Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 02:04   #81
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Dakle uvesti jednoumlje i diktaturu.

Već viđeno u dvadestom stoljeću... SSSR, Kina, Kambodža, NR Koreja...
Ma stvarno? A u kojem si ti sistemu? U demokraciji zvanoj Islam?
XPangel is offline  
Old 20.12.2017., 10:14   #82
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
To je kao plus religiji?

Kakve to veze ima sa ljudskim pravima u jednoj suvremenoj državi?
Religije nisu nikad u plusu

a ljudska prava ne nastaju... puf-bum-tres ravno iz oblaka, već imaju svoju povijest nastajanja.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 20.12.2017., 10:15   #83
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Znate, kad bi se svu djecu svijeta pustilo da zbilja upoznaju Isusa, i da se njime povode više od ijednog školskog ravnatelja... tada bi znali da u svim školama posvud svijeta više ne bi bilo bulinga, buling bi izumro i to vam je to.
Naglo bi svi postali lutke na koncu...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 20.12.2017., 20:16   #84
A zašto Isus nebi digo guzicu ... sišo dolje ... i lično preuzeo odgoj dječice ... i svekolikog pučanstva.

Too much to ask for ?
__________________
Nobody expects the Spanish Inquisition !
Rijndael is offline  
Old 20.12.2017., 20:35   #85
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Naglo bi svi postali lutke na koncu...
A ovako kao nisu, ha.
Pravi Život is offline  
Old 21.12.2017., 09:50   #86
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A ovako kao nisu, ha.
Pa imaš slobodnu volju, kažu teolozi valjda zato da se vrag u tebe naseli
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 22.12.2017., 01:02   #87
Meni samo nije jasno što bi onaj Vice Batarelo. John. Djecu bi čim se rode odgajao samo za to da imaju djecu. I da slučajno ne pobace. Jer to je pokolj i zločin. Onda kad djeca imaju djecu ispunila su svoju funkciju i treba odgojiti novu djecu da imaju djecu.
Fjodor SM is offline  
Old 22.12.2017., 09:37   #88
Quote:
Fjodor SM kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno što bi onaj Vice Batarelo. John. Djecu bi čim se rode odgajao samo za to da imaju djecu. I da slučajno ne pobace. Jer to je pokolj i zločin. Onda kad djeca imaju djecu ispunila su svoju funkciju i treba odgojiti novu djecu da imaju djecu.
Svim religijskim organizacijama koje odgovaraju pravnoj definiciji zločinačke organizacije je u interesu velik broj nepismenih i siromašnih ovaca na kojima mogu lagodno parazitirati. To je svrha apsolutne zabrane pobačaja. Gledaj samo najkatoličkiju azijsku zemlju, Filipine ili latinoamerički Salvador https://www.voxfeminae.net/vijestice...politicki-azil. Imaš na internetu dovoljno, da ne stavljam linkove.
konjokradica is offline  
Old 22.12.2017., 17:38   #89
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pa imaš slobodnu volju, kažu teolozi valjda zato da se vrag u tebe naseli
Svašta teologi ispripovedaju , ko onaj koji reče usvajajte našu muslimansku djecu al pod uvjetom da ih podučavate islamu

(to onda ni roditelji više nemaju slobodnu volju, il kaj)
Pravi Život is offline  
Old 23.12.2017., 18:25   #90
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Svim religijskim organizacijama koje odgovaraju pravnoj definiciji zločinačke organizacije je u interesu velik broj nepismenih i siromašnih ovaca na kojima mogu lagodno parazitirati.
Jel doktori i policajci lagodno parazitiraju na račun ovaca?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 23.12.2017., 18:37   #91
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Ma stvarno? A u kojem si ti sistemu? U demokraciji zvanoj Islam?
Klasično izbjegavanje odgovora.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Old 24.12.2017., 00:17   #92
Quote:
Rijndael kaže: Pogledaj post
A zašto Isus nebi digo guzicu ... sišo dolje ... i lično preuzeo odgoj dječice ... i svekolikog pučanstva.

Too much to ask for ?
Ustvari je to vec napravio.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 24.12.2017., 00:23   #93
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Klasično izbjegavanje odgovora.
Pitanja nije ni bilo nego si nešto ustvrdio a ustvrdio si lažno jer niti jedan taj sistem nije kakvim ga ti prikazuješ.
Islam ima materijala po tom pitanju.
XPangel is offline  
Old 25.12.2017., 00:12   #94
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Pitanja nije ni bilo nego si nešto ustvrdio a ustvrdio si lažno jer niti jedan taj sistem nije kakvim ga ti prikazuješ.
Islam ima materijala po tom pitanju.
Sam si rekao:
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Treba zabraniti religijozno odgajanje djece i uvesti policiju koja će to nadzirati i ako treba kamere 24/7 za koga se sumnja da religijski odgaja djecu
To se drugim riječima zove diktatura.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Old 31.12.2017., 11:36   #95
Quote:
Rijndael kaže: Pogledaj post
A zašto Isus nebi digo guzicu ... sišo dolje ... i lično preuzeo odgoj dječice ... i svekolikog pučanstva.

Too much to ask for ?
Isus je već prije 2017 godina digao guzicu i sišao dolje, ali su ga razapeli. I to su ga osudili farizeji i vlast oni za koje bi čovjek najmanje očekivao, a narod kao narod povodljiv kao i danas. I da se pojavi opet bi ga razapeli. Nismo jednostavno dostojni.
čokobon is offline  
Old 31.12.2017., 11:49   #96
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Pa ne možeš ti nikoga nigdje "pustiti" ili ne pustiti. Djeca su individue, nisu tvoj produžetak. Oni će na kraju napraviti ono što hoće, kad hoće i ti tu ne možeš ništa. Najvažnije je odmah od malih nogu usaditi pojam ODGOVORNOSTI za vlastito ponašanje, u čemu mnogi roditelji ne uspijevaju jer to ne žele. U praksi to znači: ne ići za djetetom popravljati njegove pogreške, već pustiti ga da se sam snađe; ne odobravati loše ponašanje, ne utjecati na njegove odluke itd. Dati mu slobodu izbora, ali mu objasniti da sam stoji i snosi odgovornost onoga što slijedi iza tih izbora. Djeca se loše ponašaju jer znaju da će roditelji bez obzira na sve, držati njihovu stranu i popravljati njihove greške.

Ispravne etičke vrijednosti su univerzalne; njih je moguće shvatiti i bez religija.
Ja sam osobno protiv nametanja svojih religijskih ili duhovnih uvjerenja djeci, protiv izvođenja ikakvih obreda nad djecom itd., jer smatram da to nema nikakvu realnu vrijednost s obzirom da djeca ne razumiju o čemu se tu radi, a ti ne možeš za drugog birati njegov religijski put - i to onaj autentični. Isus se nije krstio kao dijete npr., već kao odrasla osoba.

A sad nametanje i pranje mozga, to su malo ozbiljniji termini. Imaš roditelja koji su OK, ali imaš onih koji u svemu vole prati mozak, nametati svoje viđenje, djetetu birati hobije, prijatelje, odjeću, hranu itd., ne daju mu da samostalno odlučuje ni razmišlja. I to je u startu pogrešno, neovisno o kojoj sferi se radilo. Ako dijete izrazi želju da ne želi više biti dio nečega, onda se to treba poštovati, radilo se o hobiju, hrani, vjeri ili bilo čemu desetom. Meni je užasno kako neki roditelji tjeraju djecu da na silu jedu ono što ne vole i što im se gadi i u tome ne vide ništa loše? Imaš ti x primjera svakakvih roditelja koji za sebe misle da su super.

Što se tiče religijskog odgoja, ja sam za općenito obrazovanje u području svih religija, prvenstveno zbog opće kulture i načitanosti, što za sobom povlači i povijesne, sociološke, književne, filozofske i sl. teme. Djeci treba dati da čitaju, pa će ona sama tijekom godina, ako im nešto bude više privlačno, odlučiti kojim putem žele ići. Mislim da je to OK.



To ti je dvosjekli mač: oni koji imaju sve savršeno i super roditelje, to neće znati cijeniti pa će se odati porocima i čemu sve ne jer ne znaju što će od sebe i dosade, a oni koji imaju roditeje jebivjetre će uvidjeti koliko je to ponašanje štetno i od istog će se ograditi. Ja znam za primjere gdje su baš recimo djeca alkoholičara i jebivjetara zgrožena tim ponašanjem i uopće ne piju, skroz su normalna itd. Moguće je i da djeca takvih idu linijom manjeg otpora pa usvoje navike roditelja, ali ja osobno znam više primjera ovih prvih, gdje su iz lošeg ponašanja roditelja dobila primjere što ne treba.



Sve je stvar perspektive; zato ono što je tebi pogrešno, drugome je ispravno. S obzirom da religija nije egzaktna znanost, religijski relativitet je jedina ispravna pozicija.
Upravo tako.
čokobon is offline  
Old 04.01.2018., 14:59   #97
Quote:
čokobon kaže: Pogledaj post
Isus je već prije 2017 godina digao guzicu i sišao dolje, ali su ga razapeli. I to su ga osudili farizeji i vlast oni za koje bi čovjek najmanje očekivao, a narod kao narod povodljiv kao i danas. I da se pojavi opet bi ga razapeli. Nismo jednostavno dostojni.
Pojavio se u kutku planeta Zemlje gdje ga je par ljudi prepoznalo i svjedočilo njegovoj priči. Preostalih par milijardi ljudi na ovom planetu nisu imali pojma da se negdje u pripizdini događa nešto što im određuje sudbinu.
Ajd da se događaj odvijao danas kada imamo suvremenu informacijsku tehnologiju ali da je odluka pala baš u vrijeme kojim su dominirale nepismene neznalice koje kad bi vidjele današnji televizor vjerovale da se radi o božjem ili đavljem aparatu?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Old 04.01.2018., 15:31   #98
Bilo kakvo nametanje 'univerzalnog' odgoja sve djece ne vodi nikamo.

Mi smo nereligiozni, i duhovno ispunjenje nalazimo u literaturi, glazbi, umjetnosti. Volimo i znanstveni sadrzaj imalo suvisle kvalitete. Vjerujemo da dobar covjek mozes biti i bez da ti pop to kaze. I sami pomognemo kad mozemo, placamo porez i racune, i njegujemo nekakvu djelomicnu disciplinu u zivotima. Bez crkve.
Ne bojim se za svoje buduce dijete i sigurna sam da ce ispasti ok.

Tko hoce odgajati dijete u duhu svoje religije - ne bi mu to trebalo braniti. Da se moje punoljetno dijete ipak odluci krstiti, neka se krsti. Odrasli covjek donosi vlastite odluke.
TincH is offline  
Old 04.01.2018., 15:52   #99
Ljudi, što kažete na onu: ''Batina je izašla iz raja''
Moji su se pozivali na to kad su mlatitli mene i moju braću.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Old 04.01.2018., 16:20   #100
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Bilo kakvo nametanje 'univerzalnog' odgoja sve djece ne vodi nikamo.
Ovisi što smatraš pod "univerzalnim". Znanost se mora u školstvu nametat univerzalno tj. da se učenici uče isključivo suvremenim znanstvenim spoznajama. Tu nema mjesta špekulacijama jer se djeca trebaju što prije osposobiti za život koji im slijedi. Gdje bi završili kada bi im se u tom kratkom vremenu ubacivala razna filozofska i religijska gledišta koja nemaju čvrsto uporište u dokazivim činjenicama?

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Mi smo nereligiozni, i duhovno ispunjenje nalazimo u literaturi, glazbi, umjetnosti. Volimo i znanstveni sadrzaj imalo suvisle kvalitete. Vjerujemo da dobar covjek mozes biti i bez da ti pop to kaze. I sami pomognemo kad mozemo, placamo porez i racune, i njegujemo nekakvu djelomicnu disciplinu u zivotima. Bez crkve.
Ne bojim se za svoje buduce dijete i sigurna sam da ce ispasti ok.
Da, većina nas čita knjige, sluša kvalitetnu glazbu i prati ostale umjetnosti.
Ako pod tim misliš socijalne mreže, cajke i nogometne stadione onda se slažem.

Koliko nas pomaže kad je potrebno? Gdje je statistika?
To što se nekad pojave popularne akcije nije ogledan primjer.

Plaćamo poreze zato što nemamo druge opcije. Osim ako imaš ideju kako kupiti kruh bez poreza!?

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Tko hoce odgajati dijete u duhu svoje religije - ne bi mu to trebalo braniti. Da se moje punoljetno dijete ipak odluci krstiti, neka se krsti. Odrasli covjek donosi vlastite odluke.
Sekularna država ne bi smjela braniti vjernicima da odgajaju svoje dijete u duhu svoje religije. Ali to nema veze sa tvojim djetetom koje se sa punoljetnosti odlučuje krstiti. Ako si svoje dijete odgajao u religijskom duhu onda je izvjesno da će se "svojom" voljom krstiti kad bude punoljetno. To je otprilike kao kada bi odgajao svoje dijete u Hrvatskom jeziku i onda očekuješ da samostalno odabere Hrvatski ili Engleski.
U idealnom svijetu djeca bi imala sat religija gdje bi učili o raznim religijama bez ikakvih pretenzija a roditelji bi ih poštedili svojih vjerskih uvjerenja. Tako bi djeca imala prilike sama s vremenom osjetiti ili neosjetiti potrebu za vjerovanjem i odabirom određene religije.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.