Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 17:39   #321
Samo ako mora biti nonstick. Ljevano željezo je jeftino
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:02   #322
Ja sam kupio peku i dva lonca. Želim kuhat i peć s njima u pećnici. Oni su jedini koji imaju deklaraciju o temperaturi i kažu da izdržava 260 C. Tražio sam posuđe sa deklaracijom temperature i niko to nema ?! Uvjet je bio da su poklopci stakleni. I eto naletim na akciju i pokupujem.

Inače imam kišu Issovu Zeptera iz konca 80' i početka 90', tako na ploču ide Zepter a u pećnicu KitchenAid, pa ćemo vidit kako se ponaša u pećnici. Vatrostalne posude su kilave za koristit i rekao bih opasne. Ovo posuđe omogućava da vidiš šta se događa u peki ili loncu bez da otvaraš sve i spržiš se i izmagliš. Drugo jednostavno otklopis i interveniraš i zaklopiš. Sa vatrostalnim ne ide to tako lako...
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:32   #323
Kako peka može imati stakleni poklopac?
Da li onda dovoljna temperatura se postiže odozgor?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:30   #324
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Kako peka može imati stakleni poklopac?
Da li onda dovoljna temperatura se postiže odozgor?
Kad pečeš nešto u vatrostalnoj posudi sa staklenim poklopcem, sve je od stakla savršeno se ispeče sa svih strana. Tako da ne vidim razlog zašto se to isto ne bi dogodilo u peki sa staklenim poklopcem. Ja sam tražio peku koja može izdržat visoke temperature, peka i njene ručke, stakleni poklopac i njena ručka. I jedini za koje sam našao deklaraciju da svi ti dijelovi mogu izdržat oni kažu 260 C
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:38   #325
wmf

Pozdrav! Da li je netko kupovao posuđe WMF s amazon.de .Isplati li se ili je bolje negdje u HR?
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 22:12   #326
Mene bi bilo frka da mi ne podvale. Lako se sa stranica stranih retailera vidi koliko košta set u njemačkoj, velikoj britaniji ili bilo gdje na svijetu. Ako je tamo znatno povoljnije, onda ok, moguće da i to preko amazona nije neka kopija. No ako su vani podjednake cijene (ja sam uspoređivao malo fissler npr i nisu toliko velike razlike u cijeni), ja bi svakako prije uzeo ovdje. Ili ako se ide nekad u njemačku i sl, u neki outlet veći di ima original npr le crueseta, wmf/silit-a i sl., a po povoljnijoj cijeni.
Wmf u HR pogledati muller kućanstvo, lesninu, emmezzetu.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 22:47   #327
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Mene bi bilo frka da mi ne podvale. Lako se sa stranica stranih retailera vidi koliko košta set u njemačkoj, velikoj britaniji ili bilo gdje na svijetu. Ako je tamo znatno povoljnije, onda ok, moguće da i to preko amazona nije neka kopija. No ako su vani podjednake cijene (ja sam uspoređivao malo fissler npr i nisu toliko velike razlike u cijeni), ja bi svakako prije uzeo ovdje. Ili ako se ide nekad u njemačku i sl, u neki outlet veći di ima original npr le crueseta, wmf/silit-a i sl., a po povoljnijoj cijeni.
Wmf u HR pogledati muller kućanstvo, lesninu, emmezzetu.
Kako bi ti podvalili na Amazonu ako kupuješ samo od Amazona kao sellera?

Kupovati kod nas znači garantirano kupovati po (pre)visokim cijenama, ne doživjeti popuste, a pogotovo ne prave konkretne značajne popuste.

U Seiersbergu je bio dućan s WMFom u kojem je uvijek bilo odličnih popusta. Kupili smo tamo noževa i dr. po sjajnim cijenama, nažalost, zadnje kad sam bila zimus je bila konačna rasprodaja jer se zatvarao.

Edit: za primjer kupnje vani (u konkretnom slučaju na Amazon.de) prije par mjeseci - navlaka za Bosch peglu na popustu 9 Eur, kod nas nešto malo ispod 200 kn. Pa ti kupuj u RH.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 00:08   #328
Pozdrav Kupila bi nešto iz ove ntl akcijske ponude "diamantea tognana" dobili smo već par kupona za 50 % popusta. Cijene bez toga su dosta visoke, pogotovo za običnu tavu za palačinke. I sad... jeste se sreli s tim posuđem? Guglala sam proizvođača ali nema ništa na našem ni engleskom jeziku... i sad pitanje koliko to uopće valja i isplati li se. P.S. kupon se dobije za svakih potrošenih 100kn znači vrlo lako se dođe do popusta.
TiaraONtop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 08:01   #329
Ne znam za tu diamante kolekciju, ali imam grill Tognanu s čvrstom ručkom, ne preklopnom, što je bila u Tommyju na taj đir popusta i vrh je, super peče, teška i ništa se ne lijepi iako je ona hrapava površina baš kako grill tava treba bit.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 13:42   #330
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Mene bi bilo frka da mi ne podvale. Lako se sa stranica stranih retailera vidi koliko košta set u njemačkoj, velikoj britaniji ili bilo gdje na svijetu. Ako je tamo znatno povoljnije, onda ok, moguće da i to preko amazona nije neka kopija. No ako su vani podjednake cijene (ja sam uspoređivao malo fissler npr i nisu toliko velike razlike u cijeni), ja bi svakako prije uzeo ovdje. Ili ako se ide nekad u njemačku i sl, u neki outlet veći di ima original npr le crueseta, wmf/silit-a i sl., a po povoljnijoj cijeni.
Wmf u HR pogledati muller kućanstvo, lesninu, emmezzetu.
WMF u lesnini je iz Kine..e sad ti znaj valja li to
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 13:55   #331
Quote:
TiaraONtop kaže: Pogledaj post
Pozdrav Kupila bi nešto iz ove ntl akcijske ponude "diamantea tognana" dobili smo već par kupona za 50 % popusta. Cijene bez toga su dosta visoke, pogotovo za običnu tavu za palačinke. I sad... jeste se sreli s tim posuđem? Guglala sam proizvođača ali nema ništa na našem ni engleskom jeziku... i sad pitanje koliko to uopće valja i isplati li se. P.S. kupon se dobije za svakih potrošenih 100kn znači vrlo lako se dođe do popusta.
Evo tu možeš vidjeti cijene pa usporedi : https://shop.tognana.com/it/per-la-c...html?mode=list

Tava za palačinke je 30 E
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 14:42   #332
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
WMF u lesnini je iz Kine..e sad ti znaj valja li to
Ja kupio u Lesnini, za sad sve radi.
A šta nije iz Kine?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 22:38   #333
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Ja kupio u Lesnini, za sad sve radi.
A šta nije iz Kine?
WMFa ima i aus Dojčland. Koliko se sjećam, piše na loncu.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 07:07   #334
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
WMFa ima i aus Dojčland. Koliko se sjećam, piše na loncu.
Hvala
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 09:15   #335
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Ja kupio u Lesnini, za sad sve radi.
A šta nije iz Kine?
koji set ili pojedinačno?
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 09:36   #336
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
koji set ili pojedinačno?
Set, bio je na akciji!!
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 10:07   #337
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Set, bio je na akciji!!
znate li koji set.pitam radi pouzdanosti.hvala
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 11:40   #338
Dobar dan ljudi.
U Tommyja je trenutno nekakva akcija sa naljepnicama, no ne mogu naći nikakva iskustva sa ovom markom.. talijansko posuđe, solidne cijene. Itko zna?

http://tommy.hr/nagradne-igre/

http://www.flonalcookware.it/en/lines.html
chanelop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 14:37   #339
Bella forma ima rasprodaju Fissler asortimana po tvorničkim cijenama
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 18:32   #340
Malo sam gledao kroz prozor zatvorene trgovine i vidio neke setove i tave koji su sniženi par sto kuna.
Nekak mi to ne izgleda kao da su "po tvorničkim cijenama"
Bio netko pa da može konkretno reći kaj?

Meni bi dobro došla jedna veća rajngla jer mi je nekoj prastaroj jeftilen limenoj kihnula ručka, pa gledam da nešto bolje kupim.
Ima netko neki prijedlog kaj da kupim i gdje da gledam?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.