Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 13:13   #8861
O Jele sad ces to svaki cas u radjaonu kod mene nema ni sluznov cepa...PUJ
-Aya- is offline  
Old 14.08.2017., 14:53   #8862
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Meni je jutros ispala dooooobra količina sluznog čepa. Mislim da mi je prošle sedmice jednom ispalo toliko u jednom navratu i onda još nakon svakog brisanja pomalo. Isto tako juče i evo danas baš dosta. Sa malo sukrvičastih žilica.
Čekam.
Ne boli me još. Ne znam kad će više početi. Mislim da nikad u životu nisam sa ovolikim nestrpljenjem i radošću očekivala da me nešto počne boljeti
Valjda krene brzo. Javi. Zadnju recenicu kao da sam ja pisala

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.08.2017., 14:57   #8863
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Meni je super kad su veca pa se okrecu,znala sam malu naci poprijeko okrenuta,onda da nema te spuzve sigurno bi udarila glavicom od drvo...
Ili progurala nogice kroz resetke i zaglavila tako. Po zimi mi djeluje toplije sa ogradicom. Krevetic mi je bio uza zid, a zid hladan.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.08.2017., 15:36   #8864
Ja sam ogradicu koristila i s malenom i sad cu...
-Aya- is offline  
Old 14.08.2017., 15:48   #8865
Svakih par mjeseci se ovdje potegne rasprava o odredenoj temi, a zakljucci budu razliciti. Kad se zadnji put pricalo o ogradicama, uglavnom su svi bili stava da malim bebama to nije potrebno jer se ionako ne mogu okretati, a ogradice samo smanjuju dotok zraka sto je bitno, jel. Ja sigurno u pocetku necu imati ogradicu, lako kupim ako bude kasnije trebalo.

Edit: Novartis, jesi pocela s cajem?
Mighty S is offline  
Old 14.08.2017., 16:01   #8866
Mi smo imali ogradicu i korisit cemo ju.
Nije kinderbet uz zid,tj.samo uzglavlje je, ali svejedno mi se cini toplije uz ogradicu. Pogotovo jer radjam djecu u 2.mjesecu
Treba samo paziti da je dobro stegnuta da ne moze pasti na dijete.
To da nema zraka dijete uz ogradicu - pa nije kinderbet zatvoren sa svih strana
profesorka87 is offline  
Old 14.08.2017., 16:03   #8867
Quote:
Mighty S kaže: Pogledaj post
Svakih par mjeseci se ovdje potegne rasprava o odredenoj temi, a zakljucci budu razliciti.
To je valjda i normalno a i svaka cuje argumentedruge strane pa se lako predomisli
profesorka87 is offline  
Old 14.08.2017., 16:30   #8868
Meni je ogradica na jednoj strani i na uzglavlju,di su nogice i ona strana koja se spusta nije ogradica...tako da ima zraka...no svatko ima svoje videnje nekih stvari sta je meni sasvim ok...netko ce ovako,netko onako...i drago mi je da mozemo razminit i iznit svoja misljenja...
leptir7 is offline  
Old 14.08.2017., 16:31   #8869
Pa nekako bi se ocekivalo da generalni stav prema nekom pitanju ostaje isti, a ne bas potpuno suprotan. Sad su primjer te ogradice, znaci prije par mjeseci su skoro svi bili protiv, a sad je vecina za. Primjetila sam i za druge teme da je tako. Ali ima smisla, trudnice su ovdje najjaktivnije pred kraj trudnoce tako da su sve iz te prosle rasprave rodile.
Nisam mislila da nema uopce protoka zraka, nego da je smanjen, sto je i logicno. Ja sam samo objasnila zasto necu u pocetku stavljati tu ogradicu, naravno svatko odlucuje za sebe.
Mighty S is offline  
Old 14.08.2017., 16:32   #8870
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Meni je ogradica na jednoj strani i na uzglavlju,di su nogice i ona strana koja se spusta nije ogradica...tako da ima zraka...no svatko ima svoje videnje nekih stvari sta je meni sasvim ok...netko ce ovako,netko onako...i drago mi je da mozemo razminit i iznit svoja misljenja...
Ovako je i kod mene.... uglavnom ona strana do zida mi ima ogradicu.
-Aya- is offline  
Old 14.08.2017., 16:41   #8871
Quote:
Mighty S kaže: Pogledaj post
Svakih par mjeseci se ovdje potegne rasprava o odredenoj temi, a zakljucci budu razliciti. Kad se zadnji put pricalo o ogradicama, uglavnom su svi bili stava da malim bebama to nije potrebno jer se ionako ne mogu okretati, a ogradice samo smanjuju dotok zraka sto je bitno, jel. Ja sigurno u pocetku necu imati ogradicu, lako kupim ako bude kasnije trebalo.

Edit: Novartis, jesi pocela s cajem?
Nisam komentirala ogradice zadnji put. Ne znam zasto, valjda sam preskocila temu pa se nisam naknadno htjela ubacivati. Uglavnom sam je i pocela koristiti kada je moja beba imala 9-10 mj jer do tada nije spavala u kreveticu nego prvo u kosari i vecinom sa mnom u krevetu jer nam je tako bilo zgodno radi dojenja.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.08.2017., 16:44   #8872
Quote:
-Aya- kaže: Pogledaj post
Ovako je i kod mene.... uglavnom ona strana do zida mi ima ogradicu.
Tako i meni iako je krevetic na kotacima i planiram da seliti po potrebi iz jedne u drugu sobu ili blize krevetu navecer jer mi zbog prostora stoji dalje od kreveta sto mi se ne sviđa.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.08.2017., 16:45   #8873
Probala sam grudnjak iz Lidla sad. Bijeli sam uzela, dvoumila sam se izmedu bijelog i crnog i bijeli ima bolji sastav, crni je nekako lagano proziran pa bi se jastucici vidjeli kroz njega, to mi se ne svida. Sad nosim 80B, ovaj sam uzela 85C i nije uopce velik. Mogla bih ga i sad nositi, ali ima prostora za jos.
Mighty S is offline  
Old 14.08.2017., 16:45   #8874
Ženice koliko ste prije očekivanog termina poroda išle na pramenove ili se farbale?

Realno nikad se ne zna kad ce porod tocno krenuti , a ne bi htjela doci s izrastom od pol glave jer znam da se nakon poroda necu "pramenirati" cca 2 mjeseca pa vec sad radim plan uljepšavanja
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 14.08.2017., 16:49   #8875
Ovaj moj malac od dva tjedna se već rotira u kinderbetu. Nađem ga glavom u ogradici kako spava stoga su nama korisne te zaštite.
Danas bi nam bio termin

Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ženice koliko ste prije očekivanog termina poroda išle na pramenove ili se farbale?
cca tri tjedna prije sam radila balayage
MARIJA0077 is offline  
Old 14.08.2017., 16:51   #8876
Quote:
Mighty S kaže: Pogledaj post
Probala sam grudnjak iz Lidla sad. Bijeli sam uzela, dvoumila sam se izmedu bijelog i crnog i bijeli ima bolji sastav, crni je nekako lagano proziran pa bi se jastucici vidjeli kroz njega, to mi se ne svida. Sad nosim 80B, ovaj sam uzela 85C i nije uopce velik. Mogla bih ga i sad nositi, ali ima prostora za jos.
Ja sam uzela neki bijeli sa rozom cipkom,bija mi je velik,a sad je vec ok. Nadam se da mi nece biti mali kad rodim...
leptir7 is offline  
Old 14.08.2017., 16:59   #8877
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ženice koliko ste prije očekivanog termina poroda išle na pramenove ili se farbale?

Realno nikad se ne zna kad ce porod tocno krenuti , a ne bi htjela doci s izrastom od pol glave jer znam da se nakon poroda necu "pramenirati" cca 2 mjeseca pa vec sad radim plan uljepšavanja
Ja planiram cekati do tjedan dana prijejer je tad i starijoj rodjendan pa cu se ofarbati. To je pocetak 2.mj. a prije toga cu jos ici oko 10.1.tako da ako se rodi u medjuvremnu nece ni biti prevelik izrast
profesorka87 is offline  
Old 14.08.2017., 17:25   #8878
bila jutros u lidlu, iskreno malo sam razočarana, jako me smeta to kaj nema praktički ništ neutralno i sve mi djeluje nekak jako veliko, gledala manje veličine, a jedva našla jednu trenirkicu 62, sve ostalo veći brojevi, a i ta trenirka mi izgleda velika za novorođenče, bodi nisam našla, a pogledala skoro svaku veličinu jer nije bila gužva

nemam ništ protiv da neko kupuje samo jednu varijantu, ali ja bi ipak kupila više toga da može bit i za curu i za dečka, ako budem imala poslije još kojeg klinca (a u planu mi je) onda bi da bude nekaj neutralno ako bi sljedeća bila cura ili ako je u ovom slučaju dr pogriješila
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 14.08.2017., 17:27   #8879
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ženice koliko ste prije očekivanog termina poroda išle na pramenove ili se farbale?

Realno nikad se ne zna kad ce porod tocno krenuti , a ne bi htjela doci s izrastom od pol glave jer znam da se nakon poroda necu "pramenirati" cca 2 mjeseca pa vec sad radim plan uljepšavanja
Ja sa punih 37tj. Iskreno, koliko su me zastrasili sa ranim otvaranjem i porodom prije termina, mislila sam da niti necu stici na farbanje. Sada mislim da sam se i prerano pofarbala. Planiram otici opet tamo negdje u 10mj. Kada beba bude imala oko 2 mj i pocnemo setati cesce pa je povedem sa sobom u kolicima. Frizerka mi je blizu kuce. Sa prvom sam isla nekih 15 dana prije termina jer sam mirovala pa nisam mogla prije.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.08.2017., 17:30   #8880
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
bila jutros u lidlu, iskreno malo sam razočarana, jako me smeta to kaj nema praktički ništ neutralno i sve mi djeluje nekak jako veliko, gledala manje veličine, a jedva našla jednu trenirkicu 62, sve ostalo veći brojevi, a i ta trenirka mi izgleda velika za novorođenče, bodi nisam našla, a pogledala skoro svaku veličinu jer nije bila gužva



nemam ništ protiv da neko kupuje samo jednu varijantu, ali ja bi ipak kupila više toga da može bit i za curu i za dečka, ako budem imala poslije još kojeg klinca (a u planu mi je) onda bi da bude nekaj neutralno ako bi sljedeća bila cura ili ako je u ovom slučaju dr pogriješila


Ovo je jedna od rijetkih linija koja je uglavnom obojena curica/decko. Prije je stvarno bilo puuuno sivih, zutih, bijelih stvarcica (majicice, hlacice, bodici) i to od najmanjih velicina 50. Ovo danas je za malo starije bebace kad vec nose razlicito cure i decki. Ja sam danas kupila prvu haljinu za moju curu i bas sam se obradovala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Silver09 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.