Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 11:12   #501
Lako tebi
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:03   #502
lako mi je što se tiče imovinskih odnosa
kada čujem koliko ljudi plaćaju plin/grijanje za neki stan, pa to podijelim sa njihovom kvadraturom i pomnožim sa mojom grijanom kvadraturom, ispada da plaćam manje
a stan bi trebao biti povoljniji, ima bar neku stranu zaštičenu, neki imaju susjede ispod/iznad
taj dio nikako da shvatim, kuća je na propuhu sa svih strana, ništa ju ne štiti
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 21:30   #503
Quote:
pctrikovi kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je tko ikada koristito u sistemu EndoTherm Central Heating Additive ili Energy Saver F6

te da li ima nekakvog smisla u stvarnosti..

samo info uzeo sam 1 bocu, dostatna do 100l vode iliti 10 radijatora
fernox energy saver f6, zaključak, voda se brže zagrijava u kotlu, s obzirom na temperature vani i svakodnevna mjerenja , prije i poslije stavljanja potrošnja dnevna oko 1kubik plina manja... prije stavljanja u sistem dobro je isprati sve radijatore od mulja ukoliko je centralno u pogonu par godina...
pctrikovi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.03.2018., 22:16   #504
Pozdrav!

Da li netko od vas ima Bosch kon. uredjaj? Gledam im cijene i znatno su skuplji od Vaillanta.
Da li Bosch kvalitetom opravdava cijenu? Da li je to njihov proizvod ili netko radi za njih?

Krenuli su sa proljetnom akcijom...
zokys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 21:11   #505
Ja imam bosha.
Ta firma se je nekad zvala junkers.
Problem je sto kao i svaka firma ima svega i skarta i vrhunskog.
Ja sam kupio zsbr28 i taj je navodno bolji

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 20:25   #506
Kakvi su Bosch Condens serija 7000? Lijepo izgledaju, imaju kao neku staklenu ploču
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 21:37   #507
Zamjena glavnog plinskog ventila u stanu (prije brojila)

Pozdrav!

Koji sam ja baksuz...već 3 mjeseca nikako da mi dođju zamijeniti glavni ventil za plin.
Situacija je slijedeća...
Adaptiram stan u kojem već nitko nije dugo živio. i sve super sve 5. Samo ima kvaka .izgleda da glavni ventil prije brojla puknula osovina i ne može se zatvoriti - čitaj - ne mogu napraviti plinsku instalaciju dok ga ne zamijenim.
E tu počinju problemi.....
Stan je inače u Zagrebu - Sesvete.

1. Zovem jednog majstora - to je zajednički dio instalacije - ide preko pričuve.
No ja ne mogu tako raditi preko pričuve (GSKG) nego mora mi vlasnik platiti...
Pa traži tko može s njima..i nađem obrt. I sad dođu oni nakon nekog vremena. uvjere se da je ventil banana i dobro.
2. sad mi veli glavni lik tamo - samo napiše predstavnik stanara dopis u plinaru da ćemo mi riješiti to i dalje je naša briga.
3. Predstavnica prvo pita u GSKG - i oni potvrda - pošalje u plinaru...i čekam ja čekam - ništa. Zovem obrtnika za plin - gdje je zapelo - pa nisu još u plinari zaprimili narudžbu - kakvu crnu narudžbu?
4. prošlo već više od mjesece dana. Pa ja sad zovem gsksg koji navodno mora naručiti službeno radove u plinari. Vele oni pa da možemo mi to. Ali nam treba ponuda od izvođača.
5. zovem ponovno izvođača - on veli da treba s plinarom vidjeti što i kako staviti na ponudu. ( da možda ide i projekt nekakvi itd....)
6. na ovom koraku sam sada - i dalje čekam da se oni usuglase pa da se to naruči i napravi.

Tikvani glupi...pa da nitko ne zna postupak kako to ide.

A sad si mislim...a što bi bilo da pustim malo plin pa da prijavim puštanje plina - to bi tad valjda bila hitna intervencije i napravili bi sve.....samo - u tom slučaju bih ja to sve morao platiti pretpostavljam...
Ali neću to sad platiti mamicu im...sad bude išlo prek pričuve pa makar je i 10 somova kuna.

Molim sugestije kako da to čim prije riješim...jer sad mi dosta radova čeka radi toga već.

Ili ako je netko imaš sličan problem.

Najviše me zanima što bi bilo da fakat prijavim puštanje plina, a ne mogu zatvoriti glavni ventil..kaj bi onda bilo i tko bi platio popravak?

unaprijed zahvaljujem....
nightfire007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 22:59   #508
Meni su to zamijenili ovi sto su mi radili ostatak instalacije. Odvrnuo stari, zacepio rukom dok nije namotao brtvenu traku i zaserafio novi. Malo plina iscurilo i to je to. Platio sam samo taj novi ventil.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 13:09   #509
Da ne otvaram novu temu, dižem ovu staru. Znači u stan uvodimo plinsko centralno. Plin je doveden ispred vrata. Zanima me koji su daljnji pravni postupci? Trebam projekt plinske instalacije? Tko to izrađuje?? Po netu uglavnom nalazim plinske instalacije. Koja je cijena otprilike tog projekta?
Nakon toga idem na plinaru, oni trebaju odobriti taj projekt, pregledati instalaciju i onda puštaju plin?
crni0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 17:10   #510
Projekte plinskih instalacija izrađuju projektanti strojarskih instalacija, instalacija centralnog grijanja i dr. Lokacija ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 22:05   #511
Zagreb
crni0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 22:01   #512
Prebacivanje sa plinskog centralnog na centralno na struju

Lijepi pozdrav svima,

ispričavam se ako je temi mjesto negdje drugdje, ali trenutno sam toliko ljuta da ne mogu razmišljati.

Razlog moje ljutnje je sljedeći: imamo centralno grijanje na plin već godinama, odnosno sve u stanu nam je na plin, i kuhanje i grijanje i topla voda. Prije 4 mj je u zgradi došlo do curenja plina i svima su ga zatvorili. Kako od tad živim ne pitajte.

Sad treba ugraditi novi plinovod u zgradu, na zadnjem sastanku stanara je odlučeno da se sve ponude odbijaju jer su kao previsoke i žele nam naplatiti nešto što ne bi trebalo pa ih se ovim odbijanjem želi prisiliti da smanje cifru. Ne znam točno detalje jer sam radila popodne i nisam prisustvovala sastanku, ali to sam čula.

Sad je u haustoru osvanuo papir da će za koji dan biti novi sastanak stanara gdje ćemo glasati ZA ili PROTIV ugradnje novog plinovoda i biramo između "zakonske" i "moralne" obveze šta god to značilo, ali sve mi smrdi na to da od novog plinovoda neće biti ništa.

S obzirom da se ja sama ne mogu boriti protiv cijele zgrade moram razmišljati koja mi je alternativa ako se odluči da se neće raditi novi plinovod.

Jel se može prebaciti sve ovo što mi je na plin na struju? Centralno i voda? Kakav mi bojler treba? Koliko košta centralno na struju?

Svaki savjet je dobro došao

Zadnje uređivanje fermina-daza : 25.06.2018. at 22:17. Reason: najprije se odljutiti, a onda pogledati popis tema prije otvaranja nove
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 22:37   #513
Plinovod dovodi plin do objekta. Sve dalje su plinske instalacije. Pretpostavljam da vam žele promijeniti plinske instalacije u zgradi. Što je navedeno kao razlog? I koliko traže za to?

Zašto ste čekali četiri mjeseca?

Ne znam koliko vas je stanara u zgradi, ali onog trenutka kad je plin bio isključen trebalo je odmah kontaktirati upravitelja zgrade i tražiti nekoliko ponuda. Ove se čeka najviše tjedan dana i onda se donosi odluka. Nakon toga uvrh glave dva tjedna posla, uključivo i inspekcija plinare i davanje dozvole za puštanje plina u pogon.

Kad su kod nas ustanovili u instalaciji negdje curi plin, došli dečki s mjernim instrumentom, dva puta izvršili inspekcijski pregled, našli spoj (barem su tako rekli), a usput i svima promijenili ventile. Trebaju i oni na nečemu zaraditi.

Za ostala pitanja će ti se javiti centralaši.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 22:50   #514
Zgrada je od 8 katova, 32 stana. Plin curi negdje u vertikali i ne zna se točno gdje. Da bi otkrili gdje curi trebala bi se raskopati cijela zgrada. Treba raditi sve na novo, ali bez raskopavanja pa smo morali čekati da se napravi projekt za novi plinovod/instalacije. To se čekalo dugo, nakon toga su firme morale napraviti svoje ponude pa se čekalo i na to. Kad je došao projekt i ponude ustanovilo se da se i novi plinovod mora ponovo raditi jer ovi koji su ga prvi put su nešto krivo napravili i to sad kao žele nama naplatiti, a predstavnik stanara ne pristaje na to nego želi da oni to naprave na svoj trošak, a oni valjda ne pristaju na to i tako jebe lud zbunjenog, a ja ispaštam već mjesecima.

Što je najgore samo ja i još možda jedan stan imamo sve na plin. Drugi imaju eventualno samo štednjak i boli ih kuki hoće li plina biti u zgradi ili ne dok meni doslovno život ovisi o tom plinu. Kad je bila najveća hladnoća u 2 mj smo ostali bez plina, a imam dijete doma i nikoga nije briga što se moje dijete smrzavalo, što nisam imala tople vode da okupam ni njega ni sebe. Oni sad samo briju o novcima, a ja sam luda jer su moji novci od pričuve bili dobri njima kad bi se lift koji ja ni ne koristim pokvario, a sad kad meni nešto treba najvjerojatnije će se izglasati protiv. Kad bi mogla ja bi samo sebi uvela plin u stan, ali sumnjam da je to moguće.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 09:53   #515
Quote:
*Mustra* kaže: Pogledaj post
Kad bi mogla ja bi samo sebi uvela plin u stan, ali sumnjam da je to moguće.
Vecina Vaillant bojlera se moze prebaciti na plin iz boce. Samo se mijenjaju dizne i regulator.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 12:37   #516
Po onome što sam ja izguglala plinska boca ne bi smjela stajati u stanu nego negdje vani, a kod mene je to neizvedivo. Ne može mi crijevo od plina ići kroz cijeli stan do kupaone gdje je bojler. I koliko bi ja uopće tih boca potrošila u sezoni grijanja s obzirom da mi je sve živo na plin. To mi ne izgleda kao riješenje ovog problema. Ako se odluči da se neće raditi nove plinske instalacije u zgradu nema mi druge nego kupiti novi bojler i prebaciti se na struju. Ako kupim bojler samo za vodu ne znam šta ću sa grijanjem. Imat ću radijatore koji služe za ukras, a kako sam centralno platila preko 20 000 kn želim ga i koristiti, a ne da mi služi za ukras.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 13:03   #517
Quote:
*Mustra* kaže: Pogledaj post
To mi ne izgleda kao riješenje ovog problema.
To i nije nikad kompletno rjesenje. Ali JE privremeno rjesenje za toplu vodu i pomocno grijanje u situacijama kao tvoja.

Quote:
Ako kupim bojler samo za vodu ne znam šta ću sa grijanjem. Imat ću radijatore koji služe za ukras, a kako sam centralno platila preko 20 000 kn želim ga i koristiti, a ne da mi služi za ukras.
Mozes i ugraditi toplinsku pumpu zrak-voda i nastaviti koristiti svoje radijatore.

Gle, nisi ni prva ni zadnja u navedenoj situaciji. Rjesenja ima, privremenih i stalnih. Jer ako od 32 stana samo 2 imaju plinsko grijanje, bojim se da ces si morat pronaci ako ne stalno, onda barem rezervno rjesenje kad plina nema.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 13:04   #518
Pozdrav imam centraln doma
Kako da ocistim radijatore ili bar zrak izbacim iz njih ?
Neki radijatori su hladni dok neku budu vruci.
Jel to do zraka il treba namjestit ventile, neke otvorit neke zatvorit ?
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 15:12   #519
bok ljudi kopiram pitanje i tu jer na temi servisi nije nitko znao... imam pitanje u vezi jednog većeg servisa. Da li znate koji servis u Zagrebu radi ispiranje kompletne instalacije za centralno grijanje? Cijelu prošlu zimu sam imala problema sa zaštopavanjem plinskog protočnog bojlera, svakih mjesec dana su ga morali čistiti, čak su mi i pumpu mijenjali, majstor mi je rekao da je to zato što ima smeća u kompletnoj instalaciji. Rekao je da će preko ljeta biti ok jer nema grijanja i ništa ne kola sistemom ali kad krene grijanje da će se ponovno ponavljati isto sve dok ne isperemo cijelu instalaciju. Inače su mi servis radili ljudi iz Anđelo servisa za Vaillant bojlere na črnomercu, ali mi je rekao da ovo ne mogu napraviti oni jer imaju samo malu pumpu za ispiranje kotlića a za ovo moram zvati nekog drugog tko ima tu neku veliku, objašnjavao mi je da se skida jedan radijator pa se to nešto prikopča na cijeli sistem da cirkulira, koliko sam shvatila veći pothvat. E sad me zanima da li netko ima iskustva s tim i koga bi preporučili?

pozdrav
JackieWild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 16:47   #520
Problem je sto su ti sada svi u guzvi i tesko ces naci nekog tko bi to radio. Trebala si to napraviti tokom proljeca/ljeta.
Pretpostavljam da ti treba plinoinstalater tj. oni koji se bave instalacijama. Ustvari, instalacije za centralno vuku i vodoinstalateri, pa mozda da probas medju njima potraziti nekog tko to radi.
Zivkaj.
link - tu je i tvoj serviser, no mozda netko od drugih radi.
Ili...ovisno koji bojler imas, zovi predstavnistvo pa zamoli preporuku.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.