Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Azijska kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 21:34   #161
stigla mi je innisfree orchid eye creme veselim se isprobavanju. uz to, dobila sam tester tonymolyjeve panda's dream white magic cream. nije mi jasna bas svrha ti izbjeljujucih krema? jel koristi itko?
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Old 08.11.2017., 23:01   #162
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
stigla mi je innisfree orchid eye creme veselim se isprobavanju. uz to, dobila sam tester tonymolyjeve panda's dream white magic cream. nije mi jasna bas svrha ti izbjeljujucih krema? jel koristi itko?
Ja imam pandu kremu. Nije ni meni bila jasna njena upotreba dok nisam pročitala da je ona primer ispod bb kreme. Znači nju stavim kao 4 korak neposredno prije bb i nevjerovatno kako to čudo hidratizira i istovremeno drži bb na svom mjestu satima. Bila sam je potpuno podcjenila a sad ne mogu bez nje. I nikad je direkt na lice nego razmazati kroz prste pa na lice.
Estee Lauder is offline  
Old 09.11.2017., 01:53   #163
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
Alerija
ti si na kosu stavljala kukui ulje s iHerba (ne da mi se tražiti link), ako se dobro sjećam, mislim da smo njega komantirale.
Kakvo je, fino gusti ili onako rjeđe?
Dovodim se u napast, znam ... što ću.
Ja imam Ogyx (Mueller, Kozmo) i čini mi se da je vrlo razrjeđeno, jer kako bi inače moglo biti raspršeno.
da to sam stavila,to je bas fino gusto ulje,mislim da bas sto kazes, da je ovo ogyx dosta razrjedeno da moze biti mist.

Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post

Ja sam danas stigla doma malo ranije nego inače pa sam evo taman napravila Tanaka masažu. Divota jedna kako se lijepo upije ulje i lice dobije neki zdravi obris.
Sutra ju radim opet ako ne budem premorena ali ovaj put na kraju rutine. Sada mi je bila u sklopu čišćenja pa sam se morala umiti na kraju a tako mi bilo žao.
bas mi je drago da ti je dobra! mozes ulje i ostaviti na licu ako nije ovo sto si napisala u sklopu ciscenja, nego recimo 2 korak nakon skina /tonika/balancera.

Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Može li se tanaka raditi s nečim što nije ulje i čime? Ne podnosim ulja
mozes mozda probati sa nekim losionom ali iskreno ne znam kako bi to funkcioniralo.uzasno je bitno u tanaki da ti ruke klize po licu jer pogotovo ove lifting/contouring vjezbe zahtjevaju malo prevrtanje koze ako pogledas.ako je koza suha i nedovoljno nauljena to nece biti dobro.i onda negdje na zadnjoj trecini koza jako pocne upijati sto god je gore, tako ako probas sa losionom svakako ga imaj blizu jer ces definitno trebati nadopunjavati.probaj mozda sa nekim koji je i hidratantni ali i malo masnjikavi.
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Old 09.11.2017., 06:53   #164
@Nagrišpana pada mi na pamet da bi se masaza mogla raditi i sa Cosrx snail essence ona mi je dosta "masna"

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
aaatina is offline  
Old 09.11.2017., 07:09   #165
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
@Nagrišpana pada mi na pamet da bi se masaza mogla raditi i sa Cosrx snail essence ona mi je dosta "masna"

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
Meni se to čudo instant upije u kožu i matira sve korake prije. Tako kod jako dehidriranih ipak preporučam ulje jer kao što Alerija kaže, negdje pri polovici masaže se sve fino upije u kožu. A ja sam se bila pošteno nauljila.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 09.11.2017., 10:21   #166
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Ja imam pandu kremu. Nije ni meni bila jasna njena upotreba dok nisam pročitala da je ona primer ispod bb kreme. Znači nju stavim kao 4 korak neposredno prije bb i nevjerovatno kako to čudo hidratizira i istovremeno drži bb na svom mjestu satima. Bila sam je potpuno podcjenila a sad ne mogu bez nje. I nikad je direkt na lice nego razmazati kroz prste pa na lice.
Čovječe, ovo moram probati
Inače, na putu do posla ima jedan jumbo plakat na kojem je reklama za planet obuću, nasred plakata nekakva panda ili tako nešto. Svaki put kad to vidim, sjetim se te kreme
XenaRatnica is offline  
Old 09.11.2017., 10:43   #167
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Ta otopina se moze cuvati, ne gubi svojstva stajanjem?
Vidiš, nije mi palo na pamet - koliko dugo smije stajati otopina borne kiseline. Mogu pitati u ljekarni.
Ali, taj prah je - jako jeftin, muž je kupovao pa ne znam, između 10 i 20 kn.


Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Muke po aziji.
Tako ti je meni bilo s crnim Kohakuom. Čime god i koliko god zalijevala, lice sfureno ko opožarena područja. Jednostavno sam odustala od njega kada zahtijeva toliko muke.

Ja sam danas stigla doma malo ranije nego inače pa sam evo taman napravila Tanaka masažu. Divota jedna kako se lijepo upije ulje i lice dobije neki zdravi obris.
Sutra ju radim opet ako ne budem premorena ali ovaj put na kraju rutine. Sada mi je bila u sklopu čišćenja pa sam se morala umiti na kraju a tako mi bilo žao.
Ne znam zašto ja nisam nikada, ali baš nikada burno reagirala na hijaluron do sada. Moja koža ga jako voli, a ovaj crni Kohaku pogotovo.
Možda je prije zbog drugih sastojaka u tonera.
Hijaluronska kiselina je prirodni sastojak kože isto kao i koenzim Q10. Oba sastojka nestaju, s godinama ih koža slabije proizvodi pa ih treba početi dodavati već oko 30. godine.

Sjećam se kad je izišla nova linija Nivea Visage, tamo je bilo obje linije i sjećam se da su kod Q10 bile osjenčane godine od 35 - 55, dok su kod hijaluronske bile 45 - 55 ... a ja pred 40. godina i što sad?
Uzela Q10 - jer sam se željela "pokazati" mlađom.




Uzmite u obzir koliko imate godina, nekome s 30 i nekome s 45 hijaluron možda ne odgovara na isti način.
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Old 09.11.2017., 11:54   #168
wendy ti koristiš Jigott crvenu? Znam da se sto puta pričalo o njoj, ali možeš li mi malo ponoviti. Sad sam korsitila crnu mizon i(hvala xeni :*) i mislim da je super, fino matira i puder super ide na nju... sigurno ću je kupiti za proljeće.

Ali čini mi se da bi za zimu trebala nešto jače pa gledam i jigott.... ostavlja li masan trag, koliko treba da se upije?
I da, nekoliko linkova na ebayu koje sma otvorila su sve neki čudni selleri... gdje je kupuješ?
rosa_salvaje is offline  
Old 09.11.2017., 12:00   #169
Ja sam, nakon dva dana premišljanja, ipak naručila onaj Sidmool propolis sleeping pack i još par testerića njihovih proizvoda pa ću vidjet...

Što se tiče tanaka masaže:

Ja sam tanaku radila redovito tijekom dvije i pol godine.

Prvo sam krenula svakodnevno, ali me to brejkalo po bradi pa sam prorijedila na dva puta tjedno. Kad se situacija smirila, počela sam je raditi svaki drugi dan i ostala pri tome.

Radila sam je u večernjoj rutini s uljem za čišćenje lica, dakle na početku rutine.

Dvojila sam oko toga je li u redu raditi tanaku s uljem za čišćenje jer me brinulo hoću li time zapravo utrljati šminku dublje u kožu, pa sam prvo očistila lice micelarnom, a zatim stavila ulje za čišćenje i odradila tanaku, pa ulje emulgirala i isprala.

Netko je gore napisao da pokreti moraju biti jako lagani, ali nije baš tako. U videu se jasno kaže da pritisak mora biti nježan, ali čvrst, čak na nekim dijelovima na granici neugode.

Zato meni nije bilo izvedivo raditi tanaku s uljem za njegu na kraju (ili u sredini) rutine, jer mi je trebalo stvarno dosta ulja da spriječim pretjerano natezanje kože, to bi mi bila prevelika količina ulja za njegu.

Ovo s brejkanjem se zna često događati, pisalo se o tome ne jednom stranom forumu. U tom slučaju treba prorijediti masažu. Isto tako, neki tvrde da je preporuka iz videa da masažu treba raditi 1 - 2 puta na dan konrtaproduktivna jer se tako "ulijeni" prirodna funkcija drenaže, tako nešto, ne sjećam se više točno.

Enivejz, prestala sam s tanakom prije cca 2 mjeseca jer mislim da je to natezanje i rastezanje kože loše. Ne znam, meni se, koliko god ulja stavila, koža malo previše pomiče u svim smjerovima dok radim tanaku, ma koliko nježna ja bila.

Sad sam prešla na drugi tip masaže, stavim link dolje.

Nisam primijetila pomak u tonusu niti smanjenje nazolabijalnih bora, a sad ne znam jel tanaka pomogla da se odgodi stvaranje novih/dubljih bora

Ali da je ugodna - fakat je, ja sam uživala u svakoj minuti te masaže, to ne mogu poreći.

Elem, da privedem ovaj roman kraju

link s videom za tanaka masažu:
https://www.youtube.com/watch?v=7j5w9qKaL1o

link za masažu koju sad prakticiram:
https://www.youtube.com/watch?v=8-OKVq0BH0Q

link na strani forum na kojem se dosta raspravljalo o (ne)benefitima tanake i njenoj (ne)koristi za neazijska lica:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cacheUQJt2Y_7tIJww.essentialdayspa.co m/forum/viewthread.php%3Ftid%3D54162+&cd=3&hl=hr&ct=clnk&g l=hr

Inače, na essentialdayspa forumu puno se pisalo o tanaki, ali u različitim threadovima pa je malo razbacano, plus što mi ne otvara linkove na essentialdayspa pa moram kliknuti na cached stranice.
Ako se u google tražilicu upiše "tanaka massage site: www.essentialdayspa.com" izbaci se popis threadova, pa onda onda treba kliknuti na cached.
Neki od threadova su Downside to Tanaka massage?, Does facial massage break down collagen and elastin?, Tanaka Facial Massage (bone, muscle & lymph drainage), Tanaka Massage gives open pores?, Face ruined due to Tanaka massage, Question about the Tanaka massage youtube video!, Tighter and toned skin after given Tanaka a break...? itd...

I još samo nešto: Na amazonu sam čitala recenzije neke japanske knjige o masaži lica, vjerojatno nešto slično tanaki, i komentari su bili dosta negativni. Ja sam zaključila da takav tip masaže ne odgovara našoj fizionomiji.

Dakle, zaključak: mene tanaka nije upropastila , nije mi uklonila nazolab. bore, ne znam jel usporila/spriječila nastanak novih bora, fakat-fakat-fakat je ugodna, al moje 40-godišnje lice se mal previše rasteže pod masažom pa smo se pozdravile
Uglavnom, dosta je kontroverzna metoda...
kukumka is offline  
Old 09.11.2017., 12:02   #170
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
stigla mi je innisfree orchid eye creme veselim se isprobavanju.
Javi za orchid, baš me zanima.

Meni stigao Mizon snail repair krema za oči a imam i sulwhasoo ginseng kremu pa to izmjenjujem.
Mogu reći da mi jako odgovaraju laganije teksture, npr. Mizon mi je odlična lagana kremica
Ove gušće kao da mi stoje gore koliko god malo stavim.

Isto i sa cijelim licem, ove tonere, esencije i serume bi mogla staviti 100 slojeva a čim stavim neku kremu preteško mi je.

Još hoću probati Innsifree orchid
Sarah Walker is offline  
Old 09.11.2017., 13:07   #171
Ovaj post o Tanaka masaži mi je taman "sjeo" jer već neko vrijeme razmišljam da bih trebala početi raditi nešto s tonusom lica. Obrazi i kutevi usana kao da mi se polako spuštaju prema dolje...

Hvala kukumka na vrlo detaljnom postu, zanima me ako bi još netko htio podijeliti svoja iskustva ili mi preporučiti čime da krenem? Da kupim jade roller, onaj s iglicama ili da probam s ovom masažom?

Spremila sam si onaj poduži pdf o derma rollingu što je netko nedavno objavio (Hvala hvalaaa!) i počela proučavati, o jade kamenu sam samo pokupila da je taj kamen jako rijedak i da su rudnici u kojima se on nalazi u Kini u vlasništvu države te da već jako dugo ne dozvole da se pravi jade izvozi. Za te potrebe koriste mramor (ili još neki kamen) i zapravo velika većina jade rollera i nakita od tog kamena koji se mogu pronaći na zapadnom tržištu (dakle izvan Kine) su fejk odnosno mramorni. Ali našla sam jako puno postova gdje se navodi kako to nije toliko bitno, da sama masaža bilo kakvim kamenom ima blagodati na cirkulaciju i tonus lica i da je samo bitno da je čist te da se pravilno izvodi sama masaža.
Awakening is offline  
Old 09.11.2017., 13:31   #172
Quote:
Awakening kaže: Pogledaj post
Ovaj post o Tanaka masaži mi je taman "sjeo" jer već neko vrijeme razmišljam da bih trebala početi raditi nešto s tonusom lica. Obrazi i kutevi usana kao da mi se polako spuštaju prema dolje...

Hvala kukumka na vrlo detaljnom postu, zanima me ako bi još netko htio podijeliti svoja iskustva ili mi preporučiti čime da krenem? Da kupim jade roller, onaj s iglicama ili da probam s ovom masažom?

Spremila sam si onaj poduži pdf o derma rollingu što je netko nedavno objavio (Hvala hvalaaa!) i počela proučavati, o jade kamenu sam samo pokupila da je taj kamen jako rijedak i da su rudnici u kojima se on nalazi u Kini u vlasništvu države te da već jako dugo ne dozvole da se pravi jade izvozi. Za te potrebe koriste mramor (ili još neki kamen) i zapravo velika većina jade rollera i nakita od tog kamena koji se mogu pronaći na zapadnom tržištu (dakle izvan Kine) su fejk odnosno mramorni. Ali našla sam jako puno postova gdje se navodi kako to nije toliko bitno, da sama masaža bilo kakvim kamenom ima blagodati na cirkulaciju i tonus lica i da je samo bitno da je čist te da se pravilno izvodi sama masaža.
Nema na čemu

Ja bih isto uzela neku spravicu

Odlučila sam da neću naručivati DR s e-baya nego ću uzeti ovdje u nekoj ljekarni jer bih ga htjela vidjet uživo i pročitati što piše na kutiji.
Ovi rolleri s e-baya su super što se cijene tiče, ali muči me od kojeg su materijala, ipak si to zapikavam u kožu. Ja bih od titana ili kir. čelika, to su bijeli metali, a e-bay je prepun nekih šarenih

Nije mi baš najjasnije kako se rolleri mogu otupiti rolajući po koži ako su napravljeni od ovih metala? Pa to su izrazito čvrsti, tvrdi, izdržljvi materijali?
Zapravo moram još proučit taj pdf da se malo bolje informiram o svemu tome

A što se jade rollera tiče, slažem se, za masažu je ok i od drugog kamena, samo što žad navodno ima neka ljekovita svojstva kao bonus

Mene malo privlači i onaj s dvije metalne kuglice, a @Jassica je jako hvalila i T-bar...

Uglavnom, najzainteresiranija sam za dr, a od ovih drugih ću suziti izbor na jednu (kuglice ili t-bar ili nešto treće)
kukumka is offline  
Old 09.11.2017., 13:46   #173
o ne, upravo sam osvijestila postojanje Derminatora, sad mislim da mi to treba
kukumka is offline  
Old 09.11.2017., 17:07   #174
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
wendy ti koristiš Jigott crvenu? Znam da se sto puta pričalo o njoj, ali možeš li mi malo ponoviti. Sad sam korsitila crnu mizon i(hvala xeni :*) i mislim da je super, fino matira i puder super ide na nju... sigurno ću je kupiti za proljeće.

Ali čini mi se da bi za zimu trebala nešto jače pa gledam i jigott.... ostavlja li masan trag, koliko treba da se upije?
I da, nekoliko linkova na ebayu koje sma otvorila su sve neki čudni selleri... gdje je kupuješ?
Mislim da sam prvi kozmetički stvar iz Koreje naručila Jigott crvenu puževu kremu. Ovo mi je 4. kutija i 3. seller, naručila sam od sellera glotra, zašto ne znam, no stiglo je za 24 dana ... dosta je putovalo.

Krema nije masna, ni malo - već naprotiv, gusta i hranjiva i - elastična.
Nemam više tu sliku, no kad je uhvatiš - između 2 prsta ostane nit. Meni ona fino nahrani i umiri lice, ona je ta kojoj se uvijek vraćam, koju uvojek imam u pričuvi. Znači da je varam s drugom kozmetikom, pa ako osjetim brejk - briši nazad.
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Old 09.11.2017., 17:18   #175
cure, upravo sam naišla na upozorenje o derma rolleru koji se prodaje na e-bayu i koji umjesto iglica ima nožiće i uzrokuje trajno oštećenje kože.

stavila sam tekst i slike na temu o dermarollerima da ne oftopičarim ovdje:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=152
kukumka is offline  
Old 09.11.2017., 19:53   #176
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam prvi kozmetički stvar iz Koreje naručila Jigott crvenu puževu kremu. Ovo mi je 4. kutija i 3. seller, naručila sam od sellera glotra, zašto ne znam, no stiglo je za 24 dana ... dosta je putovalo.

Krema nije masna, ni malo - već naprotiv, gusta i hranjiva i - elastična.
Nemam više tu sliku, no kad je uhvatiš - između 2 prsta ostane nit. Meni ona fino nahrani i umiri lice, ona je ta kojoj se uvijek vraćam, koju uvojek imam u pričuvi. Znači da je varam s drugom kozmetikom, pa ako osjetim brejk - briši nazad.
Wendy ja sam te nadmašila. Meni stiže 9-ta kutija. S time da je koristi i moja mala i mogu reći da smo nas dvije komotno potrošile skoro litru te kreme. Ja bih samo nadopunila da ona kožu vizualno matira, ali kad se koža takne kao da je stalno vlažna. I to mi se jedino s njom dešava i taj osjećaj neke opuštenosti. I ja je koristim sa drugom kozmetikom.
Estee Lauder is offline  
Old 09.11.2017., 20:13   #177
Evo jedna odlična cc krema koju koristim preko 2 tjedna, za sve snjeguljice i one kojima treba lagano prekrivanje ili da se koristi ispod neke bb kreme koju želite malo posvijetliti. Jako lijepo se upija i daje prirodan izgled. Ja sam je naručila isključivo da posvijetlim lice ispod moje omiljene Aritaum jedinice za koju bih voljela da je samo mrvu svjetlija. I to mi sa ovom kombinacijom baš dobro izgleda.

https://www.ebay.com/itm/Too-Cool-fo...IAAOSw-CpX-4eo
Estee Lauder is offline  
Old 09.11.2017., 20:16   #178
Quote:
kukumka kaže: Pogledaj post
cure, upravo sam naišla na upozorenje o derma rolleru koji se prodaje na e-bayu i koji umjesto iglica ima nožiće i uzrokuje trajno oštećenje kože.

stavila sam tekst i slike na temu o dermarollerima da ne oftopičarim ovdje:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=152
Ja o tom dermalorelu ne želim ni čitati. Inače sam radila sve i svašta licu, ali to mi ne pada napamet. Ma za ne znam kakav ten.

Kukumka, u vezi tanaka masažom, potpuno se slažem s tobom. I ja sam je neko vrijeme davno radila i shvatila da samo rastežem kožu i da nikakve masaže ne dolaze u obzir. Samo dobro hidratiziranje od kojega mi koža djeluje nabubreno.
Estee Lauder is offline  
Old 09.11.2017., 20:24   #179
Evo na sweetcorea stigao novi Cosrx mist.

http://www.sweetcorea.com/index.php?...duct_id=502974

Al dobro ga cijene: uz najjeftiniji šiping (5,74$) je ukupno 22,41$.
malasjuga is offline  
Old 09.11.2017., 20:38   #180
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Ja o tom dermalorelu ne želim ni čitati. Inače sam radila sve i svašta licu, ali to mi ne pada napamet. Ma za ne znam kakav ten.

Kukumka, u vezi tanaka masažom, potpuno se slažem s tobom. I ja sam je neko vrijeme davno radila i shvatila da samo rastežem kožu i da nikakve masaže ne dolaze u obzir. Samo dobro hidratiziranje od kojega mi koža djeluje nabubreno.
Jesi vidjela link za masažu koju sad prakticiram?
To nije klasična masaža, nego pritiskanje točaka na licu, traje 2 minute, probaj
kukumka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.