Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 23:17   #1
Opcije kod izbora velikog monovolumena

Naime sta?
Moja zena i ja polako pocinjemo shvacati kako moderni svijet nije bas najbolje dizajniran za obitelji sa troje djece.
Sad imamo Grand Picasso i sa dvoje djece dugacka putovanja nisu nikakav problem. Ja vozim, a ona se po potrebi prebaci sa suvozacevog sjedala na prazno sjedalo u sredini drugog reda, smiri klince i sve 5. Sa troje otraga to nije muguce osim ako imas recimo Mercedes V klasu i dva sjedala u drugom redu zarotiras naopako. Ali u tom slucaju da bi imao iole upotrebljiv prtljaznik moras uzet dugu verziju i onda imas yebeni autobus od 5 i pol metara koji ne stane niti u jednu javnu garazu ili napucenije parkiraliste.

Ali ok, stavimo na stranu autobus, koje su jos opcije kod izbora veeelikog obiteljskog monovolumena?
Svidja nam se Toyota Sienna, ali ima samo model sa 2+2+2 sjedala sto bi bilo koma (model za 2018. ima onaj dodatak izmedju 2 sjedala u drugom redu, ali to nema veze ni sa cime).
Izgleda i da Grand Voyagera vise uopce nema u Europi. U ponudi Lancie je sad samo Ypsilon.

Jel postoji jos koji veliki monovolumen kupljiv u Europi?? Thanks.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:00   #2
Veće od Grand Picassa? :O
Ja sam se vozio u tome i osjećao sam se kao da sam na kolodvoru

GP ima opciju 7 sjedala, možda ih možeš dodatno ubaciti.
Ali nisam te skužio, želiš yebeni autobus ili ne?
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 07:11   #3
Ne znam kolko mjesta nude Sharan i Alhambra te Galaxy, u njima nisam bil. Novi Espace je po meni zakurac sa prostorom, stari je bil puuno boolji. Voyagera nema, možda koji uvoz u Njemačkoj. Skoro svi odustali od monovolumena i prešli.na glupe SUV-ove, zato jer raja tak traži. Realnost, moš sjest i plakat.
Meni osobno, pošto gledam isto jer je C5 Break malo premali, paše Grand Picasso, jer gospođa ne mora skakat otraga, moji klinci nikad nisu imali "pratnju" otraga i naučeni au vozit se sami, čaki i ovaj od 4 mjeseca. Treba mi sedam sjedala par puta na mjesec zbog punice i njene svekrve. A i moje kraljice majke, pošto stari i buraz nisu zainteresirani za izlete, a mi jesmo. Iako, stane osoba i C5 otraga između sjedalica, al ne na dalji put!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 07:37   #4
C max grand, S max....
dexm is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:19   #5
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
Naime sta?
Sa troje otraga to nije muguce osim ako imas recimo Mercedes V klasu i dva sjedala u drugom redu zarotiras naopako. Ali u tom slucaju da bi imao iole upotrebljiv prtljaznik moras uzet dugu verziju i onda imas yebeni autobus od 5 i pol metara koji ne stane niti u jednu javnu garazu ili napucenije parkiraliste.
Ali dok poguraš sve bicikle faliti će ti mjesta i u produženoj V klasi. A na krov ne smiješ, jer je V ionako visok, pa ako još staviiš bicikle gore imati ćeš potencijalne probleme, ako nigdje onda prilikom ulaska u podzemne garaže. A inače ide u podzemne V bez problema, svojevremeno sam uglavljivao u garažama Hyundaiev kombi (ajde, on je još i mal), ali i Ford Transit.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:28   #6
Caddy Maxi, sigurno ima dovoljno mjesta, naći neki sa dobrom opremom da ne izgleda kao teretni i nema bolje. Sharan kad sam gledao prije godinu dana je bio jako skup (u odnosu na Touran), onda bolje Caddy Maxi po meni, veći je i jeftiniji uvoz.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:32   #7
Pakleni živi u Švicarskoj, dio sa uvozom mu nije bitan.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:41   #8
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Pakleni živi u Švicarskoj, dio sa uvozom mu nije bitan.
Aha Mislim da ove godine izlazi novi Sharan, vjerovatno bude veći od ovog sad, možda bi vrijedilo pričekati.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:42   #9
Ako ga ne pretvore u SUV
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:43   #10
Quote:
dexm kaže: Pogledaj post
C max grand, S max....
Znal sam da sam nekaj zaboravil napisat, a gledam i ovog zadnjeg....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:48   #11
Neće, nisu ni Tourana a njega su mogli sigurnije, mislim bez puno posljedica na prodaju. Jedina stvar na novom Touranu koja ne valja su bočne lajsne na vratima kojih nema, sve ostalo je vrh, dobro izgleda, a nije jebeni suv.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:32   #12
te bocne lajsne vecina izbjegava
a meni su skroz prakticne...
stite donekle vrata od budala

zurueck na temu...
sharan,alhambra
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:31   #13
Quote:
Cutac kaže: Pogledaj post
Veće od Grand Picassa? :O
Ja sam se vozio u tome i osjećao sam se kao da sam na kolodvoru

GP ima opciju 7 sjedala, možda ih možeš dodatno ubaciti.
Ali nisam te skužio, želiš yebeni autobus ili ne?
Gle, ja sam imao isti osjećaj kad smo ga tek kupili. Prošao je. Osjećaj. Nakon prvog putovanja na godišnji.

7 sjedala imamo ali sam ih koristio samo kad bi nas netko posjetio. Sad neka izvole dolazit autima.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:43   #14
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Ne znam kolko mjesta nude Sharan i Alhambra te Galaxy, u njima nisam bil. Novi Espace je po meni zakurac sa prostorom, stari je bil puuno boolji. Voyagera nema, možda koji uvoz u Njemačkoj. Skoro svi odustali od monovolumena i prešli.na glupe SUV-ove, zato jer raja tak traži. Realnost, moš sjest i plakat.
Meni osobno, pošto gledam isto jer je C5 Break malo premali, paše Grand Picasso, jer gospođa ne mora skakat otraga, moji klinci nikad nisu imali "pratnju" otraga i naučeni au vozit se sami, čaki i ovaj od 4 mjeseca. Treba mi sedam sjedala par puta na mjesec zbog punice i njene svekrve. A i moje kraljice majke, pošto stari i buraz nisu zainteresirani za izlete, a mi jesmo. Iako, stane osoba i C5 otraga između sjedalica, al ne na dalji put!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ma i moji se voze bez pratnje do 2, 3 sata, ali za npr. doc do Opatije nam treba 8-9 sati. Ako počne cvilit ne možeš stat nasred autoputa.

Uglavnom, koliko god bio ružan, Sharan/Alhambra ima nešto više mjesta, ali ne baš puno. Idealan bi bio C5 Gran Picasso kad bi ga ovi pizde u Citroenu odlučili napraviti.

Novi Espace je krasan, ali jako malen iznutra.

Stara Mercedesove R klasa bi bila prava mjera. Ili Sienna. Ali sa pravom klupom u drugom redu što je trenutno nenabavljivo.

Ili autobus.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:47   #15
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
Ma i moji se voze bez pratnje do 2, 3 sata, ali za npr. doc do Opatije nam treba 8-9 sati. Ako počne cvilit ne možeš stat nasred autoputa.

Uglavnom, koliko god bio ružan, Sharan/Alhambra ima nešto više mjesta, ali ne baš puno. Idealan bi bio C5 Gran Picasso kad bi ga ovi pizde u Citroenu odlučili napraviti.

Novi Espace je krasan, ali jako malen iznutra.

Stara Mercedesove R klasa bi bila prava mjera. Ili Sienna. Ali sa pravom klupom u drugom redu što je trenutno nenabavljivo.

Ili autobus.
8-9h do Opatije? Vukovar skroz na istoku do Opatije je 4 i pol sata. Ak je neka guzva zaokruzi na 5-5.5.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:47   #16
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ali dok poguraš sve bicikle faliti će ti mjesta i u produženoj V klasi. A na krov ne smiješ, jer je V ionako visok, pa ako još staviiš bicikle gore imati ćeš potencijalne probleme, ako nigdje onda prilikom ulaska u podzemne garaže. A inače ide u podzemne V bez problema, svojevremeno sam uglavljivao u garažama Hyundaiev kombi (ajde, on je još i mal), ali i Ford Transit.
Na V klasu bi išla kuka i Thule nosači. Ali sa dugom varijantom i nosačem - 6 metara here I come!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:50   #17
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
8-9h do Opatije?
815 km. Autoput kroz Ch je komedija sa puno ograničenja od 80 km/h. Onda još Gothard, pa Milano i to je to.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:59   #18
Lijepa Sienna i R klasa, a ružan Sharan?
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:05   #19
Sve to ruzno.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:07   #20
VW Multivan Pan Americana
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.