Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 23:58   #8821
Ja sam se od silne panike pocela jako veseliti porodu. Tako su mi se ovi zadnji dani oduzili da imam dojam kako mi je cijela trudnoca krace trajala nego ovo sad.
Kod nas jos tresu potresi. Upravo je jedan bio dok ovo pisem.
Uglavnom, zadnja dva dana imam dosta bh kontrakcija. Trbuh mi se stvrdne i onda po minutu ne popusta. Valjda skuzim kada krenu pravi trudovi jer u prvoj trudnoci nisam dobila trudove nego ostala nakon redovnog pregleda u rađaoni. Samo da se uspijem barem malo naspavati jer mi je toliko vruce i uz otcoren prozor. Muz je poceo negodovat na klimu jer su i on i malena poceli smrcati, a ja se topim.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.08.2017., 00:16   #8822
I ja imam bh kontrakcije. Tj. bar mislim da su to. Ja uz to što se stvrdne trbuh, nekako osjetim neki nemir, neko treperenje negdje unutra u dubini, kao neka trema, ne znam kako da to opišem. Traje max 1 minut i nije u pravilnim razmacima. Dosad mi se to još nije desilo dok sam bila na ctg-u, baš me zanima kako bi se to očitalo.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 14.08.2017., 00:23   #8823
Meni je u cetvrtak ocitalo trud na ctg-u i to do 60 se popela krivulja. Osjecaj je bio kao menstrualna bol u donjem dijelu trbuha koja je trajala nesto vise od minute. Ove bh su vecinom samo stvrdnjavanje trbuha i sto ti kazes neki nemir iznutra.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.08.2017., 04:11   #8824
Nemogu spavati...tako me vrucina pere da je to uzas
-Aya- is offline  
Old 14.08.2017., 06:34   #8825
Odoh na ctg
-Aya- is offline  
Old 14.08.2017., 06:42   #8826
Mi smo napokon docekali ugodne dane i cak prohladne noci! Ni sama ne vjerujem koliko sam odmah bolje i koliko su te vrucine utjecale na mene. Na ponovile se!
Kavica pa Lidl


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 14.08.2017., 07:12   #8827
O ja zaborabila na lidl...nakon ctg-a cu tamo produzit.dobro si me podsjetila
-Aya- is offline  
Old 14.08.2017., 07:27   #8828
Ja spavala u dnevnom. Vrtila se i okretala do 1h i onda sam se ustala i otisla lec u dnecni na kauc. Prespavaala cijelu noc do sada. Sad sam se prebacila u krevet i idem jos malo pokusat drijemati. Muz ce malu u vrtic odvesti

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.08.2017., 07:27   #8829
Bas lijepo spavam par noci. Vec uzivam kad me alarm probudi, a ne kad sam budna od 5.
Moram i ja do Lidla, ali samo po grudnjak za dojenje, i za stariju curku vidjeti je li ostalo sta od onih vjezbenica i sl.
profesorka87 is offline  
Old 14.08.2017., 07:31   #8830
Ja napokon bolje spavala nocas, tri puta do wc, ali sam uspijela zaspati. I do pola 7. Juhuhu

Jucer bila kao zombi cijeli dan.

Sretno sa pregledima i ctg tko ide!

April bas mi zao i zbog vrucine i potresa, uf

Ali vjerojatno neces vise dugo cekati, max. tjedan.

Uf to je i dobra vijest i losa bar meni.

Stalno mi se izmjenjuju periodi gdje se jako veselim upoznati bebu i kad se bas bojim porodjaja i svega sto bi moglo krenuti lose.

Naravno i stalna briga da nesto nije u redu sa njim, to nije od pocetka trudnoce prestalo.

I meni su stalno govorili da ce ranije doci, zbog losih protoka. Iako je malo manji, zasada guramo, danas 35+3

Iako me brine da mi je ginicka propustils primjetiti nesto vazno tipa premalo plodne vode, stara posteljica, protoci jos gori- ona nema doppler.

Jer je bas neznalica, ali se trudim potisnuti to i nadati se da je sve u redu ipak.

Callac imena od cura su bas super!
Uzivajte zajedno!
Novartis is offline  
Old 14.08.2017., 07:32   #8831
Ehh da sam bar jedna od onih zena gdje ctg pokazuje trudove a ja ih ne osjetim maštam
-Aya- is offline  
Old 14.08.2017., 07:33   #8832
Callac uzivajte sada imena su divna
-Aya- is offline  
Old 14.08.2017., 08:16   #8833
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Ehh da sam bar jedna od onih zena gdje ctg pokazuje trudove a ja ih ne osjetim maštam
Masta cini svasta. Nikad ne znas. Ne kuzim to kod vas. Zasto vas narucuju posebno na ctg? Mi imamo ctg kao obavezni dio pregleda nakon 28tj. Isto kao i proteine u urinu i kontrolu tlaka, tako i ctg i nakon tofa se obavlja pregled. Ja sam vec 3-4 puta radila ctg do sada. Zadnji put mi je vec pred kraj zapisa zabiljezio jedan trud, ali sam ga ja i osjetila posteno. Prije 2 tj na pregledu sam imala hrpu mini trudica koji nisu prelazili 30 i bili su onako spicasti mali, uski. Njih nisam osjetila i bili su na svakih 3-4 minute. Ovaj je bas bio pravo brdašce.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.08.2017., 08:23   #8834
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Masta cini svasta. Nikad ne znas. Ne kuzim to kod vas. Zasto vas narucuju posebno na ctg? Mi imamo ctg kao obavezni dio pregleda nakon 28tj. Isto kao i proteine u urinu i kontrolu tlaka, tako i ctg i nakon tofa se obavlja pregled. Ja sam vec 3-4 puta radila ctg do sada. Zadnji put mi je vec pred kraj zapisa zabiljezio jedan trud, ali sam ga ja i osjetila posteno. Prije 2 tj na pregledu sam imala hrpu mini trudica koji nisu prelazili 30 i bili su onako spicasti mali, uski. Njih nisam osjetila i bili su na svakih 3-4 minute. Ovaj je bas bio pravo brdašce.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Vjeruj mi ne znam ni ja koja je to fora ovdje... nekom logikom sam i ja mislila da se prije svakog pregleda napravi ctg.i do sad su mi tako radili i onda me sad narucila za danas ctg a za cet uzv i pregled
-Aya- is offline  
Old 14.08.2017., 08:51   #8835
I mene su u prosloj trudnoci narucivali na ctg. Dobila sam dvije uputnice na zadnjem pregledu kad sam bila 37 tjedana. I samo sam stigla na jedan ctg otici jer sam u medjuvremenu rodila. Nikakav pregled nije bio nego da odem na taj ctg i to je to.

Znam da je svaki porod za sebe, ali ja se toliki nadam da ce mi biti isti kao prvi. Pukao vodenjak pa nisam morala previse razmisljati kad u bolnicu, nije dugo trajalo, nije bolilo unatoc dripu.
Sivanje bih htjela preskociti ili barem da mi daju nesto protiv bolova sto djeluje.
Ali me dojenja strah jer nisam prvu dojila zbog svega sto se dogadjalo, a sad bas jako to zelim jer sam se i s njom 4 mj trudila, a uzalud. I bas me to deprimiralo pa se bojim da ne bih podnijela da se to opet dogodi
profesorka87 is offline  
Old 14.08.2017., 09:04   #8836
Quote:
Evill Angell kaže: Pogledaj post
Cure, jel ima koja iskustva s ricco nano kolicima?
Koliko vam je trebalo da odaberete sebi i svom djetetu idealna kola?
Meni su tribali miseci da se odlucim, i onda se odlucim, a nakon sto sam odlucila koja cu kolica, nisam se mogla za boju odluciti. I jucer odem naruciti, i tek u ducanu se odlucim za boju

Nisam mogla vise biti izbirljiva nit ista, ionako ih cekam mj dana, a planiram sve do sredine 9og mj pripremiti jer mi je termin pocetak 10og mj
naomi1 is offline  
Old 14.08.2017., 09:07   #8837
Dobro jutro! Nocas se ni ja nisam bas naspavala jer su neke macke zavijale doslovno satima bez prestanka, a ne mozemo spavati sa zatvorenim prozorom.
Lidl sam obavila, od odjece sam kupila sam trenirku i haljinicu. Htjela sam i jaknicu, ali nije mi se bas svidjela.
Sretno na pregledima!
Mighty S is offline  
Old 14.08.2017., 09:12   #8838
I ja sam uzela haljinicu, trenerku, stramplice i grudnjak za dojenje. Uzela sam i violeta vlazne maramice i one vece blazinice za pranje. Sad sam to sve rasirila i gledam u to, nikako se pokrenut pospremati


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Old 14.08.2017., 09:12   #8839
Cure, zimske bebe, sto se tice oblacenja, jel mi neko moze reci sto sve oblacim na bebu?
I sto da ponesem za izaci iz bolnice bebi?
Polako sve stvari pripremam , a ova me pitanja robice jako muce
naomi1 is offline  
Old 14.08.2017., 09:22   #8840
Grudnjak za dojenje sam i ja uzela, ali bojim se da ce mi biti preveliki. Meni u trudnoci sise uopce nisu narasle. I dalje sam skoro pa ravna. Koliko mogu ocekivati da ce mi narasti nakon poroda?
Mighty S is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.