi se na drugoj ponudi okov više sviđa.
Vidi u salonu uzorke pa odaberi bjelju i sjajniju plastiku, a usporedi i garu u oba slučaja.




Hm, pa i ne baš toliko, neki dan sam za zgradu tražio i dobio 4 ponude različitih izvođača i SD jest bio najskuplji, no razlika je bila 20% (najjeftiniji 15, a oni 18k kn).
Faktor najniže cijene bi trebao biti samo 1 u nizu obzirnouzimajućih, meni se u pravilu "mitterice" pokažu naj izborom (ponude srednje cijene, a vrlo dobre kvalitete).




Problem je javno, buju ti na PM oni koji znaju.
meni je najniza ponuda bila 38k, a njihova 54k. ok, nije 50%, al je vise od 40% skuplje. sve ostale ponude su bile izmedju 40k i 45k

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Old 18.08.2017., 09:20   #8893
Quote:
ron pet kaže: Pogledaj post
Pozdrav,radimo adaptaciju stana i mijenjamo sve prozore i vrata u pvc,laici smo i nemamo iskustva sto kako i gdje...,molimo za savjet ljude s dobrim iskustvima gdje i kome se obratiti,firme i proizvodjaci kojima da posaljemo mjere za ponude?Hvala!!!!!!
Lokacija ?
ssm is offline  
Old 18.08.2017., 09:37   #8894
Drveni prozori

Ekipa, na stanu imam nekakve moderne drvene prozore. Kazem moderne jer imaju dvostruko staklo i plasticnu rucku za zatvaranje. Mogu i na kip. A unutra izmedju stakla vidim da je nekakav aluminij, znaci mozda je i punjeno staklo sa nekim plinom? Ne znam...

Mogu slikat. Ne znam kakvi su to prozori, neka varijanta izmedju PVC i obicnog drva. Pitanje je koliko bi dobio i ima li smisla prelazit na PVC? Trenutni prozori stari su cca 12god i solidno izgledaju.
Astral07 is offline  
Old 18.08.2017., 10:56   #8895
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Lokacija ?
Zagreb
ron pet is offline  
Old 18.08.2017., 11:07   #8896
Bump. Kaj nitko nista?

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja na balkonu iznad postojece ograde i rukohvata imam drveni okvir sa mrezom protiv komaraca koja se moze i otvoriti ako zatreba iz nekog razloga. Sam svoj majstor izgradnja. Tijekom desetljeca vremena, drvo je na nekim mjestima pocelo truliti pa bi to htio zamjeniti sa PVC okvirom nekim tankim i jeftinim (postojece letvice su 5cm x 2 cm) da se to napravi i ugradi. A rupe izmedju postojece ograde i zida i ograde i poda balkona isto da se stavi neka PVC letva i zavine sarafom i tipmnom u zid kao i sto je sada drveno.

Kazem postojece je sam svoj majstor varijanta za jeftine pare, pa bi i PVC varijanta trebala biti povoljna a nece trunuti. PVC obican bijeli.

Neke preporuke na podrucju Zagreba? Moze i na PM.
europe2seoul is offline  
Old 18.08.2017., 11:59   #8897
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Ekipa, na stanu imam nekakve moderne drvene prozore. Kazem moderne jer imaju dvostruko staklo i plasticnu rucku za zatvaranje. Mogu i na kip. A unutra izmedju stakla vidim da je nekakav aluminij, znaci mozda je i punjeno staklo sa nekim plinom? Ne znam...

Mogu slikat. Ne znam kakvi su to prozori, neka varijanta izmedju PVC i obicnog drva. Pitanje je koliko bi dobio i ima li smisla prelazit na PVC? Trenutni prozori stari su cca 12god i solidno izgledaju.
A to dvostruko staklo je kao IZO staklo u komadu ako vidis metalni razmak izmedju stakala.

Ako prozori dobro dihtaju (gumice-brtve dobro drze) i nasjedaju na okvir ne diraj nista, drvo bolje dise od PVC-a.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 18.08.2017., 12:49   #8898
Ljudi, ako može pomoć.
Trebamo mijenjati stolariju na spratu kuće, trenutno je tu stara drvena stolarija sa IZO staklima ali nije to više to. Odlučili smo se za PVC ali kako su sredstva uvijek ograničavajući faktor interesuje me koliko se isplati ulagati u skuplje profile, kuća je sa fasadom ali bez stiropora trenutno, za koju godinu će biti odrađena ponovo fasada sa dobrom izolacijom kako je i trebalo prvi put (a nije bilo para).

Nekako sam najviše za neke malo povoljnije profile, možda griješim možda ne, ali mislim da bih radije uložio u bolja stakla (trostruko sa 2x low e).

Uglavnom, ponude su sledeće:



Hvala svima na odgovorima.

Zadnje uređivanje StefanMD : 18.08.2017. at 13:01.
StefanMD is offline  
Old 18.08.2017., 12:54   #8899
Dobro rezoniras sto se tice tri stakla i uzeo bih ponudu pod 2.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 18.08.2017., 13:25   #8900
Cilim hvala puno na odgovoru. Ostaje drvo onda. Najvise me mucilo to sto smo razmisljali o fasadi, a svi su mi rekli da ako stavljamo novu fasadu da obavezno ide i nova stolarija...
Astral07 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.