Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji film Jamesa Camerona?
Piranha Part Two: The Spawning (1981) 14 7.14%
The Terminator (1984) 26 13.27%
Aliens (1986) 30 15.31%
The Abyss (1989) 19 9.69%
Terminator 2: Judgment Day (1991) 67 34.18%
True Lies (1994) 2 1.02%
Titanic (1997) 36 18.37%
Dokumentarni Filmovi 2 1.02%
Glasovatelji: 196. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 02:24   #101
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Glasah za Aliens
Vidi njega, covjek se u ovim trenucima bori za zivot 11 kilometara ispod razine Tihog oceana - on glasa za Aliense.

Quote:
Tlak je golem, oko 1,1 tone po kvadratnom centimetru, pa iako se nalazi u ronilici, tijelo osjeća taj tlak – kaže Steve McPhail, stručnjak za duboke urone Nacionalnog oceanografskog centra u Southamptonu. Na desetak sati dugom putovanju Cameronu neće biti pretjerano ugodno ni zbog položaja u kojemu će biti. Zgrčenih nogu, imat će na raspolaganju samo 110 centimetara širok pilotski prostor.

– Više je ljudi hodalo površinom Mjeseca nego što ih je bilo na apsolutnom dnu oceana i najnižoj točki planeta. U zaronu ću vidjeti ono što nitko nije u životu vidio – kaže Cameron.

Naravno, zaron planira detaljno snimiti posebnim stereoskopskim 3D kamerama, a snimljeni materijal nakon povratka na površinu iskoristit će za svoj novi film. Jedini zaron s ljudskom posadom na dno oceana izveden je 1960. kada su američki mornarički kapetan Don Walsh i švicarski oceanograf Jacques Piccard dotakli dno Marijanske brazde, no ako uspije u svome naumu, Cameron će biti prvi čovjek koji je sam uronio 11 kilometara ispod površine mora.
Ako slucajno pozeli ostati dolje... Ima i to svojih prednosti, postedjeni smo novih nastavaka onih strumpfova s Pandore - "remek-djela filmske umjetnosti".

p.s. i Piers Morgan druka: "One thing's for sure today - Cameron's in deep shit".
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 03:08   #102
Odlučio sam ću ocjeniti Cameronove filmove osim Piranhe 2.

Subjektivna ocjena:
The Terminator (1984) - 10/10
Aliens (1986) - 10/10
The Abyss (1989) - 8/10
Terminator 2: Judgment Day (1991) - 10/10
True Lies (1994) - 10/10
Titanic (1997) - 10/10
Avatar (2009) - 7/10

Objektivna ocjena:
The Terminator (1984) - 9/10
Aliens (1986) - 10/10
The Abyss (1989) - 8/10
Terminator 2: Judgment Day (1991) - 10/10
True Lies (1994) - 8/10
Titanic (1997) - 9/10
Avatar (2009) - 8/10
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:42   #103
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Ako slucajno pozeli ostati dolje... Ima i to svojih prednosti, postedjeni smo novih nastavaka onih strumpfova s Pandore - "remek-djela filmske umjetnosti".


Dubine izgleda pomlađuju čovjeka, izgleda 10 godina mlađi nego kad je reklamirao Avatar.



Cameron u Marijanskoj brazdi...

''Na najdubljem mjestu na svijetu planirao se zadržati šest sati, no vratio se ranije. Sve podatke, koje su prikupili, holivudski redatelj predat će biolozima i geolozima.''

Cool.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:32   #104
Legenda. Svaka mu čast na pothvatu. Još samo na Mjesecu nije bio.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:08   #105
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Vratio se. *phew!*



Mislim da ga strasno smeta ta cinjenica da je tek treci covjek na najdubljem mjestu na svijetu (prvi solo, nije to to). A najavljivalo se i da ce uci u Marijansku brazdu, prosvrljati malo po tim labirintima, putem susresti i svemirce... To bi bio pothvat za pamcenje, zaustaviti podmornicu na trecem zavoju, izaci vanka i zapaliti pljugu.

Ostaje nam jos ponadati se da ce ostati/zaglaviti u svemiru (planira snimati nesto gore).
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 18:21   #106
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Vidi njega, covjek se u ovim trenucima bori za zivot 11 kilometara ispod razine Tihog oceana - on glasa za Aliense.



Ako slucajno pozeli ostati dolje... Ima i to svojih prednosti, postedjeni smo novih nastavaka onih strumpfova s Pandore - "remek-djela filmske umjetnosti".

p.s. i Piers Morgan druka: "One thing's for sure today - Cameron's in deep shit".
Cool.
Vidim, počelo me se citirat.
A samo se velikane citira.

U svakom slučaju, puno veće postignuće od tipkanja i omalovažavanja po forumima.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 18:39   #107
Ne razumijem te, frajeru s tržnice, zašto tako osobno shvaćaš ovo omalovažavanje grozomornog uratka zvanog Avatar?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 18:57   #108
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Ne razumijem te, frajeru s tržnice, zašto tako osobno shvaćaš ovo omalovažavanje grozomornog uratka zvanog Avatar?
U biti, ovdje sam mislio na omalovažavanje spuštanja u Marijansku brazdu.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:18   #109
Nema avatara?

Aliens, bez konkurencije.

EDIT: Ustvari, mislim da je ipak Terminator 2 bolji....
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:58   #110
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Ako slucajno pozeli ostati dolje... Ima i to svojih prednosti, postedjeni smo novih nastavaka onih strumpfova s Pandore - "remek-djela filmske umjetnosti".

Ti su štrumfovi zaradili $2,021,767,547 što govori da je to najveći i najbolji film svih vremena. Priča je zbilja sviježa i dosad neprožvakana, a poruka filma je odlična i zbilja se zapitaš nakon filma: "jel se moguće seksat sa konektovanom kosom?". Samo mi je žao što se Cameron radi ovog filma sprdao crnim ljudima, kućnim macama, indijancima i štrumfovima.


Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Ostaje nam jos ponadati se da ce ostati/zaglaviti u svemiru (planira snimati nesto gore).
Nismo mi te sreće.

Al ajde, lijep mu je taj poduhvat s podmornicom.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 20:26   #111
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post

Ti su štrumfovi zaradili $2,021,767,547 što govori da je to najveći i najbolji film svih vremena. Priča je zbilja sviježa i dosad neprožvakana, a poruka filma je odlična i zbilja se zapitaš nakon filma: "jel se moguće seksat sa konektovanom kosom?". Samo mi je žao što se Cameron radi ovog filma sprdao crnim ljudima, kućnim macama, indijancima i štrumfovima.



Nismo mi te sreće.

Al ajde, lijep mu je taj poduhvat s podmornicom.
$2,782,275,172

I to samo u kinima.

If you're gonna mock somebody, at least get your facts straight.

dr. S. C.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:56   #112
Obrnuti Orson Welles,James Cameron krenuo s dna i s Piranom2,a prvi s vrha Kaneom.Jel ima koji J.Cameronov film,a da nije uspio u nekom smislu bilo zarade,kulta,tehnoloskog napretka?
Tip je genijalac po svemu,viziji,reziji,a i bivse su mu genijalke.Jos ako je istina da je obozavao travu i proganjan nocnom morom kiborga iz buducnosti dok nije napisao Terminatora nemamo sto dodati-kino,vhs,dvd,bluray,net i sve car.
__________________
Nisu sve droge dobre... neke su i odlične! Bill Hicks
bezobrazno lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:08   #113
Quote:
bezobrazno lud kaže: Pogledaj post
Obrnuti Orson Welles,James Cameron krenuo s dna i s Piranom2,a prvi s vrha Kaneom.Jel ima koji J.Cameronov film,a da nije uspio u nekom smislu bilo zarade,kulta,tehnoloskog napretka?
Tip je genijalac po svemu,viziji,reziji,a i bivse su mu genijalke.Jos ako je istina da je obozavao travu i proganjan nocnom morom kiborga iz buducnosti dok nije napisao Terminatora nemamo sto dodati-kino,vhs,dvd,bluray,net i sve car.
Ekčuli, The Abyss je svojedobno bio dočekan mlako, suzdržane kritike i jako slaba zarada. Na stranu to što je to filmčina, općenito i tehnološki, ljudima jednostavno nije sjeo.

Ovo s Terminatorom... ustvari je popalio ideju iz dva zasebna romana. Autor ga je tužio, pa su se nagodili izvan suda, mislim da je riječ o Harlanu Ellisonu. Ima dosta članaka o tome.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:31   #114
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ekčuli, The Abyss je svojedobno bio dočekan mlako, suzdržane kritike i jako slaba zarada. Na stranu to što je to filmčina, općenito i tehnološki, ljudima jednostavno nije sjeo.

Ovo s Terminatorom... ustvari je popalio ideju iz dva zasebna romana. Autor ga je tužio, pa su se nagodili izvan suda, mislim da je riječ o Harlanu Ellisonu. Ima dosta članaka o tome.
Bezdan je njegov obrnuti Touch of Evil,hehe.
Ispada da je sud odlucio u Harlanovu korist,neocekivana zanimljivost za istrazivanje.
Terminatora nisam nikad istrazivao dublje jer je bio dio hrane za odrastanje kao i Aliensi,T-2,True Lies,...Svetac.
__________________
Nisu sve droge dobre... neke su i odlične! Bill Hicks
bezobrazno lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:33   #115
Dadoh glas Titanicu.
Fantastičan redatelj, snima filmčine.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:57   #116
Nikad nisam doživio njegov Aliens i uvijek mi je šlepao nekako za Ridleyevim orginalom...od jednog sci -fi atmosferičnog horora napravi je svemirsku pucačinu.

S druge strane njegov The Abyss mi je filmčina, nažalost debelo podcijenjena.
Plinkiton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 00:13   #117
Quote:
Plinkiton kaže: Pogledaj post
Nikad nisam doživio njegov Aliens i uvijek mi je šlepao nekako za Ridleyevim orginalom...od jednog sci -fi atmosferičnog horora napravi je svemirsku pucačinu.
...i od jedne dotad solidne protagonistice najveću akcijsku heroinu.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 00:43   #118
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
...i od jedne dotad solidne protagonistice najveću akcijsku heroinu.
...pride nominiranu za Oscara zbog uloge u SF filmu. Ne znam da li se to više ikad opet ponovilo.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 01:07   #119
Quote:
Plinkiton kaže: Pogledaj post
od jednog sci -fi atmosferičnog horora napravi je svemirsku pucačinu.
Po mom mišljenju je na original-sjajan horor sci-fi, napravio nastavak- sjajan akcijski sci-fi film.

To sto se akc. filmovi generalno smatraju umjetnički i intelektualno inferiornima drugima (često snobovski od strane kritičara, no često i s pravom), je drugi par postola.

Za mene su oba filma jednake kvalitete, različitih žanrova.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 19:52   #120
Nedavno na TV-u pogledala "True Lies". I dalje mi je odličan i zabavan film. Arnold i Jamie Lee dobro pogođeni za svoje uloge.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.