Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 11:47   #3561
Quote:
addx kaže: Pogledaj post

Dobro, te milijarde koje je todoric unistio nisu "oduzete" penzijama, on je zajebo privatnike, banke i dobavljace. Tako da ti novci ne bi nista znacili penzijama da nisu unisteni, ne bi ih se moglo preusmjeriti penzicima je su to privatni novci.
Jesu, ali ne diretno pa je manje uočljivo. Todorić godinama nije plaćao dobavljače na vrijeme i time je uništio jako puno malih poduzetnika. Osim toga na police njegovih trgovina nije mogao svatko što je opet unišavalo male poduzetnike.

Propadanje malih poduzetnika, gubitak radnih mjesta kod njih, dovodi do manjeg uplaćivanja u državni proračun, iseljavanja .......

Gospodarstvo države je povezano i ako zajebeš poduzetnike zači da si - zajebao i penziće. I državne službenike. I Plenkovića i branitelje na kraju.
mravac8 is online now  
Old 11.10.2017., 11:48   #3562
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Yes, it's called mescaline. It's the only way to fly.
Sve ono što se može postići kemijom (supstancama) može se i meditacijom i -ili RAZUMIJEVANJEM.

Pošto nisam nikada probao nikakove droge očito se kod mog mene radi o nečem drugom
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 11.10.2017., 12:37   #3563
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Sve ono što se može postići kemijom (supstancama) može se i meditacijom i -ili RAZUMIJEVANJEM.

Pošto nisam nikada probao nikakove droge očito se kod mog mene radi o nečem drugom
Posto nikad nisi probao nikakve droge onda nikako ne mozes tvrditi da si meditacijom postigao stanje koje postize droga. To je vrlo prosta logika.

Moguce je i da govoris istinu i da si postigao takvo stanje, ali ti to ne mozes znati dok ne probas droge.

Ako ti je toliko stalo do tvrdjenja te tvrdnje, onda probaj droge pa vidi sta uzrokuju i razmisli da li to mozes meditacijom pa tvrdi sta ispadne.

Onda ce to tek biti zanimljiva tvrdnja koja budi interes, ovako je dosadna tvrdnja koja odvraca interes, jer kad vidis da netko vadi tvrdnje iz guzice, ne zanima te sta dalje ima za reci.

Iako taj prethodni post ti je
addx is online now  
Old 11.10.2017., 12:48   #3564
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Sve ono što se može postići kemijom (supstancama) može se i meditacijom i -ili RAZUMIJEVANJEM.

Pošto nisam nikada probao nikakove droge očito se kod mog mene radi o nečem drugom
To sigurno. Zanima me samo zašto to stanje (bez obzira na sredstva kojima je postignuto) smatraš poželjnim?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 11.10.2017., 13:11   #3565
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ne znam, mozda smo se krivo razumjeli ali ja sam htio samo potvrditi to sto si ti rekla i dodati jos onaj ostatak.

Pisemo istu stvar, na ves masinu koja ne sluzi poslovanju tvrtke mora se platiti porez, moze to biti placa u naravi, moze biti i kroz dobit.
Mala napomena, ne može birati između dobiti i dohotka, mora platiti porez na dohodak od kapitala temeljem izuzimanja.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
90 posto zakona u Hrvatskoj je neprovedivo, ali to inspekciju ne sprečava da piči kazne malim poduzetnicima.
Jest u pravu si.

Quote:
Evo ti zadnji primjer:

Moj poznanik, mali poduzetnik ima pokretnu radnju za pečenje palačinki. Obveznik je fiskalizacije i knjigovođa ga je morala prijaviti preko srevera porezne uprave. To je napravljeno. Međutim, za pokrente radnje nije jasno što se stavlja kao adresa poslovnog prostora - ništa ili adresa sjedišta ako je pokretna radnja manje od tri dana na nekom mjestu. Uglavnom njegov knjigovođa stavio je adresu sjedišta. Inspekcija tvrdi da je to pogrešno da nije trebalo staviti ništa i - opiči kaznu od 1000 kuna.

Je li on bilo koga oštetio tom greškom? Nije. U normalnim državama u kojma se ne moraju financirati nebuloze todorića poduzetnik bi dobio opomenu da ispravi grešku i točka.
Hoćeš moj primjer? Meni je prijatelj kažnjen s 30 000 kn firmi plus 5000 kn njemu jer nije imao prijavljen poslovni prostor u sustavu fiskalizacije, bez da je lipe oštetio državu.

Quote:
Ili primjer kada je poduzeće kažnjeno jer nije radnika prijavilo na dan kada je zaposlen već dan kasnije. Recimo prijavljen je 02.09., a počeo je raditi 01.09. S tim da je prijavljen od 01.09., a nije prijavljen 01.09. jer je internet bio u kvaru.

Inspekcija kaže da je radnik mogao jedan dan raditi na crno. Nije mogao jer je do 31.08. bio prijavljen u drugom poduzeću.

Budući da sam privatni poduzetnik i budući da se krećem u takvom društvu mogla bi ti do kraja godine pisati takve *pametne* primjere.
Znam ih i ja. Možda i više od tebe

Quote:
I onda imaš Todorića čije se kršenje zakona vidi i iz druge galaksije koji desetljećima radi što hoće.
Donedavno su svi držali da je on too big to fail. Takvih je bilo i u Americi. Evo izgleda da nije.

Quote:
Jer, eto, zakoni su neprovedivi.
Kad bi se provodili nad svima bili bi neprovedivi. Ali mislim da se ne provode na način da se sam javiš, ako se ne javiš nikom ništa. Ili ako te netko prijavi za stečaj.

Quote:
Ma nemoj, baš lijepo što ga braniš.
Ne branim, ali u slučaju plaćanja od 60 dana u predstečajnu ide tko se sam javi, mislim da to nije propis koji se primjenjuje na malima, ali ne i velikima.

Pitanje je zašto Todoriću nisu išli u kontrolu fiskalizacije i koliko radnici rade, plaća li ih se kako treba itd...
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 11.10.2017., 13:24   #3566
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Posto nikad nisi probao nikakve droge onda nikako ne mozes tvrditi da si meditacijom postigao stanje koje postize droga. To je vrlo prosta logika.

Moguce je i da govoris istinu i da si postigao takvo stanje, ali ti to ne mozes znati dok ne probas droge.

Ako ti je toliko stalo do tvrdjenja te tvrdnje, onda probaj droge pa vidi sta uzrokuju i razmisli da li to mozes meditacijom pa tvrdi sta ispadne.

To stoji. Ako želiš postići stanje X moraš znati kako stanje X izgleda. Ako ne znaš, nećeš ga prepoznati ako ga slučajno napikneš. Elementarna stvar. Ali bit će da je ovo ipak slučaj onog "ja sam super i mogu sve što si zamislim i ne moram to objašnjavati običnim smrtnicima".

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Onda ce to tek biti zanimljiva tvrdnja koja budi interes, ovako je dosadna tvrdnja koja odvraca interes, jer kad vidis da netko vadi tvrdnje iz guzice, ne zanima te sta dalje ima za reci.

Iako taj prethodni post ti je
Ovaj "najbolji od svih mogućih svjetova" krcat je stvarima izvađenih iz tuđih guzica. Rado bih se teleportirala negdje gdje pametni znaju čemu služi WC-školjka.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 11.10.2017., 13:28   #3567
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Sad lijepo odi nagovori sve one milijunere i milijardere da ne budu škrti i da podjele svoju imovinu, odnosno da daju napojnice i milodare koje su dostojne njihove veličine.
To se već radi. Većina od službeno najbogatijih ljudi svijeta ostavlja 99% svoje imovine u dobrotvorne svrhe. Do sada ukupno 365 milijardi dolara. Počelo polako.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Btw, zasto taj s palacinkama nije otvorio onaj pausalni obrt? tu ne treba fiskalizacija, nema PDVa, a tesko da ce premasiti koliko ono 300000 kuna godisnje?

Od 1.7.2017. i paušalni obrt mora biti u sustavu fiskalizacije

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Sta znaci ne mozes knjiziti trosak, da ti udje u osnovicu za dobit?
Pizdarije koje nisu usmjerene na djelatnost ne možeš knjižiti kao trošak.

Quote:
Platis porez kao na placu, a ne ide u trosak? Placa ide u trosak. WTF pa to je suludo
Ako sam obračunaš onda ti ide u trošak, ako te uhvate onda ne, nego ti se još uvećava osnovica poreza na dobit

Quote:
Ja maltene samo vadim dobit, nista se drugo ne isplati a i dobit je ovdje skupa. Ne znam zasto uopce imam firmu jos tu, po inerciji...
Pa i jest i nije, manje je jedino u poreznim oazama. I u SAD imaš 15% na kapitalnu dobit i kod isplate dobiti i kod vrijednosnih papira i sl..

U pravu si da se najbolje isplati biti samo vlasnik i isplaćivati dobit, odnosno predujmove dobiti, pri čemu plaćaš 'samo' 12%.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 11.10.2017., 13:33   #3568
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Jesu, ali ne diretno pa je manje uočljivo. Todorić godinama nije plaćao dobavljače na vrijeme i time je uništio jako puno malih poduzetnika. Osim toga na police njegovih trgovina nije mogao svatko što je opet unišavalo male poduzetnike.

Propadanje malih poduzetnika, gubitak radnih mjesta kod njih, dovodi do manjeg uplaćivanja u državni proračun, iseljavanja .......

Gospodarstvo države je povezano i ako zajebeš poduzetnike zači da si - zajebao i penziće. I državne službenike. I Plenkovića i branitelje na kraju.
Da, to je onaj 'too big' simptom, status njegovog koncerna je bio u najmanju ruku dominantno oligopolski, pa su takve situacije očekivane, na što su ostali trebali reagirati okrupnjavanjem, tipa onog NTL-a.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 11.10.2017., 13:36   #3569
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
To se već radi. Većina od službeno najbogatijih ljudi svijeta ostavlja 99% svoje imovine u dobrotvorne svrhe. Do sada ukupno 365 milijardi dolara. Počelo polako.
Baš većina? Zna li se koje su dobrotvorne organizacije pobrale većinu vrhnja?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 11.10.2017., 13:37   #3570
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Od 1.7.2017. i paušalni obrt mora biti u sustavu fiskalizacije


Quote:
Ako sam obračunaš onda ti ide u trošak, ako te uhvate onda ne, nego ti se još uvećava osnovica poreza na dobit
Svasta... to je po meni duplo oporezovano.

Quote:
Pa i jest i nije, manje je jedino u poreznim oazama. I u SAD imaš 15% na kapitalnu dobit i kod isplate dobiti i kod vrijednosnih papira i sl..

U pravu si da se najbolje isplati biti samo vlasnik i isplaćivati dobit, odnosno predujmove dobiti, pri čemu plaćaš 'samo' 12%.
12% je za isplatu, tj. dividendu, a sam porez na dobit je 12% ili 18%, to ide jedno na drugo.. u konacnici ako vadis novce

koliko sam zadnje upucen, i srbija i bih imaju porez na dobit 10%, a mislim da ni nema poreza kod isplate dobiti (kao sto ga i kod nas nije bilo cini mi se do krize), to je dosta povoljnije. jos cak postoje i olaksice, ako investiras u radna sredstva ili zaposljavas i slicno mozes spustiti porez na 3-5%

Zadnje uređivanje addx : 11.10.2017. at 14:01.
addx is online now  
Old 11.10.2017., 13:54   #3571
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To sigurno. Zanima me samo zašto to stanje (bez obzira na sredstva kojima je postignuto) smatraš poželjnim?
Pa zato što je ono blaženstvo i mir i prihvaćanje svega što ti dolazi i odlazi..

Uobičajeno stanje svijesti nije takovo ...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 11.10.2017., 13:56   #3572
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa zato što je ono blaženstvo i mir i prihvaćanje svega što ti dolazi i odlazi..

Uobičajeno stanje svijesti nije takovo ...
Kod čovjeka nije. Ali kod krave jest. Zato je to sveta životinja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 11.10.2017., 14:03   #3573
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Posto nikad nisi probao nikakve droge onda nikako ne mozes tvrditi da si meditacijom postigao stanje koje postize droga. To je vrlo prosta logika.

Moguce je i da govoris istinu i da si postigao takvo stanje, ali ti to ne mozes znati dok ne probas droge.

Ako ti je toliko stalo do tvrdjenja te tvrdnje, onda probaj droge pa vidi sta uzrokuju i razmisli da li to mozes meditacijom pa tvrdi sta ispadne.

Onda ce to tek biti zanimljiva tvrdnja koja budi interes, ovako je dosadna tvrdnja koja odvraca interes, jer kad vidis da netko vadi tvrdnje iz guzice, ne zanima te sta dalje ima za reci.

Iako taj prethodni post ti je
To što nikada nisam imao upalu pluća ili slomljenu ruku ne znači da ne mogu predočiti sebi bol ili neugodnost koju oni donose jer sam imao razne druge veće i manje neugodnosti od upale pluća i loma ruke.


Dosta sam proučavao i proučavam raznorazne opise stanja koja izazivaju droge. Od pozitivnih do negativnih.
Rado bih probao lsd ali pod uvjetom da je netko uz mene koji je to probao.
Ali ne žudim za tim.ako se dogodi dogoditi će se....

Bilo kako bilo ,mogu procjeniti i zaključiti da su neki od mojih vrhunskih mističkih stanja i uvida slični po karakteristikama i posljedicama onim pozitivnim fenomenima što su ih opisivali tragatelji koji su probali droge...

dakle na vlastitj koži sam se uvjerio u točnost formule

sve što se može postići kemijskim putem može i meditacijom (samo sporije ali i sigurnije i bez ovisnosti )

ali to je toliko intimno i suptilno i riječima neprenosivo kao opis odnosa dvije osobe ili vlastita sjećanja i život ...ili razumijevanje i odnos s gospon Bogom .. ...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 11.10.2017., 14:19   #3574
ja sam primjetio ako prije spavanja roknem dvije lyrice ujutro se probudim super, stalozen, sposoban pomirisati cvijece i osjetiti udivljenje... kako sam to shvatio, poceo sam biti oprezan s lyricama.

nekad prije sam ih rokao jednu prije spavanja jer su mi regulirale proljev

lyrica nije psihodelik, ali njene posljedice za mene barem su na tragu "blissa" psihodelika... sto je najbolje, lyrica je do ujutro vec napola potrosena, half-life joj je otprilike kao i spavanje.

interesantan mi je taj aspekt, cini mi se da slabo ima nekakvih supstanci na tom tragu -> utjecati na kvalitetu sna i tako pokusati regulirati kvalitetu budnog stanja. nije ni lyrici to odredjeno kao nacin djelovanja nego eto, ja sam to na sebi primjetio.

poznat mi je samo jedan takav antidepresiv, agomelatine koji se uzima prije spavanja i djeluje na san, a ne na budni dio... probao sam ga, ipak volim probat novotarije, pise da uzrokuje spavanje, ali meni je uzrokovao nesanicu pa sam odustao od njega, imam jos doma ostatak tableta.
addx is online now  
Old 11.10.2017., 14:45   #3575
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Baš većina? Zna li se koje su dobrotvorne organizacije pobrale većinu vrhnja?
Ne znam napamet svih 170, valjda Gates, Buffett, Allen, Ellison, Bloomberg, Zuckerberg, Musk i drugi...

Inicijativa je da ostaviš većinu svog net wortha dobrotvornim organizacijama po vlastitom izboru. Fora je jedino u tome da se javno izjasniš na toj inicijativi i da se transparentno radi. Neki od tih 170 su već umrli pa valjda funkcionira. Gates ostavlja 77 milijardi, Buffett 66 itd itd...

Tko fali, nemam pojma, među ovim vodećima čini mi se da nema Bezosa, Slima i još njih par, ali oni su po obrascu ponašanja takvi da će isto ostaviti u dobrotvorne svrhe.

To su uglavnom ljudi koji razumiju ekonomiju i znaju da je novac samo prikladna fikcija i da ga nema smisla nositi u grob niti zadržavati u obitelji, barem ne u milijardama.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 11.10.2017., 14:46   #3576
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
ja sam primjetio ako prije spavanja roknem dvije lyrice ujutro se probudim super, stalozen, sposoban pomirisati cvijece i osjetiti udivljenje... kako sam to shvatio, poceo sam biti oprezan s lyricama.

nekad prije sam ih rokao jednu prije spavanja jer su mi regulirale proljev

lyrica nije psihodelik, ali njene posljedice za mene barem su na tragu "blissa" psihodelika... sto je najbolje, lyrica je do ujutro vec napola potrosena, half-life joj je otprilike kao i spavanje.

interesantan mi je taj aspekt, cini mi se da slabo ima nekakvih supstanci na tom tragu -> utjecati na kvalitetu sna i tako pokusati regulirati kvalitetu budnog stanja. nije ni lyrici to odredjeno kao nacin djelovanja nego eto, ja sam to na sebi primjetio.

poznat mi je samo jedan takav antidepresiv, agomelatine koji se uzima prije spavanja i djeluje na san, a ne na budni dio... probao sam ga, ipak volim probat novotarije, pise da uzrokuje spavanje, ali meni je uzrokovao nesanicu pa sam odustao od njega, imam jos doma ostatak tableta.
Sad čitam da se Lyrica daje za GAP, a i psihodelici su ujedno anksiolitici... sa zdravim razumom odlaze i kronične neurotične frustracije. Ovaj drugi đavo veli da mu je anksioznost jedna od mogućih nuspojava, možda ti zato ne paše.

Meni su svi ti sintetički spojevi koma. Ne valjaju mi nikako, svejedno je li Lupocet, MDMA ili te psiho-điđe. Kad se zajebem i uzmem nešto osjećam se kao da sam preko mozga navukla kondom. Čak me i antibiotik zna baciti u nekakvu depru.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 11.10.2017., 14:50   #3577
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne znam napamet svih 170, valjda Gates, Buffett, Allen, Ellison, Bloomberg, Zuckerberg, Musk i drugi...

Inicijativa je da ostaviš većinu svog net wortha dobrotvornim organizacijama po vlastitom izboru. Fora je jedino u tome da se javno izjasniš na toj inicijativi i da se transparentno radi. Neki od tih 170 su već umrli pa valjda funkcionira. Gates ostavlja 77 milijardi, Buffett 66 itd itd...

Tko fali, nemam pojma, među ovim vodećima čini mi se da nema Bezosa, Slima i još njih par, ali oni su po obrascu ponašanja takvi da će isto ostaviti u dobrotvorne svrhe.

To su uglavnom ljudi koji razumiju ekonomiju i znaju da je novac samo prikladna fikcija i da ga nema smisla nositi u grob niti zadržavati u obitelji, barem ne u milijardama.

Aha, kužim sad. Prilično dobra ideja, vidjet ćemo kako će se to razvijati. Zapravo, nećemo, većina će nas nadživjeti, ali jbg.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 11.10.2017., 15:01   #3578
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Aha, kužim sad. Prilično dobra ideja, vidjet ćemo kako će se to razvijati. Zapravo, nećemo, većina će nas nadživjeti, ali jbg.
Nekoga od nas možda da, ali većinu valjda neće bar dok je po redu

Od mene mlađi samo Zuckerberg, od ovih unutar 10-ak godina tu je još samo Musk.

Većinom su to fosili, na listu su izbili visoko tek u starosti zbog fenomena koji se zove složena kamata
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 11.10.2017., 15:10   #3579
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Sad čitam da se Lyrica daje za GAP, a i psihodelici su ujedno anksiolitici... sa zdravim razumom odlaze i kronične neurotične frustracije. Ovaj drugi đavo veli da mu je anksioznost jedna od mogućih nuspojava, možda ti zato ne paše.
Lyricu sam ja drugi dan skuzio da pomaze za irritable bowel, eno je sad u human trialsima za tu dijagnozu. Uspjesna je zasad a posto je vec dokazano sigurna za ljudsko koristenje, vjerujem da ce uskoro i sluzbeno se moci uzeti za IBS. Vec se moze i za fibromyalgiju a to je "srodno" IBSu.

Agomelatine mi je uznemiravao restless leg syndrome koji imam a to cini spavanje nemogucim. Ako bi ga uzeo po danu zaspao bi ko svinja, ali po noci drugacije, razjebe mi RLS i nemrem spavat.

Quote:

Meni su svi ti sintetički spojevi koma. Ne valjaju mi nikako, svejedno je li Lupocet, MDMA ili te psiho-điđe. Kad se zajebem i uzmem nešto osjećam se kao da sam preko mozga navukla kondom. Čak me i antibiotik zna baciti u nekakvu depru.
Sta ti nije koma?
addx is online now  
Old 11.10.2017., 15:20   #3580
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Sad čitam da se Lyrica daje za GAP, a i psihodelici su ujedno anksiolitici... sa zdravim razumom odlaze i kronične neurotične frustracije. Ovaj drugi đavo veli da mu je anksioznost jedna od mogućih nuspojava, možda ti zato ne paše.

Meni su svi ti sintetički spojevi koma. Ne valjaju mi nikako, svejedno je li Lupocet, MDMA ili te psiho-điđe. Kad se zajebem i uzmem nešto osjećam se kao da sam preko mozga navukla kondom. Čak me i antibiotik zna baciti u nekakvu depru.
Nisam bas siguran koliko su psihodelici anksiolitici. Prije antidepresivi s obzirom na serotonergni ucinak (a kod LSD-a i dopanergicni i jos svasta nesto pa ima i stimulativno djelovanje). A i to u malim dozama ako se koriste radi toga koje nece previse utjecati na zdrav razum. Koristenje psihodelika u halucinogenim dozama u psihoterapiji je neka druga i kratkotrajna mogucnst koja je naizgled imala neke perspektive dok nije bilo sve skupa zabranjeno, ali tu ne govorimo o redovnoj upotrebi.

Nisam bas primjetio da niti anksiolitici nesto uticu na zdrav razum. Benzici mogu malo utromit, za pregabalin nisam cak ni u to siguran (ali ne znam u zivo nikoga tko je koristio).

Sinteticko ili prirodno je isti kurac, fantazira se bezveze oko toga pa jos i nocebo stvori. Lude gljive recimo stvaraju najcesce fizicki napornije iskustvo od necega poput MDMA (iako se svatsa pod time prodaje na crno). Tko zna, buduci postoji veza izmedju depre i upalnih procesa te depre i probave nije nemoguce da kako antibiitik (recimo unistavanjem crijevne flore) tako i sama upala utjecu na depresiju Cista spekulacja, sta ja znam

ALi ljudi imaju razlicitu mozgovnu kemiju pa im razlicite svari razlicito djeluju, zato i jadni psihijatri sa terapijama moraju eksperimentirat, nikad nisi na prvu siguran. Od onoga sto sam probao samo dva psihodelika medjusobno mogu imati vrlo razlicito djelovanje, kao i unutar sebe medju dozama. Pa mi je jedan npr bio odlican u malim ne-halucinogenim dozama, a drugi naporan i neurotican, dok je sa istima na halucinogenim dozama bilo obratno pa ovaj neuroican bio laganiji, a ovaj ugodan na manjim bio naporan. Sve je to hit and miss
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.