Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 19:55   #41
posadi orahe,njihovo korijenjej su odlični piloti za sprečavanje klizanja zemlje!

Zadnje uređivanje mbukal : 16.07.2017. at 20:54.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:02   #42
bagreme. ali sad je kasno.
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...znati-20140219
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:25   #43
Jablane
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:32   #44
Zaštita od odrona kamenja

Pozdrav ljudi evo ja imam malih milijardu pitanja a ne znam gdje ni koga pitati tj. Do nekih informacija je gotovo pa nemoguće doći pa evo da pokušam ovdje pošto mi se ovo čini najbliži potforum za moju temu

Što znate o Geo/SNS/zaštitnim mrežama?

Vidio sam da postoje neke dvije firme u Rijeci (monterra i još nekako)

Ugl. Zna li netko nekakvu okvirnu cijenu te mreže?

Znam da bez detaljnog pregleda terena nema naravno ni točne cijene/ponude no gledao sam nešto po ebay/alibabi i cijene su im od 3$ do 10$. (Ne, ne mislim sam raditi ovo je bilo informativno istraživanje)

Nekakve postojeće troškovnike gdje se to radilo je praktički nemoguće naći (bar ne s cijenama )

Mene konkretno zanima cijena za pokrivanje 8000m2, ne znam točno broj sidara i sl koliko bi trebalo ići a ne bi baš zvao neku tvrtku da mi dođe raditi pregled/istraživanje naročito pošto nije ni moja zemlja u pitanju (taj bi dio rješavao kada bi dobio bar okvirnu info. O cijeni tada bi platio 5-15.000 kn il koliko košta taj pregled )

Mene trenutno samo zanima ukoliko se netko na forumu nađe da je u tom poslu

1) jel ova gore navedena količina koju je potrebno "pokriti" tom mrežom izvediva u okviru recimo 250.000-500.000 kn?

2) ukoliko nije kolika bi bila realna cijena tih radova (bez mlaznog betona i sl. Bar zasada)

3) da li to zahtjeva nekakvu dozvolu (građevinsku,uporabnu,lokacijsku što li već )

Dakle riječ je o aktivnoj zaštiti, pasivna zaštita (kada zaustavlja kamen neka mreža/ograda na kraju odrona) mi ne igra jer je ovo gotovo pa vertikala!

Zidovi mi također ne odgovaraju zbog poviše navedenog
Razloga a i da se to da izvesti temelji im ne bi bili dovoljno stabilni da mogu zadržati odron većeg kamena)

Visina od dna do vrha za postavljanje mreže je okvirno 40 metara a dužina nekih 150 (za potrebe računice gore sam koristio duže mjere pošto i treba više mreže)

Eto toliko od mene u skraćenoj verziji

Ako netko zna i može podijeliti par informacija bio bi zahvalan. Objavim i sliku lokacije kada se dokopam kompa pošto sam trenutno na laptopu

Pozdrav
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:39   #45
https://i.imgflip.com/24fmml.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 12.02.2018. at 22:29. Reason: prevelika fotografija
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:14   #46
Dali ti je problem podijeliti čemu sve to, nisam shvatio šta pokušavaš prekriti, kakvi odroni tebi smetaju?
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:20   #47
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Dali ti je problem podijeliti čemu sve to, nisam shvatio šta pokušavaš prekriti, kakvi odroni tebi smetaju?

Potencijalni odroni. Ne moze se bas skuziti na slici al poviše se nalazi magistrala, a na samom dnu slike je fini komadic zemlje za neko građenje potrebno je pokriti dio dakle gdje je ovaj zemljani nasip oko njega nekih 20m u obje strane i gore do vrha (35-40metara)
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:32   #48
Je li napravljen projekt sanacije odrona od ovlaštene tvrtke? Je li u tvom vlasništvu ovaj dio kamenjara od magistrale do građevinske parcele?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:24   #49
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Je li napravljen projekt sanacije odrona od ovlaštene tvrtke? Je li u tvom vlasništvu ovaj dio kamenjara od magistrale do građevinske parcele?
Ne i ne, kako je i napisano u pocetku, prijekt niti istrazivanje od ovlastene tvrtke nisam ni trazio zato i pitam ima li tko ovdje u tom poslu da mi odmah rece u startu to ti je samoga rada xxx.xxx.xxx kn, da znam da li uooce zvati ikoga da pregleda to ili si usparati 10.000kn ako su to neke ogromne cifre
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:42   #50
Najprije moraš doznati smiješ li uopće intervenirati u teren koji nije tvoj, čak i ako postoji opasnost da njegov odron ošteti tvoje vlasništvo ispod. Najjednostavniji način da to doznaš je da se obratiš općini pod koju spada predmetni 'odron'. Ova bi informacija trebala biti besplatna. Ako dobiješ zeleno svjetlo, sigurno ćeš trebati priložiti projekt neke geotehničke firme, s kojom onda ishoduješ dozvolu za izvođenje radova. S ovim projektom tražiš ponude i odabireš najpovoljnijeg izvođača. Teško da će ti ovdje netko odokativno reći koliko stoji osiguranje odrona, jer su osnovni parametri nepoznanica.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:19   #51
Na žalost ova je tema preozbiljna, tako da bez geomehničara ne ide ništa. Uostalom ako ti je po volji trebaš uložti barem 10000 kuna za početak, a kako me sjećanje prati nekad si pustio i druge slike. Čini mi se da je to čvrsta stijena a projekt (ili skica) bi mogao stvoriti terasastu arhitekturu, sve ovisi o debljni investicijskih želja. Ne zaboravi na Omiški slučaj
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 20:09   #52
Hrvatska Kostajnica
https://www.facebook.com/1264406631/...5420794334093/
Quote:
On i susjedi ne sjećaju se da je ikada u tom dijelu Hrvatske Kostajnice bilo klizišta. To nisu velika ni strma brda...
na brdu ima crnogorice i bjelogorice, vjerojatno ima i oraha i kestena...

može li netko reći što se točno dogodilo?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 21:22   #53
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
Hrvatska Kostajnica
https://www.facebook.com/1264406631/...5420794334093/


na brdu ima crnogorice i bjelogorice, vjerojatno ima i oraha i kestena...

može li netko reći što se točno dogodilo?
Pola brda je skliznulo, eto šta se dogodilo.
Ne pomaže ovdje niti crnogorica ni bjelogorica, ni armirani stupovi zakucani 15m u zemlju, ni sve mreže ovog svijeta.
Nakon ovoga danas u H. Kostajnici, cijela ova tema gubi smisao!
Tripp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 21:46   #54
Čudnovata struktura zemlje u odronu - po boji, žućkastoj
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 02:08   #55
Brdo je od vapnenca i žute zemlje kao i ccijelo moslavačko gorje. A sad se sjetite da naša vlada u to isto gorje s ovakvom strukturom zemlje želi smjestiti nuklearni otpad.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 10:48   #56
Ja sam tamo bila na jednoj sahrani (na brdu je groblje), čim se malo počne kopati unutra je sve žuto. Meni je to izgledalo kao glina, takva struktura.
Ali oni svi tvrde da nikad prije nije klizilo.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 12:40   #57
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Brdo je od vapnenca i žute zemlje kao i ccijelo moslavačko gorje. A sad se sjetite da naša vlada u to isto gorje s ovakvom strukturom zemlje želi smjestiti nuklearni otpad.
Netočno, područje iza Trgova i prema Uni je drugačijeg geomorfološkog statusa. Bio sam prije dvadesetak godina u tim pećinama po službenoj dužnosti i imam zdravi kamen iz skladišta drugačije boje Dalje, od Matijevića prema Dvoru i Hrvatskoj Kostajnici je drugačija slika: nekakova brda oblika kao Saharske dine razbacana
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 21:08   #58
Quote:
'Ovo klizište očito je krenulo zbog podizanja razine podzemnih voda. To je bio okidač. Uz to je bitna činjenica da je padina bila izgrađena, kuće su napravile pritisak, a podzemne vode poremetile su njenu stabilnost', kaže Garašić.
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20180314

nekako mi se čini labavo objašnjenje budući da je zemljište udaljeno od Une i da se urušilo cijelo brdo.

po toj logici bi se redovno rušila brda i planine oko rijeka...
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 12:24   #59
Zdravo.
Vidio sam vašu raspravu, a pogledao sam i snimke i karte. Prema geološkoj karti, brdo je građeno od laporca i krečnjaka (vapnenca) u gornjem dijelu, dok je podina građena isključivo od krečnjaka. Teren je isuviše visoko da bi poplavne vode Une i Kostajničice imale uticaj na situaciju podzemnih voda u brdu. Ali ono zanimljivo što su mi karte pokazale jeste da su se na vrhu brda, u vrhu klizišta nalazile dvije plitke vrtače, koje su se vjerovatno napunile vodom, koja se kasnije podzemno infilitrirala u brdo i padinu, te napravila sav taj haos.
Ovo je tzv. duboki tip klizišta ili "deep seated" i kod takvih ne pomaže nikakvo drveće (suprotno je kod plitkih, od par metara dubine). Ovdje je možda samo moglo pomoći ispumpavanje i odvodnja vode iz pomenutih vrtača. Opet, to je samo moje mišljenje, a ipak su potrebna detaljnija istraživanja.
Haxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 12:40   #60
Da, slažem se, a iz snimaka nije vidljivo iskrivljivanje (naginjanje) raslinja
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.