Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 08:43   #81
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Ma daj, pa neka ga meni neko popravi za "jeftine pare"

Ja da prodajem jeftino pa da drugi zarađuju i prodaju "kao novo". Pa nisam baš takva tuka.

Javim, saga se svakako nastavlja.
Jao, kako ti nikog ne slušaš... Ono što ti ljudi govore je - da odustaneš dok je vrijeme. Nema tu popravka za jefitne pare, bar ne tebi koji niti znaš gdje nabavit dijelove jeftino, niti znaš sam popravit, niti imaš dobrog i jeftinog mehu.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:49   #82
Njegov je najveći problem što ga nije odveo nekom specijaliziranom za francuze.
U zg postoji dosta poštenih servisera koji bi ovaj posao odradili kak spada za manje iznose jer već poznaju ovaj tip motora.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:37   #83
Njegov je problem u tome što je pristao na kupnju i ugradnju motora kojeg treba malo "dotegnuti", a u biti ga je meho vjerovatno oženio s još većom kršinom od motora nego što je njegov bio...

Ne bi me čudilo da sad prodaje njegov stari motor nekom novom nesretniku s istom pričom: "Ma našo sam ti super motor, malo km, izvađen iz 2 god starog karambola, samo ga malo dotegnemo i voziš se godinama bez brige..."
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:00   #84
Misliš prvom proda drugi a drugom prvi motor? Pa nije to ni tak glupo - oba utope svoje govno a dobiju još veće ... a jedini tko zarađuje je .... Meho!
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:41   #85
Da, tako sam mislio... Iako, nadam se da sam u krivu za dobrobit kolege, jer isti ne planira odustat od plaćanja daljnjeg "dotezanja" tog krša...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:21   #86
Evo, kao što sam i mislio. Jedna dizna je bila zauljena jer nije dobro bila zategnuta, a druga se zauljila od oduška za ulje koji se nalazi jako blizu nje.
Dodatno je otišao (raspucao) podložak dovoda ulja u turbinu pa je i tu malo slinilo. Naručen je i aditiv za DPF pa kad malo testiram auto za koji dan javim se za info o potrošnji goriva. Moguće da i od toga jača potrošnja?

Inače meho danas probao auto, veli da super ide i da je sa zvukom motora sve ok. Potrošnju goriva je komentirao da je moguće zbog aditiva + kod citroena poznato da BC ne pokazuje točnu potrošnju. Na njegovom Citroenu pokazivalo 7, a ustvari bilo realnih 10l/100km. Što vi mislite? Jel citroeni inače toliko lažu? Ja sam si računao max 0,5l laganja na 100km.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:29   #87
Natocit ga do vrha i spali tank do rezerve. Nakon toga ces biti pametniji.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:51   #88
koji krševi su ti motori pa to je strašno, kao i opelovi, prodaj to šta prije, inaće češ bankrotirat.
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:22   #89
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
I tako se jednom prilikom vracao iz ZD, krenuo prekasno pa mislio nadoknadit, tempomat na 180kmh i oko Komina se upalile CE i STOP.
Prije toga motor nije pokazivao ama bas nikakve znakove zamora, nikakva lupanja u motoru.
Ja vjerujem da bi motor radio i dan danas najnormalnije da je ulje bilo promijenjeno nakon prisilne regeneracije....al jbg, svaka skola kosta.
...
Maksimum mu je preko 205kmh (po papirima 201kmh). Nisam lud da ga drzim na maksimumu 300km
Odvozio sam tu relaciju s tom putom brzinom i nekoliko puta nakon generalke i nikakvih problema. Ne vidim razloga zasto ispravan i zdrav motor nebi mogao izdrzati 300km pri 90% opterecenja.
Nije tebi problem nikakva regeneracija, vec tempomat na 180. Ne okrene se lezaj radi regeneracije nego kad popuste vijci polovica klipnjaca, obicno radi prevelikog zamora, pogotovo ako su ibtolerancije lezajeva bile na "rubu" (granicnim vrijednostima)
Sorry sta ti to moram reci, ali ljudi ti dobro govore, a ti i dalje tupis po svom...misliti je drek znati
Neki sljedeci puta ce ti izletiti klipnjaca s klipom, iako je to puno cesci scenarij kod benzinaca pri takvim ambicioznim pothvatima
Za ove kamikaze s benzincima sta ih ja znam, isti pristup voznje po autobahnu kao ti, su vecinom zavrsili s rupom na bloku
Spusti na 150-160, eventualno tu i tamo malo dignes do 180
TD je ok jer ima dosta duzi prijenos u odnosu ma n/a benzinca pa je odlican za autobahn,ali to ne znaci da ces voziti 300km na 90% max brzine.
fishandchicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:34   #90
Pričaš gluposti.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:41   #91
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Ma daj, pa neka ga meni neko popravi za "jeftine pare"

Ja da prodajem jeftino pa da drugi zarađuju i prodaju "kao novo". Pa nisam baš takva tuka. .
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Jao, kako ti nikog ne slušaš... Ono što ti ljudi govore je - da odustaneš dok je vrijeme. Nema tu popravka za jefitne pare, bar ne tebi koji niti znaš gdje nabavit dijelove jeftino, niti znaš sam popravit, niti imaš dobrog i jeftinog mehu.
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Njegov je problem u tome što je pristao na kupnju i ugradnju motora kojeg treba malo "dotegnuti", a u biti ga je meho vjerovatno oženio s još većom kršinom od motora nego što je njegov bio...

Ne bi me čudilo da sad prodaje njegov stari motor nekom novom nesretniku s istom pričom: "Ma našo sam ti super motor, malo km, izvađen iz 2 god starog karambola, samo ga malo dotegnemo i voziš se godinama bez brige..."
Problem je sta ljudi uvijek gledaju kako kupiti (proci) jeftino, pa je rezultat u pravilu sljedeci; kupljeno dvaput, radjeno triput
Potpisujem sve navedeno od high road-a, kratko i jasno.
fishandchicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:47   #92
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pričaš gluposti.
Obrazlozi...mozda i ja grijesim u necemu
Zasto okrene lezaj?!
Znam covjeka, n/a benz, promjenio preventivno lezajeve, novi, i kod tlacenja (zesca voznja) lezaj okrenuo (radilica nije brusena jer nike bilo potrebe i stavljeni su std zamjenski), vise puta se desilo
Nekoliko osoba koje znam, vrtili n/a konstanno po autobahjnu ma 90% max brzine, nekima okrenuo, nekima izletio klip kroz blok (odlomila se klipnkaca)
Mozda grijesim, ali kod slaganja se drzim tolerancija. Ako koji rukavac nakon obrade odstupa, stavljam drugi lezaj (ako je set dostupan za nabavu)...govkrim u prvom redu o n/a benz. motorima koji se malo vise vrte.
Vezano za prvi slucaj koji sam spomenuo, rekao bih da postoji i mogucnost da je ostao bez uljnog filma, opet iz nekog xy razloga ako je do toga ("zastopani" kanali=slabiji protok, gusto ulje=losiji protok na visokim rpm, lose ulje=pukao film zbog pregrijavanja)... Iznosim svoja razmisljanja, i otvoren sam za diskusiju
fishandchicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:51   #93
Po tebi ispada da ćeš okrenut ležaj radi opterećenja motora - wtf? Jel po milijunti puta trba vadit test 50.000 km punim gasom na Nardo-u? Pa nijedan nije okrenuo lager.

Okrenut ćeš ga jer je podmazivanje otišlo u kurac što je 99% radi ulja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:38   #94
Quote:
fishandchicks kaže: Pogledaj post
Znam covjeka, n/a benz, promjenio preventivno lezajeve, novi, i kod tlacenja (zesca voznja) lezaj okrenuo (radilica nije brusena jer nike bilo potrebe i stavljeni su std zamjenski), vise puta se desilo ".........Iznosim svoja razmisljanja, i otvoren sam za diskusiju


Za koju diskusiju si otvoren ? Ili ja neznam čitat ili si ti nepismen . Ali ako si napisao da se ležaj okrenuo i stavili ste druge std bez diranja radilice ( navodno nije trebalo ) tu svaka diskusija završava jer pokazuješ školski primjer elementarnog nepoznavanja materije o kojoj bi diskutirao . A ukoliko se nisi znao izrazit i tvoj upis sam krivo protumačio onda pokazuješ školski primjer nepismenosti .
Biraj


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:03   #95
Ajd priznaj da te bole leđa od lopate .... kako si se okomio na jadnog kolegu ccccccc
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:09   #96
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ajd priznaj da te bole leđa od lopate .... kako si se okomio na jadnog kolegu ccccccc
Pa dobro kaj nije on meštar? To šegrti lopataju valjda?!?
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:20   #97
Zapravo, ima li i jedan motor iza sredine 1970-ih koji, uz pretpostavku da ima prijenos koji ga drži dovoljno daleko od "crvenih okretaja" na najvećoj brzini - nije otporan na ciglu na gas?

EDIT: mislim da je Jaguar imao tako neke poluproizvode još 1980-ih...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:44   #98
Ma glupost, otporan je svaki. Ako je ISPRAVAN i ako je napojen pravim tekućinama.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:54   #99
Švapski Jaguar forumi smatraju drugačije....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:59   #100
Nije otporan jedino ako vozis HGTa od 147ks.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.