Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 17:23   #1
Tajland (II. dio)

Na temelju pravila Forum.hr da se tema zatvara nakon 10.000 postova i otvara nova tema (kao nastavak), a kako je tema Tajland (I.dio) skoro prešišala taj limit, otvaram svečano temu "Tajland (II. dio)". Prethodni dio ove teme vidi ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=278

Molim poštovane forumaše da OBAVEZNO čitaju ovu temu od samog početka, kako ne bi dolazilo do stalno jedno te istih pitanja uslijed čega dolazi do prevelikog zasićenja i preopterećenja zbog prevelikog broja bespotrebnih postova a to se da izbjeći ČITANJEM CIJELE TEME.



p.s. ovaj post je odobren od moderatora.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 19.10.2012. at 10:24.
Toma Sawyer is offline  
Old 18.10.2012., 22:35   #2
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Pa nemam pojma! Zato i pitam! Putovala sam i u puno skuplje zemlje pa bi imala auto za 150-200 eur cijeli tjedan, a više volim ići cestom da nešto vidim nego avionom. 800km je taman za odvozit u jedan dan! :-) Zato me zanimalo. A kako svi bruje da je tamo sve jeftino očekivala sam da će možda i to biti jeftinije nego inače! a benzin pogotovo! A nemam pojma...A htjela bih vidjeti i sjever i otoke a sad ne znam dal je baš 2 tjedna dosta za to?! I ne znam dal odmah rezervirat smješaj ili to tamo u hodu?
Gle, ovisi kakav si si plan puta složila i koliko ga se želiš pošto-poto držati. Jer malo je glupo platiti unaprid super smjestaj npr. na PP-donu i platiti ga par stotina kuna a onda se tamo ne pojaviti jer si odlucila promijeniti plan puta. U svakom slucaju, tako si ogranicenija, bez obzira sto si samo 2 tjedna tamo. Ja sam osobno bookirao prvih par dana Bangkoka, a kasnije sam ovisno i željama se kretao prema kambodji ili prema jugu, kako mi je doalzilo. I zadrzavao sam se gdje sam tio koliko mi se tilo. Mislim da je to predost, svakako.
mamut322 is offline  
Old 19.10.2012., 15:53   #3
Quote:
mamut322 kaže: Pogledaj post
Gle, ovisi kakav si si plan puta složila i koliko ga se želiš pošto-poto držati. Jer malo je glupo platiti unaprid super smjestaj npr. na PP-donu i platiti ga par stotina kuna a onda se tamo ne pojaviti jer si odlucila promijeniti plan puta. U svakom slucaju, tako si ogranicenija, bez obzira sto si samo 2 tjedna tamo. Ja sam osobno bookirao prvih par dana Bangkoka, a kasnije sam ovisno i željama se kretao prema kambodji ili prema jugu, kako mi je doalzilo. I zadrzavao sam se gdje sam tio koliko mi se tilo. Mislim da je to predost, svakako.
Hvala ti! Ma jooj ne znam više ni sama šta ću! Luuuda sam!! Najpovoljnije karte koje sam našla od 11 do 2 mjeseca su od 19.11. - 05.12. i to za 4500kn po osobi! Muče me dvije stvari pa molim za pomoć i savjete pliiz! Prvo ta cijena! Nekako mi se to čini skupo a opet jeftinije nisam našla! Ako netko zna kako do neke jeftinije opcije u tom terminu neka mi kaže molim! I drugo taj termin kraj 11. i početak 12. mj. Kakva su vaša iskustva sa vremenom tamo? Zanima me i sjever i jug - otoci PP i Ko Samui!? Negdje sam pročitala kiše znaju biti obilne sve do nove godine?!? A joooj..a ne da mi se ni potrošiti 2 milje eura pa da mi budu poplave cijelo vrijeme! Molim vas za savjet! Da li da bookiram te karte ili je sigurnije platiti skuplje pa ići 1. ili 2. mjesec tamo? Svaki savjet je dobrodošao! :-)
FLORIOS is offline  
Old 19.10.2012., 15:59   #4
@FLORIOS
Razgledavanje cestom je OK, samo mislim da je ovu turu BKK-Puket bolje preletiti, a vozikati se npr. oko Phuketa ili Chiang Maija. Slažem se s mamutom oko toga da je detaljan plan puta u Tajlandu posve nepotreban i nepraktičan + često teško ostvariv s njihovim poimanjem točnosti. Ako nije baš Nova godina uvijek se lako nađe smještaj, a kako si 1. put onda je svejedno gdje završiš.
kiimao is offline  
Old 19.10.2012., 16:05   #5
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Hvala ti! Ma jooj ne znam više ni sama šta ću! Luuuda sam!! Najpovoljnije karte koje sam našla od 11 do 2 mjeseca su od 19.11. - 05.12. i to za 4500kn po osobi! Muče me dvije stvari pa molim za pomoć i savjete pliiz! Prvo ta cijena! Nekako mi se to čini skupo a opet jeftinije nisam našla! Ako netko zna kako do neke jeftinije opcije u tom terminu neka mi kaže molim! I drugo taj termin kraj 11. i početak 12. mj. Kakva su vaša iskustva sa vremenom tamo? Zanima me i sjever i jug - otoci PP i Ko Samui!? Negdje sam pročitala kiše znaju biti obilne sve do nove godine?!? A joooj..a ne da mi se ni potrošiti 2 milje eura pa da mi budu poplave cijelo vrijeme! Molim vas za savjet! Da li da bookiram te karte ili je sigurnije platiti skuplje pa ići 1. ili 2. mjesec tamo? Svaki savjet je dobrodošao! :-)
4500kn je sasvim pristojna cijena.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 19.10.2012., 16:06   #6
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
... Da li da bookiram te karte ili je sigurnije platiti skuplje pa ići 1. ili 2. mjesec tamo? Svaki savjet je dobrodošao! :-)
Meni je 11. mj. bolji jer je manja gužva (a ponekad i jeftiniji smještaj) nego u 1., a i hladnije. Ako možeš platiti 4500 plati i idi. Povremena kiša nije problem, a ako je, odi na sjever.
kiimao is offline  
Old 20.10.2012., 23:18   #7
Eto ja bookirala upravo ipak za 12. mjesec. Od 04. do 20.12. sa Austrian airlinesom. Znam...nije neka kompanija ali šta sad! Cijena 600eur. Nadam se da će nam biti dovoljno vremena za vidjeti puuuno toga što želimo. Udaviti ću vas ja još sa sto pitanja sigurno zato pliiz imajte strpljenja!
FLORIOS is offline  
Old 21.10.2012., 11:32   #8
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Eto ja bookirala upravo ipak za 12. mjesec. Od 04. do 20.12. sa Austrian airlinesom. Znam...nije neka kompanija ali šta sad! Cijena 600eur. Nadam se da će nam biti dovoljno vremena za vidjeti puuuno toga što želimo. Udaviti ću vas ja još sa sto pitanja sigurno zato pliiz imajte strpljenja!
Iz kojeg grada je let? Nadam se da si gledala i vrijeme leta jer znaju cesto biti lude kombinacije kod presjedanja. Nije bas neka atraktivna cijena..
Bez brige kao sto su vec neki rekli, ne treba ti nikakv plan pogotovo ne za 2 tjedna jer neces pola toga planiranog uspjeti obici
A svakako procitaj nekoliko stranica unazad biti ce ti od velike pomoci.
buhac is offline  
Old 21.10.2012., 18:26   #9
Quote:
buhac kaže: Pogledaj post
Iz kojeg grada je let? Nadam se da si gledala i vrijeme leta jer znaju cesto biti lude kombinacije kod presjedanja. Nije bas neka atraktivna cijena..
Bez brige kao sto su vec neki rekli, ne treba ti nikakv plan pogotovo ne za 2 tjedna jer neces pola toga planiranog uspjeti obici
A svakako procitaj nekoliko stranica unazad biti ce ti od velike pomoci.
Let je iz Venecije...što je meni super jer sam iz Rijeke...i vrijeme leta sam gledala, da...i isto je ok. Leti se preko Beča a layover je samo 3 sata tako da je to ok! A to je najjeftinija varijanta koju sam uspjela naći. Bilo je nešto zanemarivo jeftinije let 2 tjedna ali ipak je bolje kad već plaćam toliko da sam tamo mrvicu duže. :-) Da, da...moram izučiti forum obavezno!
FLORIOS is offline  
Old 22.10.2012., 02:59   #10
unaprijed isprika

Unaprijed isprika sto offtopicarim do krajnjih granica, ali nekako imam dojam, da mi mozete pomoci, posto je ovo ipak najakutalniji pdf na turizmu

ukratko, putujem u boliviju za par miseci, pa ako je netko bio, zahvalio bi mu se da se malo aktivira na tom pod forumu i malo mi pomogne, imat cu sto i jedno pitanje, hvala svima i ispricavam se jos jednom
mamut322 is offline  
Old 22.10.2012., 18:51   #11
Surfam ja surfam o Tjlandu i naiđem na ovo: http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-...eania/thailand Sad me malo strah! Bombaški napadi, otmice, silovanja...šta vi koji ste bili kažete? Ima razloga za brigu ili..?? Spominje se dosta Ko Samui. Šta je stvarno opasno tamo? A baš mislila tamo ići! :-)
FLORIOS is offline  
Old 22.10.2012., 19:36   #12
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Surfam ja surfam o Tjlandu i naiđem na ovo: http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-...eania/thailand Sad me malo strah! Bombaški napadi, otmice, silovanja...šta vi koji ste bili kažete? Ima razloga za brigu ili..?? Spominje se dosta Ko Samui. Šta je stvarno opasno tamo? A baš mislila tamo ići! :-)
Sranja se događaju svigdi po svitu. Tako da...ako ćeš po tome gledati radje stoj doma, jer ovako ćeš se samo nepotrebno izbedirati...nije baš da ideš u Somaliju ili u Južni Sudan. Ok je raspitati se o zemlji u koju ideš i sl. ali nije tamo građanski rat. Što se mene tiće, a vjerujem i ostalih forumaša koji su bili, opusti se, uživaj jer nemaš razloga za strah!
mamut322 is offline  
Old 22.10.2012., 23:54   #13
idem na Tajland os sredine studenog do sredine prosinca. zanimaju me iskustva sa slijedećom akcijom

http://www.asiawebdirect.com/thailan...ckOut=20121203

Da li mi netko može reći da li se to isplati? i koji bi to mogao biti hotel?

Još jedno pitanje, mogu li uzeti vizu u Kambodži ili Burmi za drugi ulazak u Tajland ili moram to učinit već sada u Gundulićevoj!
Lonly is offline  
Old 23.10.2012., 00:51   #14
Quote:
Lonly kaže: Pogledaj post
idem na Tajland os sredine studenog do sredine prosinca. zanimaju me iskustva sa slijedećom akcijom

http://www.asiawebdirect.com/thailan...ckOut=20121203

Da li mi netko može reći da li se to isplati? i koji bi to mogao biti hotel?

Još jedno pitanje, mogu li uzeti vizu u Kambodži ili Burmi za drugi ulazak u Tajland ili moram to učinit već sada u Gundulićevoj!
U 5 minuta od Nanaaa BTS imaš brdo hotela. Mislim da se na izletu u Tajland uopće ne isplati vezivati ikakvim "akcijama". Za 1362 bata (a i za pola te svote ako ne patiš na zvjezdice) možeš spavati uvijek i bilo gdje.

Mislim da bi samo čovjek s viškom vremena i novaca ili u teškoj nuždi išao po vizu bilo gdje drugdje nego u Gundulićevu. Uzmi ovdje "multiple entry" čak i ako nisi siguran da će ti trebati jer gotovo je isti dan i samo malo je skuplje.
kiimao is offline  
Old 23.10.2012., 01:07   #15
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Surfam ja surfam o Tjlandu i naiđem na ovo: http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-...eania/thailand Sad me malo strah! Bombaški napadi, otmice, silovanja...šta vi koji ste bili kažete? Ima razloga za brigu ili..?? Spominje se dosta Ko Samui. Šta je stvarno opasno tamo? A baš mislila tamo ići! :-)
Sve to tamo nabrojano je točno i treba pažljivo pročitati, ali...
Npr. imali su čak 296 mrtvih Engleza u godinu dana. To zvuči kao pokolj, ali u prosjeku živ se nije vratio samo 1 od 2702 turista, a među njima velik je broj penzionera koji ne bi duže poživjeli ni da su ostali doma i gledali TV.
Tamo gdje ima puno turista sigurno ima i lopova, treba koristiti hotelski sef i ne mahati s velikim svotama novca ili nakitom. Ispijanje ogromnih količina alkohola jednako je brz put u probleme tamo kao i ovdje.
Ponašaj se oprezno i skromno i ne brini. Tajland je vrlo sigurna zemlja.
kiimao is offline  
Old 23.10.2012., 09:03   #16
Quote:
Lonly kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje, mogu li uzeti vizu u Kambodži ili Burmi za drugi ulazak u Tajland ili moram to učinit već sada u Gundulićevoj!
ne razumijem ovo pitanje.. ništa se ne mora.. ali ako vec ides po vizu u Gundulićevu, i vec znas da ces 2 puta ulaziti u Tajland zašto to ne napraviti odmah? I tako prolaziš kroz proceduru, samo je razlika u ispunjavanju obrasca i cijeni koju i tako moraš platiti bilo gdje (manje ili više)..

Ako još ne znaš da li ćeš drugi put ulaziti u Tajland onda odeš sa single entry vizom. Apliciraš za novu vizu u nekoj Tajlandskoj ambasadi u zemlji iz koje dolaziš.
vivax is offline  
Old 23.10.2012., 09:09   #17
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Surfam ja surfam o Tjlandu i naiđem na ovo: http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-...eania/thailand
mislim stvarno... ti englezi i ameri se boje vlastite sjene. ako na ovoj stranici pogledaš savjet za HR, onda je prva rečenica:

There is an underlying threat from terrorism.


Dobro da nisu napisali i da postoji opasnost da vam cigla padne na glavu, bolje ostanite doma.
vivax is offline  
Old 23.10.2012., 11:18   #18
Ja u godini dana ovdje nisam imao ni najmanjih neugodnosti i osjecao sam se dosta sigurnije nego doma.Ovdje je poprilicno jednostavno snaci se iako tajlandjani nisu bas eksperti za engleski a ni vi ne govorite tajlandski uvijek se nekako sve uspije.Tko god ide neka malo procita ovaj forum i nek ne brine.Odlican smjestaj se moze naci za male novce i nema potrebe uzimati neke paket aranzmane.Nabacite smjesak i ponasajte se pristojno i tajlandjani ce pokusati da vam pomognu koliko god mogu.
Double entry viza iz Zagreba je ono sto stvarno preporucujem jel odlazak u Kambodzu, Laos ili Burmu zbog nove vize je veliki gubitak novca i vremena.
Hapa is offline  
Old 23.10.2012., 21:19   #19
Hvala na odg. Nadamo se da će sve proći u redu! :-) Može još jedan savjet ako netko ima iskustva! Htjela bih otići do Siem Reap-a vidjeti hramove Angkora ali me malo muči prijevoz do tamo. Vidim da ima neki vlak do granice pa onda s taksijem do grada! Jel netko išao? Isplati li se tramak? Mislila sam jedan dan tamo, 2 noćenja u Siemu i nazad u Bkk! Šta mislite?
FLORIOS is offline  
Old 23.10.2012., 21:41   #20
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Hvala na odg. Nadamo se da će sve proći u redu! :-) Može još jedan savjet ako netko ima iskustva! Htjela bih otići do Siem Reap-a vidjeti hramove Angkora ali me malo muči prijevoz do tamo. Vidim da ima neki vlak do granice pa onda s taksijem do grada! Jel netko išao? Isplati li se tramak? Mislila sam jedan dan tamo, 2 noćenja u Siemu i nazad u Bkk! Šta mislite?
S takvom nonšalancijom se nećeš iz svog dvorišta maknut. Pročitaj 100-ak strana na temi Kambođa i ako ti onda nije jasno ponovo postavi pitanje. Gotovani
__________________
Posljednji kapitalist kojeg ćemo objesiti je onaj koji nam je prodao uže!
mmmatija is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.