Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 21:29   #1
Prijevod igrice uz pomoć programa ili malog programiranja

Pozdrav.Da li je moguće prevest neku igricu uz pomoć programa ili malog programiranja na hrvatski jezik,one titlove što su na engleskom,i sve šta se još može.Pošto je gta vice city,cod 2 i serious sam 2 preveden pa me zanima ako su te igrice prevedene jel se može još koja.Ne sve igrice barem neke.I ako se nemre zašto.
Molim odgovor unaprijed se zahvaljujem.
Suzuki2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 20:07   #2
Quote:
Suzuki2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Da li je moguće prevest neku igricu uz pomoć programa ili malog programiranja na hrvatski jezik,one titlove što su na engleskom,i sve šta se još može.Pošto je gta vice city,cod 2 i serious sam 2 preveden pa me zanima ako su te igrice prevedene jel se može još koja.Ne sve igrice barem neke.I ako se nemre zašto.
Molim odgovor unaprijed se zahvaljujem.
Ako je autor igre ostavio filove sa tekstom otvorene i dostupne za modificiranje, onda da. Ali to je vrlo, vrlo rijetko. Neke igre koje su napravljene s ciljem da modanje bude moguće, imaju specijalizirane alate za takve stvari, ali nije puno igri takvih.
Tako da prvo provjeri da li je tu igru koji misliš prevoditi moguće modati, ako da, onda provjeri kako, a ako nije, onda ništa od prijevoda. Osim da direktno kontaktiraš proizvođača i ponudiš im se za prijevod. Ali sumnjam da bi bilo koji ozbiljniji developer pristao na to (ako bi netko i htio lokalizirati igru, onda bi to prepustili plaćenim profesionalcima koji im mogu garantirati kvalitetu, rokove i točnost).
__________________
Potpis
berko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:15   #3
Ok hvala na odgovoru.
Suzuki2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.