Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2017., 19:53   #11481
Pa dobro onda nek bude na burzi i leži na 400keka , pa ja bi sa 400 keka za 5g napravil 800keka
Pa ljudi su počinjali zgrade radit sa 100.000e dobije plac u zamjenu za budući stan, pa stanove proda unaprijed i s tuđim parama za godinu dana strpa 500,000e za par godina milijunaš
Ovih prvih 100.000e malte ne ni ne načneš sve s tuđom zemljom pa tuđim parama prodaš stanove unaprijed, znam ih nekoliko koji su par zgrada izgradili tako i sad su u lovi

Zadnje uređivanje Loui : 03.08.2017. at 20:23.
Loui is offline  
Old 03.08.2017., 23:11   #11482
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Pa dobro onda nek bude na burzi i leži na 400keka , pa ja bi sa 400 keka za 5g napravil 800keka
Pa ljudi su počinjali zgrade radit sa 100.000e dobije plac u zamjenu za budući stan, pa stanove proda unaprijed i s tuđim parama za godinu dana strpa 500,000e za par godina milijunaš
Ovih prvih 100.000e malte ne ni ne načneš sve s tuđom zemljom pa tuđim parama prodaš stanove unaprijed, znam ih nekoliko koji su par zgrada izgradili tako i sad su u lovi
To sam i ja napravio prije 10tak godina i bilo je problema kao u priči, nekoliko puta sam bio siguran da će sve završit ovako

https://goo.gl/maps/AFhcdkJRRqs

Skratio sam sebi život barem 15 godina.

Prije cca. godinu-dvije me poznanik nagovarao da uđemo u sličan projekt, ne znam detalje, ali po zadnjem što sam čuo u 6 mjeseci je prodao jedan stan, i to još nije sigurno. Kažem, ideja u svojoj osnovi je pozitivna, pozdravljam svaki poduzetnički podhvat jer je on ono što nam gura kvalitetu života odnosno državu naprijed. Ali daleko je to od easy money, inače bi svi imali milijune.
Guud is offline  
Old 03.08.2017., 23:21   #11483
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ne mogu svi ni živjeti od uslužnih djelatnosti samo. Osim da pretvorimo državu u jedan veliki resort. Hrvatland. Malo mjesto za veliki odmor XD
Počelo je to već, kod Novigrada je Istralandia
z_k is online now  
Old 04.08.2017., 07:45   #11484
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Ima papaka koji leže na 300.000eura a rade za 3000kn evo kod mene radila papanka koja ima stan u Križanićevoj 170m2 koji je tad 2007g vrijedio 400.000e uletili drito s Kozare u njega ćeters pete reko koji papani mogu me kupit za mekinje imaju 400.000e a gladna radi kod mene za 3000kuneja pa prodaj kravo i kupi birtiju ćevabđinicu buljegđinjicu restoran slastičarnu pa tuci 3000kn dnevno a ne da te tuđin(Ja) handri i jakarim za siću
e vidiš ja ne bi
ja bi prodala taj stan, kupila jeftiniji a ostatak bi imala na štednji, ne bi ulagala u takve glupe poslove, jer jaaaaako malo njih radi ikako a još manje ih radi uspješno

nemate poooooojma šta je ugostiteljstvo
radim u firmi koja je dobavljač ugostiteljima i zinuli bi kad bi vam rekla u kakvim su dubiozama najelitniji zagrebački restorani i kafići

al eto, da imam takav stan, u tom slučaju ne bi morala radit za takvog kao što si ti, našla bi nekog normalnijeg
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 04.08.2017., 07:48   #11485
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
To sam i ja napravio prije 10tak godina i bilo je problema kao u priči, nekoliko puta sam bio siguran da će sve završit ovako

https://goo.gl/maps/AFhcdkJRRqs

Skratio sam sebi život barem 15 godina.

Prije cca. godinu-dvije me poznanik nagovarao da uđemo u sličan projekt, ne znam detalje, ali po zadnjem što sam čuo u 6 mjeseci je prodao jedan stan, i to još nije sigurno. Kažem, ideja u svojoj osnovi je pozitivna, pozdravljam svaki poduzetnički podhvat jer je on ono što nam gura kvalitetu života odnosno državu naprijed. Ali daleko je to od easy money, inače bi svi imali milijune.
Upravo to, a ovi što mlate praznu slamu - uglavnom se i namlate te slame

ja sam imala prije par godina otvorene ruke za slastičarnu, imam znanja (još bi se doškolovala naravno) imam volje i ljubavi za taj posao, ne bi se uvukli u sranja da izgubimo te pare - i opet sam odlučila da ne
ok, najviše jer imam malo djete, al toliko je toga svega po zagrebu sad, da onak - ne, sad nikako nije pravo vrijeme za ugostiteljstvo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 04.08.2017., 08:02   #11486
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Ima papaka koji leže na 300.000eura a rade za 3000kn evo kod mene radila papanka koja ima stan u Križanićevoj 170m2 koji je tad 2007g vrijedio 400.000e uletili drito s Kozare u njega ćeters pete reko koji papani mogu me kupit za mekinje imaju 400.000e a gladna radi kod mene za 3000kuneja pa prodaj kravo i kupi birtiju ćevabđinicu buljegđinjicu restoran slastičarnu pa tuci 3000kn dnevno a ne da te tuđin(Ja) handri i jakarim za siću
Tebe kao poslodavca ne bi trebalo uopće zanimati na koliko love "papanka" leži i kakve nekretnine ima. Na tebi je da joj osiguraš normalan život sa tom nekom plaćom koju joj daš i to je to. To što je ona emotivno vezana za stan, ne voli riskirati i baviti se papirima, nije poduzetnog duha je njen "problem". Kažem "problem" jer eto neki su takvi da bi sjedili u nasljeđenom stanu i živjeli od rada, a neki su poput tebe da bi dalje ulagali i prevrtali taj novac.
Tiki is offline  
Old 04.08.2017., 08:50   #11487
vi luia the trola ( i to lošeg ) ozbiljno shvaćate
ne znaš tko je luđi

ček,a zakej ne slika svadbe, pa to je lova a niš se ne radi ?
ili pekara,kaj ne ?
KILLERDOG is offline  
Old 04.08.2017., 09:16   #11488
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
vi luia the trola ( i to lošeg ) ozbiljno shvaćate
ne znaš tko je luđi

ček,a zakej ne slika svadbe, pa to je lova a niš se ne radi ?
ili pekara,kaj ne ?

ili ako ima love od stana
neka si kupi program i programira
to je tek lova do krova

kakve pekare, kakvi bakraci
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Old 04.08.2017., 09:20   #11489
Quote:
Bistrooki Mutna Vida kaže: Pogledaj post

ili ako ima love od stana
neka si kupi program i programira
to je tek lova do krova

kakve pekare, kakvi bakraci
AHAHAHAAAAA prevrnul sam pivu po tastaturi aaaaa kak si me nasmijal hahahaha ludilo ristaaaaaa, oooo đava te lipi neodnija kaj si lud
Loui is offline  
Old 04.08.2017., 10:48   #11490
pa da, IT sjede doma u sobi, tipkaju po kompu i beru pare, ne ove sirotinjske fore pekare,bircevi, slikanje, pogle tko je najbogatiji na svijetu
to je prava lova,a kaj šljakaju, najgore kaj im se prsti izližu od tipkanja
KILLERDOG is offline  
Old 04.08.2017., 11:23   #11491
Je, ali u svadbi se nakrkaš đabne jagnjetine s mladim lukom , malo mašeš kamerom i još ti plate 8000kuneja i još bariš pijane piĆke na plesnom podiju di ćeš bolše

Zadnje uređivanje Loui : 04.08.2017. at 12:14.
Loui is offline  
Old 04.08.2017., 12:09   #11492
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
vi luia the trola ( i to lošeg ) ozbiljno shvaćate
ne znaš tko je luđi
Nije on trol, nego kvalitetan satiričar.
JPK is offline  
Old 04.08.2017., 15:50   #11493
Ja bi ovima koji snimaju na svadbama dala beneficirani staz. Koliko se ti nagledaju uzasa od kica i naslusaju grozomorne muzike, a obicno privatno budu neki skroz normalni ljudi
proab is offline  
Old 04.08.2017., 17:42   #11494
A zasto ne i drugima koji rade poslove uz svadbu?
I mi smo ljudi, zakej bi fotografi bili bolji ?
KILLERDOG is offline  
Old 04.08.2017., 17:48   #11495
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
e vidiš ja ne bi
ja bi prodala taj stan, kupila jeftiniji a ostatak bi imala na štednji, ne bi ulagala u takve glupe poslove, jer jaaaaako malo njih radi ikako a još manje ih radi uspješno

nemate poooooojma šta je ugostiteljstvo
radim u firmi koja je dobavljač ugostiteljima i zinuli bi kad bi vam rekla u kakvim su dubiozama najelitniji zagrebački restorani i kafići

al eto, da imam takav stan, u tom slučaju ne bi morala radit za takvog kao što si ti, našla bi nekog normalnijeg
Evo pustam suzu za HR ugostitelje. To sto vecinom nemaju discpline pa se u jednu sezonu cim krene lova rastegnu za sljedecih 100 godina je iskljucivo njihov problem.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 04.08.2017., 17:49   #11496
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Upravo to, a ovi što mlate praznu slamu - uglavnom se i namlate te slame

ja sam imala prije par godina otvorene ruke za slastičarnu, imam znanja (još bi se doškolovala naravno) imam volje i ljubavi za taj posao, ne bi se uvukli u sranja da izgubimo te pare - i opet sam odlučila da ne
ok, najviše jer imam malo djete, al toliko je toga svega po zagrebu sad, da onak - ne, sad nikako nije pravo vrijeme za ugostiteljstvo
Imas li Info kada ce biti?

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 04.08.2017., 19:06   #11497
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Imas li Info kada ce biti?

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
Ma pusti je to je ljenčina živila bi od kamate i klasičan hr rentijerski mentalitet po sistemu "lezi lebče da te jedem" ...neće radit već dokono provoditi dane u parkiću s kolicima z bebom i naprđivat sa sličnim dokonim mladim mamama kućanicama pored ljuljački
Uh boji se ona u poduzetnike ajme nije vrijeme , za nju neće nikad bit vrijeme i da je u Švicarskoj
Loui is offline  
Old 04.08.2017., 22:52   #11498
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Ma pusti je to je ljenčina živila bi od kamate i klasičan hr rentijerski mentalitet po sistemu "lezi lebče da te jedem" ...neće radit već dokono provoditi dane u parkiću s kolicima z bebom i naprđivat sa sličnim dokonim mladim mamama kućanicama pored ljuljački
Uh boji se ona u poduzetnike ajme nije vrijeme , za nju neće nikad bit vrijeme i da je u Švicarskoj
Bas u sridu

odmah cu tesko zaradene pare ulozit u kafic samo da selo vidi da imam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 04.08.2017., 22:59   #11499
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A zašto bi se uopće uspoređivao s bilo kime.
To samo uzrokuje nezadovoljstvo.
Stvari (i poslovi) bi se trebale raditi iz zainteresiranosti ili realne potrebe, a ne zato što ti je netko izvana postavio letvicu koju moraš preskočiti (pogotovo ako je to bio čovjek s televizije).
Žalosno je kad se biće s neokorteksom ponaša kao ovca.
Generalno gledajuci si u pravu. Ali nije tako jednostavno.

Referirala sam se na usporedbu RH sa Sudanom i slicnim zemljama, kako je sama navela 'gledajuci iz perspektive zene'.
Bolji smo nego Sudan.
Yay!

Sto si ne bi nasli neki pozitivan uzor?

----

Ako cemo gledati kroz prizmu ljudske povijesti: strevljenje ka boljem je u ljudskoj prirodi. Po cijenu srece.

------

Naravno da treba raditi poslove iz zainteresiranosti ili potrebe. Dopusti da se ljudi afirmiraju na razlicite nacine. Imas npr nocnog cuvara koji je strastveni pisac pjesama. On svoj posao ne voli, ali taj posao omogucuje mu raditi ono sto uistinu voli i sto uz neki drugi posao ne bi bilo moguce. i u tom kontekstu je skroz OK.

-----------

Sto zelis reci s preskakivanjem?

Ne stima mi analogija (I ovca ima neokortex. http://slideplayer.com/slide/7932389...pothalamus.jpg)
Marica Carica is offline  
Old 04.08.2017., 23:49   #11500
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Bas u sridu

odmah cu tesko zaradene pare ulozit u kafic samo da selo vidi da imam
Ma jebes selo..Napravi zbog sebe.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.