Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Pogledaj rezultate ankete: Kad putujem jedem:
samo ono što odlično poznajem i prepoznajem 3 4.62%
što i lokalni, to i ja, no ne idem u krajnosti 38 58.46%
sve, ali baš sve 14 21.54%
sve osim posebno dragih kreatura (npr. kućnih ljubimaca) 10 15.38%
Glasovatelji: 65. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 16:58   #461
Pa, mi smo bili samo jednom i zadržali se tamo cca 2h, a počelo je u 3 popodne pa do 9 navečer, s time da je poslije bio najavljen neki bend (misim da se zvao "Wesela mashina") za svirku....
Za tih 2h našeg boravka tamo, bilo je 90% naših ljudi (ustvari, većina srba jer ih u Dubaiju ima jaaakooo puno, ali bilo je i hrvata, i makedonaca, i slovenaca, i bosanaca), a ostatak su bili raznorazni stranci u društvu tih naših, valjda su ih doveli da probaju našu klopu. Ali, nije bio ni jedan Arap, ako to pitaš.
Ne znam kako je inače i da li dolaze baš lokalci, jer se reklamiraju samo na fejsu i u tom hotelu, a mi smo za taj 'branč' čuli od prijatelja koji je bio par puta tamo. Navodno da se treba najaviti (ima na fejsu broj moba) da oni znaju koliko klope pripremiti, no izgleda da se može banuti i ovako jer sam čula da tip na ulazu pita neke na koje ime je rezervacija, pa su oni rekli da nemaju rezervaciju i on ih je pustio....
Ma, nije to neki veliki prostor, onako otprilike koliko se sjećam moglo je biti oko 20-ak stolova za 6 ljudi, no valjda nitko ne ostane baš cijelo vrijeme, pa ljudi dolaze i odlaze....
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 06:04   #462
Wow, Andreja, i ja bih rado navalio na ove Balkanalije, dobro to izgleda...

---

Sand Restaurant, Velassaru, Maldivi

Fantastična večera. Cijene jesu visoke ali treba te sve sastojke donijeti na izolirani atolčić, imati pripremljeno za narudžbu...

Starter:
Bread, olive butter, three salts: Himalayan black, rock and flagrant pink
Marinated Baby Octopus With Fresh Herbs, Red Radish, Onion, Cucumber, Cherry Tomato, Shallots and Mango Jam, Curry Mayonnaise and Sesame Seeds
Mains:
Grilled Whole Lobster
Australian Pasture Fed Lamb Chops
Prime Beef Tenderloin
Sides:
Okra Salad, Tomatoes, Grated Coconut, Onion, Carrot, Coriander, Honey Dressing
Endive, Sugar Snaps and Rose Apple with Chilli Ginger Emulsion
Roasted Baby Potatoes with Chorizo and Herbs
Deserts:
Blueberry Cheese Cake Ice Cream
Honey Comb Ice Cream
Lemon Sorbet

Carlsberg draft beer
Passion Fruit Mojito









__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 17:29   #463
Max's Restaurant, San Pablo, Laguna, Filipini

Fina hrana a uopće ne i skupa.

Pile, cijelo - 566 pesosa
Sisig - 241 pesos
Kare kare - 500.50 pesosa
Sinigang na hipon - 390.50 pesosa
1698 pesosa za hranu, što je cca 210 kuna. 5 osoba.

Kare kare, sinigang na hipon i Max's fried chichen



Sisig


Kare kare s rižom


Sinigang is a Filipino soup or stew characterized by its sour and savoury taste most often associated with tamarind (Filipino: sampalok). It is one of the more popular viands in Philippine cuisine, and is related to the Malaysian dish singgang. Sinigang na hipon je sinigang sa škampima.

Kare-kare is a Philippine stew complimented with a thick savory peanut sauce. It is made from a base of stewed oxtail (sometimes this is the only meat used), pork hocks, calves feet, pig feet, beef stew meat, and occasionally offal or tripe.

Sisig is a Filipino dish made from parts of pig’s head and liver, usually seasoned with calamansi and chili peppers.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 17:57   #464
Inter, ja ti stvarno vjerujem da je ovo sve bilo jako fino.... ali.... čim meni spomeneš "pig head, pig feet, pig liver", odmah mi je muka......
Nisam nikad bila Filipinima i nemam pojma kakva im je klopa, no poznato je da azijati iskorištavaju sve od svega za pripremu hrane... ali, doslovno, sve. Znači, ovdje nema bacanja peteljki od povrća, to se sve kuha i poslužuje... pileće glave i nogice se ne bacaju, ili se ispeku zajedno sa picekima ili ih iskoriste za kuhanje (obično) juha... od svinje papci i glava isto... mislim, nemam ništa protiv toga, najgore je bacati hranu, no meni ovdje svinjetina jako smrdi, najozbiljnije mi se diže želudac kad prolazim u food courtovima pored tih štandova u stilu "pig soup". Najvjerojatnije je do hrane koju daju svinjama pa zato meso ima neki specifičan miris kad se kuha, a koji meni očigledno jako smrdi. Naravno da me to odmah odbije od bilo kakvog kušanja takve hrane, iako stvarno može biti ukusna, to ne osporavam. Filipini su poznati po pečenim odojcima, to svi govore da tako ukusnih nema nigdje.....
Nije da ne jedem svinjetinu, inače volim i pršut, i špek, i krvavice, i kobasice, i u HR pečemo odojka, no baš ovdje u Aziji mi to svinjsko meso smrdi... čak i pohani šnicli mi ovdje imaju "neki" okus koji ne mogu provariti, pa uz najbolju volju ih počnem jesti no ne stignem do kraja jer mi je već na pola porcije želudac 'u grlu'...
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 18:06   #465
Meni pak to nije problem. Jesi probala onu juhu popularnu u Singapuru, Bak Kut Teh? Meni je jako dobra...

Ne Filipinima inače najdraži mi je kare kare, a ovaj je bio samo s goveđim repom (bez svinjetine). Kare kare se inače servira s bagoongom ali to meni dosta smrdi pa ne uzmem. Sisig osobno baš i ne volim, a ovaj u ovom restoranu je zapravo pileći i zaista nije bio loš...

Ali hajde, nekaj slatko za promjenu, lokalni desert u Filipinima, zvani Puto Bumbong. Puto se servira zamotan u bananin list, sa kokosom i smeđim šećerom. Ovo smo klopali u Batangasu, street food (ulični prodavači), 10 pesosa (oko 1.20 kuna). Fino nešto!




Puto Bumbong is a purple colored delicacy made of steamed heirloom sticky or glutinous rice inserted in a small bamboo tubes. A delicacy that is usually seen during the yuletide season.
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 02.08.2017. at 18:18.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 18:46   #466
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Meni pak to nije problem. Jesi probala onu juhu popularnu u Singapuru, Bak Kut Teh? Meni je jako dobra...
Ne.... ma, velim ti, mene taj 'miris' svinjetine ovdje odmah odbije od svakog isprobavanja...
Probala sam jednom Bak Kwa.... ustvari, pred puno godina smo dobili par kila toga za Chinese New Year od prijatelja... ovdje je to gesta poštovanja to nekom pokloniti, a i doma se mora imati kad dolazi rodbina i gosti za CNY.... ma, probala jednom, doslovno griz, i nikad više... muž je odnio na posao sekretaricama, ženskice se raspametile....
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:40   #467
Nasi Goreng, sa satayem, piletinom i povrćem
Batam, Indonesia
Jeftino i ukusno...

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:01   #468
Talijanska klopa u New Yorku
29 dolara, vrlo dobro...

Salata s hobotnicama i penne primavera


__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 10:28   #469
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
pileće glave i nogice se ne bacaju
na temu stednje i ne bacanja:



bolja zanimacija od semenki, pogotovo oko noktiju.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 11:30   #470
Obi, pa i kod nas su se znale kuhati pileće nogice, u juhama doduše. Nije mi to ništa strano.

---

Grilled Beef Striploin i Millefeuille Potato Gratin
London, 18 funti i vrlo dobro...

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 07:10   #471
daleko od strasnog, kuhana cikinova noga je super zanimacija.
moja baka, a znala je kuhati, nije jednu pilecu juhu skuhala, a da unutra uz ostalo nije ubacila pilece noge, bas ovako u kineskom stilu.

nevezano za to, o sinagangima, isawima, adobima i pogotovo sisigima bi se dalo raspravljati, ali mislim ne na turizmu.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 07:14   #472
Quote:
obi wan kenobi kaže: Pogledaj post

nevezano za to, o sinagangima, isawima, adobima i pogotovo sisigima bi se dalo raspravljati, ali mislim ne na turizmu.
Jedeš li ti to ili ne?


OT - Mango Ice Kacang, Rasapura Masters, MBS, SG
Fino, ne i skupo, a osvježavajuće.



Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Talijanska klopa u New Yorku
29 dolara, vrlo dobro...

Salata s hobotnicama i penne primavera
Korekcija, ovo nisu bile penne nego spaghetti.
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 05.08.2017. at 07:33.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 07:18   #473
za za one koji vole/ne vole nacerene svinjske glave, izlucevine iz creva, drek na svinjskim papcima i slicne delicije evo jednog lechona iz Puerto Princese (vec priljepljenog negdje na ovoj temi).
Kopa cura vinograd i reze baba svinjce pa je onaj lijepi masni chunk na listu banane specijalno za Andreju B. kilo i po ciste vage. a za uspomenu, uho gratis. I sve na +37.

obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 07:32   #474
Ma ne, Obi, nemoj me krivo shvatiti, nije to meni ništ strašnog.... moja mama još i danas tako kuha juhu, ne samo da su nogice nego i pileći vrat i želučeki, ali je to vadila van i mom tati je to uvijek bila poslastica, a nama djeci fuj (osim želučeka). Znači, nije da ne znam da se to sve skup kuha i jede, ali to je nekad bilo na selu jer su ljudi šparali i sve iskorištavati od kokica koje su sami uzgajali. Kad je krenulo to industrijski, onda su se micale glave, cape, iznutrice, tak da mi mlađe generacije ("fine guzice", kak veli moja mama) nismo baš naviknuti na to, a pogotovo da mi se to servira u tanjuru juhe.
Ja doma kuham juhu s pilećim batkom i zabatkom te kostima (juneće ili teleće, šta nađem), jer to meso poslije nasjeckam pa svi pojedemo zajedno sa mrkvom u juhi. A ne znam šta bih s nogicama i vratom osim bacila, jer ih ne jedemo.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 07:39   #475
Quote:
obi wan kenobi kaže: Pogledaj post
za za one koji vole/ne vole nacerene svinjske glave, izlucevine iz creva, drek na svinjskim papcima i slicne delicije evo jednog lechona iz Puerto Princese (vec priljepljenog negdje na ovoj temi).
Kopa cura vinograd i reze baba svinjce pa je onaj lijepi masni chunk na listu banane specijalno za Andreju B. kilo i po ciste vage. a za uspomenu, uho gratis. I sve na +37.

Ma, Inter, ovo je meni super, pečeni pajcek! Baš smo ga imali neki dan doma za ručak, mama kupila nekog malog cijelog i ispekla u roru, za prste polizat!
Meni smrdi to u Aziji kad kuhaju, a ne kad je pečeni.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 08:04   #476
Quote:
obi wan kenobi kaže: Pogledaj post
za za one koji vole/ne vole nacerene svinjske glave, izlucevine iz creva, drek na svinjskim papcima i slicne delicije evo jednog lechona iz Puerto Princese ...
Obi, koliko se sjećam, ti nisi kao ajvan, ti sve to tamo tamaniš, je l' da?

---

Andreja, grijeh je ne voljeti dobar pečeni odojak!

---

Tangerine
at ESPA, Singapore
(Thai Chef Ian Kittichai)
Prekrasna klopa!

Bread Rolls
Crème of Wild Mushroom, Mushroom Duxelle, Truffle Paste, Toasted Brioche
Chicken & Egg, Smoked Chicken, Quinoa Salad, Avocado, Wild Pepper Balsamic Dressing
Thai-Inspired Sous Vide Pork, 65°C Sous Vide Australian Pork Loin, Radish, Young Broccoli, Chili Dressing
White Snapper, Galangal Sauce, White Cabbage with Banana Leaf
Seared Boneless Beef Short Rib, Garden Pick Holy Basil, Bird’s Eye Chili Sauce, Sauté Long Bean
Honey Miso Cod, Edamame Puree, Baby Roots, Pickled Purple Onion
Mango Sticky Rice, Coconut Cream, Mango Chip
Guilt-Free Chocolate Mousse, Silky Bean, 70% Dark Chocolate and Cherry Compote









__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 08:10   #477
a jesi se nalozila na tog intera!?! da ga svugdje vidis! sta si na njemu nasla volio bi znat. valjda jel mislis da je amerikanac i da ima stuku avijonu?
osim toga on ti je ozenjen, ja nisam i doma ga ceka buljuk đece. ma sad cu ti ja doc do singapura i to dok ti muz radi pa da vidis razliku izmedju 2 imena.
a onda da utvrdimo gradivo te vodim na palawan, drito kod ove babe sa lechonom. oko djece ce ti se mama pobrinut kad je vec tamo, a muz ce se lahko snac.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 08:13   #478
Quote:
obi wan kenobi kaže: Pogledaj post
a jesi se nalozila na tog intera!?! da ga svugdje vidis! sta si na njemu nasla volio bi znat. valjda jel mislis da je amerikanac i da ima stuku avijonu?
osim toga on ti je ozenjen, ja nisam i doma ga ceka buljuk đece. ma sad cu ti ja doc do singapura i to dok ti muz radi pa da vidis razliku izmedju 2 imena.
a onda da utvrdimo gradivo te vodim na palawan, drito kod ove babe sa lechonom. oko djece ce ti se mama pobrinut kad je vec tamo, a muz ce se lahko snac.
Andreja se samo malo zabunila, ne ljuti se odmah.

Nisi mi još odgovorio na ono pitanje s prijašnje strane - jedeš li ti (voliš li jesti) sisig, sinigang, isaw, adobo i one druge delikatese s Filipina?

Btw, one ruke na slikama gore iz Tangerina (Seared Boneless Beef Short Rib i Mango Sticky Rice slike) - to su ruke moje supruge. Treća osoba za stolom je kćerce moja...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 08:45   #479
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
, ne ljuti se odmah.

Nisi mi još odgovorio na ono pitanje s prijašnje strane - jedeš li ti (voliš li jesti) sisig, sinigang, isaw, adobo i one druge delikatese s Filipina?
ma sta naljutio, pobjesnio od ljubomore. i to bijes pravednicki.....

odavno sam od kineza nacio da se jede sve sa 4 noge osim stola. tako da sve sta hoda, puze, gmize, leti, kotrlja se ili odbacuje, skakuce, cak stoji na mjestu, do svega toga moj zub ce naci put. osim.....onoga sta pliva. plivalice su sigurne jerbo ribu ne jedem ako nije pitanje zivota i smrti.

vezano za filipinsku hranu jednu moram rec da je podcijenjena, ali su za to krivi i sami filipinci jer, sta bi rekli vi gringosi, oni cut the edges. to im je u krvi pa di mogu nesto zaj..bat, tu ce i zaj...bat. dodavanje secera di ne treba, brasna di ne treba, MASTI (tu su ludi) di ne treba, to im dolazi prirodno. zato im hrana jest napuhana, masna, prekaloricna, neizbalansirana....to generlano naravno.
Sinigang ng baboy volim iako mi ide na zivce taj tamarind, ali ako ima dosta povrca onda ga to malo prekrije, pa je ok - volim (ali nisam lud). Adobo -ako je ćikin, ne pitaj, samo trpaj. Isaw - mljac, amo crevca (narocito zdravo na vecer onako vruce is duboke masti)- volim. Sisig je posebna prica. iako znam da bi ga morao volit, mislim otic u pampangu i reci javno da ga ne volis ili da ga nisu dobro skuhali - odma se vade nozevi, puske, teska artiljerija - probao sam ga vise puta i nikad me nije odusevio. ne znam jel problem u jetricama, masnoci, onoj majonezi koju bez veze dodaju? miris je ok, ali ne, sisig nije za mene.

ALI.... sve gore navedeno, taman cijeli voz bio, dajem bez razmisljanja ako su ponudjene one druge filipinske delikatese (a fala bogu jos se nije desilo da nisu) zbog kojih filipini i jesu poznati kod sladokusaca i ekipe koja voli slatko.

Zadnje uređivanje obi wan kenobi : 05.08.2017. at 09:00.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 08:57   #480
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post

Btw, one ruke na slikama gore iz Tangerina (Seared Boneless Beef Short Rib i Mango Sticky Rice slike) - to su ruke moje supruge. Treća osoba za stolom je kćerce moja...
Budala od interneta mi ne otvara slike (neki problem sa vezom) pa ne mogu vidit ruke cijenjene Gdje. Inter i G.dičnu kcer, al - naravno ne zelim bit bezobrazan- bas me zanima. Pomalo, samo da se maknem sa ovog mjesta, veza ce bit bolja.
znam da je neko tu sa foruma ozenjen mexikankom, ali ne znam vise ko, zato me to kopka jos vise.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.