Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 11:23   #1
Outlet hrane

Evo polako se otvaraju otleti hrane. Nedavno je otvoren Žabac na Tratinskoj, trenutno najveći u HR i nudi neke proizvode navodno do 90% snižene. Tko je bio neka piše dojmove.

Video und text
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...na/961038.aspx
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:11   #2
bili par puta tamo. ak naletiš na nekaj kaj ti treba i kaj voliš papati isplati se.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:16   #3
ja sam mislio da je to socijalna samoposluga u kojoj se prodaje roba kojoj ističe rok trajanja
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:23   #4
socijalna u smislu da mogu samo socijalno ugroženi tamo kupovat? to nije, ali rokovi sigurno ističu uskoro toj hrani, pa zato i je takva cijena jer bi se inače bacila
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:56   #5
al nije da rok istječe za 2-3 dana. imaš sigurno 10-ak dana i više fore da pojedeš, a znamo da neke stvari mogu i duže stajati. zadnji put smo tam na dobroj akciji uboli tvrdi livanjski sir.
ak usporediš akcije proizvoda kojima istječe rok (a nekima je i prošao) po dućanima ovo je puno isplativije.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:42   #6
Dan pred istek roka je sve po 1kn veli šef u videu.
Ali ne prodaju samo pred istek roka (većini su rokovi oko mjesec dana pred istekom) već i lomove, kao i okrajke kobasica, salama i sl.
Do ljeta će biti i deterđenata za veš ili suđe u rinfuzi po par kn za kilo. Dođeš sa svojom ambalažom i natočiš si. Meni je to nekako najsis ideja (bez obzira na za sad još uvijek nepoznatu točnu cijenu und kvalitetu).
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:08   #7
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
zadnji put smo tam na dobroj akciji uboli tvrdi livanjski sir
Pošto?
Inače bi me zanimalo otkud roba dolazi i zbog čega je sniženo, tvrdi sir u komadu može stajati barem još nekoliko mjeseci.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:38   #8
U Tkalči je već neko vrijeme otvoren taj dućan (isto Žabac mislim da se zove) i nisu sve stvari pred istekom roka. Ima i "razloga" tipa mijenjanje izgleda pakiranja, krivo nešto otisnuto, itd.
Ja sam recimo kupila par voćnih jogurta Megleovih kojima je rok bio isticao za 20 dana po cijeni od 1,10kn!
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:42   #9
čini mi se da su u tkalči dva njihova dućana.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Pošto?
Inače bi me zanimalo otkud roba dolazi i zbog čega je sniženo, tvrdi sir u komadu može stajati barem još nekoliko mjeseci.
ne sjećam se, ali je bilo puno isplativije nego kad u dućanu puknu akciju. prodavali su ih kao vakumirane manje komade.
i upravo to, neke stvari mogu stajati i nakon roka, iako kod nas doma teško, pogotovo tvrdi sir.
mm je također jednom kupio meggle svježi sir. niš mu nije falilo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:53   #10
ne znam što da mislim o tome... cijene hrane su inače prenapuhane ali ne znam kome je u interesu da toliko snizi osim ako se radi o nečemu čemu ističe rok ili što ima nekakvu grešku...
otići ću jednom pa ću vidjeti o čemu se radi
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:02   #11
kupio bi cijeli Livanjski sir pa bi ga sam dao na vakumiranje... ovako se ne vidi do kad je rok
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:28   #12
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ne znam što da mislim o tome... cijene hrane su inače prenapuhane ali ne znam kome je u interesu da toliko snizi osim ako se radi o nečemu čemu ističe rok ili što ima nekakvu grešku...
otići ću jednom pa ću vidjeti o čemu se radi
Kolko sam od tih vlasnika skužio, iza onih ispraznih fora o solidarnosti i ekologiji, oni se orijentiraju da će im word of mouth dugoročno skompenzirat početne gubitke.
Mene su zaintrigirali, mogao bi navratit do Tkalče
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:54   #13
Nije ništa novo da se hrana nudi na 90%, čak ni u HR (ima tih buxa i akcija po kauflandu npr.) ali za sad ih nije bilo sustavno - kao modus operandi.

Mislim da je proklamiranje nebacanja hrane od strane šefa truli marketing jer tko je ikad vidio ili barem malo upućen u ugovore s dobavljačima u HR taj zna jako dobro da su povrati robe nemogući za male opegeove ili obrte, ali zato vrlo mogući za velike igrače koje on ima u ponudi. Isti ti veliki dobavljači nemaju trošak uništavnja neupotrebljivog, skladištenja, prijevoza i sl.
Uostalom, ako nudi lom ili robu s istekom roka sigurno je neće vratiti njima kad istekne rok, pa mu se po tom pitanju svakako isplati prodati zalihu, pa makar i po jednu kunu komad.
Jedino dobro u svemu je što će se tim njegovim marketingom početi malo više razgovarati o problemu viškova hrane i hiperproizvodnje debilnih proizvoda s raznim ukusima i možda uistinu čak manje hrane bacati /naivac!/. Makar na onom bazičnom, individualnom nivou.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 17:15   #14
Ima kod tržnice Utrina neki diskont koji isto nudi proizvode pred istekom roka uporabe. Ima i hrane i drugih proizvoda, npr. naletio jednom na Coccolino omekšivač za cca 1.5 kn po boci.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 17:57   #15
Sad si me sjetio, ima i atlanticov na trešnjevačkoj tržnici, diskont s rauch sokovima, koktama i drugim njigovim distroom.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 00:16   #16
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Sad si me sjetio, ima i atlanticov na trešnjevačkoj tržnici, diskont s rauch sokovima, koktama i drugim njigovim distroom.
jel može točna lokacija?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 07:52   #17
Atlantic diskont je na zapadnom dijelu tržnice, blizu dinare i tržničkih ćenifa.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:54   #18
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Atlantic diskont je na zapadnom dijelu tržnice, blizu dinare i tržničkih ćenifa.
thanks
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:51   #19
zabac na tkalci je odličan kada sam ne znas sto bi pa odes malo u izvidnicu. nadje se stvarno svega. uzela sam pet, sest proizvoda (caj, mutti kecap, cokolino u nekom obicnom pakiranju...) za samo 20kn, a najblizi istek roka trajanja bio je za tipa tri, cetiri mjeseca. ponuda nije sad neka vrhunska, ali se svakako isplati ako naletis na nesto sto ti bas treba
idač is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:06   #20
Danas poslije posla, bilo je to oko pola 6, sam planirala posjetiti Žabac kod Trešnjevačkog placa, ali red pred vratima je vijugao po ulici, vjerovali ili ne. Pa ću otići neki drugi put.

Bila sam jedanput u Tkalči i stvarno vrijedi pogledati što ima. Kupila sam nekoliko vrećica grickalica, začine, jogurte i slično i to je sve koštalo, što kaže Idač, dvadesetak kuna.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.