Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 01:39   #21
Kad razmislim, ovdje nije radio grešku ko u Lobsteru, dijeleći ga na dva atmosferski različita dijela. Međutim, ovdje nedostaje vidljiviji i jači komentar na društvo kaj je imao u prijašnja dva filma, zbog čega mi je slabiji.

Dobro, tu može bit tema otuđenosti, korupcije u liječničkoj praksi, komentar na praznovjerje (koji je pak diskutabilan jer ovdje je to ipak glavna metaforika koja pokreće radnju), tako da ne mogu ovo gledati toliko sociološki koliko intimno.

Netko je već rekao da je moguća poanta 'Karma is a bitch' pa je klinac doslovna personifikacija te karme.

Still, intrigantna priča s dobro zaokruženom cjelinom. U smislu narativnog slijeda je jasna, jedino se simbolika da različito interpretirati.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 17:35   #22
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Odlična analogija sa Pasolinijem i njegovim alegoričnim osvrtom na tadašnju buržoaziju, ali mi nije baš sasvim jasna veza sa Rtom straha?
Kako ne, stranac koji se bavi sa nekom familijom sa jasnim motivom osvete..
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:41   #23
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post

Netko je već rekao da je moguća poanta 'Karma is a bitch' pa je klinac doslovna personifikacija te karme.

Still, intrigantna priča s dobro zaokruženom cjelinom. U smislu narativnog slijeda je jasna, jedino se simbolika da različito interpretirati.
SPOILER

Mene je, osim tog "karma" momenta gdje se naplaćuje nečiji grijeh, upalo i u oči taj neki nadrealni element koji prati "osvetnika", pa me to jako podsjetilo na tipičnu grčku tragediju, u kojoj bogovi/sudbina će postići kažnjavanje tragičnog junaka, pa makar se pojavili "nadnaravni" instrumenti koji im u tome pomažu i on ništa ne može napraviti da promijeni taj ishod. Antagonist (?) filma ima tu božansku/nadnaravnu moć.

Njegova kćer za vrijeme filma čita "Ifigeniju" u kojoj junak mora biti kažnjen zbog ubojstva jelena, to mi je dosta bilo znakovito.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:05   #24
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Kako ne, stranac koji se bavi sa nekom familijom sa jasnim motivom osvete..
Taj film mi je suviše žanrovski određen. Nema tu mnogo filozofskih diskursa, moralnih dilema, katarzi, simbolike i mističnosti kao kod Grka a posebno Italijana. Tipična osveta sa odličnom glumačkom postavom koja možda i prevazilazi samu radnju.

Evo sada kolegenica Kela daje sasvim novi pristup filmu. Veoma interesantan detalj za kompletnu sliku.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 03:15   #25
Kakvo preseravanje od filma. Teški meh.
Solidna ideja, ali..
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:50   #26
Pogledao

Ha...ne znam zašto bi netko napravio ovakav film.

Ako gledam film sam za sebe onda mi je nejasan....ali ako ga gledam kroz prizmu Holivuda,sotonista i iluminata onda bi se tu dalo svašta napisati ali na Alternativnom dijelu foruma
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 00:58   #27
Zašto? Zašto sam upravo potrošila dva sata života gledajući ovaj film?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 16:39   #28
Talking

Neizmjerna glupost od filma
shalom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 11:09   #29
Katastrofa od filma, baš grozomorno preseravanje.
Sve nešto očekujem neko objašnjenje/razjašenjenje događaja ali
na kraju se ne dogodi doslovno ništa
Traćenje vremena
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 08:07   #30
dobar film
sjecam se skoro svegab sto je plus
ima utemeljenje u grckim dramama sta li
ne znam sto ste ocekivali
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 13:57   #31
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Sve nešto očekujem neko objašnjenje/razjašenjenje događaja
[some spoilers ahead]

Događaj je razjašnjen, a to što objašnjenja nema, u tome i jest stvar. Nije to takav film. Martin predstavlja karmu, ili ono što on sâm misli da bi karmu trebalo predstavljati. It's the only thing I can think of that's close to justice. (Zato i jest takav poluretardiran.) Kako on sve to postiže, nevažno je za radnju, to je bar bilo jasno već na polovici filma.

Pitanje je samo može li se ikako s njime nagoditi, ili ga prisiliti da se predomisli. A Steven je od početka priznao krivnju, samim time što mu se (uzaludno) dodvoravao na sve moguće načine.

Meni najdraži film iz 2017.
PracticingPat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 14:41   #32
Ovaj Mali Irac ce biti glumcina.

Izvrsna uloga.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.