Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 14:22   #21
Intel Pentium 4-M 1.9 GHz
DDR SDRAM 266 MHz / PC2100 - 266 MHz - Installed 128MB (max 1GB)
AGP 4x - ATI Mobility Radeon - 16 MB DDR SDRAM
HDD 20GB
Audio AC '97, Sound Blaster Pro

...ovo se muči i sa Win XP i svapa po hdd....možda je ipak korisnik dodao više RAM-a (nadam se).
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:54   #22
na njemu je xp sp3 ,svi driveri instalirani,u device ima wifi kartica,instalirani driveri,nema zutih, dole u desnom kutu wifi ikonica prekrizena ,na kablu internet radi bez problema,wirles karica je Atheros ar5001x
__________________
Kakvi anonimni alkoholicari,valjda znam ko su mi prijatelji
bloodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:59   #23
XP gura bez problema 1 GB rama,koristi ga samo za youtube i citanje novina haha
__________________
Kakvi anonimni alkoholicari,valjda znam ko su mi prijatelji
bloodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:01   #24
..eh da se sjetiti kako izgleda "network conection" od winxp...i ako prikaže lan i wifi ikone pa da probaš desni klik na wifi pa "enable" ...
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:07   #25
network conection i lan i wifi su enable problem je sto ja ne mogu ukljuciti wifi na FN +F5 na tastaturi ne reaguju jednostavno
__________________
Kakvi anonimni alkoholicari,valjda znam ko su mi prijatelji
bloodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 16:44   #26
Ako imas driver za tipkovnicu, instaliraj to..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 16:51   #27
probao i to,nista
__________________
Kakvi anonimni alkoholicari,valjda znam ko su mi prijatelji
bloodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 22:25   #28
Jesi li instalirao chipset driver
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 12:27   #29
inatalirao sada i nista se mjenja
__________________
Kakvi anonimni alkoholicari,valjda znam ko su mi prijatelji
bloodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 17:29   #30
Probaj onda instalirati sve one drivere sto su pod "keyboard & mouse drivers", ima ih 2 ili 3. Samo da znas , kada se instaliraju driveri , prvo se instalira chipset driver, pa svi ostali , audio,wifi,lan,itd...
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 17:48   #31
win xp sp3 je na njemu
__________________
Kakvi anonimni alkoholicari,valjda znam ko su mi prijatelji
bloodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 18:08   #32
ne vjerujem da to ima neke veze kojim redom se instaliraju,jer prosli put kada sam instalirao os nisam imao problema uopste,ali moguce da si upravu,pokusacu
__________________
Kakvi anonimni alkoholicari,valjda znam ko su mi prijatelji
bloodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 23:46   #33
Mladež prdi u vjetar s drajverima, verzijama windowsa, wpa i slično, a Matori Iggy je ponudio jedno moguće rješenje. Dakle IBM power management kojime se upravlje pomoću Fn tipki disablea sam radioprijamnik, ne i kompletni device! I moguća je situacija da je netko prije gaženja OS-a disejblao wifi radio, i da ga neće moći enejblati prije nego instalira taj power management app i tamo klikne na enable (ili povrh toga ne instalira i hotkey driver pa lupi Fn-Fnešto).
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 09:08   #34
"...I moguća je situacija da je netko prije gaženja OS-a disejblao wifi radio, i da ga neće moći enejblati prije nego instalira taj power management app i tamo klikne na enable...."

Pa dao sam link na te drajvere što treba instalirat za taj IBM i čovjek probao i ne pomaže.
To ako je netko prije ugasio nema veze sad, jer je formatirao disk i instalirao OS nanovo , dakle te postavke u app više NEMA .

ps: hvala na onom "mladež" ...imam samo 60 god.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 10:19   #35
Evo ti jos dvije opcije prva je BIOS ispod ti je video objasnjenja:

https://www.youtube.com/watch?v=eseVRc5qKtU

Druga opcija je energy menagement driver , video ispod (win7 je na video ali opcije su ti iste);

https://www.youtube.com/watch?v=KGsBI7BIOV0
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:14   #36
nakon instaliranja svega zivoga sto ste naveli i svih mogucih drivera pojavio mi se wifi prozor sa mrezama i kad odaberem svoju mrezu da povezem ubacim pasw i ide ono standard sacekajte da se win conectuje na adsl i na kraju se ne poveze,preko ikonice idalje stoji iksic jos da napomenem da mi se otvorio disable microsoft wirles config. manager i pise During installation, you chose to not use microsoft wireless configuration manager to control your network card. however, it is currently enabled for this device.do you want to disable it? yes or no ??
__________________
Kakvi anonimni alkoholicari,valjda znam ko su mi prijatelji
bloodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:29   #37
Quote:
bloodboy kaže: Pogledaj post
nakon instaliranja svega zivoga sto ste naveli i svih mogucih drivera pojavio mi se wifi prozor sa mrezama i kad odaberem svoju mrezu da povezem ubacim pasw i ide ono standard sacekajte da se win conectuje na adsl i na kraju se ne poveze,preko ikonice idalje stoji iksic jos da napomenem da mi se otvorio disable microsoft wirles config. manager i pise During installation, you chose to not use microsoft wireless configuration manager to control your network card. however, it is currently enabled for this device.do you want to disable it? yes or no ??
Pa izabrao si da ti Windows kontrolira wifi a ne lenovo , "do you want to disable it? yes or no" YES , a i pogledaj u Bios je li ti ukljucena Fn opcija na tipkovnici (prvi video)
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:50   #38
nakon sto sam odabrao yes izgubile su se mreze,nemam ih vise u opciji,u biosu imam samo fn key lock opciju koja je disabled, a kada pritisnem fn+f5 kojom ukljucujem wifi pojavi mi se sledece unable to change power state of 802.11 wirelles radio update drivers of network adapter
__________________
Kakvi anonimni alkoholicari,valjda znam ko su mi prijatelji
bloodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:26   #39
Quote:
bloodboy kaže: Pogledaj post
nakon sto sam odabrao yes izgubile su se mreze,nemam ih vise u opciji,u biosu imam samo fn key lock opciju koja je disabled, a kada pritisnem fn+f5 kojom ukljucujem wifi pojavi mi se sledece unable to change power state of 802.11 wirelles radio update drivers of network adapter
OK idi u device manager ,

https://www.lifewire.com/how-to-open...anager-2626075

pod network adapters naci ces atheros wifi driver desni klik na njega i update driver (imas opciju internet ili da nadjes file ili cd sa driverom) .... mali problem je sto ti laptop u tom trenutku zicano sa lan mora biti spojen na internet , ili ako imas driver sa cd za update.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!

Zadnje uređivanje martip : 29.01.2018. at 13:50.
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 17:41   #40
ma driveri su instalirani zadnji na kartici,ne ide update uopste,nije do toga
__________________
Kakvi anonimni alkoholicari,valjda znam ko su mi prijatelji
bloodboy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.