Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 23:40   #21
Quote:
chica bomb kaže: Pogledaj post
To je istina. Na tom soru-u uopće se ne treba trudit.
Bio loš ili ekstra dobar, nakon godinu dana - bok i snalazi se sam u ovoj žabokrečini.
Sve to uz neku špranciranu preporuku, a od hvale se ne živi.
Ima jedan izraz u engleskom, ne mogu se sjetiti kako bi se reklo kod nas... izraz kaže "you feel entitled"

Hoću reći da se iz stava "na soru se ne treba trudit jer te nitko neće tamo zadržati" može dobiti dojam da očekujete da vas se zadrži samo zato što... ne znam što! Smo se pojavili i što idemo na to godinu dana? Nije nitko niš obvezan, pogotovo kad vidi da čovjek odustaje čim mu netko neće obećati da će imati ugovor i nakon završetka sora.

Realno gledajući, kad si već tamo i kad imaš priliku provesti godinu dana u nekom okruženju i naučiti onoliko koliko si spreman upiti, zašto se ne potruditi i dati sve od sebe?

Nisam mislila konkretno na chica bomb koju sam kvotala nego općenito se vidi taj neki stav, pogotovo među mladima. Ono kao zašto bih se ja uopće trudio kad se to ionako ne isplati? A zašto se ne bi potrudio? Kao da je taj trud neka sveta krava koja se smije izvući samo u posebnim prilikama i to samo pod uvjetom da su joj obećane neke specijalne beneficije.

Ja sam namjerno dala 300% od sebe. Nisu me ostavili zato što nisam bila u pravoj stranci ali ono što sam naučila i što sam vidjela da sam u stanju napraviti bez nekih većih problema mi nitko nemre uzeti
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:15   #22
Iz osobnog iskustva, o stručnom osposobljavanju nisam htio niti razmišljati. U moje vrijeme plaća je bila 1600 kuna ako se ne varam. Ja sam radio za vrijeme studiranja, naučio neka znanja i kasnije se bolje "prodao" u neku firmu. Većina osoba koje su bile na SOR, a koje ja znam nisu ostale niti na ijednom radnom mjestu. Mahom su radili po državnim tvrtkama, općinama, agencijama i slično te nakon godine dana dobili nogu. A o tome što su naučili najbolje govori činjenica da su na posao dolazili oko 7, 8, uopće nije bilo bitno, a kući najkasnije oko 12, 13 sati. Ono što su samo svjedočili je količina ne rada, a ne rada. Jasno, svatko je od njih je poželio biti na tom mjestu, ali samo oni čiji su roditelji "netko" su uspjeli. Tako da, meni to nema nikakvog smisla.
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:14   #23
Pa eto moje je iskustvo takvo da mi je postalo demotivirajuće to što sam bila dobar i kvalitetan radnik i vrlo brzo sam pohvatala sve poslove tako da ih mogu samostalno obavljati (jer sam eto takva, uvijek ću se u svemu truditi dati maksimalno, neovisno o nagradama) a, s druge strane gledati svaki dan, neradnike koji se lagodno provlače kroz sve i sjede tamo za fine novce, a kako su došli do toga?
Preko veze ili stranke. Čula i vidjela.
Čast iznimkama, koje su u manjini.
Pišem o svom iskustvu u državnoj službi.
No, super. Imam godinu dana iskustva u struci i položen dsi.
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:33   #24
Quote:
chica bomb kaže: Pogledaj post
Pa eto moje je iskustvo takvo da mi je postalo demotivirajuće to što sam bila dobar i kvalitetan radnik i vrlo brzo sam pohvatala sve poslove tako da ih mogu samostalno obavljati (jer sam eto takva, uvijek ću se u svemu truditi dati maksimalno, neovisno o nagradama) a, s druge strane gledati svaki dan, neradnike koji se lagodno provlače kroz sve i sjede tamo za fine novce, a kako su došli do toga?
Preko veze ili stranke. Čula i vidjela.
Čast iznimkama, koje su u manjini.
Pišem o svom iskustvu u državnoj službi.
No, super. Imam godinu dana iskustva u struci i položen dsi.
Ovo sam čuo od svih prijatelja koji su išli na SOR. Teški ne rad, a i ono što se radi je često na nivou "majmuna i banane". Posao se doslovno savlada kroz par dana. Kako mi je moj kolega rekao, on je nakon par dana na poslu pitao "a što ćemo sada", a ovi mu ladno rekli, pa idi na kavu ili doma, ili sjedi s nama na trač priči. Pošto je kolega inženjer kao i ja, a u slobodno vrijeme popravlja štošta od elektronike, počeo on lijepo na posao nositi televizore i druge uređaje. Do 10 je kaže bio gotov sa svime, a od 10 na dalje radio fuš na poslu Naravno, nakon godine dana, došla druga ekipa i tako u krug. Kako mi je rekao, bilo je i djevojaka koje su se, pa mogu reći blago promiskutetno se ponašale u nadi da će ostati na poslu, naravno, nisu ostale.
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 19:42   #25
Pozdrav ,da li itko zna sa sigurnoscu da li se strucni ispit na kraju osposobljavanja godinu dana mora polagati ili je stvar izbora? Hvala
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 19:59   #26
Quote:
chica bomb kaže: Pogledaj post
No, super. Imam godinu dana iskustva u struci i položen dsi.
Imam i ja. Otprije 3 i pol godine.

U međuvremenu radio u Konzumu i statirao u filmovima.

IMAMO HRVATSKU!

Budućnost ti je ako si društvene struke: a) prekvalifikacija u uslužno osoblje
b) uzaludno slanje 100 molbi
c) otići van
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 17:45   #27
Quote:
tektako kaže: Pogledaj post
Ovo sam čuo od svih prijatelja koji su išli na SOR. Teški ne rad, a i ono što se radi je često na nivou "majmuna i banane". Posao se doslovno savlada kroz par dana. Kako mi je moj kolega rekao, on je nakon par dana na poslu pitao "a što ćemo sada", a ovi mu ladno rekli, pa idi na kavu ili doma, ili sjedi s nama na trač priči. Pošto je kolega inženjer kao i ja, a u slobodno vrijeme popravlja štošta od elektronike, počeo on lijepo na posao nositi televizore i druge uređaje. Do 10 je kaže bio gotov sa svime, a od 10 na dalje radio fuš na poslu Naravno, nakon godine dana, došla druga ekipa i tako u krug. Kako mi je rekao, bilo je i djevojaka koje su se, pa mogu reći blago promiskutetno se ponašale u nadi da će ostati na poslu, naravno, nisu ostale.
Tako nekako. Trebice su pokušavale sve, ali ni prošlo.

Jeb**, što da vam kažem. Ja sam nakon stručnog radio malo sam i onda se zlu netrebalo zaposlio u katastrofalnom poduzeću, ubrzo dao otkaz i sada radim sam "full time".

Moja preporuka je da se trudite ne ispasti iz štosa nakon stručnog, upišite neki jezik, neki jeftini tečaj (nije bitno što ti neće pomoći kod zapošljavanja), samo da nešto radite i da budete optimističniji, onda će vam biti lakše tražiti posao u HR ili vani.

Nema kruva od čekanja natječaja...been there, done that.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 15:50   #28
Teško mi je bit pozitivna kad većina društva u kojem se krećem radi i dobro im je, a svi su sss ( i nek im je dobro, nije da sam zavidna ). Ja se onda osjećam kao neka glupača što sam sve te godine studirala i učila pa i odradila taj sor, a sad od tog sveg trenutno nemam ništa. I onda kad me pitaju što ja sad radim..."pa javljam se na natječaje i čekam da me zovu na testiranja".
Ovo društvo s faxa ili još odrađuje sor, ili su se negdje ugurali preko veze ili su kao i ja u fazi traženja i čekanja.
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 12:22   #29
Quote:
chica bomb kaže: Pogledaj post
Teško mi je bit pozitivna kad većina društva u kojem se krećem radi i dobro im je, a svi su sss ( i nek im je dobro, nije da sam zavidna ). Ja se onda osjećam kao neka glupača što sam sve te godine studirala i učila pa i odradila taj sor, a sad od tog sveg trenutno nemam ništa. I onda kad me pitaju što ja sad radim..."pa javljam se na natječaje i čekam da me zovu na testiranja".
Ovo društvo s faxa ili još odrađuje sor, ili su se negdje ugurali preko veze ili su kao i ja u fazi traženja i čekanja.
Suosjecam. Nije neka utjeha al eto ima nas još sa istom sudbinom i promisljanjima.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 15:06   #30
EDIT - NV
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.