Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 22:39   #261
Vidi ga

https://youtu.be/I3zc9S1i9ko
luka_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:57   #262
Hm, tu piše da ima 150 bara, a u HR katalogu je pisalo da ima 110 bara ???

https://www.lidl.de/de/parkside-hoch...hd-150/p268302

S 150 bara se da čistiti svakakva čuda.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:03   #263
Max tlak je 150 bara, a radni tlak 110 bara
Sad koja je razlika ne znam
luka_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:18   #264
Meni je terasa natkrivena sa plocicama tak da ne bi trebalo biti problema. Za fasadu cu vidjet.
Gledao nalo na youtubu i ima kako nece ocistiti neku plocu sa mahovinom i onda stavili onu rotirajucu mlaznicu i skinuo bez problema.
U karheru rekli da kao ona da 50% vise tlaka, da li je to istina ili ne....

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:46   #265
Cuj ta rotirajuca cetka sta dodje u paketu, je to za auto?
luka_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 06:43   #266
@luka_08
Kupio sam ga lani u Lidlu u sloveniji, samo što je u slo. 20€ jeftiniji nego u hrvatskoj. https://www.lidl-flyer.com/?_ga=2.96.../flyer/page/26

Što se tiče dužine rada u jednom mahu, nema problema. Ja sam za redom oprao frezu, rotacijsku kosilicu, flaksericu i dva auta.
Samo pazi sa turbo mlaznicom, ja sam si oljuštio ratkapu na autu.
Isprobao sam varijantu bez priključenja na vodovod, samo sam stavio usisni koš u bačvu sa vodom i radi odlično.
Dokupio sam još i "štakora" za odčepljivanje kanalizacijskih cijevi i več je par puta odradio svoj posao kako treba.
Odlična kupovina. Glede na karakteristike koje ima bi za perač od neke poznate firme dao 150 % više novaca.
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 06:50   #267
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Hm, tu piše da ima 150 bara, a u HR katalogu je pisalo da ima 110 bara ???

https://www.lidl.de/de/parkside-hoch...hd-150/p268302

S 150 bara se da čistiti svakakva čuda.
Ma nema veze tlak nego protok. To su trgovačke fore.

Quote:
neo1234 kaže: Pogledaj post
Meni je terasa natkrivena sa plocicama tak da ne bi trebalo biti problema. Za fasadu cu vidjet.
Gledao nalo na youtubu i ima kako nece ocistiti neku plocu sa mahovinom i onda stavili onu rotirajucu mlaznicu i skinuo bez problema.
U karheru rekli da kao ona da 50% vise tlaka, da li je to istina ili ne....

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Bez problema. Ja sam očistio beton oko kuče turbo mlaznicom.

Quote:
luka_08 kaže: Pogledaj post
Cuj ta rotirajuca cetka sta dodje u paketu, je to za auto?
Piše da nije ali ja njome perem ispod lajsni na vratima i po pragovima jer se tamo prljavština najjače uhvati pa ne moraš spužvom do besvijesti trljati.
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:01   #268
Protok kaze max 450l

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:35   #269
Probao fasadu ,skida prljavstinu ali ne i alge i gljivice, na mjestima gdje je fasada losa napravi rupu, dosta je zahtjevno za cistit jer je mala sirina mlaza
Fuge na terasi cisti dobro al isto treba puno vremena
Betonski zidic super ocisti

Cim sam ga upalio on je u 2sek valjda postigao tlak i odmah se ugasio, od tada kad pritisnem pistolj se tek pali, kad ne pritisnem se ugasi, problem je sto crijevo za vodu ispada ako pomaknem uredjaj,
Sto se tice usisnog sistema iz lavora na koji to nacin funkcionira, jel mi treba neki dodatni nastavak?
luka_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:52   #270
Ja imam na poslu wap koji ima radni 150bara ali kazu na udaljenosti od 10cm od izlaza sa mlaznice tako da je mlaz nekih 10cm velicine
Si probao alge i gljivice sa onom rotirajucom mlaznicom

Poslano sa mog SGP712 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 03:35   #271
Quote:
luka_08 kaže: Pogledaj post
Probao fasadu ,skida prljavstinu ali ne i alge i gljivice, na mjestima gdje je fasada losa napravi rupu, dosta je zahtjevno za cistit jer je mala sirina mlaza
Fuge na terasi cisti dobro al isto treba puno vremena
Betonski zidic super ocisti

Cim sam ga upalio on je u 2sek valjda postigao tlak i odmah se ugasio, od tada kad pritisnem pistolj se tek pali, kad ne pritisnem se ugasi, problem je sto crijevo za vodu ispada ako pomaknem uredjaj,
Sto se tice usisnog sistema iz lavora na koji to nacin funkcionira, jel mi treba neki dodatni nastavak?
Pa tako i mora raditi. A onu brzu spojku za priključivanje vode iz vodovoda malo jače pritisni da klikne pa ti neče ispadati.

Za vodu iz "lavora" sam dobio usisni koš. Uzmeš jedno krače crijevo, na jedan kraj staviš spojku a na drugi taj koš koji staviš u posudu sa vodom, upališ i radiš.
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:41   #272
Spajanje crijeva za miniwash

Pozdrav ekipa, zanima me jel tko radio ili zna gdje u zgu najpovoljnije spojiti dva visokotlačna crijeva za miniwash? imam dva crijeva, ali nisu isti konektori pa sam mislio odnijeti negdje da mi to spoje, znači doslovno spojnica između i to je to
skyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 22:42   #273
Zbog propozicija natječaja mogu kupiti čistač slijedećih karakteristika:visokotlačni perači – (maksimalne snage motora 1,8 kW, maksimalan prijenos vode: 520 l/h, maksimalan tlak 130 bara
Kod karchera to je K4. Kod stihla model 109. Mislim kupiti karchera, ali mi trgovac danas reče da je bolji stihl. Koje je vase mišljenje i dali postoji, po ovim karakteristikama neki bolji čistač. Cijena nije bitna.
zlatko031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:03   #274
za karchera k4 znam da mu je vodom hlađeni motor i to je jako dobro
pumpa mu je metalna ali glava plastična što je i loše i dobro
ta glava se lako zamjeni(ali uz pametno korištenje nebi i trebalo biti problema)
stihl je sigurno dobar ali neznam njegove bitnije karakteristike
da sad kupujem kupio bi u Pevecu Zipper HDR 230 to je 100% za te novce najbolje šta se može dobiti i to jako dobar aparat
nemožeš ga sa jedom rukum podigniti,svi mogući lajtunzi i djelovi motora i pumpe su metalni ili mesingani,raketa od miniwasha cijena 1900-2000kn
__________________
Lakše je postaviti glupa pitanja nego ispravljati glupe odgovore!!
mmiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 15:03   #275
Hvala na odgovoru. Predlozeni je prejak za mene zbog navedenih propozicija
zlatko031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 22:02   #276
Quote:
zlatko031 kaže: Pogledaj post
Zbog propozicija natječaja mogu kupiti čistač slijedećih karakteristika:visokotlačni perači – (maksimalne snage motora 1,8 kW, maksimalan prijenos vode: 520 l/h, maksimalan tlak 130 bara
Kod karchera to je K4. Kod stihla model 109. Mislim kupiti karchera, ali mi trgovac danas reče da je bolji stihl. Koje je vase mišljenje i dali postoji, po ovim karakteristikama neki bolji čistač. Cijena nije bitna.
Ovo su jako loše specifikacije, nemaš ni jedan miniwash koji troši 500L/h, a da pritom ima manje od 2kW.

Kod Karchera vrijedi ono nepisano pravilo da je pravi Karcher tek od K5 na dalje, nešto slično kao kod Mercedesa, pravi Mercedes je tek od E klase. A Stihl ionako nije pravi proizvođač miniwasha već lijepi svoju naljepnicu na tuđe proizvode pa se nemoj previše obazirati na spiku to je Stihl !

Tebi treba što veći protok vode jer je voda ta koja pere, a ne hrpa bara.

https://ivrt.hr/vrtni-strojevi/visok...arine-125.html

http://edom-vrt.hr/oc/visokotlacni-p...-MAKITA-HW1200

Ovo je najjače što sam našao, a da pritom zadovoljava sve tražene uvijete i da ima metalnu pumpu, a ne plastičnu.

https://www.ekupi.hr/-Annovi-Reverbe...1-1260809.aspx


@mmiksi

Malo sam istraživao o tom Zipper HDR 230 i na amazonu gdje imaš review vele da taj model loš, odnosno da nije uopće tako jak kak se predstavlja. Vjerojatno zbog hrpu bara koji sežu sve do 225bara i onda vodu pretvara u maglu jer je protok vode max svega 7l/min, a to je 420l/h. Zašto to kažem, malo sam istraživao i profi strojevi koji imaju preko 200bara imaju protok vode od preko 700l/h. Čisto za usporedbu, K7 ti ima na 180bara protok od 600l/h što je daleko od 420l/h.

https://www.amazon.de/Zipper-ZI-HDR2...pper+ZI-HDR230
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 11:59   #277
SAS, hvala na detaljnom odgovoru. Ovaj K$ što ja gledam je preko 2 tisuće i jedino je makita u rangu sa cijenom. Bojao sam se da u pravilu plačam ime za Karhera. Ovaj Annovi Reverberi je 1000 kuna jeftiniji od karhera, tako da ću onda vjerojatno njega uzet.
zlatko031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 08:39   #278
Bosch AQT-37-13 Plus, 130 bara, protočnost 370l/h za 950kn u Interšparu.
Jel vrijedi to tu lovu ?
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 09:08   #279
Pretpostavljam da je za ovu temu mjesto na Automobilima, jer se radi o preporukama, a ne o popravcima tipa Sam svoj majstor.
Pozdrav!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 14:56   #280
Imam Bosch AQT 42-13, samo malo jaci model od ovog 37, i jako sam zadovoljan.
Star je 2 god, oprao auta i auta, al ne buni se

U svakom slucaju preporuka. Kad sam ja kupovao, usporedivi karcher (k5) je bio vise od duplo skuplji, a ne vjerujem bas da je toliko bolji. Doduse, u firmi imamo K7 i na njemu se vidi da je puno kvalitetnije napravljen od mojeg bosch-a.
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.