Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 17:48   #1
Tražim ime autora, naslov djela, datum izdanja...

U ovoj temi mozete traziti pomoc u vezi strucnih izdanja.
Beletrestiku cemo tolerirati, premda toplo preporucujem spustanje na podforum Knjizevnost.

editirala colbert



Vec danima trazim dva naslova, pa cu pokusati i ovdje.

Drage kolege sociolozi, da li vam je poznato da li postoje u elektronskoj verziji:
- Razoreno drustvo, Mladena Lazica,
- Sociologijska teorija, Dzordza Ricera/George Ritzer

Mozda prevod Ritzerove knjige nije bas ovakav kako sam navela, ali poznavaoci ce prepoznati o kojem djelu je rijec.

Ako se niste susreli sa e-knjigama, bila bih zahvalna i za informaciju gdje bih neku od ovih mogla i da nabavim.

Hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje colbert : 23.12.2010. at 19:45.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:06   #2
gigapedia...
ali ima samo engleska izdanja...
ako ti ne smeta, naravno
sretno
billy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 17:48   #3
Tražim ime autora, naslov djela, datum izdanja...

Pišem rad o etičkim vrijednostima raznih naroda, i trebala bi mi knjiga koja pruža neki presjek raznih vjerovanja, etičkih pravila i normi u raznim kulturama.


Bilo kakav prijedlog je itekako došao.


Nisam znala da li da postam tu ili na književnost, tako da ako sam fulala podforum molim da premjestite topic.

Hvala

Zadnje uređivanje colbert : 23.12.2010. at 19:44.
Miss Ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 00:49   #4
Jako siroko podrucje , a nisam bas sigurna ni da ces naci presjek u knjigama iz drustvenih znanosti.

Mislim da bi konkretni presjek prije nasla u, koliko god to cudno zvucalo, knjigama iz međunarodnog managementa ili turizma i etike u raznim kulturama, s obzirom na to da se radi o disciplinama koje rade s etikom i normama drugih kultura pa im trebaju prakticni savjeti..
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 20:36   #5
Quote:
Miss Ditta kaže: Pogledaj post

Bilo kakav prijedlog dobro je došao.
Prošle je godine objavljena knjiga Hotimira Burgera: "Ljudska moralnost: studije o antropologiji i etici". - Tim se bavio i Tvrtko Zebec: "Etika u etnologiji/kulturnoj antropologiji" (2009), ali ti preostaje jedino pokušaj osobnoga kontakta, jer rad još nije objavljen. - Maja Pasarić u današnjem je broju časopisa "Zarez" objavila je socijalnoantropološki tekst "Životinja, smrt, i duša" (ulomak iz veće cjeline).

Utipkaj na Google Crolist, pa zatim klikni Skupni katalog hrvatskih knjižnica, i tamo ćeš naći sve što ti treba.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 15:34   #6
Quote:
Miss Ditta kaže: Pogledaj post
Bilo kakav prijedlog je itekako došao.


Vrlo zanimljiva i opsežna knjiga, obuhvaća jako puno toga i stvarno je zanimljiva za čitanje.

Evo, imaš i recenziju
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 16:34   #7
Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
Prošle je godine objavljena knjiga Hotimira Burgera: "Ljudska moralnost: studije o antropologiji i etici". - Tim se bavio i Tvrtko Zebec: "Etika u etnologiji/kulturnoj antropologiji" (2009), ali ti preostaje jedino pokušaj osobnoga kontakta, jer rad još nije objavljen. - Maja Pasarić u današnjem je broju časopisa "Zarez" objavila je socijalnoantropološki tekst "Životinja, smrt, i duša" (ulomak iz veće cjeline).

Utipkaj na Google Crolist, pa zatim klikni Skupni katalog hrvatskih knjižnica, i tamo ćeš naći sve što ti treba.
Hvala ti puno :klap:

Mislim da će mi glavna referenca biti Burger, za sad. A pošto ipak cijenjenog Zebeca ne poznajem, bojim se da ću morati čekati članak.
Miss Ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 16:34   #8
Quote:
florine kaže: Pogledaj post


Vrlo zanimljiva i opsežna knjiga, obuhvaća jako puno toga i stvarno je zanimljiva za čitanje.

Evo, imaš i recenziju
Hvala, knjiga mi se čini baš zanimljivom i dobro će nadopuniti moju temu.
Miss Ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 17:33   #9
Ja sam mislila da tebi trebaju komparativne studije. Ako ti treba jos nesto opcenito probaj i s Triandisom: Culture and social behavior.
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 10:41   #10
Quote:
Miss Ditta kaže: Pogledaj post

cijenjenog Zebeca ne poznajem, bojim se da ću morati čekati članak
Gdje će biti objavljen članak, možeš ga pitati e-mailom, imaš ga na Googleu pod "Institut za etnologiju i folkloristiku". Tamo je M. Pasarić i čitava ekipa za kulturnu antropologiju sa svojim e-mailovima. Ne košta te ništa da nekoga od njih zamoliš 3-4 za tebe najkorisnija naslova.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:57   #11
Tražim ime autora, naslov djela, datum izdanja...

Tražim knjigu Michaela E. Portera : Postizanje i održavanje vrhunskog poslovanja

Knjigu sam imao počeo čitat i na faksu mi slučajno ostane. Tako da sam ostao bez nje. Ako netko ima link za nju ili je ima pa da mi je pošalje. Unaprijed hvala.

Zadnje uređivanje colbert : 01.02.2010. at 14:24. Reason: uvodna recenica premjestena u prvi post
hinjavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 03:42   #12
Quote:
Miss Ditta kaže: Pogledaj post
Hvala, knjiga mi se čini baš zanimljivom i dobro će nadopuniti moju temu.
imaj na umu vrijeme i kontekst u kojemu je nastala. i nemoj sve što piše unutra naslijepo prihvaćati bez kritičkog promišljanja.
to ti je savjet za svaku knjigu koju uzmeš u ruke.
Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:11   #13
Ovo ce biti dezeovski Hrelic, nek' se nadje... Mislim, nije bas Hrelic, ali trenutno nemam bolju metaforu. Otvorena sam za sugestije.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:01   #14
Talking

Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Ovo ce biti dezeovski Hrelic, nek' se nadje... Mislim, nije bas Hrelic, ali trenutno nemam bolju metaforu. Otvorena sam za sugestije.
Nu mene nesretnice - isprva pomislih da gutaš slova i da ne znaš da je pravilno adezeovski.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 01:01   #15
Nisam siguran da li je vec negdje objavljeno...
Ugl. zanima me bilo kakva literatura o simbolima maja, azteca (objašnjenje uz primjer simbola )

Bio bih jako zahvalan ako mi netko moze preporuciti knjigu koja se bavi tom tematikom.
Hvala unaprijed
babaSkolacima is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 20:10   #16
Prijevodi

Ako netko zna, molio bih da odgovori da li su sljedeće knjige prevedene na hrvatski, i ako da, gdje se mogu kupiti i po kojoj cijeni:

- Das Buch der Klosterkräuter - Heilpflanzen Kräuterbuch
- Franz-Xaver Treml: Heilkraft aus dem Garten: Geheimnisse eines Kräutergärtners
- Hademar Bankhofer: Kräuterbuch für die Gesundheit
- Gerhard Poggenpohl: Schnäpse und Liköre selbstgemacht
- Rosenn Le Page, Gèrard Meudec: ABC des Gemüsegartens: 500 Schritt-für-Schritt-Anleitungen. Richtig säen, pikieren, pflanzen und ernten

Hvala
gregor.samsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:35   #17
Svezak 104 edicije "Pet stoljeća hrvatske književnosi"

Vjerujem da mnogo ljudi ima kompletno izdanje "Pet stoljeća hrvatske književnosi" (koju su Zora i Matica Hrvatska izdavale od 1969 do ranih sedamdesetih).

Molim, može li mi netko reći kojem piscu i kojim djelima je posvećen svezak 104 (kao što je na pr. 105 posvećen Baloti, Ljubiću i Gervaisu, a 103 Šinku).
valli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:32   #18
Quote:
valli kaže: Pogledaj post
Vjerujem da mnogo ljudi ima kompletno izdanje "Pet stoljeća hrvatske književnosi" (koju su Zora i Matica Hrvatska izdavale od 1969 do ranih sedamdesetih).

Molim, može li mi netko reći kojem piscu i kojim djelima je posvećen svezak 104 (kao što je na pr. 105 posvećen Baloti, Ljubiću i Gervaisu, a 103 Šinku).
Miroslav Feldman - Pjesme i drame
Ante Cettineo - Laste nad uvalom
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 21:34   #19
Hvala lijepa, canex!
valli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 20:32   #20
1977 je iydanje
SODERTALJE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.