Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 00:32   #41
Rat trolova.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 03.02.2018., 08:10   #42
znaci, nema rata, sve je u najboljem redu

ali ipak nekima smetaju muskarci koji su otisli svojim putem i paradoksalno - pokret za prava muskaraca??
kako nekome moze smetati pokret za necija prava?
znaci li to da netko ne bi trebao imati prava ili da necija prava nisu vazna??
ZgSash is offline  
Old 03.02.2018., 08:42   #43
Mislim da u stvarnosti ne postoji rat spolova, dapače, previše smo si međusobno potrebni, a da bi to bilo moguće. S druge strane mislim da doista postoje signifikantne razlike, koje jesu podloga za povremene tenzije i nerazumijevanja. Plus duboko ukorjenjene predrasude i očekivanja, koje, kolikogod jednima bile smiješne, drugima mogu stvoriti probleme u komunikaciji i zbližavanju sa suprotnim spolom. Plus ne baš rijetko, posve pogrešan, neutemeljen, utjecaj mamica na njihva zlata jedina.
Sve u svemu, da, pomoglo bi da smo otvoreniji, manje sputani legendama i predrasudama, te da uspijemo svakoga prvo doživjeti i upoznati samo kao osobu u načelu, bez obzira na spol, pa tek onda dodati i to. Umjesto, često obratnog, da nas prvo vodi strast i sexualno, te parcijalne ideje i ciljevi oko toga. Vjerujem da bi tada bilo puno manje čuđenja, razočaranja i neutemeljenih iluzija. Za koje je onda dakako lakše okriviti nekoga koga do kraja ne možemo razumjeti, suprotni spol. Pogotovo ako se zareda 2-3 puta neka nespojiva kombinacija, to proširiti na čitav rod, a što je posve statistički vjerojatno ako se rukovodimo principom grlom u jagode, odnosno nečim drugim u nešto drugo!
violeta1980 is offline  
Old 03.02.2018., 08:47   #44
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
znaci, nema rata, sve je u najboljem redu

ali ipak nekima smetaju muskarci koji su otisli svojim putem i paradoksalno - pokret za prava muskaraca??
kako nekome moze smetati pokret za necija prava?
znaci li to da netko ne bi trebao imati prava ili da necija prava nisu vazna??
Nikako, nego se može učiniti da je to traženje kruha preko pogače u načelu. Recimo kao da neko pokrene pokret za zaštitu bijelaca, Waspovaca, od američkih Indijanaca.
Kolikogod stoji da parcijalno, po nekim temama, doista danas ima smisla i potrebe za takav pokret, jer su neka rješenja pretjerala, vjerujem u pokušaju da kompenziraju neka druga, još uvijek na štetu žena, a muškima teža za progutati. Kruha i igara, recimo.
violeta1980 is offline  
Old 03.02.2018., 09:01   #45
pa cuj, kaj se mene tice, ne postoje muska i zenska prava uopce
ili osoba ima prava, ili nema
ali mi je blago receno licemjerno kad se osobe koje se jos i hvale kako se bore za prava jednih, ponasaju posprdno kad se radi o pravima dugih
i naravno, jos ce za sebe tvrditi kako su za "ravnopravnost"
cim postavis stvari na nacin da postoje muski i zenski dio i aktivizam, samo je pitanje vremena dok se te dvije strane ne nadu suprotstavljene i u sukobu
aktivisti od sukoba zive, cak nelose

tako je i tebi pozitivno da zene u sabor ulaze na temelju spola, a ne smeta te pri tome kaj je s tim izbacen netko za koga su biraci u stvari dali glas
a meni je losa ideja da itko ista dobije na temelju icega osim svojih sposobnosti, ili u navedenom slucaju - volje biraca

no ipak ce se naci netko tko ce potrcati meni zalijepiti etiketu zenomrsca
a nisam cuo da se o tebi prica kako mrzis muskarce
zanimljive su te ljudske percepcije, zar ne?
ZgSash is offline  
Old 03.02.2018., 09:11   #46
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa cuj, kaj se mene tice, ne postoje muska i zenska prava uopce
ili osoba ima prava, ili nema
ali mi je blago receno licemjerno kad se osobe koje se jos i hvale kako se bore za prava jednih, ponasaju posprdno kad se radi o pravima dugih
i naravno, jos ce za sebe tvrditi kako su za "ravnopravnost"
cim postavis stvari na nacin da postoje muski i zenski dio i aktivizam, samo je pitanje vremena dok se te dvije strane ne nadu suprotstavljene i u sukobu
aktivisti od sukoba zive, cak nelose

tako je i tebi pozitivno da zene u sabor ulaze na temelju spola, a ne smeta te pri tome kaj je s tim izbacen netko za koga su biraci u stvari dali glas
a meni je losa ideja da itko ista dobije na temelju icega osim svojih sposobnosti, ili u navedenom slucaju - volje biraca

no ipak ce se naci netko tko ce potrcati meni zalijepiti etiketu zenomrsca
a nisam cuo da se o tebi prica kako mrzis muskarce
zanimljive su te ljudske percepcije, zar ne?
Načelno potpisujem sve. Samo se ne smiješ praviti slijep niti kada razgledaš dublje. Niz je realnih ograničenja za žene uokolo, a koje im zapravo unaprijed oduzimaju šansu da dođu tako visoko bez pozitivne dikriminacije. Znam nešto o lokalnoj politici i načinu napredovanja kroz stranku iz prve ruke. 90% aktivnosti se odvija poslije podne i uvečer, kada recimo vrtići ne rade niti slučajno. U vrijeme kada je majka valjda najpotrebnija, između 18 i 21, 22 sata. Slučajno? Možda. Uglavnom bilo kakvoj ozbilnoj stranačkoj podršci prethode godine "društveno korisnog rada", nečega što je stvorilo ime privlačno buiračima. Što je skoro nemoguće spojiti s majčinstvom, pogotovo više djece. Često, isto tako, put vodi preko istaknutih funkcija, ravnateljskih i slično, a gdje je i dalje odnos katastrofalan na štetu žena. Mogla bih i još, no svjesna sam kako ćeš reći, pa tko vam je kriv što imate, želite, djecu? Ali to je licemjerno i nestvarno.
violeta1980 is offline  
Old 03.02.2018., 09:25   #47
i vidis sad kako se skrivas iza spola
nista ti tu nije cudno?
ima puno ljudi koji se necim ne mogu baviti, zbog raznih obaveza ili ogranicenja
i kaj sad? da im svima damo preko reda i bez smisla da rade kaj zele i budu kaj god im padne na pamet??
mnogi ljudi na visokim funkcijama ne rade po radnom vremenu, nego su na raspolaganju 24/7
tako da, ti si sad u stvari ustvrdila kako zena s djecom ne moze biti kvalificirana za neku funkciju, jer ju ne moze obavljati kako treba
isto tako, naglasila si majcinstvo, ali si zaboravila da uz majcinstvo ide i ocinstvo
ili hoces reci kako je samo majka bitna?
kako li samo zive one majke koje su poduzetnice? kako one koje su cistacice pa rade uglavnom popodne i navecer? kako one zene koej rade u smjenama?
ZgSash is offline  
Old 03.02.2018., 10:41   #48
Evo ga! Ratnik jedan je stigao!
Joshua is offline  
Old 03.02.2018., 10:59   #49
Na konto toga da se žena ne može aktivirati politički i biti uspješna u toj sferi -Ursula von de Leyen. Majka sedmoro djece... ali sve kreće iz psrtnerskog odnosa. Ako tu nema rata ni prepreka, mislim da vani ne bi trebalo biti previše problema...
Ili Helena Morrissey -sa devetoro djece. U njenom slučaju je muž preuzeo brigu o djeci, čini mi se da je prestao raditi poslije četvrtog...
Treba se izboriti za ravnopravnost doma i odrediti prioritete.
Da li je ženi lako napredovati ili čak naći posao u kom može napredovati -odgovoriću kada mr prekinu pitati na razgovorima koliko imam djece,koliko su stara i ko ih pazi poslije škole...
Ertrinken is offline  
Old 03.02.2018., 11:13   #50
Ovde se najpre generalizuje, kod mnogih clanova, da zene gledaju samo novac.
(Da je tako, samo bi bogati bili ozenjeni)
Preveza is offline  
Old 03.02.2018., 11:18   #51
Problem si dobro uočio i krenuo od sebe ali...uopće nije bitno što ti misliš!
Odnosi nisu jednosmjerna ulica. Čim prije to shvatiš, bit će ti lakše shvatiti da se tu nema o čemu raspravljati!
ayca is offline  
Old 03.02.2018., 11:18   #52
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ovde se najpre generalizuje, kod mnogih clanova, da zene gledaju samo novac.
(Da je tako, samo bi bogati bili ozenjeni)
Vrhunska logika.
Znači ona koja će prije završiti s nekim tko npr zarađuje 8 tisuća kuna nego s nekim tko zarađije 5 po tebi ne gleda novac, jer tu se ne radi o bogatašima.
blort is offline  
Old 03.02.2018., 11:46   #53
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
i vidis sad kako se skrivas iza spola
nista ti tu nije cudno?
ima puno ljudi koji se necim ne mogu baviti, zbog raznih obaveza ili ogranicenja
i kaj sad? da im svima damo preko reda i bez smisla da rade kaj zele i budu kaj god im padne na pamet??
mnogi ljudi na visokim funkcijama ne rade po radnom vremenu, nego su na raspolaganju 24/7
tako da, ti si sad u stvari ustvrdila kako zena s djecom ne moze biti kvalificirana za neku funkciju, jer ju ne moze obavljati kako treba
isto tako, naglasila si majcinstvo, ali si zaboravila da uz majcinstvo ide i ocinstvo
ili hoces reci kako je samo majka bitna?
kako li samo zive one majke koje su poduzetnice? kako one koje su cistacice pa rade uglavnom popodne i navecer? kako one zene koej rade u smjenama?
Ne mogu biti isti kriteriji za neke grupe i neke ljude i za više od polovine čovječanstva. To su kruške i jabuke. Kao i majčinstvo i očinstvo, makar u našoj okolini. Kolega iz tjelesnog je dobio blizance i nije uobičajeno, čude se ljudi, a ravnatelj se i ljuti zbog zamjene, što su nekako podijelili roditeljski dopust naizmjence. Nije uobičajeno niti redovito.
A sve nabrojane žive tako da netko drugi iz familije ponese teret, pa niti on ne može slobodno djelovati u društvu, što je još jedan stupanj gore.
Nisam ja ustvrdila, nego je tako, postoje jasna ograničenja. Ili misliš da je izlaz dojiti dijete u službenom autu na putu nekamo, kao bivša ministrica pravosuđa? Ali, posve je vjerojatno da je imala izbor, to ili otići. Koga briga.
Poanta nije u nečijoj zločestoći, da se razumijemo, nego u iskrenoj želji da se stvari promijene, što je moguće ako bi se baš htjelo. Jedan Island, čitam, ne Zimbabve, donosi zakon po kojemu će se kažnjavati poslodavci koji manje plaćaju žene na istom radom mjestu. Misliš da je to samo tako nekom dokonom palo na pamet?
violeta1980 is offline  
Old 03.02.2018., 11:55   #54
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ne mogu biti isti kriteriji za neke grupe i neke ljude i za više od polovine čovječanstva. To su kruške i jabuke. Kao i majčinstvo i očinstvo, makar u našoj okolini. Kolega iz tjelesnog je dobio blizance i nije uobičajeno, čude se ljudi, a ravnatelj se i ljuti zbog zamjene, što su nekako podijelili roditeljski dopust naizmjence. Nije uobičajeno niti redovito.
A sve nabrojane žive tako da netko drugi iz familije ponese teret, pa niti on ne može slobodno djelovati u društvu, što je još jedan stupanj gore.
Nisam ja ustvrdila, nego je tako, postoje jasna ograničenja. Ili misliš da je izlaz dojiti dijete u službenom autu na putu nekamo, kao bivša ministrica pravosuđa? Ali, posve je vjerojatno da je imala izbor, to ili otići. Koga briga.
Poanta nije u nečijoj zločestoći, da se razumijemo, nego u iskrenoj želji da se stvari promijene, što je moguće ako bi se baš htjelo. Jedan Island, čitam, ne Zimbabve, donosi zakon po kojemu će se kažnjavati poslodavci koji manje plaćaju žene na istom radom mjestu. Misliš da je to samo tako nekom dokonom palo na pamet?
Zapravo je baš to u pitanju jer je cijela priča oko manjeg plaćanja žena za isti posao više nego smiješna i vrlo lagano oboriva, statistički i logički.
blort is offline  
Old 03.02.2018., 11:55   #55
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nego, hoće li se netko od takvih konačno pojaviti na ovoj temi?
inicijalno su malo rezervirani. procjenjuju i biraju taktiku napada.
wild rider7 is offline  
Old 03.02.2018., 11:56   #56
Evo ga skupljaju se ratnici!
Joshua is offline  
Old 03.02.2018., 11:57   #57
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Evo ga skupljaju se ratnici!
u koje ćemo mi redove?

wild rider7 is offline  
Old 03.02.2018., 12:06   #58
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
u koje ćemo mi redove?

Ja gledam iz daljine i umirem od smijeha! Znači unesco ili tak nekaj!
Joshua is offline  
Old 03.02.2018., 12:10   #59
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Zapravo je baš to u pitanju jer je cijela priča oko manjeg plaćanja žena za isti posao više nego smiješna i vrlo lagano oboriva, statistički i logički.
Nije malo bahato omalovažavati razloge za takvo što u jednoj vrlo logičnoj i uređenoj zemlji? Mislim, ti znaš bolje od njih? Hajde...
violeta1980 is offline  
Old 03.02.2018., 12:17   #60
Plavi i bijeli rendžer.
Zek0slav is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger