Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 22:07   #1161
Nažalost, mislim da si se zeznuo, upravo LG ima WRGB naizmjenični raspored piksela što donosi manju rezoluciju nego je navedena (2.8K) i vidljivu mrežu piksela i nije baš pogodno za tvoje potrebe drugog PC monitora (mada 55" kao PC monitor je preveliko čak i za moje pojmove ) ako si vidio taj TV uživo i to ti ne smeta, tvoje je carstvo nebesko...
MytByte is online now  
Old 24.02.2018., 09:31   #1162
Ako je mislio samo na gledanje filmova i serija na tom LG-u kao sto je gledao i sa Panasonic TV-a onda OK, ali raditi nesto na PC-u gledajuci na ekranu tog 55" LG TV-a, biti ce razocaranja.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 25.02.2018., 15:31   #1163
dali netko ima iskustva sa tv LG 40UH630V UHD TV
hercegovac28 is offline  
Old 26.02.2018., 18:47   #1164
Pozdrav, odlucio sam kupiti sony 55XE7005

Iako sam prvobitno trazio neki 49” sa VA panelom nisam nista uspio naci tako da je odluka pala na ovaj sony koji ima VA panel.
Tv bi najvise koristio za gledanje filmova i ps4 pro.

Sad me muci sto za ovaj model nigdje na internetu nemogu naci dobre postavke. Ovo na rtings je za americku verziju koja ima IPS panel.
maturant2 is offline  
Old 26.02.2018., 19:04   #1165
Pozdrav i tebi. Ako nadjes dobre postavke javi, ja sam danas uzeo isti model pa se pridruzujem potrazi
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Old 26.02.2018., 19:09   #1166
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Pozdrav i tebi. Ako nadjes dobre postavke javi, ja sam danas uzeo isti model pa se pridruzujem potrazi
Kak si zadovoljan ovako na prvu?

Znam da kad ga namjestis na prave postavke bude razlika nebo i zemlja a bas za ovaj model nemogu nigdje naci da je netko napravio kak ima na rtings.

Ako nista drugo onda cu uzet sa xe85 i probat te prekopirat pa vidjet kako ce biti


E da gdje si ga kupio i koliko kuna? I jesi dobio 5 godina garancije?
maturant2 is offline  
Old 26.02.2018., 19:22   #1167
Platio sam ga nesto preko 6000 jer sam uzeo na rate ali ima jeftinije za kes, u Sancta Domenici sam kupio i dobio 5 godina garancije samo se trebam registrirati.

Za sad sam zadovoljan iako realno nisam imao previse prilike za gledanje posto je danas dosao.

Jedino sto mi nije jasno sam opisao i onoj drugoj temi o problemima sa TV-ima. Kad spojim PC preko hdmi prikljucka svako malo mi slika zatrza i pojavi se ona obavijest gore da je rezolucija 1080p, stereo zvuk i da je izvor hdmi. Pokusao sam iskljuciti one neke automatske postavke displeya ali nema razlike. Mozda je i nesto sa grafickom problem ali ovo se na staroj plazmi nije dogadjalo.

Sto se tice samog televizora jako sam zadovoljan kako ps4 izgleda i kako hd filmovi izgledaju. Sto se tice sd signala ocekivao sam puno goru sliku, ovo je sasvim pristojno. Zvuk je prilicno dobar.
Jos cekam dobre postavke za kalibraciju pa ce to i bolje izgledati.
TV lijepo izgleda, daljinski bi mogao biti malo bolji.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Old 26.02.2018., 20:45   #1168
Quote:
maturant2 kaže: Pogledaj post
Kak si zadovoljan ovako na prvu?

Znam da kad ga namjestis na prave postavke bude razlika nebo i zemlja a bas za ovaj model nemogu nigdje naci da je netko napravio kak ima na rtings.

Ako nista drugo onda cu uzet sa xe85 i probat te prekopirat pa vidjet kako ce biti


E da gdje si ga kupio i koliko kuna? I jesi dobio 5 godina garancije?
maturant može li link za postavke xe85 da vidim ima li razlike od ovog što sam ja postavio

Poslano sa mog GM 5 Plus d koristeći Tapatalk
dusina is offline  
Old 27.02.2018., 00:15   #1169
Quote:
dusina kaže: Pogledaj post
maturant može li link za postavke xe85 da vidim ima li razlike od ovog što sam ja postavio

Poslano sa mog GM 5 Plus d koristeći Tapatalk
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850e/settings
maturant2 is offline  
Old 27.02.2018., 08:27   #1170
Hvala

Poslano sa mog GM 5 Plus d koristeći Tapatalk
dusina is offline  
Old 27.02.2018., 09:07   #1171
Da li se ta podešavanja za američki X850E mogu primjeniti na našem XE85?
Vader is online now  
Old 27.02.2018., 13:44   #1172
Registrirao sam se na forum kako bi zatražio vašu pomoć oko kupovine novog TV pa se nadam kojem kvalitetnom savjetu.
Namjera mi je kroz dva tri mjeseca (najkasnije do početka svjetskog nogometnog prvenstva) nabaviti novi, veći, "pametniji" TV, te zamijeniti 7 godina staru Panasonic plazmu 42C3E s kojom sam bio i više nego zadovoljan.

Ovim putem molim iskusne članove za savjet oko nabavke novog TV, ideja je 55" do max 6500-7000kn.

TV bi se gladao s 4.5m udaljenosti, direktan kut gledanja u relativno svjetlom prostoru. Većinu vremena bi se gledao "zemaljski" program (SD) te program putem TOTAL TV operatera (SD-HD sadržaj), najčešće nekakav sportsko (SK, Eurosport HD..), dokumentarni (Discovery, Nat,Geog HD..) i filmski program (HBo, Cinestar HD...)

TV se nebi koristio za igrice, PS i sl... niti bi se puštali filmovi visoke rezolucije putem vanjskih uređaja.

Dakle bitna mi je kvaliteta slike u stvarima za koje će se TV najčešće koristit, a to je "običan" program navedenog operatera, odnosno želja mi je nova -stara plazma ali s malo većim ekranom i malo većom "pameti"

Važna mi je i podrška te dobar rad SMART TV..konkretno fluidan rad jednostavnih aplikacija poput Youtube.

Hvala unaprijed na prijedlozima.
vedran37 is offline  
Old 28.02.2018., 10:42   #1173
Pozdrav!
Kupujem TV od 55". Treba nam za gledanje TV programa (SD) i spojeni Android box za filmove (1080p). Najpovoljniji UHD samrt sam našao:
https://edigital.hr/led-televizori/t...m_medium=click

Imate koji drugi prijedlog?
Darkec is offline  
Old 01.03.2018., 11:26   #1174
Quote:
VuKi-OS kaže: Pogledaj post
Dakle poslije hrpu godina da i ja opet napišem neku riječ na nekom forumu.

Imam stari (prastari već sada) Panasonic TX-P37X10Y koji koristim u dnevnoj sobi samo kao "veći" ekran kada preko HDMI gledam filmove sa kompa koji je u drugoj sobi i sada sam nakon godina odlučio se počastiti jednim od pristupačniji 4K televizora koji bi mi prvenstveno služio kao drugi PC monitor.

U pitanju je LG LED Smart TV prijemnik 55UJ6307 koji sam prvenstveno kupio zbog "pixelaže" i Hz koji će jako dobro služiti mome PC-u.

Moje slijedeće pitanje je (iako nije mjesto ali oprostite mi ) kako bi mogao da ipak osposobim najbezbolnije gledanje zemaljskih programa a da nemoram sada dizati neku antenu i bla bla bla, dali neki paket preko Optime ili ima nešto pametnije a da radi na netu.

Ovaj post pišem da bi možda nekome pomoga da uzme isti TV kao ja (stiže oko srijede 28.02.) jer smatram da dijagonala 139cm sa 100Hz je jako dobra investicija za te pare (link gore navedeni)!!
puno ljudi ide na veličinu (veličina je važna ) a onda kad dojde TV - slike kocke da boli glava, zato moj serije 7 LG -43 košta ko i tvoj a tvoj je serija 6 i sigurno ima bolju/kvaliteniju sliku nego taj tvoj LG
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Old 02.03.2018., 08:26   #1175
Predobra cijena za vikend za vrhunski tv:

https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED...T-1155997.aspx
teac-tascam is offline  
Old 02.03.2018., 11:23   #1176
Jedino ako ne kupis ovdje.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 02.03.2018., 11:26   #1177
Kod njih nebi kupio da je još jeftiniji

Previše sam čuo negativnih iskustava
teac-tascam is offline  
Old 02.03.2018., 11:35   #1178
Ne hvalim ih, niti ih ne preporucam, imam dva Samsung TV-a jedan serije H kupljen u extrim digital i jedan serije J kupljen u ekupi, oba rade.

Kod extrima bar je tako bilo prije cca 2 godine imaju uzasnu tehnicku podrsku, dobiti bilo kakvu informaciju na telefon ili mail je lutrija a kad si otiso u njihovu kancelariju na Jankomiru negdje iza Peveca, prostorija 3 sa 3 m dvije osobe u njoj, nista neznaju, a sva roba dolazi sa skladista u Madjarskoj direktno kupcu.
Srecom neznam sta bi se dogodilo kad se bi televizor pokvario u garantnom roku, kako bi se to rijesilo.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 02.03.2018., 11:57   #1179
Naravno sve je dobro dok ne zatrebaš after sales usluge .
teac-tascam is offline  
Old 02.03.2018., 13:21   #1180
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ne hvalim ih, niti ih ne preporucam, imam dva Samsung TV-a jedan serije H kupljen u extrim digital i jedan serije J kupljen u ekupi, oba rade.

Kod extrima bar je tako bilo prije cca 2 godine imaju uzasnu tehnicku podrsku, dobiti bilo kakvu informaciju na telefon ili mail je lutrija a kad si otiso u njihovu kancelariju na Jankomiru negdje iza Peveca, prostorija 3 sa 3 m dvije osobe u njoj, nista neznaju, a sva roba dolazi sa skladista u Madjarskoj direktno kupcu.
Srecom neznam sta bi se dogodilo kad se bi televizor pokvario u garantnom roku, kako bi se to rijesilo.
Došao bi dostavljač i preuzo TV u originalnom pakiranju i odvezao ga na popravak. Nakon popravka vratili bi TV dostavom do tebe. Tako to funkcionira. Dostava je inaće koliko se sijećam oko 43 kune u jednom smjeru.

Tako je to funkcioniralo i kod kupnje u našim domaćim web shopovima, jedino što je ovaj u Mađarskoj. Pa bi TV dostavili u Jankomir kod ova dva tipa što si spomenuo, a kada dođe dostava iz Mađarske u povratu bi preuzeo taj TV i odvezao ga na popravak. U principu nije ništa sporije nego kod servisa koji postoje u Zagrebu, jer evo ja prijavio reklamaciju sredinom 10 mjeseca 2017 i evo trenutno se TV testira u servisu u ZG, a kada će slučaj biti riješen vidjet ćemo. Ako je kvar stvaran onda dostavu plaća trgovac i to u oba smjera, a njima to pokriva osiguranje koje plaćaju.

I nadajmo se da će to tako uskoro biti unutar cijele EU, a onda navalite surfati i tražiti povoljne prilike. Jer ja to već radim od kako smo ušli u EU i od kako nema carine i ostalih điđimiđija koje država ište.

Jedna je cijena transporta kada ja to privatno šaljem, a sasvim druga kada to šalju firme koje imaju ugovore sa servisima za transport, jer su za firme cijene nekoliko puta niže od onih koji su u cjenikcima ovih servisa za privatna lica, čak ne vrijedi niti gabaritno ograničenje što se tiče dimenzija pošiljaka, jer jedan TV od 65" nikako ne prolazi po svojim gabaritima, a uredno se dostavlja ovim istim servisima.

Pozdrav teti Borzan i ekipi koja zajedno s njom radi na ujednačavanju cijena transporta unutar cijele EU i mogućnosti kupnje u bilo kojem web shopu unutar cijele EU.

Inače moje iskustvo sa Extreme Digital je pozitivno, promptno su mi odgovorili na upit, razjasnili nedoumice, poslali ponovo račun u obliku kakav mi je bio potreban, nikakvih problema s njima, a kupio sam više stvari i u više navrata, dostava je bila unutar 3 dana i platio kod preuzimanja s kešom dostavljaću. Čak smo se i čuli telefonom, jer tamo radi tip iz Vojvodine koji zna srpski pa nije bilo problema u sporazumijevanju, jer ja mađarski neznam i gotovo nikako ne razumijem.

Ne kažem da je tako i drugima, ali moja lična iskustva su pozitivna i nemam razloga za ne poslovati sa njima i ubuduće, no to je moje lično mišljenje i iskustvo.

S druge strane na bazi dosadašnjeg iskustva sa našom tvrkom mogu dati vjerojatno suprotno mišljenje, no vidjet ćemo kada se cijeli slučaj riješi do kraja, za sada imam primjedbu da to sve predugo traje.
krekre is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.