Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 11:49   #261
Ljudi kad prestaju ove masovnjace rodj.proslave?

Mislila sam da sa skolom to prestane tj da su se vec svi zasitili igraonica ali ne. I dalje ne posustaju. Svaki vikend rodjendan. Jos se nekako krug i prosirio imam filing. Te razred a b sa dezurstva. Ex vrticki kolege..

Djetetu se na to vise ne ide, kaze da joj se ne da i radije ostane doma. A zao mi je jer zeli slaviti svoj i pozvat ce tu djecu kojoj nije osla, pa ce valjda i odziv biti slab.

Osim ako je nagovorimo da odustane od slavljenja.

Nemam generalno nista protiv ni trosenja para ni djecjeg druzenja samo da ih je manje.

Tj da preformuliram prvo pitanje: kad se pocinju sklapati konkretnija i stabilnija prijateljstva?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:01   #262
pa to ti zavisi od djeteta
moja ima par prijatelja i prijateljica s kojima se igra i po kucama, ali ne smatra ove druge nesto puno losijim prijateljima.
drustvena je i ima fakat siroki krug djece s kojom se druzi, sad razmislja da pozove i curicu s karatea ali vjerojatno nece da joj ne bi bilo dosadno s nepoznatom djecom
i svima zeli ici na rockas i zeli zvati sve
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:14   #263
mislim da se u petom razredu to malo smiri

nemojte mi ubiti nadu pls
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:38   #264
Da, kako Franceska kaže, otprilike u petom, odnosno kad se pomalo počne ulazit u pubertet.
A tako pomalo ide i "udaljavanje" od roditelja. Veća samostalnost, odnosno želja za samostalnošću.
Ludonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:57   #265
mislim da to ovisi o djetetu. ja sam to već u trećem srezala na pet prijateljica i to je to. kasnije s godinama još manje
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:22   #266
Smatram da slavljenje rodendana sa puno djece i puno poklona, svake godine, ima kao dugorocnji rezultat sebicno dijete.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:27   #267
Zasipavanje poklonima mislim da da.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:32   #268
Kao i sve - ovisi o djetetu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:43   #269
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Smatram da slavljenje rodendana sa puno djece i puno poklona, svake godine, ima kao dugorocnji rezultat sebicno dijete.
ovo je tako smijesna teza da naprosto morma pitati pojasnjenje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:02   #270
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Smatram da slavljenje rodendana sa puno djece i puno poklona, svake godine, ima kao dugorocnji rezultat sebicno dijete.
mislis nakon toga slijedi vjencanje sa 200-300-400 uzvanika, sto rodbine, sto prijatelja, sto kolega
i ocekuju se darovi u kuvertama

(dodaj jos i pricest i krizmu )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:13   #271
To samo ovisi o samim klincima, moja mala je sa 7,5 godina tj. u prvom razredu zeljela rockas u kinu, ali vecina razreda forsa igraonice. Kod sina u razredu su igraonice prestale biti fora vec u 3 razredu i samo par njih je jos tada slavila u igraonici.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:20   #272
Moja je treći razred i igraonice su još u djiru. Sad joj je bilo 20-ero djece na proslavi od čega ih je možda pola bilo iz razreda a pola iz kategorije susjedi i prijateljice s treninga. Ona jednostavno voli te rodjendane, uživa na svom i uživa na tudjim rođendanima (ne propusta ako je pozvana, eventualno ode pol sata ranije ako joj se poklapa s treningom). I ne vidim razloga da joj to uskratim, za poklone sam ionako razvila taktiku kojom je financijski udar smanjen

Ali definitivno se smanjuje broj uzvanika s godinama, kad je junior slavio 6-i rockas bilo ih je 27 To nam je mislim rekord. I briga me jel se igra sa svakim ponaosob, nego da li je svim uzvanicima bilo lijepo i da li se on dobro proveo (mislim, pitala sam ga zašto zoveš x kad se s njom nikad ne igraš pa mi je rekao da mora jer je to cura od njegovog frenda, nakon toga vise nisam ništa propitivala) A poklone neke još uvijek nije ni otvorio, samo ih je pregledao, uopće ne pati na igračke i za pola njih je spreman pokloniti ih dalje (osim infiniti nado i nogometne lopte)

Ovo sa sebičnosti kao posljedicom je totalna glupost i izvlačenje zaključaka iz guzice.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:09   #273
Jao. Mislila sam da su masovni rodjendani vrticki djir i da kad krenu u skolu da je tom kraj

Da vise ni djeci ni roditeljima se ne da. Pogotovo kad vidim reakciju dvog djeteta. Puhne: "ohh opet. Ne da mi se."

Ok kad veli unaprijed pa javimo da ne dolazi.
Ali kad se iznenada predomisli onda bed.. a glupo mi ju tjerati.

I sad se redaju..mislim da ih je bilo 9-10 od pocetka sk.godine. U drugom mjesecu ih je bilo 5. (Isla je na 3).

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:22   #274
moj mi je neki dan rekao kak bi on doma slavio rođendan. rekla sam da ne znam i da ćemo se dogovoriti kad dođe vrijeme za to.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:45   #275
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Jao. Mislila sam da su masovni rodjendani vrticki djir i da kad krenu u skolu da je tom kraj

Da vise ni djeci ni roditeljima se ne da. Pogotovo kad vidim reakciju dvog djeteta. Puhne: "ohh opet. Ne da mi se."

Ok kad veli unaprijed pa javimo da ne dolazi.
Ali kad se iznenada predomisli onda bed.. a glupo mi ju tjerati.

I sad se redaju..mislim da ih je bilo 9-10 od pocetka sk.godine. U drugom mjesecu ih je bilo 5. (Isla je na 3).
pa zasto ju tjeras?
samo zato da bi njoj ta djeca dosla na njezin rodjendan?
bezveze.

ako ne voli slaviti, neka ne slavi - ni svoj ni tudje rodjendane.

ja i dalje u cijeloj prici oko rodjendana imam problem samo s nejavljanjem da netko nece doci. nakon 6 proslavljenih rodjendana po igraonicama, samo mi taj primitivizam smeta.
doma nece slaviti za frendove iz vrtica i skole, za to cak ne dajem ni lazne nade.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:05   #276
meni skreno dosta tih rođendana, ali klinci još uvijek vole ići i idu i dobro. Jedino sam ove godine rekla da NE ŽELIM nikako više doma slaviti (moji godinama odolijevaju slavlju u igraonicama, ali sam ja izgorila i više niti mogu, niti želim, niti hoću).

No apropo rođendana svaki vikend x dvoje djece... ma kako vi žene rješavate te poklone? Ja sam više luda
1. nemam više ideja
2. preskupo mi je to na mjesečnoj bazi (cca 5 rođendana)
Što kupujete? Meni došlo da odem u cineplexx, uzmem karticu s cca 2 kino karte na njoj i da to poklanjam kako bude koji rođendan.
Druga opcija mi je bila 50kn poklon bon city centra (ako uopće može biti tako mali iznos) ali onda se uvijek bojim da se neki roditelj ne nađe uvrijeđen što poklanjam novce. Ali kad ja više ne znam
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:17   #277
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa zasto ju tjeras?
samo zato da bi njoj ta djeca dosla na njezin rodjendan?
bezveze.
Nigdje nisam napisala da ju tjeram. Napisala sam da mi je bed ako veli da će ići i ja to tako javim roditeljima, onda taj dan skuži da joj se ne da.

Jednom sam lagala da je nešto iskrsnulo..kakti. Nisam je htjela tjerati ali mi je bilo neugodnjak javiti da se predomislila. I neugodnjak mi bilo ne reći baš ništa, ne pojaviti se.

Inače, ne tjeram, a čini se i da je na svoj rođendan zaboravila..nit spominje nit pita..prošli su već tjedni otkako joj je bio.

Zanimalo me kako drugi ljudi i djeca dišu. Da li se i ostalima više ne da i odrađuju to reda radi.

Pokloni su hm malo skuplji od 50kn, gledam do 200kn. Sad u školskoj dobi imam foru enciklopedije miš maš interesantnih pojava u svijetu oko nas, životinje, kako stvari rade... Tu se prođe i jeftinije, 130-150. Računam da su svi doma krcati kojekakvih igračaka. Društvene igre -hm, ima ih preglupih, a preskupih. Robu postaje nemoguće pogoditi random nepoznatom djetetu. Ili afinitete sa igračkama.

Onda knjiga i bok. Još je prije zamatanja prelistamo
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:28   #278
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam napisala da ju tjeram. Napisala sam da mi je bed ako veli da će ići i ja to tako javim roditeljima, onda taj dan skuži da joj se ne da.

Jednom sam lagala da je nešto iskrsnulo..kakti. Nisam je htjela tjerati ali mi je bilo neugodnjak javiti da se predomislila. I neugodnjak mi bilo ne reći baš ništa, ne pojaviti se.

Inače, ne tjeram, a čini se i da je na svoj rođendan zaboravila..nit spominje nit pita..prošli su već tjedni otkako joj je bio.

Zanimalo me kako drugi ljudi i djeca dišu. Da li se i ostalima više ne da i odrađuju to reda radi.

Pokloni su moji uvijek bili malo skuplji od 50kn, oko 200kn. Sad u školskoj dobi imam foru enciklopedije miš maš interesantnih pojava u svijetu oko nas, životinje, kako stvari rade... Računam da su svi krcati kojekakvih igračaka. Društvene igre ima ih preglupih a preskupih. Robu postaje nemoguće pogoditi random nepoznatom djetetu. Ili afinitete sa igračkama.

Onda knjiga i bok. Još je prije zamatanja prelistamo
svasta se zbog djece odradjuje "reda radi". nije mi nista veci problem odvesti ih na rodjendan nego ih odvesti u park/na sport ili ritmiku.
samo je rockas skuplji.
kupovina poklona je uvijek moje zaduzenje a ja u tome uzivam. ako poznajem dijete, znam otprilike sto kupiti. nekad pitam roditelje. nekad kupujem na blef jer znam sto je in, a sto dijete mozda nema. i tak.
po poklonu ode cca 120-150 kn (poklon, slatkis, ukrasna vrecica) - manje od toga nikad nije bilo, eventualno ako naletim na akciju knjiga ili kupim svasta na interliberu po povoljnijoj cijeni.
mjesecni rekord nam je bio 6 rodjendana, ali uglavnom je prosjecno 2-3.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:39   #279
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
No apropo rođendana svaki vikend x dvoje djece... ma kako vi žene rješavate te poklone? Ja sam više luda
1. nemam više ideja
2. preskupo mi je to na mjesečnoj bazi (cca 5 rođendana)
tako da ne ide na sve žive rođendane.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:45   #280
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
meni skreno dosta tih rođendana, ali klinci još uvijek vole ići i idu i dobro. Jedino sam ove godine rekla da NE ŽELIM nikako više doma slaviti (moji godinama odolijevaju slavlju u igraonicama, ali sam ja izgorila i više niti mogu, niti želim, niti hoću).

No apropo rođendana svaki vikend x dvoje djece... ma kako vi žene rješavate te poklone? Ja sam više luda
1. nemam više ideja
2. preskupo mi je to na mjesečnoj bazi (cca 5 rođendana)
Što kupujete? Meni došlo da odem u cineplexx, uzmem karticu s cca 2 kino karte na njoj i da to poklanjam kako bude koji rođendan.
Druga opcija mi je bila 50kn poklon bon city centra (ako uopće može biti tako mali iznos) ali onda se uvijek bojim da se neki roditelj ne nađe uvrijeđen što poklanjam novce. Ali kad ja više ne znam
mislim da ti manji iznos od 100kn ne moze, al pitaj
moja je dobila poklon bon iz muellera i cuvala ga je kad ce neki lego set biti na akciji. rekla je da joj je to super (meni je bilo neugodno uzet bon, al vise radi toga sto je to diejte donjelo u skolu, razbolila se petak prije i mama je napisala da nece doc, al je svejedno donejla poklon iduci tjedan)

ovo sa cineplexxom je super ideja
bas si sad razmisljam, ja sam frendicama u studiju smijeha karte kupovala za predstave ili za neki koncert ak je bio aktualan (to si mm i ja poklanjamo ), pa tak bih i nekom djetetu+plus jedan roditelj mogla kupit tresnja, zkm?
(to bih cak i pitala roditelja, mislim da kazalista nemaju poklon bonove. samo otvorene pretplate, znam da se to zna poklonit nekome kad ide u penziju )


trudim se da je ispod 100kn. kod nas su srecom vecinom u 11 i 12mj, pa onda iskoristim one predblagdanske i interliber popuste.
vrecice recikliram.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.