Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 16:54   #1
dropshipping iskustva i mišljenja.

Molio bi vas da iznesete svoja mišljenja i iskustva ako imate. Hvala
besmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:02   #2
Nista prijatelju nazalost. Proveo sam detaljno istrazivanje i tu nema kruha kod nas u RH

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
LoVzzoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:31   #3
Jel mi mozes malo pojasniti zasto ?
besmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 20:41   #4
Quote:
besmart kaže: Pogledaj post
Jel mi mozes malo pojasniti zasto ?
Nazalost ako mislis tipa da na aliexpresu kupujes, a tu prodajes nitko ti nece cekati 3 tj i to u najboljem slucaju. Kad oglas ili nesto poslje tebe dostavi mu drugi dan.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
LoVzzoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:52   #5
Znaci da nema smisla da uopce ista krecem s tim ?
besmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:18   #6
Probaj naruciti par komada necega,sto vec mislis prodavati, i onda kad ti dode doma stavis na njuskalo pa probas. U zadnje vrijeme viđam na Facebooku placene oglase sto se shopovi reklamiraju i prodaju te stvari kod nas. I vidim po komentarima da su ljudi zainteresirani i da kupuju. Samo neznam moras li imati kakvi obrt za to ili ne.
t0ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 00:41   #7
Ali fora je u tome sto te stvari koje narucim nisu nikad kod mene, sta ne ?
Mislim da se ne mora imati nikakav obrt za to

Zadnje uređivanje besmart : 13.01.2017. at 00:54.
besmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 11:49   #8
Quote:
Ali fora je u tome sto te stvari koje narucim nisu nikad kod mene, sta ne ?
Zašto bi onda kupovao kod tebe skuplje i čekao 3 tjedna?

Quote:
Mislim da se ne mora imati nikakav obrt za to
Ako želiš legalno, moraš (samo onda tu dolazi do drugih komplikacija)
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 02:03   #9
Ok, hvala svima
besmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:20   #10
I ja sam mislila da se to ne isplati (jer zašto bi netko naručivao skuplje stvari od posrednika kada može sam naručiti online?) dok se nisam uvjerila da na našem području živi veliki broj ljudi kojima je internet = Facebook i koji imaju poduhvat kad idu provjeriti email inbox. Iskustva imam sa radom za jedan takav obrt i znam da postoji veliki interes, ali taj interes nosi i ogroman rad. Moraš biti spreman na to da ćeš moći zaraditi možda par kuna po komadu toga što prodaš (jer konkurencija prodaje isto) a naradit ćeš se ko konj!
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 02:34   #11
Quote:
Awakening kaže: Pogledaj post
I ja sam mislila da se to ne isplati (jer zašto bi netko naručivao skuplje stvari od posrednika kada može sam naručiti online?) dok se nisam uvjerila da na našem području živi veliki broj ljudi kojima je internet = Facebook i koji imaju poduhvat kad idu provjeriti email inbox. Iskustva imam sa radom za jedan takav obrt i znam da postoji veliki interes, ali taj interes nosi i ogroman rad. Moraš biti spreman na to da ćeš moći zaraditi možda par kuna po komadu toga što prodaš (jer konkurencija prodaje isto) a naradit ćeš se ko konj!
Slažem se, hvala.
besmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:23   #12
Tražim osobe koje bi se bavile dropshippingom . Prodaja preko Ebaya,a naručivanje preko Aliexpressa.
Javite mi se na PP ako ste zainteresirani
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:28   #13
Ako planirate da krenete sa dropshipping biznisom i aliexpressom, preporucujem ovaj vodic http://www.direktanuvozizkine.com/st...xpress-biznis/ . Veoma korisni saveti, od a do sh
dzolaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2022., 13:01   #14
Dropshipping u 2022.

Znam da je prošlo već dugo od prvog posta ali voljela bih se nadovezati na ovu temu i podijeliti svoja dropshipping iskustva. Da, dropshipping funkcionira kod nas. Ne znam kakva je situacija bila prije nekoliko godina, ali ja sam za njega saznala krajem 2020. i krenula prošle godine.

Nije dovoljno da napravite samo research, morate ga jednostavno probati. Prije nego nekome srušite nadu i pričate da ne radi, testirajte barem 20 proizvoda. Dropshipping nije jednostavan kao što se čini, ima tu stvarno jako puno faktora koji utječu na uspjeh web shopa.

Ako napraviš store za 2 dana i u njega ubaciš prvih 5 proizvoda koje nađeš na Aliexpressu, piši kući propalo. Problem je što brdo ljudi shvaća dropshipping kao zezanciju kako ga predstavljaju dropshipping gurui koji prodaju kurseve. Naravno, brzo im potone nada kad shvate da stvari nisu tako jednostavne.

U prvih šest mjeseci, napravila sam oko 10 trgovina i ni jedna nije bila profitabilna. Na ovoj posljednjoj sam radila oko 2 mjeseca prije nego što sam je pokrenula i dan danas dobro funkcionira. Kroz vrijeme naučiš šta publika zapravo želi i skužiš koji su marketinški kanali najefektivniji.

Što se tiče firme, otvoriš klasičan j.d.o.o. u Hrvatskoj za 3 dana i sve je spremno. 4791 je djelatnost koju treba registrirati (Trgovina na malo preko pošte ili interneta), povežeš payment gateway (Stripe je od nedavno dostupan u Hrvatskoj) i to je to.

Toplo preporučam svakome da pogleda što više tutoriala i da samo krene jer je to jedini način da provjeriš radi li dropshipping ili ne.

LP i puno sreće svima ako ikad probaju dropshipping!
adela559 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2022., 16:15   #15
Kako hendlaš onda povrate? Jer kolko sam skužio, fora je da ti zapravo samo funkcioniraš kao preprodavač, a skladištenje i shipping hendla netko drugi ( aliexpress i slični siteovi). Isto tako, garancije, kako je to pokriveno? Većina proizvoda ipak ima bar neku garanciju.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2022., 09:31   #16
Jednostavno napravim refund i kažem kupcu da ostavi narudžbu kod sebe. Povrati su malo zeznuti, ali hvala bogu ne prodajem proizvod koji ima veličine pa stopa povrata nije velika. Zato bih ti preporučila da ne prodaješ odjeću, tenisice i slične stvari. Aliexpressa se kloni što je dalje moguće osim u izvanrednim slučajevima. Preporučam CJ dropshipping/Dsers.
adela559 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2022., 11:57   #17
Ne planiram se time baviti. Samo me zanimala logistika toga. Jer kod kupovine na daljinu imaš pravo vratiti proizvod i dobit povrat love unutar 14 dana ( uz određene iznimke naravno). Ok, pregrizeš metak, pomiriš se sa gubitkom love i to je to.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2022., 13:10   #18
Da, u principu je najbolje da pregrizeš metak. U protivnom bi kupac trebao slati proizvod natrag do dobavljača što bi bilo nezgodno.
adela559 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2023., 14:17   #19
Quote:
adela559 kaže: Pogledaj post
Znam da je prošlo već dugo od prvog posta ali voljela bih se nadovezati na ovu temu i podijeliti svoja dropshipping iskustva. Da, dropshipping funkcionira kod nas. Ne znam kakva je situacija bila prije nekoliko godina, ali ja sam za njega saznala krajem 2020. i krenula prošle godine.

Nije dovoljno da napravite samo research, morate ga jednostavno probati. Prije nego nekome srušite nadu i pričate da ne radi, testirajte barem 20 proizvoda. Dropshipping nije jednostavan kao što se čini, ima tu stvarno jako puno faktora koji utječu na uspjeh web shopa.

Ako napraviš store za 2 dana i u njega ubaciš prvih 5 proizvoda koje nađeš na Aliexpressu, piši kući propalo. Problem je što brdo ljudi shvaća dropshipping kao zezanciju kako ga predstavljaju dropshipping gurui koji prodaju kurseve. Naravno, brzo im potone nada kad shvate da stvari nisu tako jednostavne.

U prvih šest mjeseci, napravila sam oko 10 trgovina i ni jedna nije bila profitabilna. Na ovoj posljednjoj sam radila oko 2 mjeseca prije nego što sam je pokrenula i dan danas dobro funkcionira. Kroz vrijeme naučiš šta publika zapravo želi i skužiš koji su marketinški kanali najefektivniji.

Što se tiče firme, otvoriš klasičan j.d.o.o. u Hrvatskoj za 3 dana i sve je spremno. 4791 je djelatnost koju treba registrirati (Trgovina na malo preko pošte ili interneta), povežeš payment gateway (Stripe je od nedavno dostupan u Hrvatskoj) i to je to.

Toplo preporučam svakome da pogleda što više tutoriala i da samo krene jer je to jedini način da provjeriš radi li dropshipping ili ne.

LP i puno sreće svima ako ikad probaju dropshipping!
Pozdrav
Sada sam vidio tvoj post i nadam se da nije previse vremena odmaklo.
Molio bih te ako bi mi mogla malo pomoci u inbox ili preko vibera oko ovoh stvari.
Volio bih se poceti baviti ovime kao nesto dodatno pa se nadam da ce me odvesti u dobrome smjeru.
Danas sam napravio online trgovinu na Shopify i trebam jos neke stvari dovrsiti i krenuti.
Ako imas volje molim za pokoc.
Hvala.
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.