Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2017., 22:07   #1
Poboljšati brzinu izrade radova

Pozdrav, imam pitanje za crtače ovdje.

Zanima me kako da se poboljšam u crtanju kako da postanem brži u tome. Crtam od malena, tako da poprilično dobro crtam s olovkom, no nikada nisam pokušavao postati bolji u tome do sada. Crtao sam što sam htio i za sebe, no sada se bavim digitalnim crtanjem, izdrađujem dizajne i ilustracije i s usporedbi s drugim illustratorima, ja sam neusporedivo spor.

Neki od njih crtaju po 1-2 rada dnevno, dok meni treba nekoliko tjedana za 1 rad jednake složenosti kao i njihov. Zanima me kako bi mogao postati brži u tome. Koje vježbe predlažete za poboljšanje i brzinu ?

Hvala
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 19:42   #2
Nemam iskustva s digitalnim crtanjem i sl., ali pretpostavljam da je slično kao i ručno što se tiče brzine. A to se može postići vježbom. Crtati bilo šta, gdje god je moguće, biti što više u tom filmu, razmišljati, analizirati radove, korake, što valja, što ne...
Možda ima neki tutorial, video na Youtubeu...

Ja primjetim po sebi da vježbom, analizom i razmišljanjem o tome što radim i što želim postići - s vremenom dobijem i na brzini. I nešto za što mi je trebalo vremena, sada za čas nacrtam, naslikam jer ruka praktički sama ide, dovoljno je uvježbana za neke stvari. Fluidniji i prirodniji su pokreti...
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.