Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 20:22   #801
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
ja platila 2700kn slikanje svadbe cijeli dan, ( bez videa ) i veliki book..
Tko je fotkao?
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:25   #802
Mi smo uzeli Foto&Video Zoom (Đakovo) za cijenu koju naplaćuju - cijeli dan slikanje i snimanje, +book je sasvim pristojna. Mi smo osobno htjeli bez snimanja, al to ne umanjuje cijenu pa hej nek se nađe. Još nam dolaze dan prije za slikanje samo nas mladenaca. Inače svadba je u Puli oni iz Đakova piće...
dan landstrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 00:36   #803
Thumbs up

Quote:
dan landstrike kaže: Pogledaj post
Mi smo uzeli Foto&Video Zoom (Đakovo) za cijenu koju naplaćuju - cijeli dan slikanje i snimanje, +book je sasvim pristojna. Mi smo osobno htjeli bez snimanja, al to ne umanjuje cijenu pa hej nek se nađe. Još nam dolaze dan prije za slikanje samo nas mladenaca. Inače svadba je u Puli oni iz Đakova piće...
nice! Koja im je cijena ako se smije znat?
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:54   #804
Mi smo za fotografa uzeli Josipa Škofa i njegobog kolegu Zlatka (iz Velike Gorice su). Rade na autorski ugovor. Cijena je 6000kn, što uključuje i probno slikanje/slikanje zaruka/slikanje za pozivnice, album/book sa 150-200 slika i ostale slike na CD. Cijeli dan su s vama i jako su entuzijastični, vidi se da vole taj posao i da im je strast. Prve 3 obrađene fotke poslali su nam par sati nakon vjenčanja, da bi ih mogli odmah objavit na mrežama, ako želimo. Ostale slike su bile gotove u roku 2-3 tjedna.
Snimatelja smo uzeli odvojeno, studio Mementomovie, uzeli smo najjeftiniju opciju od 3500kn jer mi je snimatelj zapravo trebao samo da snimi sam obred vjenčanja i prvi ples, ostalo mi je bilo nevažno. No, i snimatelj je došao ranije i ostao sve do kraja službenog dijela (bacanja buketa). Prošlo je 6 tjedana, video još nije gotov, ali nije mi žurba. Bit će jedan kombiniran video u dužini oko 45min.
s.p.q.r. is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:45   #805
Quote:
Athalie kaže: Pogledaj post
nice! Koja im je cijena ako se smije znat?
5.000kn + putni trošak
dan landstrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:03   #806
Da li ima netko preporuku za snimatelja amatera? Slike smo uzeli profi, a za video kakav bi željeli (skroz art) nemamo budžet. Razmišljamo o nekom amateru, studentu, početniku ili slično koji bi nam onda snimio obred i u sali do torte uz neke osnovne montaže. Ništa specijalno pa da je tolika i cijena
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:14   #807
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Da li ima netko preporuku za snimatelja amatera? Slike smo uzeli profi, a za video kakav bi željeli (skroz art) nemamo budžet. Razmišljamo o nekom amateru, studentu, početniku ili slično koji bi nam onda snimio obred i u sali do torte uz neke osnovne montaže. Ništa specijalno pa da je tolika i cijena
Gledala sam nedavno video Studia Kobra iz Garešnice, u montaži klasičan dokumentaristički. Mislim da su mladenci spominjali za to isto što pitaš vrlo povoljnu cijenu, 1.500,00 Kn. Nemam podatke, ali valjda ima na internetu ako te zanima?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:00   #808
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Gledala sam nedavno video Studia Kobra iz Garešnice, u montaži klasičan dokumentaristički. Mislim da su mladenci spominjali za to isto što pitaš vrlo povoljnu cijenu, 1.500,00 Kn. Nemam podatke, ali valjda ima na internetu ako te zanima?
Hvala ti Našla sam njihovu web stranicu i fejs. Međutim nema nigdje (ili barem nisam vidjela) kako video izgleda. Samo galerije slika koje nisu nešto. Ali ok, nama stvarno treba sirov video.

Zadnje uređivanje ribic : 26.10.2017. at 09:12.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:25   #809
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Hvala ti Našla sam njihovu web stranicu i fejs. Međutim nema nigdje (ili barem nisam vidjela) kako video izgleda. Samo galerije slika koje nisu nešto. Ali ok, nama stvarno treba sirov video.
Razmislite o tome da i kod sirovog videa postoje razlike. Može biti odlična sirovina, a može biti i smeće iz kojeg ne možete napraviti ništa smislenoga. Usprkos tome što ne trebate full montažu, nego samo sirovinu, ipak bi to trebalo biti kvalitetno snimljeno.
Torbousti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:39   #810
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Da li ima netko preporuku za snimatelja amatera? Slike smo uzeli profi, a za video kakav bi željeli (skroz art) nemamo budžet. Razmišljamo o nekom amateru, studentu, početniku ili slično koji bi nam onda snimio obred i u sali do torte uz neke osnovne montaže. Ništa specijalno pa da je tolika i cijena
Na fejsu imate hrpu grupa u kojima fotografi/kamenrmani traže posao ili ga netko nudi npr. ova grupa: "https://www.facebook.com/groups/TrazimTrebamNudimFotoVideo/" pa stavite oglas tamo i proberite kandidata koji vam najviše odgovara.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:10   #811
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Na fejsu imate hrpu grupa u kojima fotografi/kamenrmani traže posao ili ga netko nudi npr. ova grupa: "https://www.facebook.com/groups/TrazimTrebamNudimFotoVideo/" pa stavite oglas tamo i proberite kandidata koji vam najviše odgovara.
E na tako nešto sam ciljala. Ajme puno ti hvala! Svakako ću staviti oglas tamo.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:18   #812
Quote:
Torbousti kaže: Pogledaj post
Razmislite o tome da i kod sirovog videa postoje razlike. Može biti odlična sirovina, a može biti i smeće iz kojeg ne možete napraviti ništa smislenoga. Usprkos tome što ne trebate full montažu, nego samo sirovinu, ipak bi to trebalo biti kvalitetno snimljeno.
Naravno, trebam profesionalno snimljeno ali jeftiniju cijenu jer netko nije trebao trositi vrijeme na montazu.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:20   #813
Bokić svima!

Imam pitanje, nisam nigdje naletila da je itko to spominjao, vjerojatno sam prva..
Ugl, sestra mi ima fotosenzibilnu epilepsiju i dobiva napade od bliceva, što znači da ću morati uzeti fotografa koji će u sali slikati bez blica, pod rasvjetom kakva je.
Nije mi to uopće problem jer tako je kako je, no zanima me da li je netko imao takav slučaj i kako su slike ispale? Imat ćemo posebnu rasvjetu od sale (rozo, plavo i tako, ugl prigušeno) i ne želim da zbog slikanja sva svjetla budu upaljena pa da bude kao u Betlehemu ..ali eto ako je tko imao iskustva s tim da čujem kako je to ispalo na kraju
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 00:34   #814
Quote:
Ancica-B kaže: Pogledaj post
Bokić svima!

Imam pitanje, nisam nigdje naletila da je itko to spominjao, vjerojatno sam prva..
Ugl, sestra mi ima fotosenzibilnu epilepsiju i dobiva napade od bliceva, što znači da ću morati uzeti fotografa koji će u sali slikati bez blica, pod rasvjetom kakva je.
Nije mi to uopće problem jer tako je kako je, no zanima me da li je netko imao takav slučaj i kako su slike ispale? Imat ćemo posebnu rasvjetu od sale (rozo, plavo i tako, ugl prigušeno) i ne želim da zbog slikanja sva svjetla budu upaljena pa da bude kao u Betlehemu ..ali eto ako je tko imao iskustva s tim da čujem kako je to ispalo na kraju
Tehnički to nije toliki problem odraditi. Današnji fotoaparati i objektivi mogu dati ošte tj. dobro fokusirane i čiste fotografije čak i za vrijeme plesa (brzih pokreta) pod slabom rasvjetom.

Problem ili bolje reci izazov je u tome što će vam lica biti rozo/plava ako je samo takva rasvjeta dostupna pa cete izgledati poput Shreka ali i za to postoji rijesenje ako se slike prebace u crno bijelo.

Ako nedostaje svjetla fotograf može npr. koristiti konstantnu rasvjetu (koja ne blica) poput malog reflekora koji se često može vidjeti na video kamerama.

U svakom slučaju pitajte fotografa.. ima sigurno onih koji ne žele odstupati od svog stila (ako im se stil bazira na radu s blicevima) al generalno mislim da ne bi trebao biti problem naci fotografa koji to može odraditi samo budite spremni na "šrekastu" boju lica

Ovo je jedan od poznatijih svjetskih fotografa vjenčanja (svojevremeno i jedan od najskupljih) a on više manje sve radi bez bliceva:
https://www.jeffascough.com/wedding-photography/
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:22   #815
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Tehnički to nije toliki problem odraditi. Današnji fotoaparati i objektivi mogu dati ošte tj. dobro fokusirane i čiste fotografije čak i za vrijeme plesa (brzih pokreta) pod slabom rasvjetom.

Problem ili bolje reci izazov je u tome što će vam lica biti rozo/plava ako je samo takva rasvjeta dostupna pa cete izgledati poput Shreka ali i za to postoji rijesenje ako se slike prebace u crno bijelo.

Ako nedostaje svjetla fotograf može npr. koristiti konstantnu rasvjetu (koja ne blica) poput malog reflekora koji se često može vidjeti na video kamerama.

U svakom slučaju pitajte fotografa.. ima sigurno onih koji ne žele odstupati od svog stila (ako im se stil bazira na radu s blicevima) al generalno mislim da ne bi trebao biti problem naci fotografa koji to može odraditi samo budite spremni na "šrekastu" boju lica

Ovo je jedan od poznatijih svjetskih fotografa vjenčanja (svojevremeno i jedan od najskupljih) a on više manje sve radi bez bliceva:
https://www.jeffascough.com/wedding-photography/

Joj hvala ti puno na odgovoru!
da, nekako smo se pomirili sa šarenim licima ali šta se može pošto nemamo izbora, radi se o mojoj sestri i jednoj rođakinji, ne mogu ih izostavit naravno tako da ćemo se morat malo svi prilagoditi.. a ovo je dobro, pogotovo ako nađem tko ima tu konstantnu rasvjetu ili tako nešto.

Tnx za link, slike mi se sviđaju, nije loše uopće ionak ne ispadam dobro na slikama, pa možda boja na licu pomogne haha
Hvala ti puno!
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:40   #816
Quote:
Ancica-B kaže: Pogledaj post
Bokić svima!

Imam pitanje, nisam nigdje naletila da je itko to spominjao, vjerojatno sam prva..
Ugl, sestra mi ima fotosenzibilnu epilepsiju i dobiva napade od bliceva, što znači da ću morati uzeti fotografa koji će u sali slikati bez blica, pod rasvjetom kakva je.
Nije mi to uopće problem jer tako je kako je, no zanima me da li je netko imao takav slučaj i kako su slike ispale? Imat ćemo posebnu rasvjetu od sale (rozo, plavo i tako, ugl prigušeno) i ne želim da zbog slikanja sva svjetla budu upaljena pa da bude kao u Betlehemu ..ali eto ako je tko imao iskustva s tim da čujem kako je to ispalo na kraju
Ne znam koja kolicina blicanja kod nje izazove napad, ali sam siguran da bi se moglo napravit 2-3 slike sa blicom
Ja radim s odvojenim blicom sastrane i mozda joj to nebi smetalojer ne ide direkt u oci-slicno kao kad se fotkas za dokumente
Nadite u ZG nekog da tako radi i isprobajte da vidi ako joj smeta.
__________________
bacam i skidam uroke
lord varg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:59   #817
Quote:
lord varg kaže: Pogledaj post
Ne znam koja kolicina blicanja kod nje izazove napad, ali sam siguran da bi se moglo napravit 2-3 slike sa blicom
Ja radim s odvojenim blicom sastrane i mozda joj to nebi smetalojer ne ide direkt u oci-slicno kao kad se fotkas za dokumente
Nadite u ZG nekog da tako radi i isprobajte da vidi ako joj smeta.

Ma strašno joj smeta blic i to instant, čak i kad neke obične lampice trepere malo jače, tipa na boru.. tak da mislim da mora skroz bez ikakvog blicanja.
Kontaktirala sam dva studia, kažu da mogu bez toga, jedni imaju nekakvu led rasvjetu sa sobom pa uopće kao ionako ne koriste blic, što je super, a vidim da su slike super, taman su mi sad odgovorili, tako da odlično!
Samo što još nisam čula za takav slučaj pa me zanimaju iskustva.. Hvala na odgovoru!
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:43   #818
Quote:
Ancica-B kaže: Pogledaj post
Ma strašno joj smeta blic i to instant, čak i kad neke obične lampice trepere malo jače, tipa na boru.. tak da mislim da mora skroz bez ikakvog blicanja.
Kontaktirala sam dva studia, kažu da mogu bez toga, jedni imaju nekakvu led rasvjetu sa sobom pa uopće kao ionako ne koriste blic, što je super, a vidim da su slike super, taman su mi sad odgovorili, tako da odlično!
Samo što još nisam čula za takav slučaj pa me zanimaju iskustva.. Hvala na odgovoru!
Ne vezano uz slučaj epilepsije, takav pristup fotografiranju vjenčanja je sve popularniji u zadnje vrijeme.
Određeni dio fotografa gradi svoj stil upravo na tome da snimaju samo s ambijentalnom rasvjetom jer ne žele remetiti intimnu atmosferu tijekom samog obreda vjenčanja, tijekom priprema, poziranja pa i samog plesa.. taj stil im omogućuje da budu što neprimjetniji, ali normalno - taj stil ima i svoje nedostatke (zrnatije su fotografije, svijetlo nije uvijek idealno, puno je više "promašenih/mutnih" fotografija itd).
Dio fotografa radi samo s rasvjetom (blicevima postavljenim po sali) jer žele kontrolirati svjetlo i dobiti što korektnije fotografije,.. a dio ih još uvijek snima po principu "blic u čelo".
Fotografa je puno, svak ima neki svoj stil.. tako da imate izbora
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:37   #819
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Ne vezano uz slučaj epilepsije, takav pristup fotografiranju vjenčanja je sve popularniji u zadnje vrijeme.
Određeni dio fotografa gradi svoj stil upravo na tome da snimaju samo s ambijentalnom rasvjetom jer ne žele remetiti intimnu atmosferu tijekom samog obreda vjenčanja, tijekom priprema, poziranja pa i samog plesa.. taj stil im omogućuje da budu što neprimjetniji, ali normalno - taj stil ima i svoje nedostatke (zrnatije su fotografije, svijetlo nije uvijek idealno, puno je više "promašenih/mutnih" fotografija itd).
Dio fotografa radi samo s rasvjetom (blicevima postavljenim po sali) jer žele kontrolirati svjetlo i dobiti što korektnije fotografije,.. a dio ih još uvijek snima po principu "blic u čelo".
Fotografa je puno, svak ima neki svoj stil.. tako da imate izbora

To je super za čuti, i eto, uspjela sam danas dobiti puno informacija i od vas tu (hvala puno!), i od nekih studija, i čini se da nikako neće biti problem i jako sam sretna zbog toga ..mislim, izvan sale, naš photosession može bit s blicevima i s čim god treba, ali sala je ta koja je ograničena, tak da nije frka.. mislim da će ispast na kraju dobro ionako je poslije party, pa neka budu što prirodnije, hehe
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:22   #820
Ima li itko iskustva sa Foto kutkom - Wedding art foto i video?
__________________
"Worrying does not take away tomorrow's troubles. It takes away today's peace.”
Mäuschen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.