Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 10:45   #341
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
I onda sam stalno pod kreditom. A zašto? Ako mi to nije potrebno te postojeći dobar. Punac vozi Golf 2 već deset godina i to kao radno vozilo - auto nit klizi na cesti, niti išta slično.
Ali sto znaci dobar auto? Da li je dobar auto auto gdje se obloge od plastike zbog vremena i starosti raspadaju, gdje su sjedala izlizana u raspadnom stanju a spuzva i opruge u njemu izgubila svoju moc potpore. Gdje se jedan prozor moze spustiti a drugi ne. Gdje se npr neka od vrata mogu otvoriti samo iznutra. Sve je to cest slucaj kod starih auta - zbog zamora i starosti materijala - iako oni i dalje pale i voze, no to se ne isplati popravljati jer bi bilo preskupo a nikad ne znas kada ce nesto skuplje a vaznije otici. Pa se ignorira. No ako cemo o paljenju i vozenju - kakav je ovjes nakon 14 godina? Kriticni elementi i korozija? Stanje kocnica?

Ne kazem da auto mora imati ne znam sjedala koja ti glade supak, ali i ti tvoji koje si spomenuo i taj Golf 2 od punca sigurno nije u stanju kao da je izasao iz tvornice van. Znaci da je sve tip-top za ono doba kada je proizveden.

Npr ja sam imao auto kojem se je nakon 7 godina odljepila ona koza oko rucice mjenjaca da mozes vidjeti stangu. Auto i dalje vozi i nema frke. U krajnoj liniji zaljepio sam to ja sam nazad. No poanta price je da sve vremenom stari i auto od 10-14-18 godina nikako ne moze biti dobar kao kada je taj isti bio novi ili neki noviji model po trenutnim zakonima, propisima, napredka tehnike, materijala i slicno.



Quote:
Kupuje se na rate , do 3-6 rata max, sve skuplje od 1000kn. I živi se lagodno. Noviji auti, 1-2x godišnje na ljetovanje.
Kupovina na rate i jesti kreditiranje odnosno mini-kredit. A noviji auti necu komentirati jerbo sve sto si do sada naveo su jako stari auti. Novji auto je auto svega par godina star.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:01   #342
Auto star 10-15ak godina a dobro održavan(nove gume,kočnice,auspuh...) bolji je od auta starog 3 godine jer je ovome sve već staro 3 godine
pilif12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:22   #343

a auto se sastoji samo od kocnica, auspuha i guma?
auspuh star 3 godine nije star, a kamoli da bi ga uskoro trebalo promijeniti. auto star 3 godine moze imat nove gume i kocnice.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:49   #344
@pilif pokri se ušima
X-Plosiv is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:54   #345
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post

Npr ja sam imao auto kojem se je nakon 7 godina odljepila ona koza oko rucice mjenjaca da mozes vidjeti stangu. Auto i dalje vozi i nema frke. U krajnoj liniji zaljepio sam to ja sam nazad. No poanta price je da sve vremenom stari i auto od 10-14-18 godina nikako ne moze biti dobar kao kada je taj isti bio novi ili neki noviji model po trenutnim zakonima, propisima, napredka tehnike, materijala i slicno.


.
eto ,meni se odlijepio filc sa krova, tzk "nebo".. jedina mana na tom autu iz 2002 g.
sve ostalo u kabini kao novo, čak i gume na papučicama.
to ne smatram tragedijom jer ono što mi je važnije radi bezopriejorno.
i nedam 600 kn za novotapeciranje
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:58   #346
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
eto ,meni se odlijepio filc sa krova, tzk "nebo".. jedina mana na tom autu iz 2002 g.
sve ostalo u kabini kao novo, čak i gume na papučicama.
to ne smatram tragedijom jer ono što mi je važnije radi bezopriejorno.
i nedam 600 kn za novotapeciranje
Pa OK no mic po mic pa se stvari raspadaju od starosti. I to je razlika izmedju novog i starog auta a ne samo motor. Sad ce netko rec pa sto ce ti taj filc nije bitno ili meni oko rucice mjenjaca. Za voznju nije bitno, no eto ako je to skroz nebitno zasto se onda uopce stavlja ?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:01   #347
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Srećom je auto samo motor pa nema nikakvih drugih održavanja.

Ma nema veze, idem sutra stavit postojećeg u oglas i vraćam se na starog Clia od 300 tisuća km. Motor nepoderiv, niš se drugo ne troši....
A dobro, pa rasturi me - reci o kakvim "održavanjima" pričaš i nabaci cifre.

Dobro, 300 000 km je već respektabilna kilometraža za takav autić, mi smo govorili o autima starim 10-ak godina sa 100-120 kkm.

I održavanje takvih autiju je bagatela.

Ok, ne kažem da je tako i za francuze kojima zadnji most izgleda kao V, bobine se mijenjaju nakon svake jače kiše, podizači prozora više ne rade nego rade i ostale tajne mušićave francuske elektrike, ali majku mu - nemoj voziti francuza ako te to smeta.

I takvi auti kao što sam gore spomenuo su, kada se sve uzme u obizir -najjeftiniji za posjedovanje.

Naravno da je najbolje svake 3 godine mijenjati auto, tu uopće nema zbora. Ili ajde - svakih 5.
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:02   #348
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa OK no mic po mic pa se stvari raspadaju od starosti. I to je razlika izmedju novog i starog auta a ne samo motor. Sad ce netko rec pa sto ce ti taj filc nije bitno ili meni oko rucice mjenjaca. Za voznju nije bitno, no eto ako je to skroz nebitno zasto se onda uopce stavlja ?




pa dobro, nemre bit goli lime..al neka picajzla bi odma to išla tapecirat. meni je tih 600 kn puno za to...radije dam 600 kn za 2 nove gume...
al nekog ne smeta što mu vent kabine ne radi, pa sastrane ima krpu kojom briše zamagljena stakla. meni to nije normalno i prije bi išo popravit taj vent..ili neš drugo, recimo pukne poluga za otvaranje vrata pa onako spuste prozor i ruku van da si otvore vrata...al ima rpa ljudi koja do toga ne drži...bez obzira na starost auta
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:53   #349
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa OK no mic po mic pa se stvari raspadaju od starosti. I to je razlika izmedju novog i starog auta a ne samo motor. Sad ce netko rec pa sto ce ti taj filc nije bitno ili meni oko rucice mjenjaca. Za voznju nije bitno, no eto ako je to skroz nebitno zasto se onda uopce stavlja ?
Nije bitno, ali nekome smeta i estetska komponenta. Druga stvar je isplativost takvih zahvata. Konkretno sebe mogu navesti za primjer, promjenio sam kožu oko mjenjača - iako nije bila jako loša, kožu oko ručne, jer nema smisla ostaviti ovu kod ručne, kad već sređujem kod mjenjača, dao presvući volan, promjenio podizače prtljažnika jer su sporo dizali kad je hladno, pa mi je auto kihnuo, i sada je sve skupa otišlo u CIOS. Znači, estetski je sve bilo tip top. A još sam mislio mijenjati lampicu u pepeljari, jer je pregorila, iako pepeljaru ne koristim, ali me smetalo
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:36   #350
Nekoga boli briga ako ima crtu na vratima, netko će dati soma i nešto da je sredi..
X-Plosiv is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:43   #351
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Nekoga boli briga ako ima crtu na vratima, netko će dati soma i nešto da je sredi..
Sve 5. Ali svejedno onda nemremo rec da je star ili prastar auto koji jos vozi bolje nego imat nov ili noviji kao sto onaj crogamer tvrdi
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:54   #352
Slažem se sa tobom.
X-Plosiv is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:21   #353
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Sve 5. Ali svejedno onda nemremo rec da je star ili prastar auto koji jos vozi bolje nego imat nov ili noviji kao sto onaj crogamer tvrdi
Uvijek rađe ovako nešto
https://www.njuskalo.hr/auti/alfa-ro...oglas-24394479
https://www.njuskalo.hr/auti/alfa-ro...oglas-24776284
S ostatkom love koji bi dao za novi (niže klase i performansi) promjenim sve živo, kad bude trebalo.
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:29   #354
Quote:
vuletina kaže: Pogledaj post
Uvijek rađe ovako nešto
https://www.njuskalo.hr/auti/alfa-ro...oglas-24394479
https://www.njuskalo.hr/auti/alfa-ro...oglas-24776284
S ostatkom love koji bi dao za novi (niže klase i performansi) promjenim sve živo, kad bude trebalo.
Jedan ima 133 a drugi 163 tisuce km.
Ja obicno prodajem auto na oko 120-130 tisuca km za sto mi treba oko 9 godina voznje. A ne da ga tek tad kupim.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:34   #355
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Sve 5. Ali svejedno onda nemremo rec da je star ili prastar auto koji jos vozi bolje nego imat nov ili noviji kao sto onaj crogamer tvrdi
Nisam ja rekao da bolje stariji auto nego noviji

Rekao sam da ne vidim smisla mjenjati ako još dovoljno dobar..
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:47   #356
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Nisam ja rekao da bolje stariji auto nego noviji

Rekao sam da ne vidim smisla mjenjati ako još dovoljno dobar..
Ali tu sada raspravljamo sto to tocno znaci "dovoljno dobar" ?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:17   #357
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Jedan ima 133 a drugi 163 tisuce km.
Ja obicno prodajem auto na oko 120-130 tisuca km za sto mi treba oko 9 godina voznje. A ne da ga tek tad kupim.
Kilometraža nije velika, za dizele tih godišta. Ok, ti malo prelaziš vjerojatno ni ne voziš dizel. Oćeš reć da su ovi auti već dali svoje?
Poanta je da je novo-novo, ali ne uvijek ni za svakoga bolje.
Vozi se u danu/komadu 500-1000km, u novom autu od 100 000 kn ili autu više klase 5 godina starom za istu ucijenu, pa ćeš uvidjeti razliku.
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:19   #358
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ali tu sada raspravljamo sto to tocno znaci "dovoljno dobar" ?
Nije potrgan unutra tapacirung, motor radi normalno, klima radi, sigurnosne điđe miđe rade, karoserija oke. To je meni dovoljno dobro.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:00   #359
Quote:
vuletina kaže: Pogledaj post
Kilometraža nije velika, za dizele tih godišta. Ok, ti malo prelaziš vjerojatno ni ne voziš dizel. Oćeš reć da su ovi auti već dali svoje?
Poanta je da je novo-novo, ali ne uvijek ni za svakoga bolje.
Vozi se u danu/komadu 500-1000km, u novom autu od 100 000 kn ili autu više klase 5 godina starom za istu ucijenu, pa ćeš uvidjeti razliku.
Ja prelazim oko 15 soma godisnje. Kako koja godina. Znaci iznad prosjeka za privatne vozace koji placaju sami benzin. I da vozim na benzin a ne dizel.

Dnevno 500-1000 je za D segment. U B segmentu si strgan slazem se. No ono sto si linkao nije bas za takva krstarenja cestom. A i da mi treba auto za 500-1000 km dnevno, to je 11-22 tisuce mjesecno cca. Kupiti auto koji u startu vec ima 133-163 tisuce km kao sto si linkao a radis takvu kilometrazu mjesecno i ocekivati neku pouzdanost a treba ti jer svaki dan vozis je suludo. Za to kupis auto sa 0 km jer u godini dana napravis 100 tisuca.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:02   #360
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Nije potrgan unutra tapacirung, motor radi normalno, klima radi, sigurnosne điđe miđe rade, karoserija oke. To je meni dovoljno dobro.
I da je sve kak ti pises u autu starom 12-14+ tip top kako si napisao. Rijetko to vidim. Zapravo nisam vidio. Mozda tvoj jest.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.