Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 23:05   #1041
Mislim da bolna menstruacija nije pravilo, da je vise individualno i ovisi o zahvatu i reakciji tijela
Meni se npr. oljustila koza prakticki cijelog tijela, pogotovo trbuh. Nisam na forumu nigdje nasla slicnu situaciju. Sigurno je zima i suhi zrak bitan faktor u tome ali vjerujem i neka reakcija tijela na sve sto je proslo.

Jaka bol je kod mene mozda bila uzrokovana pucanjem tih malih cisti (citala sam da se to dogadja, nemojte me drzati za rijec). Ali probava je tu sigurno bila primarna, kazem da su bas bolila crijeva i cijeli trbuh, nije bila klasicna bol u jajnicima iako sam i njih pomalo osjetila. Posto mi je cista bila velika i stiskala crijeva, sigurno je i njima bilo cudno bez tog pritiska.

I vec kad pisem ovdje, jos cu dodati bolnicka iskustva ako cita netko tko se priprema na zahvat.
Bila sam u Vinogradskoj, ukupno 5 dana 6. sam pustena doma. Svi su na odjelu bili super, sestre i svi doktori nisam stvarno imala nikakve lose trenutke. Malo sam se nacekala da dobijem sobu prvi dan ali nista strasno, na takve neke situacije ne mogu ni oni uvijek biti spremni.
Dan pred operaciju sam jela do 12, poslije samo voda i sok i cak sam dobro prezivila to gladovanje operirana sam negdje oko 11 h drugi dan. Popodne dosla sebi i jedva docekala piti vode a prva hrana je bila dorucak slijedeci dan. Kateter se stavi kad ste vec pod anestezijom i ide van drugi dan ujutro. To mi je bila najveca drama ali na kraju samo jedna jedina sekunda neugodnosti dok ide van. Dren su mi stavili cisto formalno ako jos nesto ima da izadje van a skidaju ga (ako vam uopce i stave) nakon prve stolice. Dan iza operacije vec sve mozete sami, naravno ako se dobro osjecate, neke zene su jako lose podnjele anesteziju i imale jake mucnine. Meni je bilo ok, normalno sam isla na wc i jest za stol samo sto puta sporije od normalnog kretanja i zivljena.
Uvijek mozete traziti nesto protiv bolova, ja sam samo jednom trazila ekstra tablete drugi dan, inace me nije jako boljelo cak i poslije bolnice. To se odnosi na rane od operacije, bolovi o kojima sam pisala prije su nesto drugo.
Ukratko, moje iskustvo je super koliko moze biti kada se radi o operaciji u bolnici jer mislim da to nitko ne voli i ne zeli
sevenjoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:27   #1042
Quote:
sevenjoy kaže: Pogledaj post
Mislim da bolna menstruacija nije pravilo, da je vise individualno i ovisi o zahvatu i reakciji tijela
Je, ovo si u pravu. Ja sam isto prije operacije citala iskustva ovdje na forumu, i jos kad usporedim sa pricama oko sebe, svi imamo skroz razlicite price i reakcije.

Kod mene je isto dosta zena povracalo nakon operacije, mene je to npr skroz mimoislo. Meni su najveci problem bili bolni grcevi u crijevima i bol oko rebara pogotovo kad bi se smijala i kihala , tu mi fakat nista nije pomagalo. Jos uvijek se mucim sa probavom, ali vjerujem da treba vremena da se sve poslozi. Sve ostalo mi je zapravo iznenadjujuce ok, nikakve specijalne traume niti bolovi, vise kao neki neugodan osjecaj i sarafljenje kao kad imas mengu...

I dodala bih ako se netko sprema na Sv. Duh, takodjer sam imala samo pozitivna iskustva. Sve skupa je bilo slicno kao i kod tebe u Vinogradskoj, ciscenje dan prije, pa zahvat, i dva dana poslije doma. Sestre su stvarno uskakale svima tko god je trebao bilo kakvu pomoc, uvijek ih se moglo sve zamoliti.

Ja sam dobila dojam da su gore stvarno preoptereceni i da ih je premalo na sve nas kaj smo trebale biti operirane pa se isto desilo da duze cekamo na krevet, preglede itd. Ali mislim da daju maksimum s obzirom na sve okolnosti pa mi i nije bio neki problem cekati niti sam uopce tamo razmisljala o tome, bilo mi je samo vazno da sve skupa prodje u redu. Tak da mi se nakon svega cini da barem ne treba brinuti gdje i kome idete u ruke
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 22:33   #1043
Mysie jesi odgulila?

Mene jos zanima a nemam sad nikog tko bi mi odgovorio na to pitanje uskoro, jel bi mogla sad vec mazat rane od operacije malo s uljem?
Proslo je 4 tjedna, 2 su onak rozi svjezi oziljci otpale su kraste a na trecoj ce cini se svaki tren. Tusiram se onako samo s vodom po trbuhu ne sapunam rane tako su mi rekli u bolnici. Malo bi ih s necim prirodnim tretirala da probam ubrzat zarastanje, inace mi sve na kozi jako sporo zarasta.
sevenjoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 22:48   #1044
Quote:
sevenjoy kaže: Pogledaj post
Mysie jesi odgulila?

Mene jos zanima a nemam sad nikog tko bi mi odgovorio na to pitanje uskoro, jel bi mogla sad vec mazat rane od operacije malo s uljem?
Proslo je 4 tjedna, 2 su onak rozi svjezi oziljci otpale su kraste a na trecoj ce cini se svaki tren. Tusiram se onako samo s vodom po trbuhu ne sapunam rane tako su mi rekli u bolnici. Malo bi ih s necim prirodnim tretirala da probam ubrzat zarastanje, inace mi sve na kozi jako sporo zarasta.
Mozes mazati uljem. Ako nema rane, mozes i normalno tusirati. Meni su nakon sto su izvadi imi konce, stavili gore neke naljepnice za 10 dana. Kad sam to skinula, sve jevtako zaraslo, da se niti ne vidi, gdje su bili rezovi. Pupak je prica za sebe, ali ostalog se ne vidi.

Imam i neke kreme za oziljce, jako pomazu. 😊
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 12:58   #1045
Normalno se ja tusiram s vodom po trbuhu ali pazim samo da sapun pjena sto god ne ide bas na rane jer mi jako sporo zarasta i stalno je onak svjeza rana. Sad je vec puno bolje i mazala sam malo tak da se nadam da ce uskoro bit gotovo skroz

Hvala na odgovoru nadam se da ste dobro
sevenjoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 21:46   #1046
Quote:
sevenjoy kaže: Pogledaj post
Mysie jesi odgulila?
Joj ne, iscekujem jos i to cudo Zapravo mi se ciklus izgleda skroz poremetio....

Ja budala sam isla po onoj hladnoci i vjetru radosno setat po snijegu, kao bas se super osjecam i mogu ja to, i onda dva dana lezala doma u groznici u krevetu. Pa sam mirovala jos dva dana za svaki slucaj da se opet ne vrati

Meni je i dalje trbuh ko lopta i vec mi to dodje ko normalno, kaj ja tu mogu. Nekak si mislim da ce biti bolje nakon sto napokon dobijem.

Meni se isto gulila koza na trbuhu (samo trbuh, ne tijelo), ali nisam se brinula kad si ti napisala da je tak i tebi bilo. Isto su mi rekli tusiranje samo vodom, pa sam onda mazala kozu (ipak dalje od rana) sa nekom djecjom kremom jer me zatezalo i koma je izgledalo, malo je kakti bolje ali i dalje je koza oljustena, plus dve kraste i dva roza oziljka (pupak je fakat prica za sebe).

Nisam imala pojma da se moze uljem mazati, pa ak mi molim vas mozete napisati koje tocno ulje koristite da si ga onda sutra kupim
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 08:54   #1047
Ufff meni je samo dosla M par dana ranije al sam ocekivala veci nered.
Trbuh mazem kokosovim uljem, sve osim rana i ok je koza sad ne ljusti se vise onako jako. Rane sam mazala kantarion uljem (gospina trava), 2 puta dnevno i vidim vec da ide na bolje. To ulje se inace koristi za rane, opekline i oziljke, ja ga vec dugo koristim na svojoj kozi i znam koliko je na meni ucinkovito.
Ne znam iskreno da li se preporuca bas, nisam nesto posebno strucna nego ga koristim samo na temelju prijasnjih iskustava.

Ja sam se malo i udebljala u zadnje vrijeme, sve mi je fino a i nisam vjezbala sad vec vise od mjesec dana
I meni je trbuh loptica ali mi je probava urednija pa se lako nosim s tim.
sevenjoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 09:51   #1048
Quote:
Mysie kaže: Pogledaj post
Joj ne, iscekujem jos i to cudo Zapravo mi se ciklus izgleda skroz poremetio....

Ja budala sam isla po onoj hladnoci i vjetru radosno setat po snijegu, kao bas se super osjecam i mogu ja to, i onda dva dana lezala doma u groznici u krevetu. Pa sam mirovala jos dva dana za svaki slucaj da se opet ne vrati

Meni je i dalje trbuh ko lopta i vec mi to dodje ko normalno, kaj ja tu mogu. Nekak si mislim da ce biti bolje nakon sto napokon dobijem.

Meni se isto gulila koza na trbuhu (samo trbuh, ne tijelo), ali nisam se brinula kad si ti napisala da je tak i tebi bilo. Isto su mi rekli tusiranje samo vodom, pa sam onda mazala kozu (ipak dalje od rana) sa nekom djecjom kremom jer me zatezalo i koma je izgledalo, malo je kakti bolje ali i dalje je koza oljustena, plus dve kraste i dva roza oziljka (pupak je fakat prica za sebe).

Nisam imala pojma da se moze uljem mazati, pa ak mi molim vas mozete napisati koje tocno ulje koristite da si ga onda sutra kupim
Ja koristim kokosovo ulje. Super mi koža nakon toga, i ne ostaje mastno, ne peče...
I ognjicevu mast, za modrice (naznam na hrvatski. To su oni plavi fleki, kad se udaris. Oko pupka sam bila jako plava)
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 15:20   #1049
Curke puno vam hvala Kupila sam si kokos i kantarion ulje kak ste napisale i upravo sam krenula sa mazanjem. Stvarno se super upija ovaj kokos, sigurna sam da ce s vremenom biti sve bolje i bolje. To mi je skroz promaklo, bas vam hvala.

Dita, koliko sam vidjela nema ove masti kod nas ali meni nisu problem modrice, nego mi taj duzi rez kod pupka nekako cudnije izgleda u odnosu na druge i nekad me bas onak zaboli, kao da me nekaj probode unutra. Ali moguce je i da fantaziram, da mi je sve samo u glavi jer mi se onako objektivno nista ne cini niti malo zabrinjavajuce i zapravo sam jako zadovoljna sa svim skupa. Tak da cu onda samo kantarion mazati po oziljcima, vjerujem da ce pomoci.

Sevenjoy blago tebi, zavidim ti, mene probava bas muci i bas moram paziti kaj jedem inace mi bude jos i gore plus sto mi se odmah vrate jaki grcevi. Ali to je vec moj stari problem neovisno o ovome i jednostavno ce mi trebati vise vremena da se sve poslozi. Mene u pravilu trcanje i puno hodanja najvise spasava i onda si priustim svasta finoga bez problema, ali to ce na zalost morati jos malo pricekati
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 13:33   #1050
Joj ja godinama imam problema s probavom, bas sam se mucila s tim dosta al mi je sad preslo u naviku bit na dijeti i ne jest dosta hrane pa se vise ne opterecujem s time + cista mi je jako stiskala crijeva.

Meni pupak nije uopce problematican nego donja rana cca iznad lijevog jajnika, samo me ta zna ponekad zabolit i nekako mi je od pocetka najruznija
Btw od kad sam napisala kako mi se trbuh ne ljusti mislim da sam vec 17 slojeva koze izgubila opet je poceo hahahaha al nisam se posvetila mazanju zadnjih par dana pa mi eto na :P
sevenjoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 18:23   #1051
Mazat, mazat, nego kaj!
Pa da, ja isto na posebnom rezimu prehrane ako hocu normalnu probavu, ali sanjam kulene i cevape

Ja se ne mogu nadiviti kako su mi sada super u odnosu na ranije i koza na trbuhu i oziljci a tek drugi dan mazem! cak i najruzniji/najcudniji oziljak sada puuuuno bolje izgleda, izgleda da se kroz neko vrijeme fakat nece nista kuziti. Kud se nisam sjetila da vas prije maltretiram s cim mazete

Ma ja mislim da je meni to oko pupka najvise u glavi. Sve je krenulo jos tamo u bolnici kad su mi cistili rane prije nego sam isla doma pa me netko tak jako stisnuo na pupku da sam se sva preznojila i bolillo me ono, bas dosta jos neko krace vrijeme iza. Jos sam ja nekaj krivo skuzila kad su govorili da trebam doci vaditi konce da ce i nesto izvlaciti iz pupka Nemam pojma od kud mi to, a krastica unutra mi je izgledala taman ko nesto sto bi mogli povuci van. Pa sam se cijeli tjedan preznojavala kad bi se sjetila kak ce me tek boljeti kad budu to nesto izvlacili van i odmah me naravno presjece dolje. Kad ono dodjem tam, naravno nista se ne izvlaci van, samo skinu konce i nis ne boli.

A dobro, to mi je tek prva laparoskopija, drugi put cu puno opustenije
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 21:26   #1052
Kokosovo ulje stavi i na lice, mozes i na kosu, ostavi par sati, pa operi, imat ces super lijepu i mekanu kosu 👌

Meni sad nakon op., isto kao nakon svake malo jace ispada kosa, pa sam pojacala D vitamin..

Inace neznam, zasto vam se ljusti koža na trbuhu?
Meni se ne, i nikada nije.
Sta to nesto stave gore za vreme operacije, ili?

Meni su izvadili jajnik, pa me sad hormoni malo zezaju. Jos uvijek sam natekla, i grudi su mi od zadnje menge ostale natecene i bole me 😯.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 10:33   #1053
Da li je itko bio na laparoskopiji u petrovoj kod dr. Vrčića?
leptir84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 13:27   #1054
Zar nitko??
Imam cistu 4,5 cm na jajniku cistoadenom. Da li je netko imao laparaskopiju za takvu cistu a da mu nije vađen jajnik?
leptir84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 19:48   #1055
Mozda nije baa pogodjena tema ali da pitam pa ako koja ima iskustvo da mi odgovori..
Naime imam zakazan termin za operaciju..vadjenje maternice zbog sveg cuda problema pa me zanima kako vamje prosla sama op i oporavak?jel dugo treba vremena da se bude fit za normalno zivjeti..pocet radit i opcenito
koka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2018., 08:09   #1056
Quote:
koka7 kaže: Pogledaj post
Mozda nije baa pogodjena tema ali da pitam pa ako koja ima iskustvo da mi odgovori..
Naime imam zakazan termin za operaciju..vadjenje maternice zbog sveg cuda problema pa me zanima kako vamje prosla sama op i oporavak?jel dugo treba vremena da se bude fit za normalno zivjeti..pocet radit i opcenito
Vade ti maternicu, a istalo jos ostave unutra?
Jajniki?

Mojoj mami su vadili, trebalo joj par mjeseci, da se sve normaliziralo.

Meni su u prvom mjesecu operirali endometriozu, allan masters syndrom, varice, stavili mrezicu oko obturatornog zivca, i izvadili jajnik.
Nakon 17 dana sam hodala okolo, isla do posla. Radit nest previse nisam mogla, 3-4 sata, onda sam zaspala od umora. Mjesec i pol sam bila dosta natecena pa setaka okolo u tajicama. Onda se ta nateklina nekoliko smanjila, a jos se javlja. Isla ja citat, da 3mj skroz normalno da nije jos sve ok..

Po nekad me uhvste neke cudne valunge...
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 21:24   #1057
Meni je receno abdominalna histerektomija..maternica ide van a ostalo ce odlucit pri samoj op.jajnike bi ostavili obzirom da mi je 38 godina
Ja se najvise bojim oporavka....kolko ce potrajati dok se vratim na posao obzirom da radim u kuhinji a to bas i nije neki lagan posao da se nadam brzom povratku...
5-6 tjedana bolovanja mi ne gine...
koka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 08:21   #1058
6 tjedana 100%, onda ces vidjeti dalje, kako se osjecas.
Jako je bitno, da ne dizes teske stvari.5kg max.
Pogledaj na netu, postoje neki elasticni “remeni“, da ga stavis na donji dio trbuha nakon operacije. Slicno kao za kilu.
Ja sam si vezala pulover na tom djelu, jer sam se bolje osjecala, i lakse hodala, ako me malo stislo u tom predjelu.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 17:50   #1059
Ja sam u njemackoj pa cu vidjeti stace mi bas dr reci...cak mi doktorica u bolnici rekla kao da se nakon 5-6 tjedana vracam normalno radit..a kad citam iskustva po netu dodje mi to dosta nerealno...
A pomalo me i strah hvata..termin mi zakazan za 17.5
koka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 18:16   #1060
Htjela sam jos pitati sta s jelo poslije op?vjerojatno juha jogurt i lagana hrana?jel se koja bas puno udebljala tijekom perioda nekretanja...jer ja ionako mucim muku s kilama...
koka7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.