Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2012., 17:23   #81
Pročitala sam Sjenu vjetra nedavno i knjiga mi je okay, iako me nije oduševila. Doduše, možda sam imala prevelika očekivanja nakon silnih preporuka, a pogotovo nakon što sam na naslovnici pročitala "Ovo je knjiga koja će vam promjeniti život". Neće.

Uglavnom, iznimno mi se dopada Zafonov način pisanja i to je definitivno najveća njegova vrijednost. Radnja je okay, iako su mnoge stvari predvidljiver i malo je bzvz čitati knjigu koja je pisana u napetom tonu, a pretpostavljaš što će se dogoditi na kraju. No, svaka čast na nekim iznenađenjima.
oNo što mi se nikako ne sviđa su likovi, koji poprilično beskarakterni i nekako "obični". Mislim da bi cijelo djelo bilo puno bolje da su likovi na neki način zanimljiviji, no... Ajde...

Pročitat ću svakako i ostale njegove knjige, jer me oduševljava njegov izričaj. Stvarno mi se jako sviđa. No, kao što sam rekla, da nema toga, Sjena vjetra bi bila sasvim prosječna knjiga.
__________________
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
Do.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 15:57   #82
ja sam odusevljenaaaa

prije dva tjedan kupila sam i procitala sjenu vjetra, prije tjedan andelovu igru i kupila sam danas marinu, zafon stvarno predivno pise jedva cekam novuu
boudicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 19:02   #83
Sjena vjetra..ostaje u sjećanju.Oduševljen sam bio kad sam pročitao.A Anđelova igra,neka još malo pričeka. Pročitao sam na engleskom njegovu Midnight palace,pisana za mlade.Dobra knjiga, iako ni sjena Sjeni vjetra.
gembačBa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:13   #84
Neznam dal znate,ali Fraktura uskoro objavljuje njegov roman "Princ magle",najvjerojatnije tijekom sljedećih tjedana.
Nic CAssadine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:34   #85
Quote:
Nic CAssadine kaže: Pogledaj post
Neznam dal znate,ali Fraktura uskoro objavljuje njegov roman "Princ magle",najvjerojatnije tijekom sljedećih tjedana.

Nisam znala, hvala na info!!!!
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 09:59   #86
ajme super hvala na informaciji
a i brzo ce onu novu
boudicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 12:05   #87
Princ magle u prodaji u Tisak media
__________________
Nije sretan onaj tko puno ima, sretan je onaj tko malo treba.
eva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 15:55   #88
tooooooooo :klap: sutra vec kupujem
hvala na info
boudicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 16:27   #89

Pojam nisam imala da je to u pripremi!
Sad sam super-ugodno iznenađena
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 08:32   #90
Sinoć dovršila Princa magle, prvu Zafonovu knjigu (i prvi dio trilogije). Knjiga mi je super, iako se vidi da ju je pisao neki "mlađi Zafon", dosta mi baca na Kinga... ali kako taj čovjek ispriča priču da je jednostavno vidim sve kao na filmu, svaki detalj vidim iako ih on ni ne opisuje... Ne znam, priča ima sve, brzo se čita, zanimljiva je i lako pisana. Nije nadahnjujuća kao Sjena vjetra, ali svakako je ljubitelji Zafona trebaju pročitati, ali i općenito sva mlađa populacija koja i ne poznaje Zafonov rad... Mislim da je već mogu djeca čitati krajem osnovne škole, ali komotno i mi koji smo blizu tridesete.
Sad žeđam za druge dvije knjige da dovršim trilogiju.

Radi se o obitelji koja pred rat seli u malo primorsko selo, u kuću iz koje je obitelj odselila zbog utapljanja dugo željenog sina. Od samog početka dešavaju se neobične stvari, a i priča oko obitelji je u najmanju ruku neobična. Brod potopljen kraj sela prije 25 godina, dječak opsjednut potopljenim brodom, filmovi pronađeni u kući nesretne obitelji, kao i dvorište kipova iza kuće... a onda i pad malene Irine niz stube, koji pokreće cijeli niz zlih slutnji koje se i ostvaruju.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 10:35   #91
Može li se "The Prisoner of Heaven" na engleskom pronaći i kod nas već?
mogwai '50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 15:46   #92
Carlos Ruiz Zafon stvarno piše beletristiku.
Iz nekog razloga, zaista mi leži njegov stil i oduševljena sam njegovim knjigama, a to je rijetkost.
Sve je krenulo od Sjene vjetra, knjige koju sam prvu pročitala i koja mi je na početku čak bila pomalo dosadna, dok se radnja nije nekako cjelovito utaborila i uzdigla na skroz novu razinu te počela disati punim plućima. Onda više nije bilo povratka.

Nakon toga je uslijedila knjigica Princ tame koja je zaista bitno drukčija, po stilu nešto jednostavnija, ali dovoljno mistična za svaku generaciju.
Dojmovi prijašnjih knjiga su me ponukali da nabavim i Anđelovu igru koju upravo počinjem čitati. Nadam se da ću biti jednako oduševljena.

Zadnje uređivanje zoya85 : 27.06.2012. at 16:32.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:31   #93
Ja već godinu i pol čuvam na polici nepročitanu The Angel's game, čekam da me uhvati kriza nečitanja, jer znam da ću je tom knjigom sigurno uništiti :-)
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 22:18   #94
Ja moram priznati da sam na kraju Marine plakala k'o malo dijete
__________________
Izgleda da ljubav nije zaboraviti,već sjetiti se svaki put kada vidiš.Koliko god godina prošlo, kada se god pojavi ispred tebe osjetiš isto. -Čak i ako jedno zaboravi?-Čak i ako zaboravi. ❤
Vera Wang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 00:22   #95
Pročitala nedavno Sjenu vjetra. Oduševila se.
Fermin Romero de Torres Obožavam ga.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 14:18   #96
Quote:
Vera Wang kaže: Pogledaj post
Ja moram priznati da sam na kraju Marine plakala k'o malo dijete
Join the club! Lijepa mi je i ta knjiga, ima tako nevjerojatnu sposobnost da oko nekakve napuštene i ruševne kuće isplete toliko misterija i uspomena.
__________________
I've always been an introvert
Happily bleeding
Novembre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 08:35   #97
Ako se dobro sjećam, to je pod utjecajem njegovog života u školi koja je izgledala kao Hogwarts ;-) Bar sam ja tako shvatila...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 10:40   #98
Pročitala sam Anđelovu igru.
Uglavnom, stilom dosta podsjeća na Sjenu vjetra. U knjizi ima dosta krvi i ubojstava, utoliko je po tom pitanju drukčija.
Mala zamjerka je što se premali fokus stavlja na odnos glavnog junaka-njegove ljubavi i kraj koji ispada fiktivan.
Svejedno, knjiga koja se isplati pročitati i u kojoj se zaista uživa. Ipak i meni je Sjena vjetra, number one favorit.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 09:29   #99
Prije godinu dana pročitala sam Sjenu vjetra i knjiga mi je bila super. Jedna od onih koje se pamte cijeli život. Barem meni.

Sinoć sam pročitala Anđelovu igru i nije mi baš sjela. Jedine pozitivne strane knjige su njegovi opisi, dijalozi, Isabella i poveznice u vidu mjesta i osoba iz SV. Dok sam čitala glavni lik, često sam se pitala ima li on ikakvog razloga za sreću. Ajd i ta sva umorstva koja su spomenuta, ali kraj mi je ostavio wtf reakciju. Nešto slično nakon čitanja Anđela i demona. Jednostavno takav kraj me nije u potpunosti zadovoljio, očekivala sam više od ovog pisca i potpuno sam razočarana.
__________________
After all this time? - Always.

Motto
BlueSka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 09:56   #100
BlueSka, nemoj me ubijat u pojam... već dugo si čuvam Anđelovu igru kao "sigurnjak" kad ne budem imala volju baš ništa čitati... :-(
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.