Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 09:12   #61
Quote:
gt3 kaže: Pogledaj post
jel se pali na plin ili na benzin? kad se prebaci na plin?
Pa naravno da se pali na benzin i prebaci na plin kada temperatura rashladne tekucine (koja ujedno sluzi za grijanje isparivaca) dosegne zadanu vrijednost odnosno ugrije se. Isto kao i svaka druga sequent LPG instalacija na benzinca, samo sto je ova radjena u samoj tvornici.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 11:56   #62
Na benzin. I bogme sad kad su u jutro temperature pale ispod nule treba mu fest da se prebaci na plin, a bogme i da poćne grijati kabinu. Da im j... visoku učinkovitost. Jućer se zaj, pa sjeo u auto bez jakne, kao bude se on brzo zagrijao. Smrznuo se ko pingvin od Petrinje do Žažine kad je počeo normalno grijati
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:11   #63
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa naravno da se pali na benzin i prebaci na plin kada temperatura rashladne tekucine (koja ujedno sluzi za grijanje isparivaca) dosegne zadanu vrijednost odnosno ugrije se. Isto kao i svaka druga sequent LPG instalacija na benzinca, samo sto je ova radjena u samoj tvornici.
cuo sam da neki auti na plin, istina, za Azijsko trziste, pale na plin, da uopce ne trebaju benzin pa sam se ponadao...
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:34   #64
Evo koliko trosi dobra 1.5 turbo masina. 1.0 bi mogao trositi manje na papiru, ali to su vecinom jeftinije napravljene masine, manje usavrsene, plus zbog manje snage vrte se na visim okretajima tako da u praksi trose vise.

Evo za primjer, iznad je 1.5 turbo a ovo 1.0 turbo sa samo 3 cilindra koji trosi vise.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:40   #65
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Evo koliko trosi dobra 1.5 turbo masina. 1.0 bi mogao trositi manje na papiru, ali to su vecinom jeftinije napravljene masine, manje usavrsene, plus zbog manje snage vrte se na visim okretajima tako da u praksi trose vise.

Evo za primjer, iznad je 1.5 turbo a ovo 1.0 turbo sa samo 3 cilindra koji trosi vise.
Pa ovdje je 1.0 na 5.9 litara na 100km a 1.5 je na 6.4 litara na 100 na vecini brzina koje su prikazane na videou. Znaci 1.5 trosi 0.5 litara vise.

Gdje trosi manje? Gledao sam video i premotavao da vidim razne brzine - mozda sam negdje omanuo. No gledao sam 80, 100 i 130 km/h.

Inace da su 1.0 masine napravljene jeftinije i losije itd - to su price za malu djecu. Ako imas 1.4 motor i maknes jedan cilindar dobijes 1050 kubika, znaci 1.0 motor. Sto je tu jeftinije i malo trajno?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:20   #66
^ to je prosjecna potrosnja, ispod toga je trenutna, 0___10___20

Masina sa cilindrem manje nije manje trajna ajde neka 4 ljudi nose 150 kila, i neka troje ljudi nose 150 kila, koja grupa ce se vise istrositi?
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:22   #67
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
^ to je prosjecna potrosnja, ispod toga je trenutna, 0___10___20
Pa i na tom bar graphu opet je na 1.5 motoru na vecoj vrijednosti na pocetku na 80 kmh nego na 1.0 motoru na istoj brzini.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:29   #68
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa ovdje je 1.0 na 5.9 litara na 100km a 1.5 je na 6.4 litara na 100 na vecini brzina koje su prikazane na videou. Znaci 1.5 trosi 0.5 litara vise.

Gdje trosi manje? Gledao sam video i premotavao da vidim razne brzine - mozda sam negdje omanuo. No gledao sam 80, 100 i 130 km/h.

Inace da su 1.0 masine napravljene jeftinije i losije itd - to su price za malu djecu. Ako imas 1.4 motor i maknes jedan cilindar dobijes 1050 kubika, znaci 1.0 motor. Sto je tu jeftinije i malo trajno?
Pa naravno da je manje trajno, tri je neparan broj, nemaš protutežu, motor se više trese i prije će se pokvariti, a trešnjava motora će uzrokovatii kvarove na drugim dijelovima automobila. Nije do kvalitete, jednostavno do konstrukcije...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:31   #69
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Mene više fascinira sranje oko potrošnje - MOJE pretpotopno govno troši upola manje od tog novog sranja. Da, kak ne.
ja nisam napisa da moj troši upola manje, napisa sam da troši koliko i taj puretech, a njegovu potrošnju navodi sam vlasnik. Uostalom koliko bi treba trošiti P206 1.4,težine 940kg i bez klime
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:36   #70
Nije to tebe išlo nego dežurnog komedijaša kojem 140 benzinskih konja na 130 troši 6 litara. Možda na biciklu. Nizbrdo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:53   #71
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Pa naravno da je manje trajno, tri je neparan broj, nemaš protutežu, motor se više trese i prije će se pokvariti, a trešnjava motora će uzrokovatii kvarove na drugim dijelovima automobila. Nije do kvalitete, jednostavno do konstrukcije...
Jasno jasno kao i I5 motori od Volva recimo LOL

I usput imas protutezu aka. balance shaft.

I pazi sada ovo:

https://www.autocar.co.uk/car-news/n...r-engines-test

Fraser is powertrain development manager at Ford’s Dunton Technical Centre and one of the key men behind the motor that started all this in 2012: the 1.0-litre EcoBoost. “It’s not just about weight or cubic capacity,” he says. “It’s got more to do with a combination of rotational balance, thermal efficiency, space efficiency and suitability for turbocharging.” Pay attention at the back: engineer talking.

“Three-pots have much less second-order vibration than four-cylinders,” he explains, “so they can sometimes do without balancer shafts entirely and can manage with shorter conrods than four-cylinder units, so they fit into a smaller space.

....

A short, stiff, balanced crankshaft is what delivers that remarkable quality. Where four-cylinder units produce measurable second-order vibration at 2500rpm and 4000rpm, a three-pot can better disguise the inherent refinement issues caused by tilting conrods and fluctuating piston speeds. And so the faster it spins, the better a three-pot feels.

----

A vibracije na ler gasu? To se isto tako rijesi odnosno ukomponirano je boljim nosacima motora. Nije da su samo inzinjeri grunuli 3 cilindra unutra na kraju radnog dana i otisli doma.

U svakom slucaju ako gledamo koliko se privatno lice prosjecno po HR vozi, sto ce biti nakon 200-250 tisuca km - apsolutno nikog zivog ne zanima. Pa i Kerbi koji je u znatno manje od godine dana napravio vec 21 tisucu km. Brijem da on radi oko 30 tisuca godisnje - svaki dan Petrinja - Zagreb - Petrinja na posao i sa posla. Znaci doci ce za 6 godina na 200 tisuca. Ali to sve radi uz pozitivnu ekonomsku racunicu, a ne da je na kraju u gubitku. Tako da mu je auto sredstvo da uopce dodje na posao raditi. I imao on 3 cilindra ili 4 cilindra - to je velika kilometraza gdje vecina auta B segmenta ne bude bas puno vrijedila para na nasem polovnom trzistu. A kada pogledas ekipu koja se ovak privat vozi 8-9 tisuca godisnje, prije bu otisao u penziju nego krenu problemi sa autom.

Tako kako trend jest, 3-cilindara ce biti tu i tu ce i ostati. Bar za B i veci dio C segmenta, i crossover derivacije klasicnih formi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:56   #72
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nije to tebe išlo nego dežurnog komedijaša kojem 140 benzinskih konja na 130 troši 6 litara. Možda na biciklu. Nizbrdo.
Ne znam tko je to pisao; Moj sadasnji trosi oko 6 litara (par deci iznad) na 130km/h i to 90KS - tce90.
Moj prijasnji jer je bio kockasti je trosio cca 8-8.5 litara zbog uzasno lose aerodinamike, visokih okretaja vs. peta brzina. Na autocestama ZG-Austrija, ZG-Rijeka.

Kaj se tice 140KS i 130km/h. Dok se odrzava const brzina, ne trce svi konji, neki stoje i jedu sijeno. Treba vidjet negdje koliko trosi 1.5 TSI sa ACTom kada iskljuci 2 cilindra; Jel to osjetno manje ili cisti marketing.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:59   #73
Ima li netko iskustva koji bi bio najbolji 1.0 motor na tržištu? Npr. je li to Fordov 1.0 od 125 KS (Focus ili C-max) ili Hondin od 129 KS (Civic) ili Hyundaijev od 120 KS (i30) ili neki od Renault-Nissan grupacije; možda TSI motori?

Pitam radi kolege...koji se inače jako boji malih turbobenzinaca zbog trajnosti...prelazi do 10kKM godišnje uglavnom po ZG
SubaruCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:00   #74
Quote:
gt3 kaže: Pogledaj post
cuo sam da neki auti na plin, istina, za Azijsko trziste, pale na plin, da uopce ne trebaju benzin pa sam se ponadao...
...imao sam astru, 1.6/55kW L-control plin, prebacuje na plin 3-5 sekundi nakon hladnog starta, kad mi je crkla benzinska pumpa normalno sam palio i vozio na plin par dana.
Noviji sekvent sustavi ne rade tako, antifriz mora biti bar 30-40C da bi prebacio...
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:07   #75
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Putno računalo - nedostupno na LPG verzijama?!?!?! Zašto pobogu?
Zato jer ECU ne zna što da računa za putne podatke... Benzin, plin, vodu, struju, kanalizaciju...


Dodatno, Renol' (AKA Dacia, Mercedes) ima kazaljku potrošnje prek ECU proračuna, pa svakim paljenjem očita plovak, i dalje preuzima ECU kontrolu nad kazaljkom benzina...

tako da kod ugradnje pllina, bilo tvornički ili aftermarket, treba ugrađivat' tzv "tank fopper" emulator potrošnje, inače, to voziš na "kuhanje", a kazaljka benzina samo pada. Pa sljedeće paljenje skoći natrag pa ponovno...

u glavnom, zašto bi bilo komplikovano kad može još komplikovanije??
https://www.forum.hr/showthread.php?t=562275
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:13   #76
Quote:
SubaruCRO kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva koji bi bio najbolji 1.0 motor na tržištu? Npr. je li to Fordov 1.0 od 125 KS (Focus ili C-max) ili Hondin od 129 KS (Civic) ili Hyundaijev od 120 KS (i30) ili neki od Renault-Nissan grupacije; možda TSI motori?

Pitam radi kolege...koji se inače jako boji malih turbobenzinaca zbog trajnosti...prelazi do 10kKM godišnje uglavnom po ZG
Znaci tvoj kolega gleda da uzme novi automobil jer spominjes Hondu 1.0 koja je nedavno na trzistu kao i Hyundai/Kia 1.0 T-GDI koji se tek nedavno kod nas poceo prodavati. Renault 0.9 tce i 1.2 tce su vec neko vrijeme na trzistu kao i Ford ecoboost a za VW 1.2 TSI je bio a sada je novi 1.0 TSI tek dosao pa jos nekih iskustava bas i nema.

No kazem, posto tvoj kolega spominje ganc nove male motore, to implicitno znaci i da hoce kupiti i novi auto iz salona sa 0km. A vozi svega 10 tisuca km godisnje. Znaci trebati ce mu 10 godina da dodje na svega 100 tisuca km! Ili 25 godina da dodje na 250 tisuca za koje su svi novi motori ajmo reci manje vise projektirani, iako traju i dulje (a neki i krace).

Uopce ne kuzim tu ekipu. Da radi 30-40 tisuca godisnje vec bi ga razumio.

A da mu odgovoris - Za Renault 0.9 i 1.2 motore - prituzaba bas i nema. Za ford ecoboost - isto. Znaci hrpetina auti ih ima i voze se i nema nekih problema odnosno afera.
1.0 TSI je nov pa ne znamo kao i Honda te Hyundai/KIA.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:14   #77
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Dodatno, Renol' (AKA Dacia, Mercedes) ima kazaljku potrošnje prek ECU proračuna, pa svakim paljenjem očita plovak, i dalje preuzima ECU kontrolu nad kazaljkom benzina...

tako da kod ugradnje pllina, bilo tvornički ili aftermarket, treba ugrađivat' tzv "tank fopper" emulator potrošnje, inače, to voziš na "kuhanje", a kazaljka benzina samo pada. Pa sljedeće paljenje skoći natrag pa ponovno...
Vozio sam Dacia Logan sa 1.6 16V motorom sa plinom 9 godina. Crtice za benzin su uvijek bile tocne i nije se dogadjalo to sto si napisao.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:17   #78
Quote:
SubaruCRO kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva koji bi bio najbolji 1.0 motor na tržištu? Npr. je li to Fordov 1.0 od 125 KS (Focus ili C-max) ili Hondin od 129 KS (Civic) ili Hyundaijev od 120 KS (i30) ili neki od Renault-Nissan grupacije; možda TSI motori?

Pitam radi kolege...koji se inače jako boji malih turbobenzinaca zbog trajnosti...prelazi do 10kKM godišnje uglavnom po ZG
Pa koliko on to misli voziti??? 20 ili 30 g kad se s 10 000 km lagane vožnje godišnje boji trajnosti motora?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:17   #79
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Zato jer ECU ne zna što da računa za putne podatke... Benzin, plin, vodu, struju, kanalizaciju...


Dodatno, Renol' (AKA Dacia, Mercedes) ima kazaljku potrošnje prek ECU proračuna, pa svakim paljenjem očita plovak, i dalje preuzima ECU kontrolu nad kazaljkom benzina...

tako da kod ugradnje pllina, bilo tvornički ili aftermarket, treba ugrađivat' tzv "tank fopper" emulator potrošnje, inače, to voziš na "kuhanje", a kazaljka benzina samo pada. Pa sljedeće paljenje skoći natrag pa ponovno...

u glavnom, zašto bi bilo komplikovano kad može još komplikovanije??
https://www.forum.hr/showthread.php?t=562275
vrlo netocno, mozda vrijedi za neke proizvodace i modele, no nije ni priblizno standardno
imam racunalo i radi, nemam tank fopper i ne treba mi...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:21   #80
Quote:
SubaruCRO kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva koji bi bio najbolji 1.0 motor na tržištu? Npr. je li to Fordov 1.0 od 125 KS (Focus ili C-max) ili Hondin od 129 KS (Civic) ili Hyundaijev od 120 KS (i30) ili neki od Renault-Nissan grupacije; možda TSI motori?

Pitam radi kolege...koji se inače jako boji malih turbobenzinaca zbog trajnosti...prelazi do 10kKM godišnje uglavnom po ZG
Sve je to isto, neki manje vibriraju ili su tiši.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.