Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 11:43   #7501
amazon.de šalje.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 10.08.2017., 11:12   #7502
ja uzeo preko UK amazona...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 10.08.2017., 11:51   #7503
Ja uzela preko linksa - uživo.
Lyanna Stark is offline  
Old 10.08.2017., 16:59   #7504
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
amazon.de šalje.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ja uzeo preko UK amazona...

thanx .
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 10.08.2017. at 17:15.
hellie is offline  
Old 12.08.2017., 21:58   #7505
kako mi na nooku izgleda crkava baKterija pomalo, ili bar brutalno slabi... postoji li provjereni cjenovno prihvatljivi kvalitetni epub reader, ili ću morati prijeći na Kindle koliko god mi njihova zatvorenost bila antipatična?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 14.08.2017., 10:01   #7506
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
kako mi na nooku izgleda crkava baKterija pomalo, ili bar brutalno slabi... postoji li provjereni cjenovno prihvatljivi kvalitetni epub reader, ili ću morati prijeći na Kindle koliko god mi njihova zatvorenost bila antipatična?
pogledaj što nude Kobo, Tolino i Onyx, morao bi naći nešto zadovoljavajuće
krbo is offline  
Old 14.08.2017., 19:20   #7507
da li kindle pw3 ima mogućnost da se potpuno ugasi, ne samo screen off. već baš power off. jer ovaj moj pw2 se u početku mogao potpuno ugasiti, a kasnije nakon onih silnih updatea kad bi stisnula power button, samo bi imala screen off, reset i restart.

i da, koliko vas je došla poštarina sa amazona za kindle
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 14.08.2017. at 19:31.
hellie is offline  
Old 16.08.2017., 20:37   #7508
odustala od čekanja da krepa baterija na kindleu, i kupila sad preko amazon.uk pw3. uglavnom ako nekog zanima, cijena sa poštarinom i porezima je 131,19£. to je varijanta bez special offers. ako netko želi kupiti preko amazon.de cijena je oko 158€ sa poštarinom i porezom.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 16.08.2017., 20:54   #7509
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
kako mi na nooku izgleda crkava baKterija pomalo, ili bar brutalno slabi... postoji li provjereni cjenovno prihvatljivi kvalitetni epub reader, ili ću morati prijeći na Kindle koliko god mi njihova zatvorenost bila antipatična?
A promjena baterije?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 17.08.2017., 11:01   #7510
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
odustala od čekanja da krepa baterija na kindleu, i kupila sad preko amazon.uk pw3. uglavnom ako nekog zanima, cijena sa poštarinom i porezima je 131,19£. to je varijanta bez special offers. ako netko želi kupiti preko amazon.de cijena je oko 158€ sa poštarinom i porezom.
Zvuči mi puno tih 158EUR koje si navela.
Aha, bez special offers. Zašto pobogu? Zar se ne može naručit normalni?
digiridan is offline  
Old 17.08.2017., 11:42   #7511
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Zvuči mi puno tih 158EUR koje si navela.
Aha, bez special offers. Zašto pobogu? Zar se ne može naručit normalni?
ne, taj s oglasima ne šalju u HR, no zato može via mailboxde uz dodatnih 17€
(to bi bilo 137€ ukupno i onda kad pogledaš koliko je funta oslabila uzmeš iz UK)
krbo is offline  
Old 17.08.2017., 18:51   #7512
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
odustala od čekanja da krepa baterija na kindleu, i kupila sad preko amazon.uk pw3. uglavnom ako nekog zanima, cijena sa poštarinom i porezima je 131,19£. to je varijanta bez special offers. ako netko želi kupiti preko amazon.de cijena je oko 158€ sa poštarinom i porezom.
dobro da si napisala. ja sam gledala cijenu koju mi izbace kada stavim u košaricu i bila uvjerena da je 125£
kako me ljuti taj sistem: pokažemo ti poštarinu tek kad si na korak od plaćanja najradije bih takve bojkotirala (ali obično jedini drže stvari koje prodaju )

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A promjena baterije?
nisam nigdje našla nove zamjenske baterije.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 17.08.2017., 20:55   #7513
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
ne, taj s oglasima ne šalju u HR, no zato može via mailboxde uz dodatnih 17€
(to bi bilo 137€ ukupno i onda kad pogledaš koliko je funta oslabila uzmeš iz UK)
upravo mi je na fejsu (koji nas uopće ne špijunira i ne prati što pretražujemo na drugim stranicama i aplikacijama) iskočila reklama za kindle paperwhite na mall.hr - 1128 kn. dostava gratis.
skoro pa se ne isplati daviti s naručivanjem izvana, osim ako ne kapne neka dobra akcija, s 20 eura/funti popusta.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 17.08.2017., 22:38   #7514
Sad sam isla pogledati tecajnu listu da vidim kako stoji gbp, i bas sam se iznenadila ner nisam dugo nista kupovala. Onda je ovo sa uk amazona stvarno ok. Ja u glavi gbp jos mnozim s 10, racunajuci da je 9 i nesto
digiridan is offline  
Old 18.08.2017., 11:49   #7515
Pročitao sam dosta postova sa ovog foruma i dosta recenzija uređaja prije kupnje.Čvrsto sam odlučio kupit Kindle PW,i onda sam kliknuo na Kobo One,jer kakav si čovjek ako se ne možeš predomislit.Evo mojih par opažanja koja nekom mogu pomoć pri odluci koju kao i ja mogu u zadnji čas promjent (neću pisat o poznatim stvarima o uređaju nego o općem dojmu).Prva stvar koja se vidi kad se čitač otpakira je da su dimenzije odlične. Samo je malo širi (15mm) i malo viši (5mm) od mog starog Kindlea 3 (keyboard). Uz to je dva milimetara tanji i 15 grama lakši.Druga stvar koja je odmah uočljiva je nevjerojatno čvrsta konstrukcija.Nigdje zazora, nigdje mogućnosti da se nešto natjera da se uvije ili zakrivi pod pritiskom,čitač kao da je saliven od jednog komada.Prije korištenja ga se mora registrirat,nisam htio petljat sa touch-om za to, instalirao sam Kobo aplikaciju na PC,pritisnuo "set reader" komandu, spojio čitač i za 15 ak minuta čitač je bio spreman.Knige sa Kobo store-a se sinhroniziraju same kad se čitač spoji na PC ili na WiFi, knjige sa Calibre-a se sa komandom "send to reader" pošalju bez problema.Knjige sa Kobo store-a imaju na vrhu ekrana ime knjige, na dnu ekrana postotak pročitanoga, knjge sa Calibre-a imaju samo na dnu postotak,tekst knjige je do samog vrha ekrana.I jedna i druga opcija su dobre, ekran je dovoljno velik da to ne smeta.Osvjetljenost ekrana je jednolična do samih rubova.Rubovi su neznatno tamniji od sredine,to je nesavršenost nove igračke koju prvi dan uočavate,a drugi dan više niti ne primjećujete.Promjena stranica je brza, paljenje iz "sleep" moda u 2 sekunde.Ponekad kada želim koristit rječnik, promjeni mi se stranica, ali većinom sve radi kako je zamišljeno.Ne radim zabilješke, ne čitam PDF, maksimalna napredna opcija je rječnik koji koristim rijetko,čitam uglavnom na engleskom.Za moje potrebe čitač je odličan.Jedan PDF je zabunom zalutao preko Calibre-a,prije brisanja sam ga iz radoznalosti otvorio,glupa ideja,kao da sam se od radoznalosti mlatnuo čekićem po prstu,a znao sam da ne može dobro završit.Inače, čitač je kupljen u ExtremeDigital web shop-u, došao je u kutiji koja je očito bila otvarana jer je selotejp bio prerezan,ali kako je bio bez ogrebotina i sa folijom preko ekrana,to me nije smetalo.
Begbie051 is offline  
Old 21.08.2017., 23:48   #7516
Pozdrav ljudi! I ja se prikljucih kindle pw 3 readeru. Ono sto mene zanima je, kako na skinutu knjigu staviti broj stranica (tj. da se vidi na kojoj sam strani)? Posto su vecinom epub formati koje konvertujem u azw3 format (preko calibrea), da li postoji nacin da se stavi i "page number" koji nije dostupan koliko vidim u opcijama? (pise samo postotak, koliko je vremena ostalo i tako to)
harrylach is offline  
Old 23.08.2017., 17:46   #7517
Aa->reading progress ->page in book
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Old 28.08.2017., 13:57   #7518
ako nekome treba ekran za pw2 ili neki dijelovi, javite, pošaljem ga. žao mi ga je baciti. da li bi ga mogla nekako reciklirati (da li neka trgovina prima tako elektroniku).


moram reći da mi se novi pw3 baš ne sviđa. slabije reagira na dodir i svjetlo nije ravnomjerno. donji lijevi kut je malo slabije osvijetljen nego ostatak. također, kad smanjim osvjetljenje, baš se vidi na dnu sjena između lampic, kao mali trikuti. kod starog to nije bilo.
možda se samo moram ponovo naviknuti na njega
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 28.08.2017., 15:22   #7519
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Aa->reading progress ->page in book
Da, znam, medjutim ne mogu pritisnuti na tu opciju. Pise page in book, ali je ne mogu oznaciti, dok ostale mogu, pa me zanima kako to omoguciti?
harrylach is offline  
Old 28.08.2017., 15:41   #7520
Quote:
harrylach kaže: Pogledaj post
Da, znam, medjutim ne mogu pritisnuti na tu opciju. Pise page in book, ali je ne mogu oznaciti, dok ostale mogu, pa me zanima kako to omoguciti?
Mislim da je moguće označiti samo u nekim ebookovima. Ovisi kako je netko zapakirao knjigu.
Ili radi kod azw3, a kod recimo epuba ne radi.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.