Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 14:46   #21
Ima li tko preporučiti dobar roman - može i domaći i strani.
Volim povjesne romane i fantasy romane, volim ljubiće i obiteljske romane. Ne volim kada je fantasy roman smješten u neki dio povjesti, ne volim distopiju, krimiće, niti volim kada se stvarnost miješa sa fantatičnim. Volim samo fantasy sa svojim svijetom. Volim kada je povijesni roman ili ljubić bez fantastičnih elemenata, volim "čiste žanrove".

Ne bi sada nabrajala romane koji su mi se svidjeli, ima ih gro. Samo vi preporučujte...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 19:41   #22
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ima li tko preporučiti dobar roman - može i domaći i strani.
Volim povjesne romane i fantasy romane, volim ljubiće i obiteljske romane. Ne volim kada je fantasy roman smješten u neki dio povjesti, ne volim distopiju, krimiće, niti volim kada se stvarnost miješa sa fantatičnim. Volim samo fantasy sa svojim svijetom. Volim kada je povijesni roman ili ljubić bez fantastičnih elemenata, volim "čiste žanrove".

Ne bi sada nabrajala romane koji su mi se svidjeli, ima ih gro. Samo vi preporučujte...
Michael Ondaatje - Obiteljsko naslijeđe, jako lijep roman o putovanju u obiteljsku prošlost na Cejlonu, inače česta inspiracija autoru, jednostavno, poetično i toplo štivo . Mislim da je ovo za uživaoce lijepe književnosti jedan potcijenjeni svileni bombončić

Youssef Ziedan - Azazel
više info ovdje...
Nisam čitala Dana Browna, tako da ne mogu komentirati usporedbu, iako sam uvjerena da Ziedanovu priču treba uzeti sa rezervom, ali mislim da je to povijesni romančić koji je ok pročitati.


Što se tiče ljubića, to sam davno prestala čitati budući da nisam nikada naišla na neki koji bi me zadovoljio. Iako bih rado pročitala roman "Kao voda za čokoladu" jer mi se film ludo svidio, i zapravo čeznem za nekim ludo romantičnim latino ljubićem sa puno sirovog i znojnog seksa u mraku i ležaljkama što se klate... ali rijetko do mene dolaze takvi, ovo Barriccovo zadnje sranje je tak anemično i blijedo (mr Gwyn ) i baš mi je bilo dosadno.

Tako, ako mi netko želi preporučiti ljubić po navedenim referencama, neka me slobodno udostoji

Nemojte mi samo Marqueza, njega sam apsolvirala, a nemojte mi ni gadarije poput 50 nijansi i slične teen-emo pizdarijice.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 22:02   #23
@Floverka "Havanska trilogija" Gutierez nije klasični ljubić ali ima puno znojnog sexa i Kuba. Preporučujem :-)

Poslano sa mog HTC Desire 626G dual sim koristeći Tapatalk
__________________
L'esprit de l'escalier (French)- the feeling you get after leaving a conversation when you think of all the things you should have said.
thenddd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:58   #24
Preporuka klasika koje smatrate da se trebaju pročitati?
Ana Rowling is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 07:51   #25
Quote:
Ana Rowling kaže: Pogledaj post
Preporuka klasika koje smatrate da se trebaju pročitati?
prvi moderan roman

Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:07   #26
Homo Deus je iznimno djelo..Ukoliko Vas zanima tračak budućnosti, prionite djelu.
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 18:28   #27
Osim strucne literature, nisam odavno nista citala i potrebna mi je preporuka neke knjige koja ce mi drzati paznju i vratiti na kolosijek citanja.

Ne bih preteske teme tipa rat i mucenja. Ne bih ni pretjerano lagane knjizice koje onak ispiru mozak i klisejaste su.

Problem je sto se pokusavam vratiti na citanje, ali odustanem jer je dosadno ili predvidivo.

Primjeri pokusaja: Minijaturistica - Jessie Burton, preporucivana na ovom forumu, pocela citati i prvih 50 stranica se friking nist ne dogadja. Dalje sam pocela gubiti strpljenje i interes, skrolala kroz stranice do kraja i pohvatala sto se zbivalo, to je to.

Druga preporucivana knjiga: Par iz susjedstva - Shari Lapena, fol krimi i isti slucaj otmice djeteta dok su oni na veceri ima u stvarnosti, pratila sam to po vijestima.
Predvidivo, 200 stranica navlakuse tko bi mogao biti i da te kao zaintrigira, mene to navodi da jednostavno sve preskocim, odem na kraj, vidis tko je to ucinio i bok.

Jbg, ne znam sto da citam da me drzi. Sjecam se da me Gonic Zmajeva drzao u fokusu iako je poteska tema.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 09:44   #28
Probaj ovo; Potraga za sokolom - Robert Lyndon
http://www.najboljeknjige.com/conten...kID=1630&tab=2
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:15   #29
Quote:
TheSpy kaže: Pogledaj post
Osim strucne literature, nisam odavno nista citala i potrebna mi je preporuka neke knjige koja ce mi drzati paznju i vratiti na kolosijek citanja.

Ne bih preteske teme tipa rat i mucenja. Ne bih ni pretjerano lagane knjizice koje onak ispiru mozak i klisejaste su.

Problem je sto se pokusavam vratiti na citanje, ali odustanem jer je dosadno ili predvidivo.

Primjeri pokusaja: Minijaturistica - Jessie Burton, preporucivana na ovom forumu, pocela citati i prvih 50 stranica se friking nist ne dogadja. Dalje sam pocela gubiti strpljenje i interes, skrolala kroz stranice do kraja i pohvatala sto se zbivalo, to je to.

Druga preporucivana knjiga: Par iz susjedstva - Shari Lapena, fol krimi i isti slucaj otmice djeteta dok su oni na veceri ima u stvarnosti, pratila sam to po vijestima.
Predvidivo, 200 stranica navlakuse tko bi mogao biti i da te kao zaintrigira, mene to navodi da jednostavno sve preskocim, odem na kraj, vidis tko je to ucinio i bok.

Jbg, ne znam sto da citam da me drzi. Sjecam se da me Gonic Zmajeva drzao u fokusu iako je poteska tema.
Jonathan Franzen: Purity
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:32   #30
Trazim neku self help knjigu, odnosno takve teme i psihologija uma pa cak i smrt me zanimaju. Od Normana w. Paelea sam citala knjige do sada, nisam razocarana ali ni nesto posebno odusevljena.

Zapravo opcebito knjige o zivotu me zanimaju
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 13:27   #31
Morfium -Szczepan Twardoch
milei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 13:56   #32
Upravo pročitao Baretićevog Osmog povjerenika, pa molim za preporuke nečeg sličnog - zanimljivo i pomalo bizarno mjesto radnje Bogu iza nogu, ludi, otkačeni i živopisni likovi, politička satira...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 20:03   #33
Quote:
TheSpy kaže: Pogledaj post
Osim strucne literature, nisam odavno nista citala i potrebna mi je preporuka neke knjige koja ce mi drzati paznju i vratiti na kolosijek citanja.
Phillipe Roth:''Američka pastorala''
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 20:16   #34
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Upravo pročitao Baretićevog Osmog povjerenika, pa molim za preporuke nečeg sličnog - zanimljivo i pomalo bizarno mjesto radnje Bogu iza nogu, ludi, otkačeni i živopisni likovi, politička satira...
Kratki izlet, Šoljan

Staro štivo
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 15:34   #35
Trebam preporuku nečega što će me vratiti na čitanje - malo sam se uljenila

Ne čitam krimiće, a ljubavni romani su off the limits, jer moja mama komentira sve ljubavne romane koje posudim, jesu li dobri ili nisu, budući da ona čita više ljubavnih romana od mene. Erotski romani me ne zanimaju.

Voljela sam Minijaturisticu, Muzu, Madame Bovary, Patnje mladog Werthera, Genijalnu prijateljicu... sad se ne mogu sjetiti što me još oduševilo - dugo nije ništa.

Nešto totalno realistično, ne fantasy, može povjesno. Preferiram da nije u nastavcima, čak preskačem ako se može čitati zasebno.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 19:35   #36
Lyanna, ajde pokušaj s Etgarom Keretom. Izraelac, nije Kishon, ali ima tog humoresknoga.

Neke priče ostavljaju bez daha, recimo Ponos i dika, Kinderjaje.

Uzela sam po preporuci knjižničarke jer mi je nedostajalo i nešto humora u moru distopija, cyberpunk literature i hrvatskoga suvremenog pisma. Nije me iznevjerila knjižničarka.

Naslov je 8 % ni od čega.

Ako ti je ikako pri volji nešto pomaknuto i futuristično, a zapravo dosta realistički ispisano, moja velika preporuka za Djevojku na navijanje. Prvih 60-ak stranica mi je išlo teško jer sam bila zasićena sličnom literaturom, ali gutala sam roman poslije toga.

Ako ti je do hrvatske literature, jesi li ikad pročitala Kamen na cesti Marije Jurić Zagorke? Među omiljenima je. Možeš ga sagledavati iz povijesne perspektive, riječ je o romansiranoj autobiografiji zapravo.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 20:03   #37
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Kratki izlet, Šoljan

Staro štivo
Pročitano.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 21:07   #38
Jako volim gotičke romane. Stokerov Dracula me toliko opčinio da sam se uhvatila čitanja svih romana iz tog žanra (ne nužno vezanog uz temu Drakule) pa sam pročitala sve poznatije koje sam uspjela naći u knjižnici (preko Frankensteina i Slike Doriana Graya do Jekylla i Hyde i Pada kuće Usher).

I još nije mi dosta. Pa, ima li tko kakvih preporuka?
Ime Prezimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 10:17   #39
Quote:
Ime Prezimenko kaže: Pogledaj post
Jako volim gotičke romane. Stokerov Dracula me toliko opčinio da sam se uhvatila čitanja svih romana iz tog žanra (ne nužno vezanog uz temu Drakule) pa sam pročitala sve poznatije koje sam uspjela naći u knjižnici (preko Frankensteina i Slike Doriana Graya do Jekylla i Hyde i Pada kuće Usher).

I još nije mi dosta. Pa, ima li tko kakvih preporuka?
Čitala si Rice? Intervju s vampirom I ostalo? Anne Radcliff... lakse stivo. Fantom u operi,

Imas Orkanske visove, Jane Eyre...

Nije bas taj đir, ali recimo po sentimentu Mann, Huysmans.

A mislim... I Zagorka ti je tu po nekim parametrima. Mozda malo vise chick-litasto.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 10:27   #40
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pročitano.
Ajde uzmi recimo Pavla Pavličića, naslov je Moderna alegorija. Vidim da ti se hoće čitati alegorijska djela. Sve u toj knjizi izvrsno je za čitanje (7 djela je opisao). Mozfa te koja fusnota odvede na kakvo stivo.

Toranj Kusanov I Krlezin Na rubu pameti su moji favoriti.

Znam da nije popularno preporucivati, ali bi li uzeo Vetranoviceva Piligrina? Groteska I bizarnost u tom djelu nadilaze sva ocekivanja. Svi nekako drzimo do uzora, a slabo ih citamo.

Jesi li ikad procitao Zivotinjsku farmu?

Ako ti nije problem dijalekt, izvrsna satira novijeg doba u romanu Kak je zgorel presvetli Trombetassicz Marka Gregura. Gustala sam kao prase.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.