Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 15:03   #21
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
Ali zar nije "prosjek" isto sto i "sredina", sredina od 10 je 5.
ne. za mene nije. radio sam svojevremeno kao sportski novinar i ocjenjivao nogometaše za jedan poznati dnevnik. znalo se da je već ocjena 5.5 loša, a 5 i sve ispod toga neprolazno, dok bi 6 značilo prolaznu ocjenu. 5 (od 10) bi recimo bila jedinica u sustavu ocjenjivanja do 5. ja nikad ničemu što valja, nisam dao ocjenu 5/10.

no to u biti i nije caka. caka je u tome da se prosječni filmovi preporučuju zaobilaziti, a nema ih puno. zašto?

jedino čega ima puno to je smeće. recimo svi filmovi koje sam pogledao ove godine, a bilo ih je možda stotinjak nose ocjenu od 1-5/10 dakle u rangu su smeća i ima ih oko 90%. prosječnih je oko 8% (ocjena od 5,5 do recimo max. 6,5), ostatak su dobri koji se opet mogu podijeli na vrlo dobre, vrhunske, spektakle, itd...

Zadnje uređivanje GroverTMuldoon : 29.10.2014. at 15:13.
GroverTMuldoon is offline  
Old 29.10.2014., 15:07   #22
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
Ali zar nije "prosjek" isto sto i "sredina", sredina od 10 je 5.
da.
on govori da je njemu 6 jer je pod utjecajem imdba. jer zbilja filmovi koji imaju ocjenu 5 cesto budu losiji dok ovi sa 6 JESU prosjecni. na imdbu. ali mislim da to ima nekakve veze s tim koliko ljudi (i koja skupina) i zasto mu daje ocjenu 10 i ista stvar vrijedi za one koji mu daju 1 npr. iz cega proizadje da ce on dati prosjecnu ocjenu filmu... 6. kao i drugi. i zbog toga ne mozes govoriti o prosjeku subjektivno zbog imdba. pogotovo ne osudjivat nekog jer je reko da je prosjek 5, a ti tvrdis da je 6

sto se tice foruma.. prosjek je pola. jer je logicno

Quote:
Oswin Oswald kaže: Pogledaj post
ne slazem se. smatram da je prosjek 5.7.
ovo je sarkazam bio, ako se nije kuzilo
__________________
Her shadow never reflects her shape, and is tangible, like velvet. Her realm is a chaotic, constantly changing mass of colors and strange objects and shapes, and contains a sundial with the inscription Tempus Frangit.
Oswin Oswald is offline  
Old 16.12.2014., 18:25   #23
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Meni je film ok,

R.P. ok, no kako su pričali očekivao sam više,

Tipičan triler od Finchera, volim takve filmove, mislim već sam lako predvidio da je ona psiho i u tom trenutku kada su je opljačkali i prije nego što je ovoga ubila je bio vrhunac filma, nisam očekivao da će se vratit kod njega opet, bogami je psiho ženska , no sve samo pod tepih i život ide dalje, love imaju, oboje su radili gluposti(netko teže), life goes on.

8/10
Samo ok i onda waaap! 8/10 8 bi trebalo biti vrlo dobar, 9 odlican a 10 remek-delo ali ok.

Jbt sta ces vise od toga, nije moglo bolje od toga RP je bas odlicno odglumila. Lik je odlicno napisan i odglumljen stvarno ne vidim da je moglo bolje od toga da se odlumi.
No mozda si mislio da ce njen lik biti jos bolje napisan/razradjen ? ...ili imas zamerku na njenu glumu ?

Uh, ja isto obozavam ovakve trilere. Slazem se odlican prikaz kako drustvo danas funkcionise. Ljudi su kao konji samo ih usmeris u nekom pravcu i oni tamo idu. Neverovatno kiloko TV utice na misljenje/razmisljanje ljudi.

Meni se cini da se i njemu i njoj dopada novonastala situacija te da ce se prilagoditi i ostati zajedno.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Old 24.03.2015., 05:03   #24
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
beetlejuice. ovaj sam film prvi put gledala jako davno, i sjecam se da mi je bio dobar. ali sad, na drugo gledanje, vidim da je rijec o obicnoj glupariji.
VI
Dobri filmovi se ocjenjuju sa 6 ili 7, a tebi je obična gluparija 6? Ne razumijem.
LaRosette is offline  
Old 09.12.2015., 15:35   #25
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
rope. ovaj spada u najdraze hitcheve filmove. kratka prica o ubojstvu, koja se dogadja u 1 stanu, i samo u nekoliko kadrova. majstorski.
VIII
Šta ti se nije svidelo, jer verovatno postoji razlog čim je ocena osam? :-)
faaydamner is offline  
Old 09.12.2015., 16:05   #26
Quote:
faaydamner kaže: Pogledaj post
Šta ti se nije svidelo, jer verovatno postoji razlog čim je ocena osam? :-)
7 i 8 su mu/joj 99% ocjena
MagicRat is offline  
Old 07.02.2018., 09:34   #27
Quote:
Ammadeus kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/VMbID1yEZbs
moj kratki osvrt na film.

Što se njegovog uspjeha na Oskarima tiče, mislim da bi lako mogao biti najveći gubitnik, ono što bi po meni trebao osvojiti je nagradu za kostim, a ovo ostalo... lijepo bi bilo vidjeti nagradu za režiju, ali dajem mu 50:50 šanse.

Ili će osvojiti, ili neće

Sally Hawkins je bila fenomenalna, ali ove godine je za glavnu glumicu jako velika konkurencija, mislim da će se lomiti između nje, Margot Robbie i Frances McDormand.

Eto, moje dvi kune
9/10?
To je ocjena onako za fenomenalne filmove, a ne znam kako bi SOW mogao spadati na bilo koji način pod to. Film koji se svim silama trudi biti odličan, no ne prolazi mu. Mimo vizualne estetike koja funkcionira ostavlja toliko prazan dojam da boli glava. O nafilanim klišejima da ne govorim. Ne stvara se nikakva emotivna poveznica s pričom, pa samim time niti s gledateljem. Ljubavna priča ispričana na bolje načine već milijun puta. Gluma solidna, no nedovoljno da spasi priču.
4/10
old-soul80 is offline  
Old 08.02.2018., 07:34   #28
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
9/10?
To je ocjena onako za fenomenalne filmove, a ne znam kako bi SOW mogao spadati na bilo koji način pod to. Film koji se svim silama trudi biti odličan, no ne prolazi mu. Mimo vizualne estetike koja funkcionira ostavlja toliko prazan dojam da boli glava. O nafilanim klišejima da ne govorim. Ne stvara se nikakva emotivna poveznica s pričom, pa samim time niti s gledateljem. Ljubavna priča ispričana na bolje načine već milijun puta. Gluma solidna, no nedovoljno da spasi priču.
4/10
9/10 je moja ocjena, radi općeg dojma koji je film ostavio na mene. Ti fala bogu stavi koju si želiš
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Old 24.02.2018., 10:31   #29
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
florida project. iznimno simpaticno djelce.
VI
Zašto onda samo 6?

ja mu dajem čvrstu sedmicu
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 31.05.2023., 16:50   #30
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ok, sve što ste naveli stoji. Ali, ako baš ne gledaš sve te detalje i nelogičnosti, meni je to skroz dobar film za pogledati. Ili zato što sam ja ocekivao totalno smeće pa imam drugačiji dojam?
Ali ocjena 8/10 sugerira remek djelo , ja vecinom ako je takav film koji me iznenadi, nadmasi ocekivanja dam 7/10, to je znak solidnog filma. Ovo ide prema rangu top 250 na imdb 8/10 plus
__________________
"When i find out all the reasons maybe i'll find another way, find another day. With all the changing season of my life maybe i'll get it right next time."
ElRey1 is offline  
Old 31.05.2023., 17:06   #31
A što je onda 10/10? 10/10 je wow film koji me ostavi bez daha (ajmo reci remek-djelo), 9/10 je odličan film kojem sam nešto malo sitno zamjerio ili nisam ostao wow. 8 i 7 su dobri filmovi koji imaju malo više mana. 6 je nekakav gledljiv prosjek. Ispod toga su negleljivi ili na rubu gledljivi filmovi. S tim da 1/10 skoro nikad ne dajem (valjda je ono precijenjeno smeće od Aftersuna s prevarom od glumca Mescalom zadnji kojem sam dao tu ocjenu)
Tomo1972 is offline  
Old 04.06.2023., 22:51   #32
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
The Covenant - Guy Ritchie opet servirao poslasticu. Prvih sat i 15 min su baš vrh, dinamicni i napeti. Onda se nekih 20 minuta malo dosadno i onda odličan kraj (ok, pretjerivanje na najjače) 9/10
A baš za devetku?
Meni je nekako već sve viđeno. Kao da sam gledao Mark Wahlberga kao marinca.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Old 05.06.2023., 07:11   #33
Quote:
Joshua kaže: Pogledaj post
A baš za devetku?
Meni je nekako već sve viđeno.
samo opusteno, kolega redovito daje par ocjena vise.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.06.2023., 22:46   #34
Tomo1972 baš ga jebeš s tim ocjenama, totalno krivo sugeriraš ljudima filmove (i mene su par puta zajebao). možda ne bi bilo loše da ih neko vrijeme izostaviš, na kraju krajeva, više vrijedi suvisao komentar na pogledano nego JAKO subjektivna ocjena. samo predlažem...
Aciha is offline  
Old 06.06.2023., 23:05   #35
pa dobro sta ga jebete tolko... to je njegovo misljenje na koje ima pravo i jednako je subjektivno kao i vase ocjene,jednako. ... tomo samo komentiraj i stavljaj ocjene, barem gledas klasike. al ovakav snobovski pristup od pojedinih forumasa sta li je to nego neka ljubomora il ista vec subjektivno je koliko i vase i svako ima svoje kriterije za ocjene.
Hamm is offline  
Old 07.06.2023., 07:41   #36
A ne znam što ste se vi dovezali tih ocjena. Sve lijepo piše u tekstu, ocjena je tu reda radi. Uostalom, kao da vi mene niste sjebali xy puta. Kad si vidio mene da se žalim što ste me natjerali gledati ono dosadno smeće od Aftersuna s prevarom od glumca Paulom Mescalom? I ima tu još filmova koje su hvalili po forumu pa su meni bili bzvz i obrnuto. Ukusi se razlikuju, kao i uvjeti gledanja filma
Tomo1972 is offline  
Old 07.06.2023., 08:14   #37
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
A ne znam što ste se vi dovezali tih ocjena. Sve lijepo piše u tekstu, ocjena je tu reda radi. Uostalom, kao da vi mene niste sjebali xy puta. Kad si vidio mene da se žalim što ste me natjerali gledati ono dosadno smeće od Aftersuna s prevarom od glumca Paulom Mescalom? I ima tu još filmova koje su hvalili po forumu pa su meni bili bzvz i obrnuto. Ukusi se razlikuju, kao i uvjeti gledanja filma
stavljaj onda ocjene od 1-5, jer šta će ti raspon od deset ocjena kad ih koristiš tri-četri samo? tako imaš svoj sustav ocjenjivanja i mirna Bosna.
Aciha is offline  
Old 07.06.2023., 08:38   #38
Quote:
Aciha kaže: Pogledaj post
stavljaj onda ocjene od 1-5, jer šta će ti raspon od deset ocjena kad ih koristiš tri-četri samo? tako imaš svoj sustav ocjenjivanja i mirna Bosna.
To mi je premalo jer ovako imam širi raspon u kojem se vidi razlika između onih filmova koji su baš odlični i onih koji su odlični uz neke manje zamjerke, onih koji su totalno smeće i oni koji su smeće uz pokoji plus. A I na IMDB je do 10. I nije istina da koristim samo 3-4 ocjene, evo novi film s Ben Affleckom Hypnotic je dobio 5, Aftersun 1, Birdman 3 itd.
Tomo1972 is offline  
Old 07.06.2023., 14:42   #39
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
To mi je premalo jer ovako imam širi raspon u kojem se vidi razlika između onih filmova koji su baš odlični i onih koji su odlični uz neke manje zamjerke, onih koji su totalno smeće i oni koji su smeće uz pokoji plus. A I na IMDB je do 10. I nije istina da koristim samo 3-4 ocjene, evo novi film s Ben Affleckom Hypnotic je dobio 5, Aftersun 1, Birdman 3 itd.
Slažem se. I ja volim veći raspon, a ocjene preko 7 znam davati i sa decimalom, jer mi je nekako određenije. Vjerovatno nekome bode oči ali šta mogu . Npr. zadnji Batman mi je 3, a onaj Burtonov 9. Ovoliku razliku ne možeš napravit ako ocjenjuješ do 5 .
__________________
- avanti roma -
Skiner is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.