Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 00:31   #5221
D+ mijenja vunu koju koriste u gradnji i dodaju fermacell plocu izmedju nosivih djelova konstrukcije 120 i 50 mm.. I cijene se malo korigiraju, na gore..
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 24.02.2018., 12:58   #5222
Pozdrav svima!! Pratim temu covjek se bas svega nacita...dosta korisnih stvari. Interesiram se za montažnu kuću. Većinu stvari sam procitao ali imam svejedno par pitanja za koje se ne sjecam da sam ih procitao u temi. Pucaju li fasade na spojevima zidova nakon nekog odredjenog vremena? Pucaju li spojevi zidova i iznutra? Jer me jedan zagovornik ciglane gradnje na te stvari upozorio... Hvala
bura86 is offline  
Old 24.02.2018., 14:55   #5223
Fasada ne popuca nigdje jer je ona odradena nakon montaze (prvi susjed je imao problem tim pucanjem, njemu su zidovi dosli vec sa stiroporom zaljepljenim, al to je firma koja nije jedna od dvije koje se ovdje spominju), u unutarnjem dijelu popuca nesto na spojevima zidova i stropa, nista strasno, i mene su na to upozoravali pa sam ocekivao vise.
EphGus is offline  
Old 24.02.2018., 19:56   #5224
Hvala...trazio sam ponude Domprojekta i D+ pa ćemo vidjet. Domprojekt se javio a D+ jos ne. Vidket ćemo tko nude bolje i više.
bura86 is offline  
Old 24.02.2018., 20:35   #5225
Quote:
bura86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!! Pratim temu covjek se bas svega nacita...dosta korisnih stvari. Interesiram se za montažnu kuću. Većinu stvari sam procitao ali imam svejedno par pitanja za koje se ne sjecam da sam ih procitao u temi. Pucaju li fasade na spojevima zidova nakon nekog odredjenog vremena? Pucaju li spojevi zidova i iznutra? Jer me jedan zagovornik ciglane gradnje na te stvari upozorio... Hvala
Ne mogu reci da se na moze dogoditi, pogotovo daok se kuca ne slegne. No cesce puca radi apsolutno krivog gletanja zidova. I knauf puca i u ciglenim kucama, opet radi krivog gletanja. Ako ti majstori budu koristili kit za coskove pucat ce ti da ne moras niti pomisliti da nece.
Mekto is offline  
Old 25.02.2018., 11:28   #5226
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Ne mogu reci da se na moze dogoditi, pogotovo daok se kuca ne slegne. No cesce puca radi apsolutno krivog gletanja zidova. I knauf puca i u ciglenim kucama, opet radi krivog gletanja. Ako ti majstori budu koristili kit za coskove pucat ce ti da ne moras niti pomisliti da nece.
A što koristiti za čoškove, a da ne popuca? Ima tko praktičnog iskustva?
mythos05 is offline  
Old 25.02.2018., 11:36   #5227
Bok cure i dečki, a posebno Metko, ja sam ovdje nova iako vas pratim već dulje vrijeme, Metko hvala ti do neba, odgovorio si na mnoga pitanja!
Kuća ti je mrak ali i tvoje znanje i angažman su na zavidnoj visini, zato kao osobi od iskustva a i povjerenja pitanje : Kolika je važnost nadzora kod montažne izgradnje i u kojoj fazi je najvažniji, ja si nekako mislim da je najbitniji kod izrade temelja, jer kuća se ionako radi u tvornici i kupac/ nadzor tu ništa ne može vidjeti, možda griješim!? Ja se naime spremam u istu avanturu i pomalo se interesiram oko cijena a za nadzor traže od 5000 - 12000 kn
Mirjanuska is offline  
Old 25.02.2018., 11:44   #5228
tih 10 000 kuna ti je ništa ako je čovjek koji nadzire stručan i pošten. to će ti reći svatko.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 25.02.2018., 12:05   #5229
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
tih 10 000 kuna ti je ništa ako je čovjek koji nadzire stručan i pošten. to će ti reći svatko.
Kako naci postenog? Nekako si mislim da su vise manje slizani s izvodjacima a da je investitor jebena stranka u cijeloj prici? To posebno mozda vrijedi za montazne, gdje ima samo par izvodjaca a jos manje strucnih nadzornih (koji se razumije u montaznu gradnju itd)... Logika mi je ta da je investitor nadzornom samo jednom (u vecini slucaja gradis kucu jednom a ne svakih par godina), a s izvodjacima stalno suradjuje pa mu je vaznije ostat u dobrom odnosu s izvodjacem nego s investitorom.
Nadam se da nisam u pravu, krecem skoro u gradnju. Ali uz nadzornog cu angazirati i osobu od povjerenja koja ce pazit na nadzornog.
Quis custodiet ipsos custodes? Ili po naški, tko nadzire nadzornog?
__________________
--
Siempre hay que separar las drogas
Mighty Harby is offline  
Old 25.02.2018., 13:28   #5230
Quote:
mythos05 kaže: Pogledaj post
A što koristiti za čoškove, a da ne popuca? Ima tko praktičnog iskustva?


Papirnata kutna bandaza. Iole ozbiljna firma sa iskustvom u gletanju tj.u montaznoj izgradnji ti to zna.
Nakon 2 god imam svega 2mj.gdje mi je popucala boja i to vjerojatno jer konstruktivno su ta dva coska malo “losije”izvedeni.
A pro-po fasade, boja na fasadi zna popucat na nekim krajevima, coskovima..to je neizbjezno.
bruce80 is offline  
Old 25.02.2018., 16:10   #5231
Quote:
bura86 kaže: Pogledaj post
Hvala...trazio sam ponude Domprojekta i D+ pa ćemo vidjet. Domprojekt se javio a D+ jos ne. Vidket ćemo tko nude bolje i više.
Zar nisu cijene D+ kuca iz kataloga istaknute na webu?
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 25.02.2018., 16:34   #5232
Jesu, ali prosjecan covjek nema pojma sta u to ide, iako pise, niti znas koliko toga jos trebas naknadno raditi i koliko ce to kostati, te ni cijena transporta nije navedena. I svaki plan je drukciji, kako mekto veli, malo tko ce raditi baš katalošku kuću..
davorradman is offline  
Old 25.02.2018., 17:00   #5233
Svakako da ima previse nepoznanica i to se rjesava ugovaranjem sastanka u firmama s kojima smatras da bi mogao zapoceti radnju.
Cjenik od bilo koga je poprilicno okviran i za sve ostalo se treba otic na razgovor, dobiti puno detaljnije informacije o sve sto te moze zanimati.
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 25.02.2018., 18:01   #5234
Quote:
CrashOv3rride kaže: Pogledaj post
Zar nisu cijene D+ kuca iz kataloga istaknute na webu?
Jesu ali nemaju katalošku kakvu ja želim. Trebaju mi dva manja stana. Uglavnom radio bi po svom. Ovih dana bi trebao dobit od domprojekta neki idejni prijedlog a kažem d+ cekam da se jave. Poslao sam isti dan isti upit još me nisu kontakirali. Isao bih najvjerovatnije na visoki roh bau jer imam provjerene majstore za ostalo a i dosta mogu sam.
bura86 is offline  
Old 25.02.2018., 18:53   #5235
Quote:
mythos05 kaže: Pogledaj post
A što koristiti za čoškove, a da ne popuca? Ima tko praktičnog iskustva?
iskoristi ovo:http://www.iforro.com/drywall-system...x-corner-tape/
uz rimano glet
cijela paleta proizvoda se nalazi na:drywall-system/metal-flex-corner-tape
kanjar is offline  
Old 25.02.2018., 19:00   #5236
Quote:
bura86 kaže: Pogledaj post
Jesu ali nemaju katalošku kakvu ja želim. Trebaju mi dva manja stana. Uglavnom radio bi po svom. Ovih dana bi trebao dobit od domprojekta neki idejni prijedlog a kažem d+ cekam da se jave. Poslao sam isti dan isti upit još me nisu kontakirali. Isao bih najvjerovatnije na visoki roh bau jer imam provjerene majstore za ostalo a i dosta mogu sam.
Mea culpa Ti si trazio ponudu na svoju ideju. A da, visoki roh bau je uglavnom way to go.. Sami kazu da rijetko rade kljuc u ruke..
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 25.02.2018., 21:45   #5237
Quote:
CrashOv3rride kaže: Pogledaj post
Mea culpa Ti si trazio ponudu na svoju ideju. A da, visoki roh bau je uglavnom way to go.. Sami kazu da rijetko rade kljuc u ruke..
Sve pet. Domprojekt je dao okvirnu cijenu i to bas ključ u ruke 750-800 € po m2...ali naravno ovisno o materijalu moze skuplje i jeftinije...ali mislim da ću ipak visoki roh bau.

Pitanje za sve... Nakon sto se sve pripremi i spremno za pocetak gradnje temelja smiju li se radovi do mrtve ploče plus sepitčka odradit u vlastitom aranžmanu tipa rodbina ekipa ili moram za to imati prijavljenu firmu? Jer sam negdje čuo da se do mrtve ploče može bez firme odradit..kažem čuo sam... Tu bi uštedio bar na rukama.
bura86 is offline  
Old 25.02.2018., 22:19   #5238
Pozdrav svima!
planiram graditi kuću i ozbiljno razmišljam o montažnoj, ali imam nekih nedoumica. Pročitao sam dobar dio ovog foruma, ali ipak imam nekoliko pitanja. O nekim pitanjima je bilo riječi i prije, ali ponavljam čisto da bih bio siguran. Pa unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Što se statike tiče više manje je sve jasno, ali me zanimaju pregradni zidovi, koliko su oni u stvarnosti čvršći od običnog knaufa?
Ili da pojednostavnim, hoću npr zabiti čavao za sliku, trebam li posebne čavle/vijke?
Što ako ću za par godina trebati recimo dodatno rasvjetno tijelo u nekoj prostoriji, ako razvodne kutije nema- kako ću povući struju, i postaviti utičnicu/prekidač ili sl?
Dalje, mogu li za recimo 10 godina pregraditi neku prostoriju, srušiti zid ili sl?
Zvučna izloacija susjednih prostorija? Bolja ili lošija od klasične kuće?

Neki kasniji popravci (vodovodne cijevi, struja i sl) - mogu li klasični majstori otkloniti kvarove ili treba netko specijaliziran za montažne?

Vanjski dio, mogu li postaviti na gotovu kuću npr tendu za terasu? Kako ju pričvrstim?
Tavan - mogu li normalno hodati i koristiti kao spremište?

Terasa - mogu li je izbaciti iz projekta i kasnije si sam popločiti dio koji želim, a iz recimo dnenvog ostaviti izlaz od 2-3 štenge? netko je spominjao toplinske mostove - ali ne kužim kakve to veze ima s izloacijom, znači ja bih napravio običnu betonsku ploču nevezanu sa kućom ili čak tlakavce?
Evo to su neka pitanja koja me muče, hvala na pomoći
jelenH is offline  
Old 25.02.2018., 23:28   #5239
Bok!
U planu smo izgradnje montažne kuće i zanima nas da li netko zna koji projekti su uključeni u cijenu tvrtki, a koje treba platiti zasebno? Nadam se da netko može pomoći 😁 Hvala!
chocoleena is offline  
Old 26.02.2018., 06:50   #5240
Quote:
chocoleena kaže: Pogledaj post
Bok!
U planu smo izgradnje montažne kuće i zanima nas da li netko zna koji projekti su uključeni u cijenu tvrtki, a koje treba platiti zasebno? Nadam se da netko može pomoći Hvala!
Kod Donum Plus je u cijenu navedenu na internetu ukljucena dokumentacija glavnog projekta (arhitektura, statika, voda, struja i strojarski). Geodetski projekt ide odvojeno.

Kod Domprojekt se odvojeno placa cijeli glavni projekt 10€/m2 bruto, geodet takodjer odvojeno.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
crniroko_82 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.