Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 10:55   #3541
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ma to je jasno protuzakonito tj. porezna prevara, to sam i rekao.
A dobro, ti si najpametniji, znaš sve, od poreznih propisa do neurotransmitera.

Ako ti se da, pitaj nekog knjigovođu ili porezne savjetnike. Evo ti i broj telefona RRIF-a 060-60-20-60.
mravac8 is offline  
Old 11.10.2017., 10:58   #3542
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Slažem se. Vjerojatno zato što je knjigovođa za njih šljaker u rangu blagajnice pa su ih bijedno plaćali.

A trebali su samo uzeti vrhunskog knjigovođu, šefa računovodstva. I vrhunski ga plaćati, naravno.
Ponovno kažem, nisu se potrudili. Ne može to niti sam knjigovođa, takve stvari rade zajedno knjigovođe (u biti velike konzultantske kuće), banke i odvjetnici i to se nikad ne radi u okvirima jedne države.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Samo, ovdje se ne radi u utaji poreza. Upravo suprotno, porez, kao što kaže Ramljak je i preplaćen.

Zašto? Pa ako prikažeš dobit na nju moraš platiti porez. Ako je dobit lažna, odnosno ne postoji - plaćaš porez koji nisi trebao platiti.
Da, to je jasno.

Quote:
Ovdje se radi o nečem drugom - svjesno plaćaš porez veći nego što trebaš da bi imao neku drugu financijsku korist - dobio kredit od banke.

Međutim, to tako radi samo onaj tko je totalna neznalica ili želi uništiti vlastitu firmu.

Zašto? Zato što radiš ogromnu štetu firmi - plaćaš porez koji ne trebaš plaćati na dobit koju nemaš. A ako nemaš dobit onda nemaš odakle plaćati ni porez na dobit. Dižeš kredit na koji plaćaš kamate.
Ne znam što je točno Todoriću bilo na umu, ali drugdje to napuhivanje financijskih izvješća služi za pump&dump shemu i to isključivo za firme koje kotiraju na burzi.

Npr. recimo da Agrokor ima cijenu dionice od 100 kn i zbog dobrih financijskih izvješća cijena raste na 200 kn. CEO Agrokora je svjesno lažirao izvješća da bi podigao cijene dionice na burzi - prodao svoj dio i pobjegao prije nego firma propadne. CEO firme u principu značajni dio plaće prima u opcijama, pri čemu je često da ga pad cijene dionice ne pogađa, dok mu rast cijene dionice (posebno kratkoročno9 izrazito pogoduje.

To se obično tako radi i vrlo rijetko ti ljudi završe u zatvoru, jer je teško dokazati namjeru, posebno ako nisi sam sastavljao ta izvješća.

Što je Todorić htio, nemam pojma. Valjda je mislio da je too big to fail i da će ga izvući država nekim bailoutom.


Quote:
I mala napomena što se tiče države - u RH je propisan maksimalni rok plaćanja od 60 dana. Treba li reći da je Todorić taj zakon kršio a država mu tolerirala?
Malo tko plaća u 60 dana, pa nije on po tome poseban. Većina ne plaća u 60 dana, pa taj zakon nije baš ni provediv jer bi bacio u predstečaj i stečaj većinu poslovnih subjekata.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 11.10.2017., 11:02   #3543
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Zaboravio si jednu malu, malecku sitnicu - služe te jer imaš novaca.

Da nisi imao za autobusnu kartu - dobio bi od konduktera nogom u guzicu a ne prijevoz iz Splita u Zagreb.

Isto bi dobio i od konobara da nisi imao novac za kavu.

Dakle, gospodar si onoliko koliko ti je dubok džep.
Nisi ništa shvatila.
Ako već cjepidlačiš o IZNOSIMA izračunaj cijenu jednog busa, cijenu izgradnje auto puta split zagreb, cijenu obuke i plaće šofera.
I zar ja nisam najbogatiji čovjek u hrv. akoja za te miljarde utrošenih kuna i miljarde radni sati ZAHVALIM MILODAROM od 8o kn U JEDNOM SMJERU split zagreb (povratna karta tj ukupno 160 kn).

ONAJ KOJI KAŽE DA ME KAPITALIZAM ISKORIŠTAVA JE ZLONAMJERAN I NEPROSVJETLJEN.

Činjenično je jasno da se cijela hrv. urotila da SAMO RADI MENE izgradi auto put split zagreb i kupi bus i kupi mi dva šofera.

Kada to ne bih nagradio sa 80 kuna bio bih ništarija od čovjeka kao što je ništarija onaj koji kaže da me netko iskorištava i ja to ne kužim jer se to zove kapitalizam .
To je glupa teorija urote koja kaže da je kapitalizam loš.
NIJE LOŠ KAPITALIZAM nego JE loš onaj način razmišljanja koji vidi samo trnje a ne vidi ružu i nije zahvalan za miris


a miris je

-autoput split zagreb
-vozači
bus
besplatan tramvaj u zagrebu
-vrhunski UMJETNIČKI kolači U TESLINOJ OD ROBERTA HROMALIĆA
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 11.10.2017., 11:02   #3544
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Ništa nisi shvatila.
Nije to keš lova nego napojnica -milodar.
A nogom u guzicu od konduktera ili konobara ako nemaš za napojnicu odnosno milodar je što? Kako se to zove u tvom ekonomskom sistemu?
mravac8 is offline  
Old 11.10.2017., 11:05   #3545
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ali tu nam je od pomoći naš kolega Apemant kojeg bi Todorić trebao unajmiti u svoj tim koji ga brani.

Naime Apemant bi te nevino počeo pitati pa zašto helikopter nije trošak poslovanja??

A što je to trošak poslovanja ??

Kako ti znaš da skupocjeni sat i veš mašina u mojoj kupioni nije trošak poslovanja ?

Kužiš foru

Naravno da se ja i ti slažemo da skupocjeni sat nije trošak poslovanja, ali pošto pravo i zakone pišu cjepidlake koje ne mogu sve iscjepidlačiti i eksplicitno navesti NA KONCU SE SVE SVODI NA OSOBNU PROSUDBU TODORIĆA ODNOSNI SUCA ODNOSNO TUŽITELJA.

Sa dobrim advokatom i Apemantom svakako se može obraniti teza da mu je helikopter trošak poslovanja..

evo ja ću pokušati imitirati neuporedivog Apemanta

da bi se donosilo kvalitetne i brze odluke u današnjem brzom poslovanju potrebno je kvalitetno mirno mjesto i kvalitetan brzi prijevoz.
Kvalittetno mirno mjesto je otok smokvica kojeg kupujem i brzi helikopter i vozač i gorivo i točan skupi sat da ne zakasnimo.
A sve treba biti uredno za što će se pobrinuti skupa veš mašina

(Apemant će naći još 100 ovakovih caka )
Moze se svakako vrijedjati inteligenciju poreznim sluzbenicima ili upravnim ili kojim vec sucima. Koliko je to pametno, ovisi jesi li ih prije toga podmazao. Sta bi ti rekao nekom da ti isprica ovo gore, a ti si zaduzen za pravo? Ako ovo gore objasnjenje moze proci onda svaki vlasnik firme u hrvatskoj moze kupit bilo sta na tvrku i ne platit porez. Ako dopustis to invalidirao si citavu poreznu shemu drzave hrvatske. Zato kazem, netko ce mozda za mitarinu to i uciniti, hrvatska je ipak i dalje sjebana drzava. Ali bez mitarine, to ne moze proci.

Kad smo vec tu, vidi se zasto hrvatskoj ne odgovara pravni princip uvazavanja presedana kao u americi. Jer bi zahvaljujuci kompromitiranim sucima svasta postalo presedan, kao npr. licko rukovanje i slicno. Ali mislim da bi bilo pametno da se uvede taj sustav, ne samo zbog neke prakticnosti i pravne stabilnost i sigurnosti, nego zato da i te takve cudne presude dobiju pozornost kao presedani. Da svaki sudac koji donosi prakticki protuzakonitu presudu razmisli 3 puta o tome sto radi, jer ce se koristiti kao presedan i sigurno postati poznato svima sta je napravio i kako je presudio.
addx is offline  
Old 11.10.2017., 11:09   #3546
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
A dobro, ti si najpametniji, znaš sve, od poreznih propisa do neurotransmitera.

Ako ti se da, pitaj nekog knjigovođu ili porezne savjetnike. Evo ti i broj telefona RRIF-a 060-60-20-60.
Ne znam, mozda smo se krivo razumjeli ali ja sam htio samo potvrditi to sto si ti rekla i dodati jos onaj ostatak.

Pisemo istu stvar, na ves masinu koja ne sluzi poslovanju tvrtke mora se platiti porez, moze to biti placa u naravi, moze biti i kroz dobit.
addx is offline  
Old 11.10.2017., 11:10   #3547
imaju i u Americi više različitih presedana, po potrebi
Kaidos is offline  
Old 11.10.2017., 11:10   #3548
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
A nogom u guzicu od konduktera ili konobara ako nemaš za napojnicu odnosno milodar je što? Kako se to zove u tvom ekonomskom sistemu?
To znači da je čovjek škrt i ne daje drugima pa ne dobiva od njih ništa

Jednostavan je zakon univerzuma

daj pa će ti se dati ..
pitaj pa će ti se odgovoriti
traži pa će ti se dati
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 11.10.2017., 11:14   #3549
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post

Malo tko plaća u 60 dana, pa nije on po tome poseban. Većina ne plaća u 60 dana, pa taj zakon nije baš ni provediv jer bi bacio u predstečaj i stečaj većinu poslovnih subjekata.
90 posto zakona u Hrvatskoj je neprovedivo, ali to inspekciju ne sprečava da piči kazne malim poduzetnicima.

Evo ti zadnji primjer:

Moj poznanik, mali poduzetnik ima pokretnu radnju za pečenje palačinki. Obveznik je fiskalizacije i knjigovođa ga je morala prijaviti preko srevera porezne uprave. To je napravljeno. Međutim, za pokrente radnje nije jasno što se stavlja kao adresa poslovnog prostora - ništa ili adresa sjedišta ako je pokretna radnja manje od tri dana na nekom mjestu. Uglavnom njegov knjigovođa stavio je adresu sjedišta. Inspekcija tvrdi da je to pogrešno da nije trebalo staviti ništa i - opiči kaznu od 1000 kuna.

Je li on bilo koga oštetio tom greškom? Nije. U normalnim državama u kojma se ne moraju financirati nebuloze todorića poduzetnik bi dobio opomenu da ispravi grešku i točka.

Ili primjer kada je poduzeće kažnjeno jer nije radnika prijavilo na dan kada je zaposlen već dan kasnije. Recimo prijavljen je 02.09., a počeo je raditi 01.09. S tim da je prijavljen od 01.09., a nije prijavljen 01.09. jer je internet bio u kvaru.

Inspekcija kaže da je radnik mogao jedan dan raditi na crno. Nije mogao jer je do 31.08. bio prijavljen u drugom poduzeću.

Budući da sam privatni poduzetnik i budući da se krećem u takvom društvu mogla bi ti do kraja godine pisati takve *pametne* primjere.

I onda imaš Todorića čije se kršenje zakona vidi i iz druge galaksije koji desetljećima radi što hoće.

Jer, eto, zakoni su neprovedivi.

Ma nemoj, baš lijepo što ga braniš.
mravac8 is offline  
Old 11.10.2017., 11:16   #3550
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Naime Apemant bi te nevino počeo pitati pa zašto helikopter nije trošak poslovanja??
Ako se vozio s poslovnim namjerama, npr da dogovara posao, onda je trošak poslovanja.

Ako je išao u kurve, nije trošak poslovanja.

Quote:
A što je to trošak poslovanja ??

Kako ti znaš da skupocjeni sat i veš mašina u mojoj kupioni nije trošak poslovanja ?
Ovisi čime se baviš. Ako si registriran za trgovinu satovima i pranje odjeće i stvarno te usluge i obavljaš, onda je sve ok.

Inače nije.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ali protuzakonito je i spiskati pare na nesto od ceg nemas osobnu korist. To sam htio dodatno istaknuti. Npr. sad odlucis novcem od firme platit nekakvu glupu uslugu koja ne treba ni tebi ni firmi. Nema osobne koristi, ali nema ni koristi firmi nego samo steta tj. trosak. I to je u teoriji protuzakonito. Ok je poduzimati rizik, probas nesto pa ne uspije, ali ako je u startu bilo ocigledno da od tog poduhvata nece biti koristi za tvrtku, onda je to bacanje novca od tvrtke, direktor moze odgovarati za to, iako je i vlasnik firme. To sto on nije imao osobnu korist ga ne oslobadja od krivice..
Ako koristiš imovinu firme za vlastite potrebe, moraš platiti porez na dohodak od izuzimanja po stopi od 40% plus PDV ako je korišten pretporez, plus ne možeš knjižiti trošak odnosno rashod.

Dakle, ne isplati ti se. Todorić jest platio porez na dobit koji nije trebao, ali nije platio masu poreza na dohodak i PDV-a koji je trebao, tako da mu po meni država nema što vratiti, nego je on još dužan platiti razliku poreza.

To o čemu ti govoriš je odredba kaznenog zakona o nesavjesnom poslovanju, gdje ne smiješ radi svojih interesa ugroziti imovinu firme i one koji su s firmom povezani.

Plus krivotvorenje isprava

U pravnoj državi Todorić bi baš najebo.

Bitno da je on i dalje CEO To ne bi ni budala napravila, biti odgovoran za takvu firmu, mogao je biti samo vlasnik i ne bi odgovarao kazneno. Ali ne, on je jebeni predsjednik uprave.

Ja ni u malim firmama nisam nikad sebe stavio kao direktora, nego samo vlasnika poslovnog udjela ili dionica, a financijski ekspert Todorić je CEO
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 11.10.2017., 11:16   #3551
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
To znači da je čovjek škrt i ne daje drugima pa ne dobiva od njih ništa

Jednostavan je zakon univerzuma

daj pa će ti se dati ..
pitaj pa će ti se odgovoriti
traži pa će ti se dati
Lijepo što se zalažeš za komunizam.

Sad lijepo odi nagovori sve one milijunere i milijardere da ne budu škrti i da podjele svoju imovinu, odnosno da daju napojnice i milodare koje su dostojne njihove veličine.
mravac8 is offline  
Old 11.10.2017., 11:19   #3552
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
90 posto zakona u Hrvatskoj je neprovedivo, ali to inspekciju ne sprečava da piči kazne malim poduzetnicima.

Evo ti zadnji primjer:

Moj poznanik, mali poduzetnik ima pokretnu radnju za pečenje palačinki. Obveznik je fiskalizacije i knjigovođa ga je morala prijaviti preko srevera porezne uprave. To je napravljeno. Međutim, za pokrente radnje nije jasno što se stavlja kao adresa poslovnog prostora - ništa ili adresa sjedišta ako je pokretna radnja manje od tri dana na nekom mjestu. Uglavnom njegov knjigovođa stavio je adresu sjedišta. Inspekcija tvrdi da je to pogrešno da nije trebalo staviti ništa i - opiči kaznu od 1000 kuna.

Je li on bilo koga oštetio tom greškom? Nije. U normalnim državama u kojma se ne moraju financirati nebuloze todorića poduzetnik bi dobio opomenu da ispravi grešku i točka.

Ili primjer kada je poduzeće kažnjeno jer nije radnika prijavilo na dan kada je zaposlen već dan kasnije. Recimo prijavljen je 02.09., a počeo je raditi 01.09. S tim da je prijavljen od 01.09., a nije prijavljen 01.09. jer je internet bio u kvaru.

Inspekcija kaže da je radnik mogao jedan dan raditi na crno. Nije mogao jer je do 31.08. bio prijavljen u drugom poduzeću.

Budući da sam privatni poduzetnik i budući da se krećem u takvom društvu mogla bi ti do kraja godine pisati takve *pametne* primjere.

I onda imaš Todorića čije se kršenje zakona vidi i iz druge galaksije koji desetljećima radi što hoće.

Jer, eto, zakoni su neprovedivi.
Ovo sve dobro pises. Ti zakoni u hrvatskoj su katastrofa i provedba jos katastrofalnija.

Trebalo bi uvesti ako nije planirana i ostvarena korist da se ne smije pisati nikakva kazna, vec prvo upozorenje s rokom za ispravak.

Dakle nista ono, fali ti neki element racuna - odmah kazna. Fali ti znak na ulazu zgrade odmah kazna. Fali ti znak za zabranjeno pusenje odmah kazna i tako sve.

To se tako ne radi, ljudi ne mogu uopce pratiti sve te propise, inspektori bi zapravo trebali biti vise edukatori koji te poduce sta treba da budes legalan i onda dodju provjeriti jel to tako radis.

Kazne se pisu tek onima koji tesko krse propise s namjerom ostvarivanja koristi ili neki teski kronicni nemar i slicno.

Ovo sto hrvati rade je katastrofa. Bas dobro si spomenula te palacinke na kotacima, nesto s kolegom razmatram nesto slicno otvoriti. znaci adresa nista...

Btw, zasto taj s palacinkama nije otvorio onaj pausalni obrt? tu ne treba fiskalizacija, nema PDVa, a tesko da ce premasiti koliko ono 300000 kuna godisnje?
addx is offline  
Old 11.10.2017., 11:22   #3553
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ništa nisi shvatila.
Nije to keš lova nego napojnica -milodar.

Pa kako ti nije jasno da sam ja slobodan ići gdje god želim, a ti ljudi danima i satima čekaju moj dolazak . Jesi li ti svjesna koliko košta jedan tramvaj i plaća vozaču ,a on me besplatno vozi od kolodvora do trga.

Pa zar nije milodar dati 80 kuna šoferima koji su mi nabavili autobus i voze me 5 sati do zagreba.

ja pišem na kompu i drugi ljudi daju meni slične milodare koje ja dajem tebi i ostalima ..
kako ti nije jasno da smo svi povezani i svi smo bogati
Tebi možda to jest milodar, ali šoferu nije. On ima svoj posao, obavlja ga i za to prima plaću. Ne živi od milodara, baš kao ni ja. Za tebe doista ne znam.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 11.10.2017., 11:24   #3554
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ako koristiš imovinu firme za vlastite potrebe, moraš platiti porez na dohodak od izuzimanja po stopi od 40% plus PDV ako je korišten pretporez, plus ne možeš knjižiti trošak odnosno rashod.
Sta znaci ne mozes knjiziti trosak, da ti udje u osnovicu za dobit?

Platis porez kao na placu, a ne ide u trosak? Placa ide u trosak. WTF pa to je suludo

Quote:
Dakle, ne isplati ti se. Todorić jest platio porez na dobit koji nije trebao, ali nije platio masu poreza na dohodak i PDV-a koji je trebao, tako da mu po meni država nema što vratiti, nego je on još dužan platiti razliku poreza.
Ja maltene samo vadim dobit, nista se drugo ne isplati a i dobit je ovdje skupa. Ne znam zasto uopce imam firmu jos tu, po inerciji...

Nisam siguran po ovim zadnjim pravilima jel se osobni auto/leasing isplati, njega se moze nesto knjiziti u trosak... AFAIK

Quote:
To o čemu ti govoriš je odredba kaznenog zakona o nesavjesnom poslovanju, gdje ne smiješ radi svojih interesa ugroziti imovinu firme i one koji su s firmom povezani.
E da, to
addx is offline  
Old 11.10.2017., 11:25   #3555
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Lijepo što se zalažeš za komunizam.

Sad lijepo odi nagovori sve one milijunere i milijardere da ne budu škrti i da podjele svoju imovinu, odnosno da daju napojnice i milodare koje su dostojne njihove veličine.
pa oni to rade svake sekunde.

zar mi nije todorić napravio konzum koji ide sa mnom kroz život i stalno me služi , a gates windows, a boeing avion, a anderlon forum, a asus ovaj laptop, a holyywood filmove, a Apemant svoje besmrtne polemike sa north wind,a sigmund mi daje analizu hegelovog opusa i to besplatno..gradska čitaonica mi nabavlja besplatno nove knjige

sve je međusobno umreženo i međusobno se divno pomaže..

to što je gates miljarder samo je dokaz koliko je puno milodara zahvalnosti primio jer je ljubazno ponudio cijelom svijetu windowse.

evo meni ih je dao besplatno
a kompjutor mi služi da primim milodare koje ja pak dajem onima koji mene služe

očito je da je postojanje čista radost i da je ovaj svijet
najbolji od svih mogućih svjetova
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 11.10.2017., 11:28   #3556
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
pa oni to rade svake sekunde.

zar mi nije todorić napravio konzum koji ide sa mnom kroz život i stalno me služi , a gates windows, a boeing avion, a anderlon forum, a asus ovaj laptop, a holyywood filmove, a Apemant svoje besmrtne polemike sa north wind,a sigmund mi daje analizu hegelovog opusa i to besplatno..gradska čitaonica mi nabavlja besplatno nove knjige

sve je međusobno umreženo i međusobno se divno pomaže..

to što je gates miljarder samo je dokaz koliko je puno milodara zahvalnosti primio jer je ljubazno ponudio cijelom svijetu windowse.

evo meni ih je dao besplatno
a kompjutor mi služi da primim milodare koje ja pak dajem onima koji mene služe

očito je da je postojanje čista radost i da je ovaj svijet
najbolji od svih mogućih svjetova

Yes, it's called mescaline. It's the only way to fly.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 11.10.2017., 11:29   #3557
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ovo sve dobro pises. Ti zakoni u hrvatskoj su katastrofa i provedba jos katastrofalnija.

Trebalo bi uvesti ako nije planirana i ostvarena korist da se ne smije pisati nikakva kazna, vec prvo upozorenje s rokom za ispravak.

Dakle nista ono, fali ti neki element racuna - odmah kazna. Fali ti znak na ulazu zgrade odmah kazna. Fali ti znak za zabranjeno pusenje odmah kazna i tako sve.

To se tako ne radi, ljudi ne mogu uopce pratiti sve te propise, inspektori bi zapravo trebali biti vise edukatori koji te poduce sta treba da budes legalan i onda dodju provjeriti jel to tako radis.

Kazne se pisu tek onima koji tesko krse propise s namjerom ostvarivanja koristi ili neki teski kronicni nemar i slicno.

Ovo sto hrvati rade je katastrofa. Bas dobro si spomenula te palacinke na kotacima, nesto s kolegom razmatram nesto slicno otvoriti. znaci adresa nista...

Btw, zasto taj s palacinkama nije otvorio onaj pausalni obrt? tu ne treba fiskalizacija, nema PDVa, a tesko da ce premasiti koliko ono 300000 kuna godisnje?
Ako planiraš nešto otvoriti - ne otvaraj obrt ni u ludilu. I dalje ti vrijede zakoni po kojima obrtnik za gubitke obrta odgovara i vlastitom imovinom. I ne samo to, ako obrtnik umre, njegovi nasljednici moraju podmiriti dug poreznoj upravi. Ok, to je moj savjet, nisam ni ja najpametnija.

Boldano - tko bi trebao uvesti? Mrzim pasiv, on ništa ne govori. Država treba uvesti, vlada traba uvesti, Penković treba uvesti a oni ne uvode. Zašto? Je li to samo zbog neznanja i nepsposobnosti ili namjerno ne znam.

A po tome svemu vidi se kakva je naša država - služi za pljačku i nerad. Državnim službenicima nije uopće stalo ni do države ni do građana (države nema bez građana) već samo do punjenja državnog proračuna koji će onda oni - prazniti.

Pa šta nije očaj nad očajem, slušam jučer u dnevniku penzići traže povećanje mirovine, Plenović kaže nema. I istovoremeno slušamo o milijardama koje je Todorić uništio.
mravac8 is offline  
Old 11.10.2017., 11:36   #3558
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ako planiraš nešto otvoriti - ne otvaraj obrt ni u ludilu. I dalje ti vrijede zakoni po kojima obrtnik za gubitke obrta odgovara i vlastitom imovinom. I ne samo to, ako obrtnik umre, njegovi nasljednici moraju podmiriti dug poreznoj upravi. Ok, to je moj savjet, nisam ni ja najpametnija.
Znam za to, ali ne vidim neki velik rizik od nekakvih dugova, ako si pausalni obrt jedino sto trebas platiti je taj sitni pausal, ne mozes stvoriti dugove pecenjem palacinki.

Jedino ovo sto ti pricas, dodje neki inspektor pa ti lupi kaznu od 50 hiljada kuna za neku pizdariju.

Postoje inace i noviji zakoni koji cine odgovorne osobe u d.o.o. odgovornijima, onaj proboj pravne osobnosti i slicno mislim da se zove. Tako da u odredjenim slucajevima i kod d.o.o. mogu oduzimati osobnu imovinu.

Quote:
Boldano - tko bi trebao uvesti? Mrzim pasiv, on ništa ne govori. Država treba uvesti, vlada traba uvesti, Penković treba uvesti a oni ne uvode. Zašto? Je li to samo zbog neznanja i nepsposobnosti ili namjerno ne znam.
Vlada... zapravo sve to sto si nabrojala je prakticki jedno te isto.

Quote:
Pa šta nije očaj nad očajem, slušam jučer u dnevniku penzići traže povećanje mirovine, Plenović kaže nema. I istovoremeno slušamo o milijardama koje je Todorić uništio.
Dobro, te milijarde koje je todoric unistio nisu "oduzete" penzijama, on je zajebo privatnike, banke i dobavljace. Tako da ti novci ne bi nista znacili penzijama da nisu unisteni, ne bi ih se moglo preusmjeriti penzicima je su to privatni novci.

S druge strane, mirovinski fondovi koliko znam jesu duboko u agrokoru dionicki/obveznicki, pa ce tu mozda penzici i buduci penzici i popusiti neku stetu na penzije, ovisi kako se rasplete prica.

Sto se tice penzica i toga, treba pogledati strukturu hrvatskog proracuna... cca 70 milijardi odlazi na "raju", drzavne place, troskovi drzavnih radnih mjesta, zdrastveno, mirovinsko,
to je od 120ak milijardi ukupno rashodovne strane. 10 milijardi su kamate, 10 milijardi razne pomoci, 6-7 milijardi poljoprivredne subvencije i ostalo positno. sta se tu sad moze prerasporedit penzicima, ne znam...
addx is offline  
Old 11.10.2017., 11:42   #3559
Quote:
addx kaže: Pogledaj post

Znam za to, ali ne vidim neki velik rizik od nekakvih dugova, ako si pausalni obrt jedino sto trebas platiti je taj sitni pausal, ne mozes stvoriti dugove pecenjem palacinki.

Jedino ovo sto ti pricas, dodje neki inspektor pa ti lupi kaznu od 50 hiljada kuna za neku pizdariju.
Nikad ne znaš što ti se može dogoditi ni u životu a pogotovo ne u poslovanju, a što je sigurno je sigurno. Ja prva ne bi htjela da moja privatna imovina ode na bubanj ili da djeci umjesto stana ostavim dugove. Čemu riskirati?
mravac8 is offline  
Old 11.10.2017., 11:44   #3560
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Pa šta nije očaj nad očajem, slušam jučer u dnevniku penzići traže povećanje mirovine, Plenović kaže nema. I istovoremeno slušamo o milijardama koje je Todorić uništio.
Ima love i za veteransku kastu, samo za stoku sitnog zuba nikada nema. A svi smo jednaki. Jesmo, jesmo, ali su neki ipak jednakiji.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.