Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 15:12   #4941
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Šta reći, sve ovisi od nacije do nacije ali i unutar nacije od osobe do osobe i kulture.
Upravo tako. Zadnjih dana kod mene su bile slijedeće grupe: predivni (kulturni, zanimljivi za razgovarat, uredni) Poljaci, preopušteni Danci (pravi, iz Kopenhagena ktomu), nikad gori čudaci iz Poljske, grozno šporki Nizozemci...Prvi Poljaci su javili i kad planiraju poći i kad bi mogli doci, te se opet najavili kad su bili pola sata pred dolaskom, iako su bili unutar check in vremena. Ovi drugi se nikako nikada nisu javili, a kad su došli, ušli su u kuću bez da pozvone na vrata. Nema vise pravila...još me jedino nisu negativno iznenadili Nijemci (za 10 dana je prigoda da i do toga dođe) pa onda mogu pamtiti 2017. kao godinu pada svih predrasuda...

Zadnje uređivanje natha : 08.08.2017. at 15:26.
natha is offline  
Old 08.08.2017., 22:17   #4942
nama se u apartmanu pojavio miš....pa jebemu koma živa...sve ok i eto zadnji dan gosti kažu izgrockao im kavu.....u pm!
otac se jadan cijeli iznervirao.....cijeli dan tražili miša, našli ga...uvukao se ispod tuš kabine.....stavili smo mu klopku, sutra ćemo provjriti jel se zalijepio.....koma
Lenac7 is offline  
Old 08.08.2017., 22:28   #4943
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
nama se u apartmanu pojavio miš....pa jebemu koma živa...sve ok i eto zadnji dan gosti kažu izgrockao im kavu.....u pm!
otac se jadan cijeli iznervirao.....cijeli dan tražili miša, našli ga...uvukao se ispod tuš kabine.....stavili smo mu klopku, sutra ćemo provjriti jel se zalijepio.....koma
Suosjećam. Moji roditelji prvi puta u životu iznajmljuju i prve dve grupe su imale miša. Nakon drugih smo ga uvatili i kako stvari stoje bio je taj jedan. Ljudi su bili vrlo ugodni i nisu napravili problem, jedni su ga samo čuli.

Kupili smo sve što postoji i u pauzi od dva dana uhvatio se na ljepilo.

Vrijeme liječi sve rane, sad nam se nakon 10 grupa čini da je to bilo prije koju godinu.
KatarinaRi is offline  
Old 08.08.2017., 22:31   #4944
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Suosjećam. Moji roditelji prvi puta u životu iznajmljuju i prve dve grupe su imale miša. Nakon drugih smo ga uvatili i kako stvari stoje bio je taj jedan. Ljudi su bili vrlo ugodni i nisu napravili problem, jedni su ga samo čuli.

Kupili smo sve što postoji i u pauzi od dva dana uhvatio se na ljepilo.

Vrijeme liječi sve rane, sad nam se nakon 10 grupa čini da je to bilo prije koju godinu.
ufff napisat ću jesmo li ga sredili ili ne,ali zaista koma....
nadam se da je neki samotnjak.....
Lenac7 is offline  
Old 08.08.2017., 22:36   #4945
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
ufff napisat ću jesmo li ga sredili ili ne,ali zaista koma....
nadam se da je neki samotnjak.....
A sekirat će te se koliko god vam ja kažem da ne treba. Ne možeš napraviti ništa, ako te misle oprat u komentaru to će napravit sekirali se ili ne. Mi smo imali sreće, a i nalazimo se na rubu šume, sve ga tu nađe.
KatarinaRi is offline  
Old 08.08.2017., 22:40   #4946
znam,al baš nam to nije trebalo, super popunili nenadano manje više sve termine i hop eto miša.....samo se mogu nadat da će se brzo zalijepiti....
prizemlje je, pa valjda ušao jer se naravno ostavi tu i tamo balkon otvoren....
Lenac7 is offline  
Old 08.08.2017., 22:56   #4947
Lenac desi se, ne sekiraj se
Nama je isto bio usao, suma iza kuce. Gosti ga culi, bili su skroz opusteni oko toga. Sutradan se uvatio na klopku. Sad obavezno jednu drzim ispod kuzine (ima sakriveno dno pa se ne vidi)
fairy wings is offline  
Old 08.08.2017., 23:33   #4948
I macke su dobro rjesenje.
Bar u kuci mog dide u selu na jugu i u kuci mog svekra na selu na sjeveru Jadrana...uvijek seoske macke odmah ulove misa. Ali znam da nisu macke rjesene za iznajmljivace, nisam blesava.

Moji u Zg su u par mjeseci u svom stanu (visoko potkrovlje!) imali miseve (isto suma iza zgrade). Rijesili ih se tako sto su zatvorili sve rupe kroz koje su se provlacili i klopkama od ljepila.
Sad im vjeverica ulazi kroz krovni prozor vec mjesecima, mojoj staroj je pojela kozne cizme. Sve moraju hermeticki zatvoriti u gornji kredenc.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.08.2017., 08:26   #4949
Pošto sam od ove sezone na b.c novi nisam znao postaviti realne cijene za kolovoz u špici sezone od 5 do 19 kolov.. R apartmana za dvoje sad idu u pokusala od 1 dan minimalno i popunjenost je 100%.Zeznuo sam što sam dopustio min 7 noćenja za 1 apartman koji je rez...odavno po jako niskoj cijeni za dvoje tj 44€.Koje dodatne troškove je moguće Gostu naplatiti ,a parking i wi fi su besplatni. Koji dodatni troškovi za Gosta postoje npr kod Vas ,i na kakav način Gosta obavijestiti da je dužan platiti.
Iskustva,
Hvala
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Old 10.08.2017., 09:33   #4950
Na b com mozes namjestiti unutar extraneta da se naplacuje kasni check in, ciscenje, posteljina, rucnici i jos stosta (npr trazenje "depozita" kao osiguranje od stete), ali ako su ti ljudi vec rezervirali te termine, za to je kasno.
Da te utjesim, obicno svi pocnu u "karijeri iznajmljivanja" s nižim cijenama, a onda kasnije dizu. Moras ovo pregrmiti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.08.2017., 09:57   #4951
Gost unaprijed mora znati troškove.
Ne možeš mu naknadno kad dođe krenut s pričom, e sad mi plati još ovo, pa još ovo.
Kexx is offline  
Old 10.08.2017., 10:12   #4952
slazem se, pregrizi da si sad pogrijesio i pazi da se ne ponovi
fairy wings is offline  
Old 12.08.2017., 10:56   #4953
Izgleda da je općenito 2017 prekretnica u ekskluzivnosti hr kao destinacije ,a to zbog cijena u top gradovima poput hvar,Korčula,dubr i drugi ostali gradovi koji se smatraju top destinacijom ,a u hr ih je max 10., gdje je u top sezoni nemoguće naći smještaj ispod 55€ noć /Dvoje u priv smještaju iako je prosjek 70€ dvoje. Takve su cijene na b.c
Manje ekskluzivna mjesta će buditi smještaj i ubuduće za 35/40€ jer tu mogu doći Oni koji to mogu priuštiti.Susj zemlje,Hr, i ostali loše plaćeni Narodi.Tu situaciju pogoršava to što ta mjesta ne poznaju pred i pod sezonu. Sve se svodi na dolasku turista od 1.7 do 5.9.
Treba težiti tome da top destinacije još podignu cijene barem na 100€ noć 2/Osobe jer su hoteli od 140 do 500€ noć.
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Old 12.08.2017., 11:50   #4954
Pardon na padobranstvu i ako je ovo pitanje već odgovoreno, ali me zanima vi koji iznajmljujete primjerice sobu u stanu kojem živite (ili pak živi netko drugi) preko airbnb-a, da li imate taj smještaj prijavljen i da li uopće prijavljujete goste?
Ja zadnjih nekliko mjeseci iznamljujem sobicu na periferiji Zagreba, ali su zarade stvano male (cca €10/noć/1 ili dva gosta), pa mi nije ni palo na pamet da takvo što prijavljujem.
Frish is offline  
Old 12.08.2017., 11:57   #4955
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
me zanima vi koji iznajmljujete primjerice sobu u stanu kojem živite (ili pak živi netko drugi)
za ovo uopće ne možeš dobiti kategorizaciju i ne možeš prijavljivati goste sve i da hoćeš ... legalno možeš iznajmljivati samo odvojeni dio stana sa pripadajućom kupaonicom
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 12.08.2017., 12:41   #4956
Znaci nije legalno ako do kupaone moram kroz hodnik kroz koji prolaze vlasnici?
Istina, vrata do vrata, jedan korak, ali ipak nije "pripadajuca" kupaona?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 12.08.2017., 12:48   #4957
po starijim kategorizacijama nije bilo potrebno da svaka soba ima kupaonicu u sobi (***); a moglo je biti i više soba na jednu kupaonicu (**); kao što je bilo moguće i zajedničko korištenje kupaonice s vlasnicima objekta (*)
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 12.08.2017., 12:51   #4958
Zahvaljujem!
Frish is offline  
Old 12.08.2017., 12:54   #4959
Frish, na airbnb u inozemstvu je preko 75% ilegalaca, a i u Hr je poprilican broj.
Nadam se da ti ide, znam da je u Zg ogromna konkurencija.
Vani se legalno moze iznajmiti soba s zajednickom kupaonom, nasi su pretjerali sa pravilima kategorizacije, pa ispadne da su nasi hoteli s 3 zvjrzdice kao vani hoteli s 4 zvjezdice i sl.Nasi imaju najstroza pravila za kategorizaciju.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 12.08.2017., 13:30   #4960
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Vani se legalno moze iznajmiti soba s zajednickom kupaonom
možeš i ovdje... u hostelu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.